0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« -: Септември 13, 2012, 11:13:59 am »
Мили момичета и момчета, съвсем случайно тази сутрин попаднах на статия за нашата съфорумка нефертити777. За радост, тя и децата й са в добро здраве, но за съжаление, в незавидно финансово положение. Жената сама отглежда тризнаците си. Нека да й помогнем кой както може и желае!

Ето я и самата статия:
http://petel.bg/GLAD--MIZERIYA--NEDOIMAK--VARNENKA-PRISPIVA-TRIZNATSITE-SI-SAS-STEPCHE--ZASHHOTO-NYAMA-PARI-ZA-HRANA-__21997

Добавено от marmotche, за да се вижда в първия пост по темата:
Момичета, чух се със Златина, ето полезна информация как да помогнем:
Дрехи, обувки, ботушки за децата
крачетата и на тримата са номера 26-27
дрешки и за тримата 98-104, Стоян върви малко пред Цвети и Никол

Адрес за изпращане - домашния ще го давам на лични съобщения, пишете ми.
Има и удобен офис на Еконт наблизо, от който Злати може да взема пратки:
Варна, бул. Сливница 196

Номерът на Злати е 0878 337 373



Забележка:

Настоящият призив не е от името на сдружение "Зачатие". Сдружението по никакъв начин не се ангажира с достоверността на публикуваната в постинга информация и не организира официално никаква кампания за подпомагане.


« Последна редакция: Септември 14, 2012, 15:44:48 pm от marmotche »

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #1 -: Септември 13, 2012, 11:21:53 am »
Много тъжно.  :(  Милата жена, какви хубави дечица.

Аз съм на линия, ще се включа. Нека решим дрешки, обувчици или каквото преценим за необходимо.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #2 -: Септември 13, 2012, 11:24:08 am »
Не ми спират сълзите от очите от както прочетох и разбрах за това семейство....Ще помогна с каквото мога.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #3 -: Септември 13, 2012, 11:30:27 am »
Може ли да се вземат пълните детайли на банковата и сметка за преводи от чужбина?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #4 -: Септември 13, 2012, 12:04:28 pm »
Monkey, за превод от чужбина трябва и BIC (това е идентификация на банката, ако не греша).

Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #5 -: Септември 13, 2012, 12:10:18 pm »
Не знаех,ще го допълня :),ако някой го има вече да допълни той няма проблем.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #6 -: Септември 13, 2012, 12:16:50 pm »
нямам думи, идва ми да рева с глас :(

« Последна редакция: Септември 14, 2012, 15:32:39 pm от StefiZ »
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #7 -: Септември 13, 2012, 12:20:47 pm »
Monkey, мисля, че е достатъчно. Поне според това, което изисква моята банка, информацията е пълна.

*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #8 -: Септември 13, 2012, 12:25:19 pm »
Пуснах превод и това е  BIC RZBBBGSF
« Последна редакция: Септември 13, 2012, 12:52:39 pm от marmotche »
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #9 -: Септември 13, 2012, 12:49:27 pm »
Сетих се за това момиче още като видях снимката. Била съм на една варненска форумска среща и тя беше там, тогава беше още бременна. Мисля че пролетта на 2009 беше, в кафето трябва да я има темата. Жалко за държавата, в която живеем :( Ще помогнем!
« Последна редакция: Септември 13, 2012, 12:58:30 pm от cygnus »
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #10 -: Септември 13, 2012, 12:51:33 pm »
От Варна съм и ще мога да помогна със зимни дрешки  и обувки.
До ден два ще приготвя каквото мога.
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #11 -: Септември 13, 2012, 12:52:11 pm »
Да, благодаря BIC & IBAN са достатъчни.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #12 -: Септември 13, 2012, 13:02:01 pm »
Ще помогна с каквото мога, ще питам и приятели.

Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #13 -: Септември 13, 2012, 13:19:32 pm »
на драго сърце ще помогна
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #14 -: Септември 13, 2012, 13:31:33 pm »
а аз мисля, че и на нея ще й трябват дрехи и обувки. Предполагам от години няма нищо топло на гърба си, а се очаква тежка зима, много тежка. Ако майчицата настине или се разболее лошо, после не може да спасим децата, остават на държавата.
Ако някой има някаква идея какви номера дрехи и обувки носи майката, да пише.
[/url][/url]
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #15 -: Септември 13, 2012, 13:40:28 pm »
И аз ще помогна с каквото мога.
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #16 -: Септември 13, 2012, 13:50:56 pm »

Много мъчно ми стана, много ... Ще се включа и аз с каквото мога.
Вени е права, че за майката също ще трябват дрехи и обувки,



 
Сетих се за това момиче още като видях снимката. Била съм на една варненска форумска среща и тя беше там, тогава беше още бременна. Мисля че пролетта на 2009 беше, в кафето трябва да я има темата. Жалко за държавата, в която живеем :( Ще помогнем!


Дони, аз също когато видях сутринта снимката си спомних, че съм я виждала на една от срещите, беше бременна тогава, може би за същата говориш и ти, точно там се видяхме за първи път и с теб.
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #17 -: Септември 13, 2012, 13:54:32 pm »
момичета, не ми се струва много удачно да изпращаме дрехи на Злати, по добре със скромна сума и тя да си купи от каквото има нужда и каквото си хареса.
за дечица е по-лесно, след като имаме размерите им, но за нея някак не ми допада идеята.
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #18 -: Септември 13, 2012, 13:57:01 pm »
Стефунка, направо оставих само личната сметка на Злати в първия пост, няма нужда да усложняваме излишно процедурата.

