0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #20 -: Октомври 08, 2012, 17:55:03 pm »
Оливче :bighug: ако не е проблем да я снимаш, май ще си изобретим  :P Сега разбирам и къде ми е грешката :oops: Ми аз, ги засаждах и чаках реколта :P


Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #21 -: Октомври 08, 2012, 19:04:49 pm »
Ето такъв е моят

Поръчах си я от диетичния магазин в нашия град. Скъпичка ми се стори, мисля около 30 лв беше, но наистина е по-лесно с нея.
Важно е да се измиват кълновете, а не само да се долива вода, точно за да не мухлясват.

Продават се и в нета такива. Казват се "Уред за покълване на семена"


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #22 -: Октомври 08, 2012, 20:39:43 pm »
Джиджи много благодаря :bighug: Ще се разтърся из нета :D


*
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #23 -: Октомври 08, 2012, 21:16:32 pm »
Моята е на същия принцип, но доста по-архивна, защото я имам повече от 10г.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #24 -: Октомври 13, 2012, 19:22:19 pm »
И на този сайт http://zelenbio.com, може да купите онлайн био храни, така ми попадна търсенето в гугъл. Обаче, не знам дали знаете, но ако страдате от зъбобол - трябва да дъвчете сурови какови зърна, така ще Ви се облекчи болката, и зъбите ще станат и по-белички.
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #25 -: Октомври 18, 2012, 18:07:28 pm »
Тази вечер, някоя от Вас мацки, ще сготви ли здравословен тип вечеря? Аз съм на кисело мляко с Годжи и Чиа  :D
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #26 -: Октомври 18, 2012, 21:49:49 pm »
Смятам да си поръчам чиа,как по точно се яде?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #27 -: Октомври 18, 2012, 22:15:03 pm »
Чиа, най-добре пасва в киселото мляко. Слагаш в кисело мляко една-две чаени лъжички с връх и овесени ядки, или овесени трици и на сутринта, или вечерта зависи кога ги сложиш, за да омекнат и папкаш  :)
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #28 -: Октомври 18, 2012, 22:52:22 pm »
Една позната каза,че правила дресинг за салата от чиа.Ще поровя в нета може да има интересни рецепти.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #29 -: Ноември 01, 2012, 11:29:56 am »
 :( мецинка е на принудителна диета до 15.11. момичета моля за съвети за захранване

Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #30 -: Ноември 01, 2012, 11:41:11 am »
Точно това е най-сложното от една диета - захранването! Увеличи дневният порцион с по една лъжичка-две. И все още се старай да избягваш забранените храни. Или ако не издържаш се старай да не комбинираш много храните. Хапвай само ябълки за деня, или само банани..., но не и киви и портокали.
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #31 -: Ноември 01, 2012, 13:12:01 pm »
Мецинка, зависи каква ти е диетата....


Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #32 -: Ноември 01, 2012, 14:00:01 pm »
 :( строга...  :lol:
сега сериозно, поради проявени алергии ми е забранено
всичко животинско
всякакви ядки
мед
шоколад
цитруси, плодове с мъх (праскови) и такива със семки (грозде, ягоди, нар, малини)
 :?

не ям много картофи, предимно ориз, моркови, печени чушки, краставици, домати, зелени кисели ябълки, маслини, обикновени бисквити и солети са разрешени, оризон, малко хляб

черно котенце то не е проблема в количеството. въпросът е с какво да започна (примерно мляко или сирене), след колко дена да въведа друга храна (яйца, месо) и т.н.  :? а си имам гастрит, та трябва да се подходи лекичко  :lol:

*
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #33 -: Ноември 01, 2012, 14:21:35 pm »
Меци, от това, което си изброила, че ядеш, стават страхотни вегетариански ризота и пайели :P аз много обичам ориз и си правя редовно такива вкусотии, а и ориза ми действаше много добре на коремчето при бременните неразположения.
Метода на правене на ястията е много лесен и остава само да си подбереш зеленчуците, които да добавиш.
Пиши ми, ако искаш да дам указания :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #34 -: Ноември 01, 2012, 14:41:10 pm »
:( строга...  :lol:
сега сериозно, поради проявени алергии ми е забранено
всичко животинско
всякакви ядки
мед
шоколад
цитруси, плодове с мъх (праскови) и такива със семки (грозде, ягоди, нар, малини)
 :?

не ям много картофи, предимно ориз, моркови, печени чушки, краставици, домати, зелени кисели ябълки, маслини, обикновени бисквити и солети са разрешени, оризон, малко хляб

черно котенце то не е проблема в количеството. въпросът е с какво да започна (примерно мляко или сирене), след колко дена да въведа друга храна (яйца, месо) и т.н.  :? а си имам гастрит, та трябва да се подходи лекичко  :lol:

Ееее, ами че ти си станала почти като вегетарианците:) Няма страшно :)
Не мисля, че ще имаш кой знае какъв проблем със захранването тогава... Аз мислех, че си едва ли не на глад :)


Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #35 -: Ноември 01, 2012, 15:42:35 pm »
 :lol: да, сега съм заек, не мечка хаха. не гладувам, но асортимента ми е силно ограничен, тези дни нямах много време да си готвя  :?, карам на коктейлни хапки  :lol: (така се смее моят мецан) от обикновени бисквити с маслина и краставица  :lol:
 :wink: иначе и аз открих нови рецепти, и експериментирам, готвя си оризче с разни неща, но въпросът е за после  :? след отказ от някои храни с какво се почва с мляко или със сирене? май трябва като бебе да се захранвам  :lol:
 :D  :eat: ммм ризото ммм, олив дай рецептички, явно в събота ще падне готвене

Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #36 -: Ноември 01, 2012, 15:57:39 pm »
Мляко, ама кисело да е :) Така захранват и след коремни операции ;)


Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #37 -: Ноември 01, 2012, 22:59:39 pm »
Да кисело мляко, освен, ако изрично не е упоменато, че е забранено. Все пак белтъци... :oops:
*
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #38 -: Ноември 05, 2012, 22:17:09 pm »
Меци, малко късно за събота, но ей къде е следващата :wink:
Ризото - задушаваш зеленчуците(гъбки, чушки, моркови, целина и т.н), които си решила с малко олио или зехтин и ги дърпаш от огъня. В съд с незалепващо покритие, дали тефлон или керамика няма значение, слагаш малко мазнина отново и задушаваш ситно нарязана глава лук, добавяш ориза, объркваш добре за 1 мин и започваш да добавяш бульон или вода, ако нямаш наличен. Съотношението е 1:3 дори малко повече в полза на водата, но слагаш по малко и бъркаш, като сместа я поеме, слагаш още малко и така до изчерпване на водата. Кoнсистенцията на сместа трябва да ти е рядка, нещо като на мляко с ориз. Дърпаш от огъня, слагаш бучка масло (докато си на диетата лъжица зехтин) и по желание настърган пармезан, добавяш предварително подготвените зеленчуци, объркваш добре и оставяш да отдъхне 5-10 мин преди да поднесеш. Метода на приготвяне е един, а вариациите на продуктите, които добавяш - по личен избор :P
Паеята е още по лесна и не е необходимо да и "баеш" :lol:
В съд с незалепващо покритие слагаш мазнина и слагаш ситно нарязана глава лук, добавяш зеленчуци по избор и задушаваш. Прибавяш ориза, объркваш добре за 1 мин и добавяш вода в съотношението 1:2,5, слагаш цялото количество и оставяш да заври. Намаляш котлона на много малко, например аз съм на 6-степенни котлони и слагам на 2, и си пускаш филмче. След около час - час и половина си готова, като през това време НЕ бъркаш сместа. Получава се много приятна хрупкава коричка на дъното. Подправките са по избор.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Здравословно хранене и глезотийки
« Отговор #39 -: Януари 28, 2013, 22:56:36 pm »
Да изтупам темата си от прахта. Не е писано тук отдавна, за съжаление колкото и да не ми се ще трябва коренно да променя хранителните си навици.
Поради строгата диета, наложена от доктори ендокринолози ми се забраняват абсолютно следните храни: Всякакъв вид мазнина: олио, зехтин, маргарин. Всички видове млечни продукти, освен извара и обезмаслено прясно и кисело мляко. Най-лошото от всичко - сладкото, на мен ми пада от време на време кръвната захар... ужас!  :balk_145:
Единственото което мога да ям е варено, печено, задушено, на пара, пържолите трябвада са на скара и да пада мазнината от тях. Всъщност с моят пухкав вид - може би имам вид на човек, който едва ли не се тъпче с някакви гадни неща, обаче не е така...
Та ще трябва изцяло да премина на био-хранене, колкото е възможно разбира се. Няма друга алтернатива.