0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #800 -: Март 22, 2013, 11:30:57 am »
Да, аз също го пих почти месец след раждането.
Ние имаме проблем с кърменето :? Мисля, че ми дойде цикъла обаче не съм 100% сигурна, защото лохиите не са ми спирали, само се променят като интензитет. Вчера целия ден отказва кърма и яде само АМ.
Другата евентуална причина може да е, че съм много стресирана от 2-3 дни. Вие какво мислите - как да го борим НЕкърменето?
« Последна редакция: Март 22, 2013, 11:38:13 am от ollivia »




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #801 -: Март 22, 2013, 12:09:06 pm »
Вие какво мислите - как да го борим НЕкърменето?
С повече кърмене :wink:.
При мен също цикъла се възстановява веднага след лохийте. Даже спират за ден-два и после с нова сила си идва цикъл. И трите пъти напук на кърменето. :D
Възможна е промяна на вкусът на кърмата по време на цикъл и затова да отказва да суче. Пробвай в полузаспало състояние.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #802 -: Март 22, 2013, 12:19:31 pm »
Някои бебета по-остро реагират на промените на кърмата при възстановяване на МЦ. От овулацията до първите 2-3 дни кървене е възможно да намалее кърмата и да си промени вкуса, но това е временно. След 2-3 ден кървене, нещата се нормализират. Ако при вас това е причината, предлагай пак първо гърда и както е писала и White, в полусънено състояние бебетата са по-склонни да сучат от гърдата, пък после при нужда давай АМ. Но ми се струва, че вие се справяте отлично.
Вярно е и че бебетата усещат, когато майката е разтревожена, изнервена, стресирана...
Ако смяташ, че това може да е причината за отказа от гърда, може да се опиташ преди кърмене да се отпуснеш и да се поуспокоиш. Някои майки споделят, че при тях много помага топла вана с аромати, на други им помага музиката, на трети медитация или йога. Също така помага и когато майката и бебето лежат голи кожа до кожа - това подпомага рефлекса на потичане на кърмата, а също така стимулира и бебето да суче.

Пишеш, че вчера целия ден отказва кърма - това означава ли, че си пробвала да я даваш и с шише? Ако е така, значи нещо във вкуса на кърмата не му харесва. А да си яла нещо по-различно?
Такива кризи отшумяват предимно за 2-3 дни, рядко продължават по-дълго. Дано при вас е било инцидентно и нещата бързо се нормализират!

п.п. Ако суче по-малко от гърдите, не пропускай да се изцеждаш!
[/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #803 -: Март 22, 2013, 13:01:43 pm »
оливия, само едно имам да добавя към това, което са ти написали уайт и краси - имаш си други грижи на главата, не превръщай и кърменето в нещо, което те стресира. предлагай гърда при първи сигнали на глад и се цеди, ако мислиш, че не е поизпразнило гърдата. ще мине и това  :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #804 -: Март 22, 2013, 19:47:34 pm »
благодаря ви, момичета :flower:
Без да влизам в много подробности - в момента се печем на 3 огъня, както се вика, и отгоре на това Иви е със запушен нос. Водих я на лекар преди малко - ще се оправи, но "бебетата се влошават, точно преди да започнат да се оправят" 8O както ми каза доктора. Правя почти всичко,което сте написали, надявам се ще преминем успешно кризата.

... Даже спират за ден-два и после с нова сила си идва цикъл. И трите пъти напук на кърменето. :D ...
Точно това ми се случи - спряха за два дни, точно когато отидох на преглед да проверим какво се случва, че много време мина вече от раждането и от сряда с нова сила. Ако ви кажа как мразя превръзки вече, че от 18 Октомври, когато ми се спука мембраната, не съм ги махала...