Дано тази статия й помогне да си намери и работа. Тя изглежда борбено момиче, само малко помощ с работата й трябва сега...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #19 -: Септември 13, 2012, 14:04:13 pm »
Стефи и ти си права, но си мисля, че всяка майка ще предпочете да купи за децата си, да има за храна и сметки, т.е. не се знае дали тя въобще ще си купи нещо ...
Разбира се, че е по-добре тя да си избере нещата.
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #20 -: Септември 13, 2012, 14:08:24 pm »
ок Стефуне, така е най-добре, да :)
аз вече преведох скромна сума.
довечера ще видя за дрешки. ботушки имам страхотни запазени точно 27 номер са, добре че не съм ги дала, директно ще й ги изпратя :)
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #21 -: Септември 13, 2012, 14:24:39 pm »
Записвам се и аз
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #22 -: Септември 13, 2012, 14:57:30 pm »
Да, по-добре е пари, че да не и изпратим 20 чифта обувки...

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #23 -: Септември 13, 2012, 15:30:46 pm »
Преведох парички по сметката
Дано да скоро да се стабилизира финансовото положение на това чудесно семейство



   La vita è bella
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #24 -: Септември 13, 2012, 16:15:06 pm »
И аз ще помогна със скромна сума. Публикувах статията на стената си във ФБ, дано някой от познатите ми се отзове също.
Много жалко за тази прекрасна майка,.... вместо спокойно да се радва на най-хубавите години от живота си, тези прекарани с децата, тя трябва да се бори за оцеляването им :( В каква държава живеем  :x


*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #25 -: Септември 13, 2012, 16:45:20 pm »
Преведох пари по сметката. Спомням си Нефертити от темата за АГ Варна. Дано скоро намери работа и си стъпи на краката. За жалост, не е единствената майка в това положение.
     
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #26 -: Септември 13, 2012, 16:50:50 pm »
Момичета, нали всичко е така и редовно в смисъл да не излезе, че е някаква лъжа/измама/, /подобно на телефонните (моля, да не ме разбирате погрешно!) впоследствие, че малко се напарихме от няколко такива помощи :?


*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #27 -: Септември 13, 2012, 16:52:44 pm »
момичета от Варна помислете ако някоя от вас има подходящи познати, евентуално да й помогне, да я препоръча за работа, знам ли и аз, защото всичко друго е временно решение. :(
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #28 -: Септември 13, 2012, 16:56:55 pm »
Момичета, нали всичко е така и редовно в смисъл да не излезе, че е някаква лъжа/измама/, /подобно на телефонните (моля, да не ме разбирате погрешно!) впоследствие, че малко се напарихме от няколко такива помощи :?

И аз си го помислих за момент, защото от снимките в статията се вижда, че децата са добре облечени, дори с маркови дрешки, майката също не изглежда мизерстваща /което разбира се не означава непременно, че не е така/, но имам пълно доверие на Зачатие, за това реших да помогна.
« Последна редакция: Септември 13, 2012, 17:00:03 pm от джиджи »


*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #29 -: Септември 13, 2012, 17:06:43 pm »
Не е измама...

*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #30 -: Септември 13, 2012, 17:28:21 pm »
Видях статията постната във фейсбук само дето не се разревах на глас в офиса :(. Такъв гняв изпитах заради ненормалната държава в която живеем, че не е истина.  :x

На обяд ходих и преведох парички, но ще погледна какви дрешки имам за да изпратя на децата, ако няма нищо подходящо ще им пратя най-малкото книжки.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #31 -: Септември 14, 2012, 10:59:38 am »
Момичета, нали всичко е така и редовно в смисъл да не излезе, че е някаква лъжа/измама/, /подобно на телефонните (моля, да не ме разбирате погрешно!) впоследствие, че малко се напарихме от няколко такива помощи :?

И аз си го помислих за момент, защото от снимките в статията се вижда, че децата са добре облечени, дори с маркови дрешки, майката също не изглежда мизерстваща /което разбира се не означава непременно, че не е така/, но имам пълно доверие на Зачатие, за това реших да помогна.
Неискам да прозвучи като заяждане или подобно, но в същата тази статия се изнесе информация, относно тази добре изглеждаща и облечена също мама, оказва се, че същата живее с майка си и брат си и кара джип 8O Също така има изнесени данни и за нейният съпруг понастоящем находящ се в затвора ... Незнам, но аз лично, вече не вярвам в подобни драми...


Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #32 -: Септември 14, 2012, 11:46:52 am »
Аз пък се чудя,защо вярваш на другите писания като долопосочените,а не вярваш че тя найстина се нуждае от помощ  :(?
 Всеки решава сам за себе си,аз немисля че някой би могал да спекулира и лъже за такова нещо,и ще помогна по какъвто начин ми е възможно.По добре хората който не вярват че е истина да не пишат,задръжте си мнението и просто недейте да помагате.
 Ако има засегнати от поста ми ,извинете ме!!!
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #33 -: Септември 14, 2012, 12:39:52 pm »
Момичета, нали всичко е така и редовно в смисъл да не излезе, че е някаква лъжа/измама/, /подобно на телефонните (моля, да не ме разбирате погрешно!) впоследствие, че малко се напарихме от няколко такива помощи :?

И аз си го помислих за момент, защото от снимките в статията се вижда, че децата са добре облечени, дори с маркови дрешки, майката също не изглежда мизерстваща /което разбира се не означава непременно, че не е така/, но имам пълно доверие на Зачатие, за това реших да помогна.

джиджи, на Зачатие можеш да имаш пълно доверие, но моля всички да имате предвид, че:

1. апелът за помощ не е пуснат официално от сдружение Зачатие
2. сдружение Зачатие не се е ангажирало за сега официално с някаква кампания за набиране на помощи.

