0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #580 -: Януари 27, 2013, 23:11:30 pm »
Теди и моят син е отказвал цял ден да яде или е приемал нищожни количества, не винаги е зъб, но на следващия ден сякаш си наваксва. Ако мислиш, че менюто ти може да оказва влияние, направи промени. Това пръцкане наистина ще да е от храна, която ти или тя сте яли, не може да е от зъб  :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #581 -: Януари 28, 2013, 00:10:02 am »
теди, пет кърмения не са малко за 6 месечно бебе, вие сте и на по-топло. по-скоро това, че е неспокойна е повод за размисъл. аз съм ти писала и в другата тема, аз ако съм ще намаля скаридите, защото те са най-вероятният "дразнител" (няма как например лютото да ти премине в кръвта, но протеин от рибните може, например). та опитай, но имай предвид, че няколко дни трябва да минат ако е оттова (седмица-десетина дни). ти беше писала, че и разстройство имала, дано е просто кратко неразположение. мисля с пет кърмения нямаш повод за притеснение за дехидратиране. в този случай бързо оттеглям предложението за сока, това беше като крайна мярка, за да поеме течности, но нямате нужда.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #582 -: Януари 28, 2013, 03:07:20 am »
Теди, не знам какво наричаш "настинка" то такава диагноза всъщност няма.  :lol: Жаки нещо се поразболя тези дни, вероятно е лепнала някой прелитащ вирус, а там където сте стомашно-чревните са за "добър ден". Нормално е човек, вкл. бебе, който чувства дискомфорт в стомашно-чревния тракт да няма апетит, при това казваш, че пръцка т.е. има и напрежение... Не бери дерт - нито ще отказва кърмата, нито ще става злояда - просто организмът й се бори с дискомфорта от това от което се е разболяла. Нас като майки може да ни плаши гледката, но инстинктивната /и най-правилна всъщност реакция/ при такъв проблем е да се ограничи храната /при вас тя просто е кърма/. Дори болните животинки така правят по инстинкт, ние като хомо сапиенс - не сме с по-смотани реакции. ;)
Успокой се малко, предлагай храна и течности т.е. чиста вода /никакви сокове и пр. при проблем със стомаха и като е имало разстройство/ и следи да не се дехидратира. Друго опасно в ситуацията - няма. Няколко дни, че не яла както обикновено - никакво значение, тя запаси има за месец да не яде и е с идеални мерки. Предвид възрастта й и климата там, ако се усъмниш, че се дехидратира - води в болница да й пуснат система да се освести и това е. Знам, че ти звучи стряскащо като опция и не вярвам да се стигне дотам изобщо, но наблягам, че само това е важното което да следиш изкъсо в момента. Гладна не е, няма да умре от глад, или да се отбие и пр.
Разбира се - ти пък ограничи екзотични и пикантни храни, които биха повлияли на кърмата ти, че като пропие пак - да не докараш проблемът наново преди да се стабилизират стомахчето и червата. И моля те - не се панирай, знам че можеш!  :wink:

Предлагаш гърда, предлагаш вода - стайна температура, без нищо в нея , никаква друга храна за момента и я наблюдаваш изкъсо.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #583 -: Януари 28, 2013, 15:49:13 pm »
Чудя се дали е нормално все още да са ми ужасно чувствителни зърната на гърдите?! От няколко дни разпитвам приятелки и всички казват, че нямат такъв проблем. При мен обаче всяко едно докосване си е не чак болезнено, но да кажа особено чувствително. Даже като нося бебенцето гледам да не докосвам гърдите, което си е невъзможно де :)
Няма да споменавам носенето на сутиен и чуденката какво да си облека, така че хем да не личи, че нямам сутиен, хем да не ме докосва особено много. Според вас дали е нормално това? 

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #584 -: Януари 28, 2013, 17:07:54 pm »
Аз също по-дълго време изпитвах такъв дискомфорт, Рийвс, не се притеснявай толкова, ще си отшуми  :wink:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #585 -: Януари 28, 2013, 23:02:04 pm »
при мен премина на третия месец
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #586 -: Януари 31, 2013, 15:28:07 pm »
Момичета, тази нощ спахме много - от 22.30 до 05.00 ч.
Това супер, но се притеснявам, че Кристиан наддава много. За 15 дни е качил 870 гр., докато Никол 590 гр. Звънях на педиатърката, но не вдига. После ще пробвам отново. Чудя се дали и с колко да му намаля АМ, което давам. Той суче поне по 20-30 мин. и после изпива и 60-90 мл АМ. Е, снощи само 30 мл, но това е по-скоро изключение.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #587 -: Януари 31, 2013, 18:43:08 pm »
Чух се с педиатърката - намаляваме АМ.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #588 -: Януари 31, 2013, 18:52:00 pm »
Чух се с педиатърката - намаляваме АМ.
Звучи най-правилно!
Какво АМ даваш между другото? Аптамил  ли?

