0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #20 -: Септември 13, 2012, 14:08:24 pm »
ок Стефуне, така е най-добре, да :)
аз вече преведох скромна сума.
довечера ще видя за дрешки. ботушки имам страхотни запазени точно 27 номер са, добре че не съм ги дала, директно ще й ги изпратя :)
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #21 -: Септември 13, 2012, 14:24:39 pm »
Записвам се и аз
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #22 -: Септември 13, 2012, 14:57:30 pm »
Да, по-добре е пари, че да не и изпратим 20 чифта обувки...

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #23 -: Септември 13, 2012, 15:30:46 pm »
Преведох парички по сметката
Дано да скоро да се стабилизира финансовото положение на това чудесно семейство



   La vita è bella
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #24 -: Септември 13, 2012, 16:15:06 pm »
И аз ще помогна със скромна сума. Публикувах статията на стената си във ФБ, дано някой от познатите ми се отзове също.
Много жалко за тази прекрасна майка,.... вместо спокойно да се радва на най-хубавите години от живота си, тези прекарани с децата, тя трябва да се бори за оцеляването им :( В каква държава живеем  :x


*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #25 -: Септември 13, 2012, 16:45:20 pm »
Преведох пари по сметката. Спомням си Нефертити от темата за АГ Варна. Дано скоро намери работа и си стъпи на краката. За жалост, не е единствената майка в това положение.
     
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #26 -: Септември 13, 2012, 16:50:50 pm »
Момичета, нали всичко е така и редовно в смисъл да не излезе, че е някаква лъжа/измама/, /подобно на телефонните (моля, да не ме разбирате погрешно!) впоследствие, че малко се напарихме от няколко такива помощи :?


*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #27 -: Септември 13, 2012, 16:52:44 pm »
момичета от Варна помислете ако някоя от вас има подходящи познати, евентуално да й помогне, да я препоръча за работа, знам ли и аз, защото всичко друго е временно решение. :(
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #28 -: Септември 13, 2012, 16:56:55 pm »
Момичета, нали всичко е така и редовно в смисъл да не излезе, че е някаква лъжа/измама/, /подобно на телефонните (моля, да не ме разбирате погрешно!) впоследствие, че малко се напарихме от няколко такива помощи :?

И аз си го помислих за момент, защото от снимките в статията се вижда, че децата са добре облечени, дори с маркови дрешки, майката също не изглежда мизерстваща /което разбира се не означава непременно, че не е така/, но имам пълно доверие на Зачатие, за това реших да помогна.
« Последна редакция: Септември 13, 2012, 17:00:03 pm от джиджи »


*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #29 -: Септември 13, 2012, 17:06:43 pm »
Не е измама...

*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #30 -: Септември 13, 2012, 17:28:21 pm »
Видях статията постната във фейсбук само дето не се разревах на глас в офиса :(. Такъв гняв изпитах заради ненормалната държава в която живеем, че не е истина.  :x

На обяд ходих и преведох парички, но ще погледна какви дрешки имам за да изпратя на децата, ако няма нищо подходящо ще им пратя най-малкото книжки.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #31 -: Септември 14, 2012, 10:59:38 am »
Момичета, нали всичко е така и редовно в смисъл да не излезе, че е някаква лъжа/измама/, /подобно на телефонните (моля, да не ме разбирате погрешно!) впоследствие, че малко се напарихме от няколко такива помощи :?

И аз си го помислих за момент, защото от снимките в статията се вижда, че децата са добре облечени, дори с маркови дрешки, майката също не изглежда мизерстваща /което разбира се не означава непременно, че не е така/, но имам пълно доверие на Зачатие, за това реших да помогна.
Неискам да прозвучи като заяждане или подобно, но в същата тази статия се изнесе информация, относно тази добре изглеждаща и облечена също мама, оказва се, че същата живее с майка си и брат си и кара джип 8O Също така има изнесени данни и за нейният съпруг понастоящем находящ се в затвора ... Незнам, но аз лично, вече не вярвам в подобни драми...


Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #32 -: Септември 14, 2012, 11:46:52 am »
Аз пък се чудя,защо вярваш на другите писания като долопосочените,а не вярваш че тя найстина се нуждае от помощ  :(?
 Всеки решава сам за себе си,аз немисля че някой би могал да спекулира и лъже за такова нещо,и ще помогна по какъвто начин ми е възможно.По добре хората който не вярват че е истина да не пишат,задръжте си мнението и просто недейте да помагате.
 Ако има засегнати от поста ми ,извинете ме!!!
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #33 -: Септември 14, 2012, 12:39:52 pm »
Момичета, нали всичко е така и редовно в смисъл да не излезе, че е някаква лъжа/измама/, /подобно на телефонните (моля, да не ме разбирате погрешно!) впоследствие, че малко се напарихме от няколко такива помощи :?

И аз си го помислих за момент, защото от снимките в статията се вижда, че децата са добре облечени, дори с маркови дрешки, майката също не изглежда мизерстваща /което разбира се не означава непременно, че не е така/, но имам пълно доверие на Зачатие, за това реших да помогна.

джиджи, на Зачатие можеш да имаш пълно доверие, но моля всички да имате предвид, че:

1. апелът за помощ не е пуснат официално от сдружение Зачатие
2. сдружение Зачатие не се е ангажирало за сега официално с някаква кампания за набиране на помощи.