това е просто публикуван постинг в нашия форум, с препратка към апел за помощ в някакъв сайт. вие сами преценявате дали да се доверите или не.

аз бих помолила, ако има варненки, които познават жената по някакъв начин, да споделят информация.

трябва да призная, че лично на мен ми звучи малко прекалено трагедизирано тази история и се нуждая от повече информация, за да й повярвам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #34 -: Септември 14, 2012, 12:56:15 pm »
децата са добре облечени, дори с маркови дрешки, майката също не изглежда мизерстваща....
Това е първото, което си помислих и аз като видях снимката... Може да е стара, от времето, в което не са имали проблеми (макар че децата са си 3 годишни като гледам), но гледайки точно тази снимка, много хора ще се усъмнят в трагичността на семейната ситуация. Много е тъжно, ако е истина, много майки не могат да гледат децата си, вярно е, че държавата е мащеха за българските деца. Съчувствам винаги на всички майки и дечица, които са поставени в ситуация на недоимък и когато мога- помагам.
И аз като Джам ще изчакам повече информация.

*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #35 -: Септември 14, 2012, 13:01:49 pm »
В статията пише,че 5м не е плащала наема на общинското жилище за да купи дрехи на децата.За жената като се има предвид работат и преди да роди (управител на заведение)нвярно има и по така дрехи от това време.Но всеки сам си прави изводите.
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #36 -: Септември 14, 2012, 13:19:57 pm »
Нещо не е,както трябва в цялата тази история...

http://prodavalnik.com/forum/topic/?t=64521&page=8

http://afera.bg/mishena/29572.html

http://www.desant.net/show-news/22735/

Бях решила и аз да помогна но след всичко изчетено незнам дали да го направя.
И определено по снимките на нея и на децата,които виждам във ФБ по нищо неличи,че това семейство бедства и живее в мизерия.Облечени са доста добре и повечето са маркови дрешки.






Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #37 -: Септември 14, 2012, 13:24:14 pm »
Не познавам жената лично, но по случайно стечение на обстоятелствата съм наясно с положението на семейството. Децата си наистина е принудена да отглежда САМА (какъв е и къде се намира бащата не смятам, че има отношение по темата). За едното от децата знам, че има сериозни здравословни проблеми. С финансовото състояние на семейството не съм наясно, но предполагам какво е състоянието на една самотна неработеща жена с три деца.
Действително някои неща в статията изглеждат преувеличени на пръв поглед, може и да са, може такъв да е стила на журналиста. Всеки има глава на раменете си и сам преценя на какво да вярва и на какво не.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #38 -: Септември 14, 2012, 13:30:05 pm »
Аз пък се чудя,защо вярваш на другите писания като долопосочените,а не вярваш че тя найстина се нуждае от помощ  :(?
 Всеки решава сам за себе си,аз немисля че някой би могал да спекулира и лъже за такова нещо,и ще помогна по какъвто начин ми е възможно.По добре хората който не вярват че е истина да не пишат,задръжте си мнението и просто недейте да помагате.
 Ако има засегнати от поста ми ,извинете ме!!!
Аааа не, на ничии писания не вярвам и то на 100%, но все пак, имаше изложена препратка към вестник Десант ако не се лъжа, не съм аз, постнала статията все пак и си мисля, че преди да излезе в печата (Петел или където и да е другаде) следва да се провери, дали отговаря на истината!!!
По отношение на изказаното мнение за "задържане 8O" на мнение едва ли, следва да се отправя, все пак, имаме свобода на словото, и мнение не се задържа, не се изказва/публикува и прочая (сори за лиричното отклонение).
Напарила съм се лично АЗ от подобни действия за помощ... :?
« Последна редакция: Септември 14, 2012, 13:32:25 pm от krasavicata »


Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #39 -: Септември 14, 2012, 13:38:58 pm »
Вижте,какви коментари,как да вярвам,че е истина след всичко това:


''Сега видях снимки на майката и дечицата.Живеем в един квартал.Не знам от кога е в това положение,но се озадачих,понеже я видях съвсем скоро.Смея да твърдя,че тя,както и дечицата изглеждаха прекрасно.Бяха "изтупани"модерно и в никакъв случай по външния им вид не си личеше тежкото им положение,напротив!''


'' Мислих си от къде ми е толкова позната тази жена и се сетих, до скоро взимахме храна за децата си от една и съща детска кухня. Скоро не съм я засичала, вероятно защото децата са вече на по 3г. Определено няма външни белези на нямаща, а точно обратното. Вярно е, че кара джип, но не мога да знам дали е нейн или й е даден. Аз лично се отказвам да помогам под каквато и да е форма, за мен не е крайно нуждаеща се и да се спекулира чрез децата е отвратително(независимо, че се иска помощ за тях). Пък, ако някой иска да ме убеди, че децата са облечени с маркови неща само от помощи и аз ще помоля за такава помощ, че мойто е едно ама не е марково.''



''Определено са облечени дечицата само с маркови дрехи,мамата също...Аз лежах с тях в една частна болница февруари,март месец тази година и тя отказа да бъде в стая с други и си плащаше по 60лв на вечер,пушеше цигари и има силикон къде ли не....Е извинете за такива бедняци и гладуващи деца,те наистина са много сладички и си имат здравословни проблеми,но не е редно така да се изопачава истината.... Определено децата и разполагаха с много повече от моите три...Който иска да помага,но има наистина нуждаещи се деца.''

