0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #40 -: Септември 14, 2012, 13:58:21 pm »
В по-горен пост написах, че няма измама. Нека да поясня, че съм виждала Златина на Зачатски срещи и съм останала с много хубаво впечатление от нея. Но не съм в пряк контакт с нея.
Не искам да вярвам, че някой може да си измисли такава история(но това си е просто мое мислене). От там беше продиктувано писането ми, че историята не е измамна.
Извинявам се, ако съм подвела някой.
Все си мисля, че ако някой иска да измами би наблегнал на нуждата от пари. Златина е дала точните размери на децата за изпращане на дрехи и обувки. Прочетох мнения на хора в нета, които са се свързали с нея и е казала, че основно имат нужда от дрехи и обувки.
Вярвам, че човек страдал дълго време, не би използвал децата си, за да се облагодетелства.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #41 -: Септември 14, 2012, 14:43:01 pm »
колкото повече прочетох, толкова повече ми смърди. аз лично няма да участвам в дарителски акции.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #42 -: Септември 14, 2012, 14:49:52 pm »
Аз се съмнявам от вчера, но въпреки това приведох малко пари по сметката. По принцип съм доверчива и действам първосигнално, но точно в този случай ме глождят съмнения.
     
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #43 -: Септември 14, 2012, 14:50:33 pm »
колкото повече прочетох, толкова повече ми смърди. аз лично няма да участвам в дарителски акции.

подкрепям... само дето аз вече избързах с дарението, но наистина се подведох и с това, че ни е съфорумка. следващият път ще бъда по-предпазлива /жалко, че се налага, и аз съм от хората, които си мислят че само циганите са способни да използват децата си в такива случаи, не и жени с репродуктивни проблеми/


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #44 -: Септември 14, 2012, 15:00:11 pm »
колкото повече прочетох, толкова повече ми смърди. аз лично няма да участвам в дарителски акции.
Подкрепям!


*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #45 -: Септември 14, 2012, 15:01:49 pm »
На фона на изказването на съпруга й, че ще съди държавата в Страсбург за  незаконното му задържане и претърпяните от това вреди, статията за Златина не ми звучи като призив за помощ, а просто като доказателство за пред съда, ако се стигне дотам. А фактът, че цялата страна се вдига да й помага в този труден момент, според мен, би повлияло при определяне на обезщетението от Страсбургския съд.
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #46 -: Септември 14, 2012, 15:04:36 pm »
Живеем в един квартал и се засичаме някой път, това което съм виждала, че наистина кара джип Мерцедес, децата винаги много добре облечени.....,от страни изглежда като едно много добре обезпечено семейство.
Като прочетох статия останах шокирана......
Не може да караш мощна кола която гори сериозно и да приспиваш децата си със степчета.... :(




*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #47 -: Септември 14, 2012, 15:07:34 pm »
Ох незнам, вече наистина незнам на кого и на какво да вярвам ...
Прочетох някои от коментарите и започна да ми светва нещо лампичката.
Не съм превела пари още, чакам заплатеното време към края на месеца, но вече се замислям дали да го направя.

И само да вметна, нищо лично към никого, но Диляна също има в гардероба си маркови дрехи /и майка й разбира се  :wink:/ доста от тях са на H & M, Бенетон, Зара Кидс. Всяка седмица почти й купувам по нещичко, но от магазини за дрехи втора употреба, където намирам почти нови и струват по 2-3 лева, да не кажа и по малко ... За съжаление не мога да си позволя да подменям гардероб всеки сезон с нови дрешки.

Така че да не съдим за материалното състояние на семейството само по снимките, че били с маркови дрехи и Златина, и децата. Но коментарите на хора, които са я виждали и знаят че кара джип, и прочие, определено ме накараха да се позамисля.
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #48 -: Септември 14, 2012, 15:12:52 pm »
Момичета, нали всичко е така и редовно в смисъл да не излезе, че е някаква лъжа/измама/, /подобно на телефонните (моля, да не ме разбирате погрешно!) впоследствие, че малко се напарихме от няколко такива помощи :?