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #805 -: Март 22, 2013, 21:12:05 pm »
о, оливия, ако детето е със запушен нос, как да иска да суче, може и заради това да е, че то дишането е по-важно :wink:
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #806 -: Март 22, 2013, 21:35:41 pm »
И аз се бях замислила за запушен нос, но пък бебо си пие от шишето...
Но определено запушения нос е много голям фактор за отказ от гърда! Опитай да отпушиш нослето преди хранене. Аз слагах по 1-2 капки виброцил няколко минути преди кърмене и се опитвах да я успокоявам с гушкане и люшкане, докато се поотпуши нослето. Ама пак много зор ни беше кърменето. Слагах я да спи в кошницата за кола, че да е малко изправена, за да не й се запушва толкова много нослето.
Дано се оправи бързо, че поне това бреме да ти отпадне!
[/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #807 -: Март 22, 2013, 21:58:41 pm »
Какъв Виброцил на бебе на 2м  8O айде оставете лекарствата на лекарите и не се бъркайте толкова. Физиологичен разтвор е достатъчно да кажете, има и помпи за сополи, ако е толкова зле.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #808 -: Март 22, 2013, 22:18:37 pm »
краси, мисля, че при пиенето от шише не е нужно да се прави такъв вакуум и да се суче така, така че им е по-лесно, но не съм сигурна.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #809 -: Март 22, 2013, 22:33:24 pm »
На физиологичен разтвор сме от вторник, но от вчера нещата се задълбочиха. С аспиратора нищо не успявам да извадя, сополите са някъде назад, а и доктора ми каза да не ги пипам. Но това май е за другата тема :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #810 -: Март 23, 2013, 01:01:04 am »
Разбрах защо не иска кърма детето освен заради нослето - ми тя кърмата ми солена 8O а моята сладкишка явно обича сладичко, каквато е обикновено :lol: ще почакам лелката да отмине, до тогава помпата ще ми е дружка.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #811 -: Март 23, 2013, 01:52:25 am »
а, честито  :), важното е, че знаеш от какво е.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #812 -: Март 23, 2013, 12:16:38 pm »
Момичета, чета за сополите и запушения нос и си мисля дали щерката отказва гърда, заради това. Вече трети ден. Като я сложа на цица въобще не иска да засуче, а направо се счупва от рев. От шише си пие кърма без проблем. На нея й е много финно и малко нослето за разлика от този на брат й, който е чип и като копче, ама е лесно да му почистиш ноздрите. А тя все сумти. Приемам съвети. Много ми липсва да я гушкам, докато суче.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #813 -: Март 23, 2013, 12:24:58 pm »
Боги, физиологичен разтвор и лекар.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #814 -: Март 23, 2013, 12:27:07 pm »
Боги, ето това е вълшебното нещо за запушен бебешки нос
http://apteka.framar.bg/30019610/%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-baby-vac
Чистиш преди кърмене и после гушкаш до насита. :D
Напълно възможно е да не може да суче от хрема.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #815 -: Март 23, 2013, 12:38:41 pm »
боги, гушкай я докато пие от шише :wink:
чуваш ли да й е запушен носа? ние се оправяхме с физиологичен разтвор. бяха ни предписали и пулмекс бебе - да се маже на гърдите на бебето. аз не го правех, защото на него пишеше след 6 месеца, а когато ни го предписа лекарят беше на по-малко. идеята е да се услесни дишането от изпаренията на мехлема - евкалипт и още нещо, но се оказа, че евкалипта не се препоръчва за по-малките бебета.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #816 -: Март 23, 2013, 13:10:53 pm »
Ами на нея й е все така нослето, но досега сучеше, а сега категорично отказва.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #817 -: Март 23, 2013, 13:19:28 pm »
Боги, добре е да пуснеш носен секрет на бебка.Ние сме със сополи от втори февруари :(.Не минават и не минават.Вадим ги като пръскаме с физиологичен разтвор и аспирираме с Бейбивак.Оказа се стафилококова инфекция и осми ден сме на АБ.Не че сополите минават,де.Ама според мен,провери детето за ваше успокоение.Дано няма нищо.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #818 -: Март 23, 2013, 15:33:39 pm »
Боги, добре е да пуснеш носен секрет на бебка.Ние сме със сополи от втори февруари :(.Не минават и не минават.Вадим ги като пръскаме с физиологичен разтвор и аспирираме с Бейбивак.Оказа се стафилококова инфекция и осми ден сме на АБ.Не че сополите минават,де.Ама според мен,провери детето за ваше успокоение.Дано няма нищо.
Ще говоря в понеделник с педиатъра ни, но пък тя ги гледа и двамата преди четири дни, когато ни имунизираха.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #819 -: Март 23, 2013, 15:59:39 pm »
А от кога са тези сополи? Ако са отдавна, кажи, може да е решил лекаря, че са от студа навън или просто моментно, ако изобщо е забелязал.