*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #40 -: Септември 14, 2012, 13:58:21 pm »
В по-горен пост написах, че няма измама. Нека да поясня, че съм виждала Златина на Зачатски срещи и съм останала с много хубаво впечатление от нея. Но не съм в пряк контакт с нея.
Не искам да вярвам, че някой може да си измисли такава история(но това си е просто мое мислене). От там беше продиктувано писането ми, че историята не е измамна.
Извинявам се, ако съм подвела някой.
Все си мисля, че ако някой иска да измами би наблегнал на нуждата от пари. Златина е дала точните размери на децата за изпращане на дрехи и обувки. Прочетох мнения на хора в нета, които са се свързали с нея и е казала, че основно имат нужда от дрехи и обувки.
Вярвам, че човек страдал дълго време, не би използвал децата си, за да се облагодетелства.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #41 -: Септември 14, 2012, 14:43:01 pm »
колкото повече прочетох, толкова повече ми смърди. аз лично няма да участвам в дарителски акции.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #42 -: Септември 14, 2012, 14:49:52 pm »
Аз се съмнявам от вчера, но въпреки това приведох малко пари по сметката. По принцип съм доверчива и действам първосигнално, но точно в този случай ме глождят съмнения.
     
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #43 -: Септември 14, 2012, 14:50:33 pm »
колкото повече прочетох, толкова повече ми смърди. аз лично няма да участвам в дарителски акции.

подкрепям... само дето аз вече избързах с дарението, но наистина се подведох и с това, че ни е съфорумка. следващият път ще бъда по-предпазлива /жалко, че се налага, и аз съм от хората, които си мислят че само циганите са способни да използват децата си в такива случаи, не и жени с репродуктивни проблеми/


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #44 -: Септември 14, 2012, 15:00:11 pm »
колкото повече прочетох, толкова повече ми смърди. аз лично няма да участвам в дарителски акции.
Подкрепям!


*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #45 -: Септември 14, 2012, 15:01:49 pm »
На фона на изказването на съпруга й, че ще съди държавата в Страсбург за  незаконното му задържане и претърпяните от това вреди, статията за Златина не ми звучи като призив за помощ, а просто като доказателство за пред съда, ако се стигне дотам. А фактът, че цялата страна се вдига да й помага в този труден момент, според мен, би повлияло при определяне на обезщетението от Страсбургския съд.
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #46 -: Септември 14, 2012, 15:04:36 pm »
Живеем в един квартал и се засичаме някой път, това което съм виждала, че наистина кара джип Мерцедес, децата винаги много добре облечени.....,от страни изглежда като едно много добре обезпечено семейство.
Като прочетох статия останах шокирана......
Не може да караш мощна кола която гори сериозно и да приспиваш децата си със степчета.... :(




*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #47 -: Септември 14, 2012, 15:07:34 pm »
Ох незнам, вече наистина незнам на кого и на какво да вярвам ...
Прочетох някои от коментарите и започна да ми светва нещо лампичката.
Не съм превела пари още, чакам заплатеното време към края на месеца, но вече се замислям дали да го направя.

И само да вметна, нищо лично към никого, но Диляна също има в гардероба си маркови дрехи /и майка й разбира се  :wink:/ доста от тях са на H & M, Бенетон, Зара Кидс. Всяка седмица почти й купувам по нещичко, но от магазини за дрехи втора употреба, където намирам почти нови и струват по 2-3 лева, да не кажа и по малко ... За съжаление не мога да си позволя да подменям гардероб всеки сезон с нови дрешки.

Така че да не съдим за материалното състояние на семейството само по снимките, че били с маркови дрехи и Златина, и децата. Но коментарите на хора, които са я виждали и знаят че кара джип, и прочие, определено ме накараха да се позамисля.
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #48 -: Септември 14, 2012, 15:12:52 pm »
Момичета, нали всичко е така и редовно в смисъл да не излезе, че е някаква лъжа/измама/, /подобно на телефонните (моля, да не ме разбирате погрешно!) впоследствие, че малко се напарихме от няколко такива помощи :?

И аз си го помислих за момент, защото от снимките в статията се вижда, че децата са добре облечени, дори с маркови дрешки, майката също не изглежда мизерстваща /което разбира се не означава непременно, че не е така/, но имам пълно доверие на Зачатие, за това реших да помогна.

джиджи, на Зачатие можеш да имаш пълно доверие, но моля всички да имате предвид, че:

1. апелът за помощ не е пуснат официално от сдружение Зачатие
2. сдружение Зачатие не се е ангажирало за сега официално с някаква кампания за набиране на помощи.

това е просто публикуван постинг в нашия форум, с препратка към апел за помощ в някакъв сайт. вие сами преценявате дали да се доверите или не.

аз бих помолила, ако има варненки, които познават жената по някакъв начин, да споделят информация.

трябва да призная, че лично на мен ми звучи малко прекалено трагедизирано тази история и се нуждая от повече информация, за да й повярвам.

jam,  не знам дали в такъв случай не е добре да се промени първият пост в темата. Пуснат е от член на Сдружението, който използва местоимение в множествено число, малко по-надолу председателката на сдружението също се намесва, като обмисля дарение от Зачатие. Нека не се подвеждат още потребители, които няма да имат търпението или времето да четат всички коментари.


*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #49 -: Септември 14, 2012, 15:27:55 pm »
така е, признавам и аз реагирах първосигнално, много ама много ми стана мъчно като прочетох статията и разбира се още вчера преведох пари, както и да е, не е проблема в моето лично дарение.

Дарение от Зачатие към момента няма да има.
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #50 -: Септември 14, 2012, 15:42:05 pm »
Ели........и аз купувам маркови дрехи втора ръка........но в случая има разлика, децата винаги са с еднакви екипи, обувки........само се разминават цветовете на момичета и момчето, да обличаш еднакво тризнаци втора употреба е мисия невъзможна, повярвай ми ........

