0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Количките - 3!
« Отговор #220 -: Декември 28, 2013, 14:43:26 pm »
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Количките - 3!
« Отговор #221 -: Януари 17, 2014, 15:55:32 pm »
Привет от мен! :hello:
Момичета, имам нужда от помощ! Харесала съм си 2 чанти за колички. Като допълнение, по принцип с количката имам и чанта, но ми се струва малко малка. Тааа, имам нужда от мнения и съвети - коя чанта да избера?
1. http://kasida.bg/babymoov-chanta-za-bebeshka-kolichka-expandable-nappy-bag-natural-570-14581.html
2. http://kasida.bg/minene-chanta-za-bebeshka-kolichka-layla-changing-bag-retro-642-19847.html
Благодаря ви предварително!  :D




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #222 -: Януари 17, 2014, 16:07:29 pm »
Понеже и ние трябва да вземем чанта отделно, че нямаше към количката, аз гледам следното:
1. Да е обемиста
2, Да има много джобове и да мога да си разпределя добре всичко в нея
3, Да има дълга дръжка която да мога да преметна на едно рамо.
Външния и вид не ме интересува особено.

Re: Количките - 3!
« Отговор #223 -: Януари 19, 2014, 13:40:40 pm »
На мен първата повече ми харесва , а и е по-голяма

Re: Количките - 3!
« Отговор #224 -: Януари 20, 2014, 17:22:59 pm »
Момичета, знаете ли къде на живо в София мога да видя количките Graco модел Evo? Бях във Вис Виталис - там са изчерпани и очакват зареждане чак март. В ХИполенд пък въобще нямат на тази фирма.

Starshine и аз гласувам за номер 1 :)
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #225 -: Януари 21, 2014, 12:11:36 pm »
47 Smiles, опитай в магазина до Майчин дом на ул. "Здраве", май че се казва "Дундьо". Чувала съм, че има добър избор на колички. Аз лично не съм ходила.
Re: Количките - 3!
« Отговор #226 -: Януари 21, 2014, 12:16:27 pm »
Мерси, Beata!
Направо ще им издиря телефона в нета и ще им звънна да ги питам, за да не се разхождам напразно.
Re: Количките - 3!
« Отговор #227 -: Януари 25, 2014, 10:38:03 am »
Beata, наистина този модел количка я има в Дундьо. Още не съм отишла да я видя обаче, че съм болна.
Като отворих сайта им се натъкнах обаче и на ето тези легълца.
http://www.dundio.com/mebeli/legla-i-lyulki/babybay-leglo-byal-lak
Може ли да оспамя темата за количките като ви попитам някой ползвал ли е подобно и дали е доволен?
Заслужава ли си цената, при условие, че се ползва само 9 месеца?
Не разбрах и дали, за да ползваш другите му функции, като например столче за хранене, трябва да купиш нещо допълнително или е в комплекта?
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #228 -: Януари 25, 2014, 23:13:57 pm »
47 smiles, ползвала съм подобно нещо (това на снимката е оригиналът, аз имах подобно, но не от тази марка). Доволна бях, но е истина, че много бързо им отеснява и окъсява на бебетата. Моето беше хванато за нашето легло със скоби. Няма ли да ти излезе по-евтино, ако поръчаш на някой дърводелец да ти го направи? Не е кой знае каква философия, а и ще нагласи височината на креватчето по височината на вашето легло.
Като столче за хранене не може да се ползва. Евентуално като подобие на пейка.
Нашето го продаде мъжът ми, когато решихме, че вече не ни трябва.

Re: Количките - 3!
« Отговор #229 -: Януари 26, 2014, 08:56:22 am »
Блу, на това му се регулира височината според спалнята.
На видеото е показано и пак там се вижда, че се ползва като столче за хранене, но явно се купуват допълнително части.
Спомняш ли си вашето колко месеца го ползвахте?
На това пише до 9 месеца, но ми се струва доста тясно - четирсет и няколко сантиметра.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #230 -: Януари 26, 2014, 09:56:03 am »
Не сме го ползвали чак толкова дълго. Май до към шестия месец. И на нашето му се регулираше височината според нашето легло. За столче за хранене не ставаше със сигурност. Ей това беше (сори, че е на немски, ама поне от картинката ще добиеш представа):
http://www.ebay.de/itm/WALDIN-Baby-Beistellbett-Wiege-Babybett-BUCHE-VOLLMASSIV-hohenverstellbar-/360442200566?pt=Kindermöbel&hash=item53ec0781f6

Re: Количките - 3!
« Отговор #231 -: Януари 26, 2014, 13:44:43 pm »
Вашият вариант (правоъгълен, а не елипса) повече ми харесва дори.
Права си за дърводелеца. Със сигурност ще ми излезне по-евтино.
Re: Количките - 3!
« Отговор #232 -: Февруари 02, 2014, 18:51:59 pm »
Мисля, че окончателно се спрях на Graco Evo 3 в 1. Днес я видях на живо.
Много лека (6.5 кг с летния кош) и маневрена. Много изчистена като модел. Лесно се сгъва и разгъва. Текстилът се пере в пералня. Можеш да сменяш позицията на бебето - с лице или с гръб към теб. Цената е нещо средно - 808 лв.
Единственият недостатък, който виждам засега, е че е широка 60 см. Нашият асансъор е 70 / 100 см. и малко трудно ще се събираме ...