И аз си го помислих за момент, защото от снимките в статията се вижда, че децата са добре облечени, дори с маркови дрешки, майката също не изглежда мизерстваща /което разбира се не означава непременно, че не е така/, но имам пълно доверие на Зачатие, за това реших да помогна.

джиджи, на Зачатие можеш да имаш пълно доверие, но моля всички да имате предвид, че:

1. апелът за помощ не е пуснат официално от сдружение Зачатие
2. сдружение Зачатие не се е ангажирало за сега официално с някаква кампания за набиране на помощи.

това е просто публикуван постинг в нашия форум, с препратка към апел за помощ в някакъв сайт. вие сами преценявате дали да се доверите или не.

аз бих помолила, ако има варненки, които познават жената по някакъв начин, да споделят информация.

трябва да призная, че лично на мен ми звучи малко прекалено трагедизирано тази история и се нуждая от повече информация, за да й повярвам.

jam,  не знам дали в такъв случай не е добре да се промени първият пост в темата. Пуснат е от член на Сдружението, който използва местоимение в множествено число, малко по-надолу председателката на сдружението също се намесва, като обмисля дарение от Зачатие. Нека не се подвеждат още потребители, които няма да имат търпението или времето да четат всички коментари.


*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #49 -: Септември 14, 2012, 15:27:55 pm »
така е, признавам и аз реагирах първосигнално, много ама много ми стана мъчно като прочетох статията и разбира се още вчера преведох пари, както и да е, не е проблема в моето лично дарение.

Дарение от Зачатие към момента няма да има.
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #50 -: Септември 14, 2012, 15:42:05 pm »
Ели........и аз купувам маркови дрехи втора ръка........но в случая има разлика, децата винаги са с еднакви екипи, обувки........само се разминават цветовете на момичета и момчето, да обличаш еднакво тризнаци втора употреба е мисия невъзможна, повярвай ми ........

аз определено не вярвам в тая история....
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #51 -: Септември 14, 2012, 15:46:52 pm »
Надявам се поне, парите на всички, които се подведохме, наистина да се използват за децата.


*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #52 -: Септември 14, 2012, 15:53:49 pm »
Ели........и аз купувам маркови дрехи втора ръка........но в случая има разлика, децата винаги са с еднакви екипи, обувки........само се разминават цветовете на момичета и момчето, да обличаш еднакво тризнаци втора употреба е мисия невъзможна, повярвай ми ........

аз определено не вярвам в тая история....


Марина, много ти благодаря за включването. Надявах се да пише някой, който наистина я е виждал, или я познава лично.
След написаното от теб, от прочетените статии и коментарите в Бг мама, аз също вече тотално се усъмних в тая история и няма да превеждам никакви пари.

Определено статията, както може би повечето от вас, ме развълнува силно, много мъчно ми стана, дори снощи, когато правех млякото на Диляна си поревах и си мислех за тази майка, която е разтваряла степчета, за да могат да заспят децата й. Много силна статия наистина и много хора й повярваха. А истината е някъде там ...
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #53 -: Септември 14, 2012, 15:55:48 pm »
Ели, и аз като я видях направо настръхнах, все пак са толкова дългоочаквани деца. Нормално е да реагираме първосигнално и емоционално.
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #54 -: Септември 14, 2012, 15:56:30 pm »
На фона на изказването на съпруга й, че ще съди държавата в Страсбург за  незаконното му задържане и претърпяните от това вреди, статията за Златина не ми звучи като призив за помощ, а просто като доказателство за пред съда, ако се стигне дотам. А фактът, че цялата страна се вдига да й помага в този труден момент, според мен, би повлияло при определяне на обезщетението от Страсбургския съд.


нищо не разбирам от дела в Страсбург, но ако наистина е така, просто не й прави чест :(
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #55 -: Септември 14, 2012, 16:00:39 pm »
Ели, и аз като я видях направо настръхнах, все пак са толкова дългоочаквани деца. Нормално е да реагираме първосигнално и емоционално.