аз определено не вярвам в тая история....
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #51 -: Септември 14, 2012, 15:46:52 pm »
Надявам се поне, парите на всички, които се подведохме, наистина да се използват за децата.


*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #52 -: Септември 14, 2012, 15:53:49 pm »
Ели........и аз купувам маркови дрехи втора ръка........но в случая има разлика, децата винаги са с еднакви екипи, обувки........само се разминават цветовете на момичета и момчето, да обличаш еднакво тризнаци втора употреба е мисия невъзможна, повярвай ми ........

аз определено не вярвам в тая история....


Марина, много ти благодаря за включването. Надявах се да пише някой, който наистина я е виждал, или я познава лично.
След написаното от теб, от прочетените статии и коментарите в Бг мама, аз също вече тотално се усъмних в тая история и няма да превеждам никакви пари.

Определено статията, както може би повечето от вас, ме развълнува силно, много мъчно ми стана, дори снощи, когато правех млякото на Диляна си поревах и си мислех за тази майка, която е разтваряла степчета, за да могат да заспят децата й. Много силна статия наистина и много хора й повярваха. А истината е някъде там ...
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #53 -: Септември 14, 2012, 15:55:48 pm »
Ели, и аз като я видях направо настръхнах, все пак са толкова дългоочаквани деца. Нормално е да реагираме първосигнално и емоционално.
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #54 -: Септември 14, 2012, 15:56:30 pm »
На фона на изказването на съпруга й, че ще съди държавата в Страсбург за  незаконното му задържане и претърпяните от това вреди, статията за Златина не ми звучи като призив за помощ, а просто като доказателство за пред съда, ако се стигне дотам. А фактът, че цялата страна се вдига да й помага в този труден момент, според мен, би повлияло при определяне на обезщетението от Страсбургския съд.


нищо не разбирам от дела в Страсбург, но ако наистина е така, просто не й прави чест :(
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #55 -: Септември 14, 2012, 16:00:39 pm »
Ели, и аз като я видях направо настръхнах, все пак са толкова дългоочаквани деца. Нормално е да реагираме първосигнално и емоционално.


Дони, аз пък се зачудих щом са били дългоочаквани, защо ги гледа сама, защото на срещата тя спомена за мъжа си нещо, а в статията пише, че е самотна майка с три деца. Но днес вече ми стана ясно. То в живота се случва какво ли не, всичко е възможно, но се замислих де.
« Последна редакция: Септември 14, 2012, 16:11:21 pm от Eли:) »
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #56 -: Септември 14, 2012, 16:14:54 pm »
Аз от вчера чета и много се чудих да вярвам или да не вярвам... Може би първоначално ме отблъсна това, че е дала степче за вечеря. Добре ама как има пари за степче, а няма за 2 картофа примерно (мисля, че ще излезе едно и също като сума). Не вярвам някой да е дарил степче. Ясно е, че всички имат финансови проблеми в тази криза, особено ако са повече и децата. Вярвам, че е трудно и че може и да не е вземат на работа, но може би причината е и това, къде е мъжа и, а не само децата. Не мисля, че всички работодатели са толкова коравосърдечни, особено като чуят за тризнаци.
Другото, което си мисля е - нали живее в общинско жилище, някой е писал, че живее с майка си и брат си, това означава ли че 3 възрастни живеят в общинско жилище с наем от около 30лв. И останалите двама възрастни какво правят? Щом нея не я взимат на работа заради децата, те не работят ли? И ако не работят, защо ще пускат децата на градина като нямат пари да я плаща...
И между другото дете, което е с ТЕЛК не плаща такса за ДГ. А от статиите разбрах, че двете са с ТЕЛК.
Ей такива мисли се въртят в главата ми и се чудя да вярвам ли, да не вярвам ли...
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #57 -: Септември 14, 2012, 16:28:01 pm »
Когато прочетох поста на Блу, а след това и статията, много се натъжих.
Не исках да повярвам, че действително се касае за неработещ родител, който е принуден "по стечение на обстоятелствата", както се писа в статията, да отглежда сам тризнаците си. Повярвайте ми, наистина е трудно - говоря за финансовата част.

Сега, когато изчетох почти всички коментари и препратки, ми е още по мъчно.
Даже ми мирише на стар адвокатски трик с цел да се ангажира общественото мнение и подкрепа. Не ми се иска Златина да е направила тези изявления по съвет на адвоката на съпруга й.
Съпоставяйки и снимките от ФБ....... Не знам вече.
Аз лично ще се въздържа засега от финансова подкрепа.

 
П.П. Току що прочетох, че по-късно лично Златина ще направи коментар в личния си профил във ФБ.
« Последна редакция: Септември 14, 2012, 16:30:41 pm от Tsveti75 »
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #58 -: Септември 14, 2012, 16:29:27 pm »
Със сигурност има финансови проблеми, кой знае още какви други неща се случват в живота й.Няма съмнение, че й е трудно при условие, че мъжът й е в затвора. Но не мога да повярвам, че няма приятели, роднини, които да й помагат за децата. ПОне за храна и дрехи:(.Някой и е дал да ползва кола? Може да й дава по 5 лева на ден за картофи, хляб и мляко.
Освен това има и мобилен телефон.Колко е месечната такса за телефон в България?

Може би е добра идея някой да се срешне с нея или поне да поговори по телефона.Или тя да се включи през профила си на зачатие и да даде обяснение.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #59 -: Септември 14, 2012, 16:33:21 pm »
така е, признавам и аз реагирах първосигнално, много ама много ми стана мъчно като прочетох статията и разбира се още вчера преведох пари, както и да е, не е проблема в моето лично дарение.

Дарение от Зачатие към момента няма да има.
И на мен, ми стана мъчно, нооо погледнах снимките от статията в Петел.бг погледнах и мамата (нея познавам лично:wink:)позволих си да коментирам дори в линка на вестника (виртуалния)... Няма да ви кажа на каква ме нарекоха,направиха ... Все пак всеки е в правото си да реагира дали първосигнално или не и да изкаже своята си позиция която ще се хареса на едни на други не, не това има значение в случая. Стана ми болно, че малко след като направих кометана си, бях заклеймена и едва ли не разпната на кръстта за това, че АЗ пък мисля така :? И най-ми стана болно когато бях буквално изхвърлена като приятел от хора от които не очаквах или да кажем най-малкото пък съм очаквала!Като не съм се водила само по снимките, спомням си, че и по регионалната ТВ имаше коментари на дамата и не съм очарована ... Извинявам се за лиричното отклонение :oops:


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #60 -: Септември 14, 2012, 16:36:39 pm »
Опитвам да се свържа с нея но телефона и дава все заето а 2 пъти не ми вдигна.

Познавам Златина от една варненска среща, докато беше още бременна. После съм поддържала с нея контакт покрай предстоящото ми раждане и сме се виждали няколко пъти. Винаги съм имала много добро мнение за нея.

Все още ми е трудно да повярвам, че е възможно да се използват децата по този начин. Без значение каква е крайната цел.

Ще продължавам да опитвам да се свържа с нея.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #61 -: Септември 14, 2012, 16:40:44 pm »
Лис моля те, пиши после тук дали си успяла ... между другото вчера и аз звънях/няколко пъти/ телефона се вдига и затваря, незнам защо 8O


*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #62 -: Септември 14, 2012, 17:13:33 pm »
Златина, виждам, че четеш темата. Всички тук ще се радваме да чуем лично твоята истина.
     
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #63 -: Септември 14, 2012, 17:48:41 pm »
Ето:

ЗЛАТИНА ОТГОВАРЯ НА ОБВИНЕНИЯТА В МРЕЖАТА: БАЩАТА НА ТРИЗНАЦИТЕ Е ОТ 4 ГОДИНИ В АРЕСТА, НО КАКВО СА ВИНОВНИ ДЕЦАТА?

http://petel.bg/ZLATINA-OTGOVARYA-NA-OBVINENIYATA-V-MREZHATA--BASHHATA-NA-TRIZNATSITE-E-OT-4-GODINI-V-ARESTA--NO-KAKVO-SA-VINOVNI-DETSATA--__22103
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #64 -: Септември 14, 2012, 17:54:31 pm »
Явно послъгва тази жена, но нека друг я съди.
     
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #65 -: Септември 14, 2012, 18:11:43 pm »
Ето:

ЗЛАТИНА ОТГОВАРЯ НА ОБВИНЕНИЯТА В МРЕЖАТА: БАЩАТА НА ТРИЗНАЦИТЕ Е ОТ 4 ГОДИНИ В АРЕСТА, НО КАКВО СА ВИНОВНИ ДЕЦАТА?

http://petel.bg/ZLATINA-OTGOVARYA-NA-OBVINENIYATA-V-MREZHATA--BASHHATA-NA-TRIZNATSITE-E-OT-4-GODINI-V-ARESTA--NO-KAKVO-SA-VINOVNI-DETSATA--__22103
Децата не са виновни разбира се, нито майка им, все пак тя, не може да отговаря за действията извършени от други лица!
Но, тук вече става ясно, че не е сама ...имаме майка, имаме и джип Санг, манг все едно, какъв той с какво се кара? Може би с вода 8O, за него се намират пари, а за вечеря на децата и не ли??? Еми, незнам но на мен твърде гнило взе да ми става :?


*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #66 -: Септември 14, 2012, 18:15:50 pm »
Те и пари за интернет и телефон се намират явно  :wink:. До снощи в профила и в Продавалник имаше обява за продажба на апартамент. Вече е изтрита. Защо ли?
     
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #67 -: Септември 14, 2012, 18:27:09 pm »
Мен ме объркват безразборните апели за помощ ту заради нуждата от дрехи за зимата, ту заради глада на децата. Примесени с приказки за посещенията в затвора. Телефонът е необходимост, но интернетът и автомобилът не са.

Коя е най-вопиющата нужда на тази майка и децата й?
Ако наистина плачат от глад, другата плява изобщо няма да я има.

Нищо лошо да моли за помощ да ги облече преди зимата, но ако лъже, че гладуват, срам, срам и позор.
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #68 -: Септември 14, 2012, 21:45:38 pm »
СтефиЗ, аз също нямам опит с дела в Страсбург, но видях интервюто от 4 септември 2012 на бащата, че ще съди държавата, щото видиш ли жената и децата бедстват, после идва това на Златина от 13 септември, че те се приспиват със степ вместо да вечерят питателна храна. И вързах двете. Явно много филми гледам. :lol:

И на мен като на Цвети75 ми се струва, че е адвокатски трик. Ако не за Страсбуерг, то поне за да го пусне от ареста бургаския съд.
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #69 -: Септември 14, 2012, 23:01:57 pm »
Вчера цял ден мисля за тези деца. Не можах да се успокоя, като ги сравнявах с моето, което си има всичко.
Много съжалявам, че съм ви подвела. Самата аз си мислех, че щом толкова дълго сме чакали децата си, няма да посмеем да спекулираме с тях. Нито за миг не съм се усъмнила вчера, докато пусках темата. Сигурно съм и ужасно наивна и вярвам в доброто у хората.

Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #70 -: Септември 14, 2012, 23:13:35 pm »
Блу, никой не би си помислил, че жена, която се е борила за слънчицата си, би спекулирала. Обаче, ако беше влезла да напише поне един-два реда днес, когато беше активна, щеше да отпаднат голяма част от съмненията.
Да са й живи и здрави тризначетата, да не видят никога глад и недоимък, останалото...всеки да си остане със здраве.

[/url][/url]
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #71 -: Септември 14, 2012, 23:18:08 pm »
Вчера цял ден мисля за тези деца. Не можах да се успокоя, като ги сравнявах с моето, което си има всичко.
Много съжалявам, че съм ви подвела. Самата аз си мислех, че щом толкова дълго сме чакали децата си, няма да посмеем да спекулираме с тях. Нито за миг не съм се усъмнила вчера, докато пусках темата. Сигурно съм и ужасно наивна и вярвам в доброто у хората.

Като изчетох темата Блу, не ти трябва да се извиняваш мисля ;) Да си бере греха тази, която го има. Жалкото е, че се стига до ситуация свестните и добронамерени хора да се извиняват, защото искрено искат да помогнат на деца, с които всъщност някой шмекерува. Още по-жалкото е, че това не е прецедент.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #72 -: Септември 14, 2012, 23:22:59 pm »

Като изчетох темата Блу, не ти трябва да се извиняваш мисля ;) Да си бере греха тази, която го има. Жалкото е, че се стига до ситуация свестните и добронамерени хора да се извиняват, защото искрено искат да помогнат на деца, с които всъщност някой шмекерува. Още по-жалкото е, че това не е прецедент.

Именно.

 

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #73 -: Септември 15, 2012, 04:30:22 am »
За мен статията е много тенденциозно написана...
Приех с отворено сърце съдбата на това момиче и нейните деца, защото е една от нас!
Ако истината е друга, ще носи сама кръста на тези подвеждащи хората думи!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #74 -: Септември 15, 2012, 07:40:28 am »
Най-тъжнното е,следващия път,когато някоя наистина нуждаеща се жена помоли за помощ,аз няма да мога да изтрия от съзнанието си образа на напомпаните устни на Златина...Заради такива случаи ставаме все по недоверчиви и затворени.Прочетох доста коментари и абсолютно не съм склонна да вярвам на така драматизираната история.Представям си как се чувстват хората,които са се предоверили и вече са изпратли пари,които можеха да похарчат за своите деца.Остава един гаден привкус от цялата работа,жалко!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #75 -: Септември 15, 2012, 07:44:54 am »
Вчера сутринта видях темата, цъкнах на линка, който сте дали, видях снимката на майката с децата - добре изглеждащи, никакви признаци на мизерия.....
Не повярвах още от снимките, а  и вие вчера хубаво сте я разнищили, че ми затвърдихте първоначалната реакция.

Имам много скъпа на сърцето ми приятелка от забравения Елховско-Ямболски регион, където работа няма, сама си гледа детето, вече 10 години, а от 5 е трайно безработна. Но не се оплаква по разни вестници и тем подобни, работи каквото има - мие чинии, чисти, пече закуски,
последно това лято продава дюнери на морето по 14 часа на ден и то повечето нощен труд.
И тя има добро образование и магистратура, но след като не може да се вреди на стол с облегалка е готова на всичко за детето си, и не яде нейното дете степчета.

Написах този пример, че да не напиша обръщение към тази госпожа, което никак няма да бъде любезно.
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #76 -: Септември 15, 2012, 11:35:47 am »
Аз все още съм склонна да и вярвам....
 Моето дете е също предимно с маркови дрехи,но те са ни дадени от жена с възможности.Аз и мъжа ми също имаме такива дрехи,обувки от от времето в което не сме имали дете и сме били по добре финансово.Много често хората са се заблуждавали че имаме доста пари ,което реално не е така.Карали сме джипа на втория ми баща,когато нямахме кола,хубав и скъп джип,но само вдоста спешни ситуаций,обаче ако ни види някой едва ли ще си каже,те нямат възможност.Баща ми все още го има този джип,но бизнеса и парите ги няма,обаче хората който не са навътре незнаят и смятат че той все още е с много възможности.Според мене я съдиме прекалено прибързано и строго.
 Може тези обувки,дрехи а ги е купила след продажбата на голфа,или някой да им е дал...незнам...но не е казано че щом имат по един чифт маркови дрехи и обувки значи майката лъже.Незнам това е мое мнение ,което не искам да налагам.И какво значи марково,че то адидас маратонки за еца чисто нови и за 30 лв.може да се купят ,колкото са и не марковите,както и дрехи,зависи кой от къде пазарува.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #77 -: Септември 15, 2012, 11:36:06 am »
Май трябва да проверяваме по-внимателно информацията вече :( И аз се извинявам, че спонтанно веднага като видях във фейса от варненските момичета пуснат линк и го споделих на момента. Спонтанна и емоционална реакция за нещо, което е действителността за много хора в бг.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #78 -: Септември 15, 2012, 11:39:40 am »
Златина, надявам се, осъзнаваш че това което направи обрича призивите за помощ на наистина нуждаещи се хора. Надявам се, че въпреки това ще продължиш да живееш "нормално" и с мисълта, че "не си направила нищо лошо".
« Последна редакция: Септември 15, 2012, 12:51:53 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #79 -: Септември 15, 2012, 12:03:11 pm »
Аз съм изключително доверчива и наивна.
Сега не знам нито какво да кажа, нито какво да си мисля  :(
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #80 -: Септември 15, 2012, 12:04:05 pm »
Май всички сме такива. И аз така - не зная как да го коментирам дори.
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #81 -: Септември 15, 2012, 12:36:11 pm »
Честно казано още от началото нещо не ми се видя наред, затова и се въздържах да споделя линка във ФБ. Както беше писала Джам по-горе, и аз имах нужда от още информация, за да преценя добре какъв е случая. Да, мъчно ми стана и на мен за децата, разбира се, но все пак нещо ме глождеше, че нещата не са съвсем както се представят.

