0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #60 -: Март 22, 2013, 11:52:18 am »
Благодаря за отговора за гъбите. Снощи хапнахме от пастета от шийтаке, който купих от ДМ. И той малко тежичък идва - трябва в съвсем малко количество. Но ми хареса.
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #61 -: Март 22, 2013, 12:34:10 pm »
hope-love, дано да намеря и аз да купя такъв пастет. Ще ми е много любопитно да опитам вкуса.
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #62 -: Март 22, 2013, 15:01:29 pm »
Съвсем случайно открих пастета на шанда за храни в магазин от веригата DM. Взех го да си разнообразя менюто, че постя и чак после прочетох за гъбити и полезните им свойства.
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #63 -: Март 23, 2013, 06:51:45 am »
Благодаря ти за отговора.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #64 -: Април 08, 2013, 19:51:30 pm »
Искам да попитам и тук чиа и булгур как ги приготвяте изобщо как се консумират? И елдата, кой вид беше за предпочитане, че има на пазара и бланширана, а аз, не мога да се сетя :oops: от коя си взимах :oops: :lol:


Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #65 -: Април 09, 2013, 23:37:35 pm »
Дес,булгура го правя на салата Табули,сварявам го в подсолена вода .докато омекне,добавям ситно накълцан магданоз(3-4 връзки) домат на кубчета,без демките(аз го беля) зехтин и личонов сок,става чудно и ми е доастатъчно за вечеря.А чията я ям с кисело мляко,от вечерта си забърквам супена лъжица овесени трици,чаена лъжичка чия и  годжи бери на око в кофичка мляко,до сутринта поемат и става вкусна закуска.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #66 -: Април 10, 2013, 12:02:54 pm »
Дес,булгура го правя на салата Табули,сварявам го в подсолена вода .докато омекне,добавям ситно накълцан магданоз(3-4 връзки) домат на кубчета,без демките(аз го беля) зехтин и личонов сок,става чудно и ми е доастатъчно за вечеря.А чията я ям с кисело мляко,от вечерта си забърквам супена лъжица овесени трици,чаена лъжичка чия и  годжи бери на око в кофичка мляко,до сутринта поемат и става вкусна закуска.
ООо много благодаря Теди81  :bighug: само да попитам, това салата Табули, какво е :oops:


Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #67 -: Април 10, 2013, 17:19:31 pm »
Здравословното хранене и глезотийките плюс водната аеробика ми помогнаха много, за да забременея и успях!!!
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #68 -: Април 10, 2013, 18:07:45 pm »
Здравословното хранене и глезотийките плюс водната аеробика ми помогнаха много, за да забременея и успях!!!
Честито!!!Лека и безпроблемна бременност до термин!!!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #69 -: Април 10, 2013, 19:07:44 pm »
Здравословното хранене и глезотийките плюс водната аеробика ми помогнаха много, за да забременея и успях!!!
Честито и тук  :bighug:Но на мен, ми трябва малко и помощ от приятел  :jump12:


*
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #70 -: Април 10, 2013, 23:31:58 pm »
Честито!
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #71 -: Април 10, 2013, 23:37:21 pm »
Някой може ли да ми предложи как да приготвям киноа за детето? Нещо подходящо като за него.

*
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #72 -: Април 10, 2013, 23:41:37 pm »
Мишле наканила съм се да я варя и да експериментирам с масло, зеленчуци, сирене или да сложа във фурната със зеленчуци и кашкавал.
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #73 -: Април 11, 2013, 00:04:54 am »
Да... а дали й се изхвърля вода, нещо особено при варенето?
Взех една елда и не ми хареса. Може нещо да не я приготвям както трябва. Горчи ми и един тежък вкус има. Био елда, зеленикава. Обикновената кафявата с по-приятен вкус ли е? Някъде четох, че трябвало да й се изхвърля на елдата първата вода като на боба, другате пишеше, че се накисвала предварително преди варене заради горчилката.  Някой знае ли как е правилно да я приготвя?

Не ям такива щуротии и не съм наясно, но на Дани искам да предложа, а се оказва, че не знам как се приготвят  :oops:

*
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #74 -: Април 11, 2013, 00:08:53 am »
На мен ми горчи кафявата елда, но моят мъж я предпочита. Не сменям вода. Варя една чаша с 3 вода около 15 мин. (общо взето докато се разпука) и оставям в тенджерата за малко. Тя водата се поема, слагам масло и сирене и готова закуска  :D
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #75 -: Април 11, 2013, 19:39:40 pm »
Мишле,аз редовно давам на Жаки,варя около 15 минутки в повечко вода,трябва да стане перлен цвета на зрънцата.Добавям го към зеленчуково пюре и пасирам ,става много вкусно днес си хапна с спанак и заешко,много и се услади:)А чиа и слагам по половин лъжичка чаена в плодово пюре,закисвам го от сутринта и до следобяд е готово.Днес купих амарант и просо .ще ги редувам с киноата,ако те интересува ще ти пиша дали са и харесали.Също така смятам да купя брашно от лимец и пълнозърнест ориз и да и опека бисквитка,вместо тези на плазмон да си гризка по едничка,захар няма да слагам и ще стане като сухарче по скоро.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #76 -: Април 11, 2013, 21:18:10 pm »
Тук не съм виждала амарант да продават, нито брашното от лимец.
Но сподели рецептата за бисквитките, аз ще потърся, може и аз да правя на Дани.
Киноа ще купя и ще пробвам, благодаря ти :)

*
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #77 -: Април 12, 2013, 00:26:59 am »
Аз много харесвам киноа - варя 5 мин, дърпам от котлона и похлупвам, докато поеме остатъка от водата. Ако след около 15мин все още има вода - изцеждам. Върви със сладко и със солено.
Амаранта не го харесах - имаше вкус на туткал или поне така си представям вкуса на туткала :lol:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #78 -: Април 12, 2013, 01:02:29 am »
киноа можеш да слагаш в супа - вместо ориз/фиде/картоф -  или смесена със зеленчуци, риба, месо...

какви ли не бъркочи правех, като беше малък синът ми - сега е по-трудно :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #79 -: Април 12, 2013, 11:58:13 am »
Ами киноата, въсщност няма вкус, но доувкосява самото ястие при термична обработка, това нещо е адски добро!!!  :D Яжте киноа колкото може повече :)