http://detski-kolichki.rayatoys.com/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0-Graco-Evo-Trio-chilli-13681
« Последна редакция: Февруари 02, 2014, 18:59:01 pm от 47 Smiles »
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #233 -: Февруари 19, 2014, 14:24:45 pm »
47 Smiles,

На тази количка ли се спря :) ? Нашият асансьор също е миниатюрен и по мои наблюдения 60см си е направо супер тясна!  :lol:
Re: Количките - 3!
« Отговор #234 -: Февруари 19, 2014, 14:43:14 pm »
47 Smiles,

На тази количка ли се спря :) ? Нашият асансьор също е миниатюрен и по мои наблюдения 60см си е направо супер тясна!  :lol:

Да, купих си Graco Evo Trio.
Много е лека, лесно управляема, лесно се сгъва и лесно и се сменят отделните кошове, но не е толкова малка като размери.
Задницата е широка 60 см., а дължината е 90 см. Нашият асансьор е 70 см. на 100 см. и ще се събираме, макар и трудно. Количката отпред е по-тясна.
Измери си добре асансьора, в т.ч. колко се отваря вратата (ако е с плъзгаща врата).
Аз я разгледах на живо в магазина на Mothercare, но я поръчах по интернет, защото беше с почти 100 лв. по-евтина.

По-тесни са количките на Chicco и Maclaren (споменавам тях, защото и те имат леки модели, а за мен това беше основно изискване, а и са препоръчвани) - 50-55 см.
Re: Количките - 3!
« Отговор #235 -: Февруари 19, 2014, 14:52:35 pm »
Още ми е рано, но понеже отворих темата, да помоля за насоки за близнашка количка. Не съм разглеждала до сега и не знам от къде да започна. Дайте някакви насоки, моля ви!
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #236 -: Февруари 19, 2014, 14:58:17 pm »
47 Smiles,

Още преди да забременея накарах мъжа ми да измери асансьора  :lol: Имаме съседи с бебче и си купиха много хубава, но голяма количка и спорехме дали влиза с мъжа ми та оттам :oops: Та поради разни допълнителни врати на кабината и т.н. "използваемият размер" е 74х84 или нещо такова.....еми почти няма колички дето да влизат :(

hope-love,

За близнаци избора е трагичен :( Дано да се включи някоя мама с опит да каже кое е важно да се гледа за такава количка, защото като цяло са странни. Провери си и ти размера, защото е от значение, а и дефинирай критерии: Размер, проходимост, отделни сенници,......
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #237 -: Февруари 19, 2014, 15:02:07 pm »
Момичета, имайте предвид, че на някое по-едро дете/бебе може да му е малко тясно в най-тесните колички. Когато сте зависими от асансьора, тогава е друго нещо.
За София бих препоръчала нещо по-стабилно поради особеността на трасето.

Re: Количките - 3!
« Отговор #238 -: Февруари 19, 2014, 15:34:46 pm »
47 Smiles,
Още преди да забременея накарах мъжа ми да измери асансьора  :lol: Имаме съседи с бебче и си купиха много хубава, но голяма количка и спорехме дали влиза с мъжа ми та оттам :oops: Та поради разни допълнителни врати на кабината и т.н. "използваемият размер" е 74х84 или нещо такова.....еми почти няма колички дето да влизат :(
Mоusyt, това си е проблем и то най-вече с дължината на количката, не толкова с широчината. Имай предвид, че много модели са дълги и по 100 см., основно тези на които се регулира височината на дръжката. Много внимателно трябва да избирате.
Maclaren са наистина доста компактни и леки. Отиди да ги разгледаш в някой магазин. Нямат вариант с кош за новородено, но имат изцяло легнала позиция, която е подходяща за тази цел. Имат и порт бебе - което е мек кош за новородено, но е една идея по-тесен от стандарните кошове и май се слага върху, а не на мястото на стандартния кош. Продава се отделно. В много магазини ми ги препоръчват. Моята приятелка си купи такава и е много доволна. Малко са по-скъпи, но може да се дебне за промоция.
Дано се включи все пак някой с отзиви за по-компактните модели.

Момичета, имайте предвид, че на някое по-едро дете/бебе може да му е малко тясно в най-тесните колички. Когато сте зависими от асансьора, тогава е друго нещо.
За София бих препоръчала нещо по-стабилно поради особеността на трасето.

Блу, според мен сегашните модели са широки в долната си част, точно за да са по-стабилни на пътя, но не са по-широки в горната част, т.е. кошовете са стандартни. Шасито стърчи доста повече от коша обичайно и това е масово. Непрекъснато шпионирам чуждите колички навън  :lol:
Старите модели са с по-малки гуми и шаси, изравнено с коша. Много хора предпочитат именно тях.


*
Re: Количките - 3!
« Отговор #239 -: Февруари 19, 2014, 15:43:28 pm »
Още мисля да се огранича в зяпането по улиците с количките  :lol: :wink:
Иначе и аз стигнах до същия извод (с дължината), а на мен ми се иска по-високопроходима количка предвид спецификите на София и на квартала ни ;) Т.ч. ще видим :)