Видяла съм какво ли не в живота си и съм научила едно - никога да не приемам за чиста монета нищо. На такива изумителни интриги и предателства съм се нагледала (за щастие не лично към мен), че вече нищо на този свят не може да ме учуди. Хора, нрави, обстоятелства и съдби всякакви.

Така че аз съм по-скоро от прекалено недоверчивите (дето има един лаф - и на сянката си не вярвам), винаги и всичко подлагам на съмнение и проверявам задължително - особено, когато интуицията ми подсказва още на пръв поглед, че нещо не е съвсем наред...може и да не е много хубаво, но поне ме предпазва от подхлъзвания и измами...
Както и да е, да са живи и здрави дечицата и да пораснат добри хора - искрено се надявам!
За останалото не коментирам - кой каквото прави, на себе си го прави.
« Последна редакция: Септември 15, 2012, 12:40:25 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #82 -: Септември 15, 2012, 12:57:49 pm »
Май всички сме такива. И аз така - не зная как да го коментирам дори.

И аз :-( Занапред няма да си затваряме сърцата, но ще си отварям повече очите.
А аз говорих със Златина и нито за миг не се усъмних. И на stefiz веднага звъннах, пък тя взе че обра гардероба на Еленка... Съжалявам, че с бързото пускане на тази тема сме подвели неволно и други потребители.

Monkey, дори да има истина в първата публикация, не е трябвало да се крият важни факти като съдбата на бащата и особено за джипа. Защото няма как да се скрие това, хората разбраха за половин ден и това подложи на съмнение всичко казано. Едно е да кажеш, че приятел ти е дал кола заради болните деца, друго е да се жалваш, че нямаш храна, а съседите да виждат, че караш джип. Това със степчетата тогава ме разтърси, сега не вярвам, че човек който има пари за бензин и цигари, няма да има хляб и картофи. Така или иначе, и да е имало истина, мисля, че вече е получила достъчно помощ
« Последна редакция: Септември 15, 2012, 13:02:54 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #83 -: Септември 15, 2012, 14:54:24 pm »
Колкото и наивно да ви звучи, и аз като Monkey вярвам на Златина. Не мога да си представя, че би злоупотребила с децата си. Йоана също има по някоя маркова дрешка, но подарък. Същите тези дрешки давам на приятелки след това, защото не личи че са носени. Така че и децата на Златина може да са облечени с подарени дрешки. Самата тя казва, че преди да роди е имала добра работа. Нейните дрехи може да са от тогава, ние също носим дрехи от преди 5-6 години, стига да са запазени. Защо трябва да изглеждат като клошари, за да им повярваме? Ако джипа не е неин, как да го продаде? И наистина как да отиде някъде при нужда с три малки деца без кола?
По принцип не съм от най-доверчивите, но като става въпрос за гладни деца не мога да бъда мнителна....
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #84 -: Септември 15, 2012, 14:55:11 pm »
с което предлагам да приключим тази тема.

изводите си ги направихме всички, сдобиването с опит често пъти е болезнено, но винаги полезно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #85 -: Септември 15, 2012, 14:58:43 pm »
Тук се търси медиен шум, това е повече от ясно. Иначе можеше да се помоли за помощ тук ,сигурна съм, че доста майки би и помогнали, отделно тя е регистрирана в фейсбука в група бизнаци\тризнаци, там по същия начин биха й помогнали. С тези грозни заглавия като мизерия,недоимък и степчета най ме отвратиха..........

Иначе бих предпочела децата ми да са с два екипа, ако трябва и да са износени,избелели......чисти, от колкото да са с нови 4 и да ядът степчета и да ги возя с джипа...

Веднага след вдигнатия шум се изтрива обява от продавалника за продажба на апартамент..........защо ли? Явно не се очаквало, че толкова бързо ще я разнищят..........

Жалко, аз вече за втори път ставам свидетел на такива манипулации..........
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #86 -: Септември 15, 2012, 15:07:08 pm »
Тук се търси медиен шум, това е повече от ясно. .


Напълно съм съгласна. Е, постигна го...
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #87 -: Септември 15, 2012, 15:34:52 pm »
Я да си помислим, колко от нас няма да се хванат да чистят някъде (примерно) за 300 лв., а ще си седят вкъщи и ще гледат три пищящи от глад деца, е аз съм майка и знам, че ще направя всичко, но няма да позволя детето ми да няма с какво да се нахрани. И аз като прочетох не се и замислих, че тук може да има някаква измама, но, ако наистина се замислим...
И още нещо, наистина жената може да е в нужда, но чак такива заглавия и драми мисля, че е доста прекалено, и да можеше да пише тук, колко от нас са пускали обяви, че подаряват дрешки... но наистина стига, достатъчно ми беше една нощ в която си представях ревящи от глад деца...


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #88 -: Септември 15, 2012, 19:39:33 pm »
Мисля, че темата се изчерпа, както и джам по нагоре каза, всеки да си направи изводите, за съжаление моето милосърдие и прекалена доброта някога ще ми изиграят прекалено лоша шега... :?

заключвам темата.