Дони, аз пък се зачудих щом са били дългоочаквани, защо ги гледа сама, защото на срещата тя спомена за мъжа си нещо, а в статията пише, че е самотна майка с три деца. Но днес вече ми стана ясно. То в живота се случва какво ли не, всичко е възможно, но се замислих де.
« Последна редакция: Септември 14, 2012, 16:11:21 pm от Eли:) »
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #56 -: Септември 14, 2012, 16:14:54 pm »
Аз от вчера чета и много се чудих да вярвам или да не вярвам... Може би първоначално ме отблъсна това, че е дала степче за вечеря. Добре ама как има пари за степче, а няма за 2 картофа примерно (мисля, че ще излезе едно и също като сума). Не вярвам някой да е дарил степче. Ясно е, че всички имат финансови проблеми в тази криза, особено ако са повече и децата. Вярвам, че е трудно и че може и да не е вземат на работа, но може би причината е и това, къде е мъжа и, а не само децата. Не мисля, че всички работодатели са толкова коравосърдечни, особено като чуят за тризнаци.
Другото, което си мисля е - нали живее в общинско жилище, някой е писал, че живее с майка си и брат си, това означава ли че 3 възрастни живеят в общинско жилище с наем от около 30лв. И останалите двама възрастни какво правят? Щом нея не я взимат на работа заради децата, те не работят ли? И ако не работят, защо ще пускат децата на градина като нямат пари да я плаща...
И между другото дете, което е с ТЕЛК не плаща такса за ДГ. А от статиите разбрах, че двете са с ТЕЛК.
Ей такива мисли се въртят в главата ми и се чудя да вярвам ли, да не вярвам ли...
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #57 -: Септември 14, 2012, 16:28:01 pm »
Когато прочетох поста на Блу, а след това и статията, много се натъжих.
Не исках да повярвам, че действително се касае за неработещ родител, който е принуден "по стечение на обстоятелствата", както се писа в статията, да отглежда сам тризнаците си. Повярвайте ми, наистина е трудно - говоря за финансовата част.

Сега, когато изчетох почти всички коментари и препратки, ми е още по мъчно.
Даже ми мирише на стар адвокатски трик с цел да се ангажира общественото мнение и подкрепа. Не ми се иска Златина да е направила тези изявления по съвет на адвоката на съпруга й.
Съпоставяйки и снимките от ФБ....... Не знам вече.
Аз лично ще се въздържа засега от финансова подкрепа.

 
П.П. Току що прочетох, че по-късно лично Златина ще направи коментар в личния си профил във ФБ.
« Последна редакция: Септември 14, 2012, 16:30:41 pm от Tsveti75 »
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #58 -: Септември 14, 2012, 16:29:27 pm »
Със сигурност има финансови проблеми, кой знае още какви други неща се случват в живота й.Няма съмнение, че й е трудно при условие, че мъжът й е в затвора. Но не мога да повярвам, че няма приятели, роднини, които да й помагат за децата. ПОне за храна и дрехи:(.Някой и е дал да ползва кола? Може да й дава по 5 лева на ден за картофи, хляб и мляко.
Освен това има и мобилен телефон.Колко е месечната такса за телефон в България?

Може би е добра идея някой да се срешне с нея или поне да поговори по телефона.Или тя да се включи през профила си на зачатие и да даде обяснение.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #59 -: Септември 14, 2012, 16:33:21 pm »
така е, признавам и аз реагирах първосигнално, много ама много ми стана мъчно като прочетох статията и разбира се още вчера преведох пари, както и да е, не е проблема в моето лично дарение.

Дарение от Зачатие към момента няма да има.
И на мен, ми стана мъчно, нооо погледнах снимките от статията в Петел.бг погледнах и мамата (нея познавам лично:wink:)позволих си да коментирам дори в линка на вестника (виртуалния)... Няма да ви кажа на каква ме нарекоха,направиха ... Все пак всеки е в правото си да реагира дали първосигнално или не и да изкаже своята си позиция която ще се хареса на едни на други не, не това има значение в случая. Стана ми болно, че малко след като направих кометана си, бях заклеймена и едва ли не разпната на кръстта за това, че АЗ пък мисля така :? И най-ми стана болно когато бях буквално изхвърлена като приятел от хора от които не очаквах или да кажем най-малкото пък съм очаквала!Като не съм се водила само по снимките, спомням си, че и по регионалната ТВ имаше коментари на дамата и не съм очарована ... Извинявам се за лиричното отклонение :oops: