0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Количките - 3!
« Отговор #200 -: Октомври 30, 2013, 20:51:52 pm »
Ние си харесахме оттам едни зимни чувалчета за количка, сега са намалени на 16.99 Евро, а тук се продават за над 140 лева броя :lol:

Но незнам, след като са в намаление, дали биха могли, да се намалят още с такъв код :lol:Тааа и аз искам  :oops:


*
Re: Количките - 3!
« Отговор #201 -: Октомври 30, 2013, 23:57:37 pm »
В петък се прибирам и ще ги потърся.
Нали не забравяте, че има и разходи за доставка? Мисля, че бяха 16 евро до Бг.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Количките - 3!
« Отговор #202 -: Октомври 31, 2013, 09:30:26 am »
В петък се прибирам и ще ги потърся.
Нали не забравяте, че има и разходи за доставка? Мисля, че бяха 16 евро до Бг.
Да, да видяхме, на нас, ще ни ги доставят до Белгия, а оттам :lol: който се прибира по празниците с колата ще ги донесе, до там е май само 6 евро ;)   



*
Re: Количките - 3!
« Отговор #203 -: Октомври 31, 2013, 10:10:47 am »
Ще кажа добри думи за магазина Вис Виталис :). Имаше цели три близнашки колички! А и много информирано и внимателно ни обясниха каквото ни интересуваше. Разгледах количките на TFK, Peg Perego и Mountain Buggy. Най-лека, маневрена и най-тясна е тази на Mountain Buggy. Единствено не ми хареса, че подложката за крачетата не се регулира. Продължавам с огледите на живо и с ровенето в интернет :).

Видях и една мама с Cangaroo. Не съм разпитвала за нейния опит, но количката ми се видя тежичка и широчка за моите нужди.
Re: Количките - 3!
« Отговор #204 -: Ноември 01, 2013, 10:43:40 am »
Момичета,а някой има ли наблюдение над количките на Mothercare...В БГ продават ли ги някъде или може само по интернет?  :ask: http://www.mothercare.com/prams-pushchairs/prams_pushchairs,default,sc.html#?prefn1=brand&prefv1=Mothercare&srule=Price%20%5bLow%20-%20High%5d&start=0&sz=12&view=grid
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Количките - 3!
« Отговор #205 -: Ноември 01, 2013, 11:24:47 am »
http://www.very.co.uk/child-baby/pushchairs-essentials/twintandems/e/b/111422.end





Mного близнашки колички има в този англ сайт и на хубави цени :lol:


*
Re: Количките - 3!
« Отговор #206 -: Ноември 01, 2013, 11:39:16 am »
Момичета,а някой има ли наблюдение над количките на Mothercare...В БГ продават ли ги някъде или може само по интернет?  :ask: http://www.mothercare.com/prams-pushchairs/prams_pushchairs,default,sc.html#?prefn1=brand&prefv1=Mothercare&srule=Price%20%5bLow%20-%20High%5d&start=0&sz=12&view=grid

В БГ ги продават в магазините на Mothercare:_) В София има 2, доколкото знам, в Сердика мол и София мол.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Количките - 3!
« Отговор #207 -: Ноември 01, 2013, 21:41:41 pm »


*
Re: Количките - 3!
« Отговор #208 -: Ноември 01, 2013, 22:06:25 pm »
В петък се прибирам и ще ги потърся.
Нали не забравяте, че има и разходи за доставка? Мисля, че бяха 16 евро до Бг.
Да, да видяхме, на нас, ще ни ги доставят до Белгия, а оттам :lol: който се прибира по празниците с колата ще ги донесе, до там е май само 6 евро ;)   



Така е. До Белгия е 5,95 евро доставката. Пращам ти един код на лични. Трябва да поръчаш за поне 30 евро и да си нов клиент.
« Последна редакция: Ноември 01, 2013, 22:16:58 pm от blue_sky »

