0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #80 -: Април 12, 2013, 12:07:50 pm »
Тази киноа, която спрягате, за какво е полезна :lol:? Тя е нещо различно от чия-та нали, ама така се обърках :lol:


Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #81 -: Април 12, 2013, 12:14:33 pm »
Няма нищо общо с ЧИАта :) Киноата е зърнена култура подобна на ориза, а чиа-та е като зрънце, което като се разтвори във водичка и се желира.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #82 -: Април 12, 2013, 14:38:34 pm »
Няма нищо общо с ЧИАта :) Киноата е зърнена култура подобна на ориза, а чиа-та е като зрънце, което като се разтвори във водичка и се желира.
Благодаря :bighug:!
Залавям се да чета и да ги опознавам  :lol: Иначе, чиата си я добавям към кисело мляко, но не забелязах да се е желирала пък :P


Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #83 -: Април 12, 2013, 15:25:41 pm »
Изчакай я малко повече от 15 минути (ако е във вода) и ще се убедиш сама ;)
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #84 -: Април 12, 2013, 23:41:15 pm »
Здравословното хранене и глезотийките плюс водната аеробика ми помогнаха много, за да забременея и успях!!!

Честито котаранке! Пожелавам ти лека бременност, внимавай ОЩЕ повече с храната, от изключителна за теб и бебето важност е да консумираш само чиста и прясна храна. Избягвай салати по заведения ако излизате.
Навлизаш в период от живота си, в който храненето е от изключителна важност. Виж за водната аеробика те съветвам да преустановиш заради хигиената в басейните. може да замениш с велоаргометър  след 3 месец.
[/url][/url]
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #85 -: Април 12, 2013, 23:47:25 pm »
Киноата всъщност е от рода на спанака,въпреки че изглежда като ориз:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #86 -: Април 14, 2013, 12:01:39 pm »
Ето тук има доста рецепти с киноа, но за съжаление са на английски:
http://www.thegardengrazer.com/2013/01/crazy-for-quinoa.html

А пък аз да се похваля с един десерт, който взех от нета и се получи страхотно, въпреки, че го поизмених :) В момента у дома постим, за това и десерта е постен :)
http://recepti.gotvach.bg/r-4039-%D0%9F%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD_%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B8%D1%88

Аз го направих с брашно тип 500 и кафява вместо бяла захар, както и зехтин вместо олио :) Не го сиропирах както са препоръчали в сайта, а тъй като на вкус много ми заприлича на едно "Негърче" дето много обичаме с мъжа ми, му направих заливка подобна на "негърската" само, че замених маслото със зехтин.
Заливката е следната /аз я правих на око/:
-зехтин
-захар
-какао
-съвсем малко бяло вино за аромат :)

Аз го изпекох в машината за хляб, че в момента фурната ми е повредена и се налага да импровизирам. Наложи се обаче да пусна програмата за печене втори път, че нещо не се беше допекло :) Съжалявам, че не се сетих да го снимам навреме....много бързо изчезна :)


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #87 -: Април 14, 2013, 16:54:20 pm »
Изчакай я малко повече от 15 минути (ако е във вода) и ще се убедиш сама ;)

Да бе верно, снощи си накиснах във вода и се беше получило желето :lol: Джиджи :bighug: много интересни рецепти, а ако знаете и само как ги превежда Гугъл преводача  :lol:


*

    tilieva

  • *
  • 34
  • Ако искаш да бъдеш богат цял живот-отглеждай деца!
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #88 -: Април 14, 2013, 16:58:13 pm »
Тази киноа, която спрягате, за какво е полезна :lol:? Тя е нещо различно от чия-та нали, ама така се обърках :lol:
И аз вече много се обърках с тия модерни храни....  :oops:
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #89 -: Април 14, 2013, 18:02:30 pm »
Много интересни рецепти, Джиджи!

Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #90 -: Април 14, 2013, 18:22:49 pm »
И на мен здравословните храни в началото ми бяха доста мътни, но много четох и ходех по биомагазините и разпитвах продавачките, така да се каже понаучих това-онова.
Сега ми стана смешно, че киноата е от рода на спанака, а аз я готвя със спанак!!!  :lol: :lol: :lol:
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #91 -: Април 14, 2013, 18:34:21 pm »
Ами ето:)


Киноа (Chenopodium quinoa) e зърноподобна култура, отглеждана предимно заради ядивните си семена. Тя е псевдо-житно растение, защото всъщност принадлежи към семейство Щирови (Amaranthaceae) (към което принадлежат също спанакът и цвеклото), а не към семейство Житни (като пшеницата) и е едно от растенията с висока хранителна стойност.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #92 -: Октомври 30, 2013, 15:13:13 pm »
Да ви питам замествате ли слънгогледовото олио с други растителни мазнини? Кои се препоръчват като по-полезни /или по-безвредни/. Бях се насочила към олио от рапица, ама прочетох противоречиви мнения за него. Радко ядем пържени харани, ама от картофки от време на време не можем да се лишим - с какво олио е добре се пържи, знам, че зависи от температурата, при която прегаря и пр., ама нямам време да търся и чета, така че моля за съвети "на готово" от по-сведующите.
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #93 -: Октомври 15, 2014, 12:40:05 pm »
Една позната каза,че правила дресинг за салата от чиа.Ще поровя в нета може да има интересни рецепти.