0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #80 -: Януари 16, 2013, 21:10:47 pm »
емма, не съм ги ползвала, но моя приятелка тук е с триколка на фил и тед и е много доволна, качва стълби, рейсове и така. аз съм я бутала, върви с една ръка, особено ако не са й твърде меки гумите. багажникът е голям. въобще тук фил и тед се ползват с много добра репутация.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #81 -: Януари 17, 2013, 12:47:56 pm »
Емма, в нашия квартал съм виждала 2-3 деца да ги возят с Фил и Тедс. Летния кош е много малък. В лятно време разходките са дълги и не ми се стурав удобен за детето. Но това е само по видяно, ако я гледаш на живо обърни внимание на големината на коша :wink:

Re: Количките - 3!
« Отговор #82 -: Януари 17, 2013, 12:54:52 pm »
Емма, първоначално и аз си бях харесала Navington-а, защото ми харесваше изчистения дизайн, но в последствие се отказах. Причината са задните надуваеми гуми. Една приятелка има количка с надуваеми гуми (друга марка) и постоянно ги помпа. Не знам, може да е до модел.

За сега аз съм се спряла на тази: http://kasida.bg/cam-bebeshka-kolichka-3-v-1-combi-family-2013-beige-47-19390.html
Ще се радвам някой да сподели впечатления за нея :)
  
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #83 -: Януари 17, 2013, 13:09:53 pm »
На Фил и Тедс летния кош освен, че е малък е и от нещо като гума, лично на мен ми се струва много неудобен. Пък той май ще се ползва най-дълго от всички.
За Mutsy някой да има мнение, засега съм харесала 4Rider, сгъвах, разгъвах в магазина, бутах, удобна ми се стори, но все пак ако някой е ползвал ще е полезно.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Количките - 3!
« Отговор #84 -: Януари 17, 2013, 13:48:35 pm »
Момичета, обръщайте внимание летния кош да има пълно легнало положение или поне да няма "чупка", където ще стои кръста на детето. Изключително неудобно е подмяната на пелените, да не кажа невъзможно на едно по-голямо дете. Рядко се налага но и това стига.  :lol:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #85 -: Януари 17, 2013, 15:06:17 pm »
На Фил и Тедс е къс и кошът за новородени. А на летния сеникът е все едно от дамски черен чорапогащник.

Мутси е супер, но изисква голям багажник за кола, защото е обемна количка.

Кам за мен са дървени колички.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #86 -: Януари 17, 2013, 15:12:12 pm »
-zuzeto, аз имам Куини Спиди и не съм помпала досега гуми. Много съм доволна от нея. Вози трето бебе вече.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Количките - 3!
« Отговор #87 -: Януари 17, 2013, 16:06:16 pm »
linapoli.аз имам Jane,но по-стар модел - купих я за първото дете още.От самата количка съм много доволна и сега я използвам и за второто.Матрикса обаче не е много хубав - много тежи самият кош и е доста тясно вътре.Не знам сега по-новите модели ако са ги разширили,но моят определено идва тесен.

И аЗ съм на вълна лятна количка.Не съм гледала други,но съм влюбена в Макларан- страшно удобна,лека и маневрена.В Белгия си взехме втора употреба Макларан Триумф за 10 евро. :D ни направо се родих с нея,що километри навъртяхме.Баткото беше на годинка тогава.Дадох я на кумата после и не знам дали я пази,пък и доста вече избеля.
Сега много искам пак да си взема и понеже беб май месец ще е на 6м. ,ми се ще да не е много изправена,да има поне 2 позиции на гръбчето.Обаче са адски скъпи,направо не мога да си позволя.Гледам и аз в продавалника,но искам да е от София,за да я видя в реално състояние.Освен това не съм виждала като на Меци до сега там.

deep,преди да си даваш парите за лятна количка,виж дали ще иска да седи изобщо беба.Жоро до година и 5м. седеше и после край.Едва го залъгвахме на една екскурзийка на 1,6г. да се вози и като се прибрахме ,я пенсионирахме количката. :lol:
« Последна редакция: Януари 17, 2013, 16:17:43 pm от z22 »
<br />
Re: Количките - 3!
« Отговор #88 -: Януари 17, 2013, 16:42:37 pm »
-zuzeto, аз имам Куини Спиди и не съм помпала досега гуми. Много съм доволна от нея. Вози трето бебе вече.
Напълно е възможно и май наистина е до модел. Дори са ми казвали, че тези с надоваемите гуми возели по-меко и по-комфортно.
  
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #89 -: Януари 17, 2013, 17:31:12 pm »
Наистина помпащите гуми возят супер меко. Моята количка беше с помпащи и не съм ги помпала допълнително никога.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Количките - 3!
« Отговор #90 -: Януари 17, 2013, 20:38:17 pm »

deep,преди да си даваш парите за лятна количка,виж дали ще иска да седи изобщо беба.Жоро до година и 5м. седеше и после край.Едва го залъгвахме на една екскурзийка на 1,6г. да се вози и като се прибрахме ,я пенсионирахме количката. :lol:

z22, доста мислих и аз по този въпрос но чисто практически ще имам нужда. Паркът, който харесваме си е далече и ще се налага да я ползвам а Комбинирана на ABC design, колкото и да е лека все пак не е летен вариант.  За сега тя стои в нейната  като излизаме на разходка, защото така или иначе се изморява. Свикнала е, според мен и е комфортно също...  