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Количките - 3!
« Отговор #209 -: Ноември 04, 2013, 15:16:37 pm »
Здравейте момичета, имам много голяма нужда от съвет. :)
Харесала съм си 2 колички (с евентуален вариант за трета). Първите 2 са на ABC design - Mamba, втората ABC design - Viper 4S. Третата, за която се колебая, понеже излиза малко по-евтино е на Bebetto - Holland.
Първата (ABC design - Mamba) като цяло много ми харесва, защото е лека, маневрена и с много добро качество. Единственият и недостатък е, че летният кош не се разгъва до абсолютно право легнало положение. Какво е мнението ви за това? Важно ли е летният кош да се разгъва и да става като легло? Т.е. като зимен кош, обаче летен. Виждам, че около 80-90 % от количките, които съм гледала са по този начин - т.е. не се разгъват до права линия.
Втората - (ABC design - Viper 4S) е малко по-тежка. Летният кош се разгъва до абсолютно права линия. Крачетата на детето могат да бъдат на нивото на главичката.
Третата - (Bebetto - Holland), е лека, маневрена и летният кош е като на Viper 4S. При нея ми притеснява здравината на коланите на летния кош. И евентуално здравината на пластмасата, по шасито.
Моля ви, дайте ми съвет. Основно ме интересува летния кош. Какъв трябва да е? Има ли значение, че не се разгъва до права линия? :ask: Със съпруга ми се чудим, дали не са направени така, защото е по-полезно за детето?
Моля, момичетата, които имат някакви наблюдения и опит да се включат. Благодаря ви предварително!




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #210 -: Ноември 06, 2013, 10:37:41 am »
Здравейте момичета, имам много голяма нужда от съвет. :)
Харесала съм си 2 колички (с евентуален вариант за трета). Първите 2 са на ABC design - Mamba, втората ABC design - Viper 4S. Третата, за която се колебая, понеже излиза малко по-евтино е на Bebetto - Holland.
Първата (ABC design - Mamba) като цяло много ми харесва, защото е лека, маневрена и с много добро качество. Единственият и недостатък е, че летният кош не се разгъва до абсолютно право легнало положение. Какво е мнението ви за това? Важно ли е летният кош да се разгъва и да става като легло? Т.е. като зимен кош, обаче летен. Виждам, че около 80-90 % от количките, които съм гледала са по този начин - т.е. не се разгъват до права линия.
Втората - (ABC design - Viper 4S) е малко по-тежка. Летният кош се разгъва до абсолютно права линия. Крачетата на детето могат да бъдат на нивото на главичката.
Третата - (Bebetto - Holland), е лека, маневрена и летният кош е като на Viper 4S. При нея ми притеснява здравината на коланите на летния кош. И евентуално здравината на пластмасата, по шасито.
Моля ви, дайте ми съвет. Основно ме интересува летния кош. Какъв трябва да е? Има ли значение, че не се разгъва до права линия? :ask: Със съпруга ми се чудим, дали не са направени така, защото е по-полезно за детето?
Моля, момичетата, които имат някакви наблюдения и опит да се включат. Благодаря ви предварително!
Това доста е обсъждано в по-старите теми (1 и 2) :-) Предполагам, че пак ще се стигне до същата патова ситуация - всеки си има мнение :-) За мен лично нямаше проблем никакъв - нито с "летния" кош на комбинираната ми количка, нито с изцяло "лятната" количка после - и двете не лягаха на 180* и нямам нито свои, нито лекарски наблюдения това да е увредило малкия маймун по какъвто и да е начин.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #211 -: Ноември 13, 2013, 09:19:51 am »
От всички колички които бях набелязала по интернет взехме съвсем друга.Количката която избрахме и купихме е Bebetto Solaris : http://kasida.bg/kombinirana-bebeshka-kolichka-bebetto-2v1-solaris-b-241-1-18797.html

Много е удобна ,маневрена е ,помпащи гуми,алуминиева рамка ,2 коша летен и зимен.На нас с таткото много ни допадна и той много я харесва и живи и здрави ще си я бутаме с мерак  :)

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Количките - 3!
« Отговор #212 -: Ноември 13, 2013, 12:41:19 pm »
Аманда, аз за момента съм се спряла на Bebetto - Holland. Братовчедка ми има такава и ми каза, че е много, много доволна. Сега и с твоето мнение относно марката - явно окончателно ще остане тази количка. :lol: Ще съм ти много благодарна ако ми кажеш мнението си за пластмасата (където има такава) - интересува ме дали според теб е достатъчно здрава. Понеже в града никъде няма Бебетто - а аз съм я виждала 2-3 пъти само, т.е. не съм имала възможност да я огледам по-детайлно, а идеята ми е да я поръчам от сайта на Касида. Благодаря ти предварително! :)