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #589 -: Февруари 01, 2013, 00:08:19 am »
Чух се с педиатърката - намаляваме АМ.
Звучи най-правилно!
Какво АМ даваш между другото? Аптамил  ли?

Не, давам Hipp Combiotic Bio. Иначе от педиатърката ни знам, че от Аптамила бебетата дундеят, тъй като го харесват заради ваниловия вкус. Вечерта теглих децата преди и след кърмене. Въпреки рева и коликите, които го мъчат, Кристиан беше изцокал към 70 гр. кърма, а Никол - скромно 45 гр. Така че намалихме АМ. Сега има рев, скъсваме бибата от дърпане и цокаме чайче от копър.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #590 -: Февруари 01, 2013, 00:09:55 am »
Чух се с педиатърката - намаляваме АМ.
Звучи най-правилно!
Какво АМ даваш между другото? Аптамил  ли?
« Последна редакция: Февруари 01, 2013, 00:13:10 am от Bogi »
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #591 -: Февруари 01, 2013, 08:38:48 am »
Боги, според мен +- 10,20млл не са от кой знае какво значение за натдаването, само може детето да не се нахрани и да е изнервено. Прецени според времето между храненията, ако при намаляне на АМ започва да иска по-рано да яде, не го мъчи. Колко млл му се събират на хранене сега - кърма+АМ?
Между другото моите през втория месец качиха по кило и половина.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #592 -: Февруари 01, 2013, 08:48:16 am »
Според мен не може така рязко да му спреш АМ без драма. Пробвай да го намалиш или пък си мисля, това че наддава 600гр за 15 дни не означава че ще е така и през другите 15 дни. Моят нали повръщаше и ревеше и аз все съм се страхувала от недохранване.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #593 -: Февруари 01, 2013, 09:11:41 am »
 Да, и аз така съм чувала за Аптамила, затова попитах-нали теглото те притеснява. Послушай момичетата и се води по децата. Щом има рев и търсят да цокат чай и биби, тогава по-добре си им давай АМ. В началото наддават повече, не се опритеснявай, имаш здравички и папкащи кърмени бебчета :Р

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #594 -: Февруари 01, 2013, 15:55:32 pm »
Боги, най-много да те напада бебъла повече. Те са много нахални като са гладни. Какво му е теглото сега? Аз съм мама на кърмак гигант:}(на 6 месеца е 9 кила, повечето са само от кърма, наскоро го захраних).
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #595 -: Февруари 01, 2013, 16:36:09 pm »
Боги, най-много да те напада бебъла повече. Те са много нахални като са гладни. Какво му е теглото сега? Аз съм мама на кърмак гигант:}(на 6 месеца е 9 кила, повечето са само от кърма, наскоро го захраних).

4900 гр. беше миналия ден.

Според мен не може така рязко да му спреш АМ без драма. Пробвай да го намалиш или пък си мисля, това че наддава 600гр за 15 дни не означава че ще е така и през другите 15 дни. Моят нали повръщаше и ревеше и аз все съм се страхувала от недохранване.
Не си ме разбрала. Кристиан е наддал близо 900 гр. за 15 дни. Никол е наддала 590 гр. На нея не й намалявам АМ. На Кристиан не му спирам добавката въобще, а само намалявам количеството, което му даваме.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #596 -: Февруари 01, 2013, 17:37:28 pm »
Боги, само виж ако му намалиш АМ той да не си увеличи кърменията и да зачестят, че тогава хем пак ще си наддава, хем и мама ще кърми повече. Да ти е здрав и голям човекът :D И моят така наддаваше и нищо не го спря да наддава до 6-тия месец по кило, а в началото и над кило на месец:}чак сега му се позагуби апетита.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #597 -: Февруари 01, 2013, 18:43:25 pm »
Не е добре за костите да наддава прекалено. Нищо, че даваме вигантол превантивно. Мускулна маса трупаме по-бързо отколкото се развива костната система.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #598 -: Февруари 01, 2013, 19:49:36 pm »


Според мен не може така рязко да му спреш АМ без драма. Пробвай да го намалиш или пък си мисля, това че наддава 600гр за 15 дни не означава че ще е така и през другите 15 дни. Моят нали повръщаше и ревеше и аз все съм се страхувала от недохранване.
Не си ме разбрала. Кристиан е наддал близо 900 гр. за 15 дни. Никол е наддала 590 гр. На нея не й намалявам АМ. На Кристиан не му спирам добавката въобще, а само намалявам количеството, което му даваме.

Да, мислим еднакво значи  :D ама е сложно с писане.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #599 -: Февруари 03, 2013, 17:05:39 pm »
Момичета, някой ползвал ли е услугите на този търговец, внасящ стоки на Philips Avent за България на доста по ниски цени. Ако да, стоките дали наистина са нови и въобще дали са оригинални?http://www.all4baby.prodavalnik.com.
« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 17:09:29 pm от dara ivanova »


[161551.gif[/img][/url]