това е просто публикуван постинг в нашия форум, с препратка към апел за помощ в някакъв сайт. вие сами преценявате дали да се доверите или не.

аз бих помолила, ако има варненки, които познават жената по някакъв начин, да споделят информация.

трябва да призная, че лично на мен ми звучи малко прекалено трагедизирано тази история и се нуждая от повече информация, за да й повярвам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #34 -: Септември 14, 2012, 12:56:15 pm »
децата са добре облечени, дори с маркови дрешки, майката също не изглежда мизерстваща....
Това е първото, което си помислих и аз като видях снимката... Може да е стара, от времето, в което не са имали проблеми (макар че децата са си 3 годишни като гледам), но гледайки точно тази снимка, много хора ще се усъмнят в трагичността на семейната ситуация. Много е тъжно, ако е истина, много майки не могат да гледат децата си, вярно е, че държавата е мащеха за българските деца. Съчувствам винаги на всички майки и дечица, които са поставени в ситуация на недоимък и когато мога- помагам.
И аз като Джам ще изчакам повече информация.

*
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #35 -: Септември 14, 2012, 13:01:49 pm »
В статията пише,че 5м не е плащала наема на общинското жилище за да купи дрехи на децата.За жената като се има предвид работат и преди да роди (управител на заведение)нвярно има и по така дрехи от това време.Но всеки сам си прави изводите.
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #36 -: Септември 14, 2012, 13:19:57 pm »
Нещо не е,както трябва в цялата тази история...

http://prodavalnik.com/forum/topic/?t=64521&page=8

http://afera.bg/mishena/29572.html

http://www.desant.net/show-news/22735/

Бях решила и аз да помогна но след всичко изчетено незнам дали да го направя.
И определено по снимките на нея и на децата,които виждам във ФБ по нищо неличи,че това семейство бедства и живее в мизерия.Облечени са доста добре и повечето са маркови дрешки.






Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #37 -: Септември 14, 2012, 13:24:14 pm »
Не познавам жената лично, но по случайно стечение на обстоятелствата съм наясно с положението на семейството. Децата си наистина е принудена да отглежда САМА (какъв е и къде се намира бащата не смятам, че има отношение по темата). За едното от децата знам, че има сериозни здравословни проблеми. С финансовото състояние на семейството не съм наясно, но предполагам какво е състоянието на една самотна неработеща жена с три деца.
Действително някои неща в статията изглеждат преувеличени на пръв поглед, може и да са, може такъв да е стила на журналиста. Всеки има глава на раменете си и сам преценя на какво да вярва и на какво не.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #38 -: Септември 14, 2012, 13:30:05 pm »
Аз пък се чудя,защо вярваш на другите писания като долопосочените,а не вярваш че тя найстина се нуждае от помощ  :(?
 Всеки решава сам за себе си,аз немисля че някой би могал да спекулира и лъже за такова нещо,и ще помогна по какъвто начин ми е възможно.По добре хората който не вярват че е истина да не пишат,задръжте си мнението и просто недейте да помагате.
 Ако има засегнати от поста ми ,извинете ме!!!
Аааа не, на ничии писания не вярвам и то на 100%, но все пак, имаше изложена препратка към вестник Десант ако не се лъжа, не съм аз, постнала статията все пак и си мисля, че преди да излезе в печата (Петел или където и да е другаде) следва да се провери, дали отговаря на истината!!!
По отношение на изказаното мнение за "задържане 8O" на мнение едва ли, следва да се отправя, все пак, имаме свобода на словото, и мнение не се задържа, не се изказва/публикува и прочая (сори за лиричното отклонение).
Напарила съм се лично АЗ от подобни действия за помощ... :?
« Последна редакция: Септември 14, 2012, 13:32:25 pm от krasavicata »


Re: Майка с тризнаци се нуждае от помощ
« Отговор #39 -: Септември 14, 2012, 13:38:58 pm »
Вижте,какви коментари,как да вярвам,че е истина след всичко това:


''Сега видях снимки на майката и дечицата.Живеем в един квартал.Не знам от кога е в това положение,но се озадачих,понеже я видях съвсем скоро.Смея да твърдя,че тя,както и дечицата изглеждаха прекрасно.Бяха "изтупани"модерно и в никакъв случай по външния им вид не си личеше тежкото им положение,напротив!''


'' Мислих си от къде ми е толкова позната тази жена и се сетих, до скоро взимахме храна за децата си от една и съща детска кухня. Скоро не съм я засичала, вероятно защото децата са вече на по 3г. Определено няма външни белези на нямаща, а точно обратното. Вярно е, че кара джип, но не мога да знам дали е нейн или й е даден. Аз лично се отказвам да помогам под каквато и да е форма, за мен не е крайно нуждаеща се и да се спекулира чрез децата е отвратително(независимо, че се иска помощ за тях). Пък, ако някой иска да ме убеди, че децата са облечени с маркови неща само от помощи и аз ще помоля за такава помощ, че мойто е едно ама не е марково.''



''Определено са облечени дечицата само с маркови дрехи,мамата също...Аз лежах с тях в една частна болница февруари,март месец тази година и тя отказа да бъде в стая с други и си плащаше по 60лв на вечер,пушеше цигари и има силикон къде ли не....Е извинете за такива бедняци и гладуващи деца,те наистина са много сладички и си имат здравословни проблеми,но не е редно така да се изопачава истината.... Определено децата и разполагаха с много повече от моите три...Който иска да помага,но има наистина нуждаещи се деца.''