Днес купихме количката, Mothercare Nanu Lollipop поне на този етап на пазара не ми допадна друга количка, имайки предвид цена-качество... В Мол-а беше почти невъзможно да я сложим вътре но тя и в нейната количка не иска да сяда като сме там на разходка.

Надявам се, да сме направили правилната покупка.

« Последна редакция: Януари 17, 2013, 21:58:14 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Количките - 3!
« Отговор #91 -: Януари 17, 2013, 23:01:39 pm »
емма13, аз съм с Навингтън 2011. Изключително съм доволна от количката. Удобна е, компактна, но се сгъва с две ръце. Все още няма избеляло, скъсано или протрито. Всичко се пере в пералня вкл багажника. Последния е нисък, но огромен и издръжлив. Гумите съм ги помпала не повече от 3-4 пъти и за мен помпащите са предимство. Количката е окомплектована с комарник, найлон, зимен чувал и два броя покривала, не е било нужно да напасвам. Чадърчето е красиво, но нестабилно. Сенника е доста голям и покрива много по-добре. Седалката се монтира и в двете посоки. Дръжката от екокожа е здрава. Напълно легнало положение няма, но наклона е много лек и не е пречка. Ние все още се приспиваме в нея  :oops:. Официалния вносител е http://www.novobebe.com/productDetails-bg-4268.html
от там си закупих и втори борд тип табличка. Те имат и по-добра цена.
Надявам се да съм помогнала, не се притеснявай да пишеш на лични за някои детайли.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #92 -: Януари 17, 2013, 23:19:51 pm »
-zuzeto, аз имам Куини Спиди и не съм помпала досега гуми. Много съм доволна от нея. Вози трето бебе вече.
Напълно е възможно и май наистина е до модел. Дори са ми казвали, че тези с надоваемите гуми возели по-меко и по-комфортно.

Да, возят по-меко, защото имат амортисьори. Лятната ми е без и по строшените софийски улици определено има огромна разлика.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Количките - 3!
« Отговор #93 -: Януари 18, 2013, 10:44:28 am »
Емма, в нашия квартал съм виждала 2-3 деца да ги возят с Фил и Тедс. Летния кош е много малък. В лятно време разходките са дълги и не ми се стурав удобен за детето. Но това е само по видяно, ако я гледаш на живо обърни внимание на големината на коша :wink:

Подкрепям. Вчера видях количка на Фил и Тедс не съм сигурна дали същият модел но... Летния кош беше изключително малък а зимният беше със странна форма, в долната част тесен  и се разширява в горната само около главата, нещо което от линка не се вижда. На мен лично не ми допадна, на материите не обърнах внимание. Ако те интересува във Вис Виталис в Пловдив я има сглобена.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #94 -: Януари 23, 2013, 11:11:35 am »
Мамчета, да си призная - по-лесно си купих кола!!! :DКакто вече писах по-горе - чакаме близнаци!   :bori_007: :bori_004:Проблема при нас е, че ще трябва да ползвам асансьор, който е с размер 104 см/104 см, с врата 69 см. Единствената възмажност на пазара е количката на Фил и Тедс, която е доста скъпичка!!! 8O 8O  8OНякоя от Вас да е ползвала това чудо на съвременните бебетехнологии  8) 8) 8)?
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #95 -: Януари 23, 2013, 12:48:54 pm »
кети, таман три поста по-нагоре се обсъждат точно фил и тедс  :wink:

да обобщя - аз казвам, че моя приятелка има такава единична, ползва я вече година и неща, супер е доволна, аз съм я бутала - страшно леко върви, минава отвсякъде, голям багажник има и доста джобове и тн и то отгоре на сенника за телефон, вода, каквото ти трябва.

другите казват - малък й бил коша, материята на сенника не им харесвала, гумите са помпащи си, за някой това е предимство, за други-не.

според мен, ако само това ти влиза в асансьора няма какво да го мислиш, ако можеш си я намери втора ръка, защото според мен са здрави и могат спокойно да изгледат повече от едно поколение бебета. успех :)
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #96 -: Януари 23, 2013, 13:34:48 pm »
Благодаря за бързия отговора, а постовете по-горе ги прочетох...Елена, много си права - само тази влиза в асансьора и вече не го мисля! :D :D :D
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #97 -: Януари 23, 2013, 13:41:48 pm »
И Макларън, както и подобните на нея ще ти свърши работа, просто вкарваш количката по диагонал. На предната страница момичетата са писали за близнашките колички.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #98 -: Януари 28, 2013, 21:56:06 pm »
http://www.4moms.com/origami
Уникална количка, ако знаех за нея преди 1 година щях нея да купя :) Гледайте видеото


*
Re: Количките - 3!
« Отговор #99 -: Януари 28, 2013, 22:53:20 pm »
За сега аз съм се спряла на тази: http://kasida.bg/cam-bebeshka-kolichka-3-v-1-combi-family-2013-beige-47-19390.html
Ще се радвам някой да сподели впечатления за нея :)
Имах същата на Пег Перего, само беше с две дръжки. Не е лоша, но малките гуми не са добра опция за нашите улици и тротоари.
След нея взех Куини Спиди, няма така возия и удобство и за мама и за бебе :D
Не ти помогнах много, май :oops: