0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките - 3!
« Отговор #120 -: Март 01, 2013, 07:24:11 am »
tsvetinapavlova може и наистина да има малка разлика в предните гуми на двата модела, но не съм сто процента сигурна. Трябва да погледна на моята приятелка, че тя има Муум.

Специално на Jane, за тези двата модела, смятам че летните варианти не са много подходящи за новородено, но все пак това е лична преценка на всяка мама. Ти така или иначе ще си купиш 2в1 и ако нещо те притеснява, може да си ползваш бебе коша.
Миналата година, една приятелка роди март и близо до 6-тия месец, детето си беше в бебе коша и смятам, че се чувстваше много добре.

Аз също много се колебаех между двата модела, но накрая в магазина ме убедиха за Номад-а. Муум-а съм го виждала на живо и мога да потвърдя, че е много маневрена и издръжлива. Мисля, че има разлика в материята на двата модела, като на Номад-а е по-хубава (лично мнение).
  
Re: Количките - 3!
« Отговор #121 -: Март 01, 2013, 10:54:36 am »
Искам да я видя на живо , защото я търся в цяла софия и навсякъде е изчерпана. И ще реша на 100 % , иначе да ще взема за всеки случай с кош
Re: Количките - 3!
« Отговор #122 -: Март 01, 2013, 12:37:51 pm »
Искам да я видя на живо , защото я търся в цяла софия и навсякъде е изчерпана. И ще реша на 100 % , иначе да ще взема за всеки случай с кош

Аз за това моята я взех миналия месец. Беше малко ранично, но пък тогава беше в промоция до изчерпване на количествата. Имаше вариант, ако се забавим, цвета който искаме да не е вече наличен. А пък и цената беше доста по-изгодна от около 1300 лв, количката беше намалена на 950 лв.

"Адрия 2001" е официалният вносител на тези колички, като имат и два магазина в София. Ако искаш провери на сайт-а им къде се намират магазините. Може първо и по телефона да се свържеш с тях, за да ги попиташ дали ги има и в наличност, за да ги погледнеш.

П.П. Сега се сетих, че наистина на Муум-а предните колела са малко по-малко от тези на Номад-а.
« Последна редакция: Март 01, 2013, 12:39:49 pm от -zuzeto- »
  
Re: Количките - 3!
« Отговор #123 -: Март 01, 2013, 13:19:52 pm »
Искам да я видя на живо , защото я търся в цяла софия и навсякъде е изчерпана. И ще реша на 100 % , иначе да ще взема за всеки случай с кош

Аз за това моята я взех миналия месец. Беше малко ранично, но пък тогава беше в промоция до изчерпване на количествата. Имаше вариант, ако се забавим, цвета който искаме да не е вече наличен. А пък и цената беше доста по-изгодна от около 1300 лв, количката беше намалена на 950 лв.

"Адрия 2001" е официалният вносител на тези колички, като имат и два магазина в София. Ако искаш провери на сайт-а им къде се намират магазините. Може първо и по телефона да се свържеш с тях, за да ги попиташ дали ги има и в наличност, за да ги погледнеш.

П.П. Сега се сетих, че наистина на Муум-а предните колела са малко по-малко от тези на Номад-а.

Да , знам че са Адрия , но и в магазините им няма щели да докарат. Ще почакам още малко .Да на Муум са доста по - малки предните :) Но цената си заслужава , много са хубави всичките им колички
Re: Количките - 3!
« Отговор #124 -: Март 01, 2013, 19:01:58 pm »
ни бяхме без кош за новородено...по обясними причини, еми наистина е много гадно, духне ли вятъра и все се притесняваш от де какво зее и пропуска,дали му духа на детето или не...... :?
вообще не мислете, че като са летни бебета ще им бъде топло в него, не е вярно.....даже много им комфортно на децата  :D

и кг гледайте......колкото по лека, толкова по добре, иначе после със сигурност ще търсете втора по лека и уж по лятна количка  :wink:, а това още един разход все пак.....
« Последна редакция: Март 01, 2013, 19:12:30 pm от Марина 79 »
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #125 -: Март 02, 2013, 14:00:54 pm »
То затова е Кош за новородено, а не зимен кош :wink:
Не знам от къде идва асоциацията със зимен кош. Все едно дете на 1 година да го сложиш в такъв кош зимата, да не му духа  :lol:

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Количките - 3!
« Отговор #126 -: Март 02, 2013, 15:19:48 pm »
Ники, историята знае и такива случаи, дете на 10 - 11 месеца, още в коша за новородено, че било студено :D


Re: Количките - 3!
« Отговор #127 -: Март 02, 2013, 16:25:34 pm »
Ники, историята знае и такива случаи, дете на 10 - 11 месеца, още в коша за новородено, че било студено :D

eeee, Веси няма нищо лошо  :lol: :lol:
предполагам и аз и ти като малки пак си я карахме до 1 год баш в подобен кош, като сметнем, че навремето нямаше 3в1 модели  и ала бала  :lol: :lol:

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #128 -: Март 02, 2013, 17:23:59 pm »
Кошът за новородено е удобство за самото бебе на първо място. Той има "общо" с лошо и студено време дотолкова, че майката много по-лесно и удобно - може да го подсигури срещу вятър и студ, отколкото, ако ползва чисто лятна количка, или "седящ кош", които по съвсем обясними причини са много по-отворени и открити. Няма такова нещо, че на бебето може да му е горещо в кош за новородено, ако е лятно бебе. Таман напротив. Тези кошове се правят от съответните материали и имат изолация, която "работи" и в двете посоки - зимата задържа топлото максимално, а лятото държи хладно вътре повече отколкото една доста открита седалка.

И понеже вече трета количка купих аз  :lol:, да ви кажа какво бих направила, ако очаквам второ дете по въпроса с количките. Предвид, че първата количка на Дани е Stokke и имам всичките аксесоари към нея и никакви забележки по отношение на удобство за бебето, за мен, лекота, маневреност и пр. - не бих си я купила втори път. Не бих, защото реално я ползвах по-малко от 9 месеца. Защото имам дископатия и живея в кооперация, до чиито вход от апартамента ми има 30-ина стъпала и при всяко излизане ща не ща трябва да влача количка, бебе и багаж по тях нагоре и надолу. Асансьор - няма. Колкото и да е от най-леките комбинирани - говорим за шаси и кошве около 12 кг., бебе което става само по-тежко, поне 2-3 кила багаж и аз дето съм 50-ина кила и с болен кръст.  :lol: В тази крадлива държавица - не можеш количка и за 20лв. да държиш на стълбите, освен ако не си в нова кооперация с портиер 24/7 и да му е пред очите. Някой да е вързан да ти качва и сваля количката при всяко излизане - не е опция възможна за повечто от нас.

Почти всяка комбинирана количка е обемна, както ще да се сгъва. Повечето от нас, или са шофьори, или и да не са - все някога тръгват с детето, мъжа, багажа И обемната комбинирана количка нанякъде. Аз карам автомобил, който е от доста големите и с доста голям багажник, но все пак като набутам Stokke-то в багажника и за друго почти не остава място. Кошът за новородено го ползвах точно 3 месеца - това за протокола само. "Кошницата" т.е. столчето група нула, съвместимо с шасито на количката съм го ползвала за возене на детето в него точно веднъж, хем има пълно легнало положение и на 9-я месец - вече му беше малко, та купувах следващият вид стол за кола. Т.е. близо 1000лв. спокойно можех да не ги давам и за 400 щях да имам достатъчно добро столче група нула и да ми върши същата работа, като това скъпарското.

Когато детето беше на 6 месеца, а аз аха-аха пред инвалидизация заради кръста - взех втората количка. Ето такава: http://www.babylux.bg/products/buggster_s_air , по препоръка на приятелка от форума. До онзи момент - изобщо не бях чувала за тази марка, понастоящем съм й върл фен  :lol: Преди да я имам - не мислех, че нещо по-леко и лесно за бутане има от Stokke, Britax, или Bugaboo /всичките съм ги пробвала/, обаче имало - тази е таква. Отделно, че минава през всякакъв макадан, дори на плажа натоварена така, че не се разбира че е количка съм я влачила. При просто смешно тегло на самата количка все пак. Сгъва се до размера на количка тип чадър освен това, а при нужда от още място - всяко от колелата й се сваля с едно щракване на копче. Цената й също е добра, за това което предлага, а то според мен е повече дори от доста по-скъпи и популярни у нас модели/марки. Кошът за новородено за тази количка е опция, струва окло 300-400лв. /нов/, но може да се намери и втора употреба за половината от тези пари, че и по-малко. Също така кошове за новородено и на Куини са съвместими с шасито, за някои от тях най-много да се наложи да купите адаптори за 30-ина лв. и пак сте на сметка, а такива у нас се продават много масово, защото Куини-та има много. Столчета за кола - също има съвместими с шасито чрез адаптори, при това доста модели и имате широк избор, ако желаете да ползвате и тази опция за количката си. Като количка, която се ползва за деца над 6 месеца - няма друга толкова просторна и широка, дори аз се събирам в нея. Има почти напълно легнало положение апропо. Въпреки, че според етикета е за деца на 6м+ седящият кош, аз спокойно бих возила и 4-месечно при максимално спуснат гръб, реално наклонът е подходящ. Багажникът е огромен, дръжките можете да ги ползвате за закачалки на доста тежки товари, а поради "немският инженерен гений" - центърът на тежеста е позициониран ниско и дори без дете в количката при над 10 кг. багаж на дръжките - тя няма шанс да се преобърне. Пробвала съм ;) Повечето летни колички имат именно този проблем, но не и въпросното TFK. Друго, немаловажно предимство - всичко по количката е закрепено с ципове и тик-так копчета и всичко се пере в пералня, вкл. и гюрукът, който е с нещо като силиконови ламели, или поне от много гъвкава пластмаса. Като тръгнете да перете - от количката остава само алуминиевата конструкция и гумите - останалото в пералнята. Сваля се за 10 мин. и се монтира обратно пак за толкова, съхне адски бързо. След няколко опита - падате и под 10 мин. ;)
Та да ви кажа, ако сега чакам второ бебе, просто ще си купя един кош за новородено за TFK-то. :D Ако имах сегашният си опит, когато бях бременна с Дани - щях да си взема директно тази количка и дори с всички аксесоари и чисто нова - пак някъде около 1000лв. би ми излязла. /Stokke-to с всичко ми струваше близо 3600, а вече казах колко време го ползвах/.