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #213 -: Ноември 13, 2013, 13:51:50 pm »
Starshine мога да ти кажа за нашия модел тъй като и баща ми и мъжа ми разбират от тези неща и доста я оглеждаха в магазина сваляха колелетата,рамаката била много здрава, пласмасите същи така като чукнеш по тях не изглеждат паянтови,дръжката е кожена има и въздушни амортисиори,което спомага за по малко друсане и по меко возене до колкото разбрах.Това което ще те посъветвам е да отидете ако имаш възможност да я видите на живо,защото сега като я гледам мисля,че и ние я гледахме Holland ,но от магазина човека ни предложи този модел като по качествен,но не съм сигурна може и да бъркам.И все пак като са на една фирма мисля ,че ще бъдат еднакво добри  :wink:

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Количките - 3!
« Отговор #214 -: Ноември 13, 2013, 15:10:46 pm »
Аманда, благодаря ти. Вероятно ще отскоча до Благоевград (понеже е по-близо от София) за да огледам количките на Бебетто, а в Петрич няма магазин, който да ги предлага. И тогава вече ще преценя коя точно да е. Като гледам Соларис - също много ми харесва. Но си е друго да ги пипнеш. :) Благодаря ти отново. В голяма дилема бях за това коя количка да взема. :lol:




Quiet people have the loudest minds.
Re: Количките - 3!
« Отговор #215 -: Ноември 20, 2013, 18:41:46 pm »
Някой има ли мнение за тази количка http://www.mothercare.com/Cosatto-Giggle-Pram-and-Pushchair---Sunny/525168,default,pd.html#q=cosatto  много ми е сладурска ,но не съм я виждала на живо и в мрежата няма много мнения за нея

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #216 -: Ноември 21, 2013, 09:48:46 am »
Аз също съм я гледала по рано и ми харесва,но наистина не съм я виждала по магазините в които бях/а те не са много,така,че може би я има някъде/.Моя близка има близнаци и тя си взе на Cosatto,но моето мнение е като съм я бутала специално за нашия град с тези малки колелета не върви лесно по дупки и препядствия ,а за единичната не мога да кажа.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Количките - 3!
« Отговор #217 -: Ноември 30, 2013, 17:28:19 pm »
Eille, благодаря за информацията. А ти купувала ли си нещо към количката - портбебета, кошове за новородени? На Mountain Buggy изглежда не им е необходимо нищо допълнително, може би само чувалчета, но Baby Jogger на живо не съм виждала.
Иначе поразгледах в сайтове и има добри цени, но, когато дойде време да купувам, тогава ще е по-важно какъв избор и на какви цени ще има.

Извинявай, че толкова късно отговарям - нищо допълнително не съм купувала - моите бебета се родиха в средата на лятото и не беше необходимо. За зимата си купих чували, но не оригиналните, а от завод Свобода в Добрич с агнешки пух. Оригинален си купих само дъждобрана, и така опаковани си изкарахме и зимата, но тогава момчетата вече седяха. Количката е много здрава, подходяща е от малки бебета до големи деца, моите сега на на 2 години и половина и спокойно се събират в нея. От моите познати с близнаци май аз съм единствената, която изкара с една количка от началото до края. Ако искаш реални снимки пиши на лични.


*
Re: Количките - 3!
« Отговор #218 -: Декември 02, 2013, 12:21:51 pm »
Благодаря ти за информацията, Eille! Вече видях как изглежда Baby Jogger и малко я побутах. Доволна съм. Ориентирам се и за чувалчета, които биха били подходящи за тази количка и за бебета, родени в края на зимата.
Re: Количките - 3!
« Отговор #219 -: Декември 28, 2013, 12:11:40 pm »
Здравейте момичета,
И аз започнах да се оглеждам за колички.
Първо мислих, че ще се вмъкна до 400 лв., после до 600 лв. и се бях спряла на Hauck Malibu All in one.
Сега като изчетох темата обаче, виждам, че никой не препоръчва колички под 900 лв. и че моделът по-горе е тотално оплют.
Толкова ли са наистина некачествени по-евтините колички?
Аз имам няколко основни изисквания: да е лека, да е компактна (асансьорът ни е малък), да е маневрена, по възможност да се сменя посоката на виждане за бебето. Не държа на 100% на коша за новородено, стига количката да има изцяло легнало положение.
Трудно ще убедя мъжът ми да вземем по-скъпа количка.
Ще се радвам да ми помогнете.