Трета количка изобщо не бих си купила, ако не бяха здравословните ми проблеми да си кажа честно. Дани си ходи чудесно и то отдавна. Но с оглед на това, че идва лято, а като излезем по топлото често навъртаме 4-5 км. пеша и често се случва той да спи навън, все още чат-пат количка ми трябва. Нито мога да го нося като се измори, нито лятото е уместно все с колата да излизаме както сега... :( Та от вчера се сдобихме и с това: http://travelingtikes.com/single-strollers/maclaren/maclaren-globetrotter-2013-stroller-prince-crown-blue.html Споделям го не за бременните мами, а за тези с по-големи дечица, които сега избират лятна количка. С всичките си анджъклами - тежи 4,5кг. това. Има си и презрамка за носене на рамо  :lol: Наистина много лека и много маневрена. Няма ПЪЛНО легнало положение, но гръбчето пада достатъчно, че детето да е полегнало и да си вземе дрямката спокойно. Цената й в сравнение с повечето други колички на "Макларън" също е приятна изненада за мен.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #129 -: Март 02, 2013, 20:44:24 pm »
Жбрули, това макларънче има ли амортисьори и как се държи на плочки и нещо различно от асфалт? Имам подобна на Bebe confort с таквиз мини колелца, яко друса като преминава от плочка на плочка. То, на малкия може и да не му пречи, но мен яко ме дразни.
И каква е разликата между Maclaren-globetrotter и Maclaren - Volo (освен, че Volo  е по - лека)?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #130 -: Март 03, 2013, 00:37:59 am »
Пете, не знам дали има честно казано. Гледах му документите одеве, но не намирам в тях да пише, че има. Вчера го донесоха и го пробвахме само из апартамента, та конкретно за този модел - нямам идея как се движи по плочки, с дете в него. Бутала съм дете по плочки в "Макларън-триумф", който е със същото шаси. Естествено - няма база за сравнение между возията на тези и онези другите две дето съм ползвала, но чак яко друсане, което да е проблем за мен - нямаше. Хем детето беше над 3г, тежичко и настилката кофти, пак беше добре да бутам т.е. не съм видяла зор. Няма естествено база за сравнение между возията на комбинирана количка с яки гуми, или лятна от висок клас с помпащи гуми и "това нещо". Но то пък е леко, та леко - всяко нещо за сметка на друго нещо както знаем ;)

Между Maclaren-globetrotter и  Maclaren - Volo, разликата е само в килограмите /т.е. разликата е 600гр. точно/, но Volo е само "седалка" и няма опция малко дори да се свали гърба за спане. При  Maclaren-globetrotter - има такава възможност, макар и да не е пълно легнало положение, поне детето не се налага да спи съвсем седнало в нея. Аз всъщност, първо загледах Volo-то, но предвид че моят хубостник още спи следобед и безгрижно, ако е в количка - се отказах в полза на другия модел.

П.П. А ми попадна едно Volo лимитирана серия за егати изгодните пари, просто ме "сърбеше яко" за него :lol:, но все пак се въздържах, защото удобството на "принца" е водещо все пак.

НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Количките - 3!
« Отговор #131 -: Март 03, 2013, 11:13:39 am »
Здравейте,някой дали е ползвал количката за близнаци на ABc design zoom? Ние я вьехме втора употреба от моя приятелка-доста запазена с по 3 вида кошове(които грам не ми е ясно за какво за всички).Дали колелата са стабилни,защото тези,малар и малко ползвани,изглеждат леко изтъркани...
Re: Количките - 3!
« Отговор #132 -: Март 03, 2013, 19:43:56 pm »
Абе,Ети,бе таман щях да пускам Стокето за продажба,ма след тая антиреклама,нема кой да ми го купи :D.Ако все пак има някоя мераклиийка ще и пратя снимки,количката е лилава с бебешки кош,летен кош.дъждобрани за двата,комарник,освен голямата чанта за пазар,купих и чанта за памперси(220 лв,луда работа:))Количката е ползвана 7 месеца,запазена е,релефа на гумите е изтрит.Иначе няма забележки,дефекта за мен е,че бая подрусва и ако сега на нашата и харесва много,като малко бебенце трябваше ад се съобразявам от къде минавам.Обаче сега бяхме два месеца на почивка с лятна количка едно Чиполино взехме назаем и така свикнах с лека количка,че сега не мога да се оправям с Стокето.Цената е 1000 лв.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #133 -: Март 03, 2013, 21:31:33 pm »
TEDI 81, лоша дума не съм казала за Stokke-то, обърни Фнимание ;) Ако не живеех на място където ми се налага, да мъкна количката по доста стълби, че и при тази дископатия дето я имам...още щях да си я ползвам честно казано. Щях да си взема една "чадъреста" да ми стои в колата за пътувания, или ако се наложи замалко да се ползва само и това е. Та, казвам че не бих си я купила пак, не защото не съм доволна...просто не смятам да се местя скоро , нито ще ми мине гърба някога т.е. условията за ползване на количка - нЕма се променят, че затова  :lol:  Ако живеех в кооперация, дето да си я избутвам от апартамента до асансьора и от него - директно на равно и да изляза на улицата - изобщо не бих се огледала за друга количка.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Количките - 3!
« Отговор #134 -: Март 04, 2013, 14:59:39 pm »
Момичета, имам питане, харесала съм АБЦ Дизайн -Астро, летен модел, стара серия. Кошчето в най-легналото си положение е не напълно хоризонтално. Пише за деца над 6м. Ако някой е ползвал такава количка за спане-удобно ли му е на детето? Аз си мисля, че напълно хоризонталното положение е най-добре. Лятото, той ще е на 6м, но смятам да спи навън и въобще да си прекарваме основно времето навън, така че ми е важно да е удобно за спане.
Какъв модел лятна количка, която да е удобна за спане, бихте препоръчали? Нямам нужда от комбинирана, в момента имам такава и искам да я сменя.
Благодаря
Re: Количките - 3!
« Отговор #135 -: Март 04, 2013, 20:55:23 pm »
Здравейте! Не съм влизала от ...миналата година  8O
Виждам, че обсъждате количките, та да се включа и аз. На принцесата МПС-то е Бейби Фърст, триколка - спортен модел  :D. Има порт-бебе,лятна и зимна. Мнго ми е удобна, маневрена е и лека.
Отиваме на бебешки Спа-процедури - банята :D
Re: Количките - 3!
« Отговор #136 -: Март 21, 2013, 12:54:56 pm »
Имате ли мнение за Mutsy Evo ?
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #137 -: Март 25, 2013, 13:06:38 pm »
Здравейте момичета, от доста време ровя по нета и разглеждам по магазини най-различни модели колички, направи ми впечатление, че доста мамчета в нашия град са се спрели на този модел: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/3_264/products_id/38237
и е на супер цена. Някой има ли мнение, изглеждат доста функционални.  :ask:
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #138 -: Март 25, 2013, 13:30:51 pm »
Имате ли мнение за Mutsy Evo ?

Аз съм с такава. Ползвам я отскоро и съм супер доволна. Много е маневрена. Много е компактна. Но не мога да кажа за издръжливост все още :)



   La vita è bella
Re: Количките - 3!
« Отговор #139 -: Март 25, 2013, 14:22:41 pm »
Супе
Имате ли мнение за Mutsy Evo ?

Аз съм с такава. Ползвам я отскоро и съм супер доволна. Много е маневрена. Много е компактна. Но не мога да кажа за издръжливост все още :)

Супер. :) А кош за новородено взимала ли си? Летния вариянт става ли за новородено ?