0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #60 -: Януари 05, 2013, 22:58:59 pm »
Мецани, аз си бях мислила за Макларъна, ама тези две дръжки много ме спират. Но щом казваш, че е удобна, ще гледам да пробвам някъде и тогава ще му мисля.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #61 -: Януари 05, 2013, 23:21:44 pm »
Деси, няма по-голямо удобство от 2-те дръжки. Количката я товаря яко с пазарски чанти - на всяка дръжка по няколко торби. За мен това е количката на количките.
Имай предвид, че преди да я купя обиколих всички магазини и не остана количка, която да не съм тествала.

Maclaren Quest и Maclaren Triumph са с малки гуми и 2 положения на гръбчето. На мен те не ми допаднаха.

Maclarеn Tehno XT (моята количка) е с по-големи гуми, 4 положения на гръбчето, допълнителен сенник, който почти покрива бебето, има много удобни джобове. Тежината ѝ е 7 кг.

Maclaren Tehno XLR е същата като Tehno XT. В допълнение има зимно чувалче и двулицево матраче и е по-скъпа разбира се.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Количките - 3!
« Отговор #62 -: Януари 06, 2013, 08:47:10 am »
Да са живи и здрави дръжките на количките :lol:
Re: Количките - 3!
« Отговор #63 -: Януари 06, 2013, 13:09:12 pm »
Здравейте момичета :)
Ние се двоумим между тези две колички:
http://www.novobebe.com/X-lander-Xmove-2012-America-bebeshka-_kolichka-2-v-1-4036.html
и
http://moedete.com/product/654/muum-matrix-2012.html
Ако има мами, които ги ползват ще се радвам да споделите мнение :)



*
Re: Количките - 3!
« Отговор #64 -: Януари 06, 2013, 17:17:21 pm »
deep в магазините за авточасти се продават кожени калъфи за волани които можеш да използваш за да си ремонтираш неопреновите дръжки.Много лесно става, само  слагаш отгоре и омотаваш с връзката.Това го видях на количката на една приятелка и изглежда добре.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Количките - 3!
« Отговор #65 -: Януари 06, 2013, 19:22:34 pm »
Мецани, благодаря за модела, ще я търся. Снощи пуснах в търсачката на  в продавалника но не намерих, пък и като, че ли не ми се иска да купувам 2-ра ръка ако не познавам човека. Видях цената и на пазара, около 600лв. никак не са малко и то само за лятна количка. Не ми е останало време да обиколим магазините в Пловдив, пък и сега не е сезона.

deep в магазините за авточасти се продават кожени калъфи за волани които можеш да използваш за да си ремонтираш неопреновите дръжки.Много лесно става, само  слагаш отгоре и омотаваш с връзката.Това го видях на количката на една приятелка и изглежда добре.

Страхотна идея таня, не се сетих... Съпругът ми оправи дръжките, купихме нови от Чиполино магазина, нови неопренови, там продават за колела но... не ми пречи да сложа и тези отгоре...  :lol:

Много се ядосах на сервиза на ABC design в София, за тези дръжки първо количката е в гаранция но като им изпратих снимки ми върнаха, че аз самата съм ги скъсала, защото " До сега не им се е случвало и двете дръжки да се скъсат... Ако желая да ми ги сменят, ще ми струват - 90лв.  8O" Толкова несериозно, ядосаха ме, върнах им гневен мейл и реших, че ще пиша на ABC в Германия... Но още не съм го направила... Дано се организирам скоро...

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #66 -: Януари 06, 2013, 22:40:34 pm »
Дари, моя Макларън си го купих втора употреба ( ползван бил 1 месец). Действително беше като нов. Цената му беше наполовина. В интерес на истината рядко има обяви за Maclaren Tehno XT.

За ABC Desing - аз нали бях с 3Tec , не мръдна изобщо - и тапицерията и дръжките, изобщо като нова е след година непрестанно ползвне. Не знам защо така се е получило при теб.
Re: Количките - 3!
« Отговор #67 -: Януари 07, 2013, 01:57:45 am »
За ABC Desing - аз нали бях с 3Tec , не мръдна изобщо - и тапицерията и дръжките, изобщо като нова е след година непрестанно ползвне. Не знам защо така се е получило при теб.
Потвърждавам  :D, количката е у нас и с Жорко чакаме да се позатопли, за да ходим на разходка  :D
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #68 -: Януари 07, 2013, 08:43:29 am »
Дари, помисли реално колко време ще ползваш лятна количка и дали си струва скъпа такава. Аз съм писала и друг път, че купих лятна Хаук Турбо. Първата ми беше Куини Спиди и когато започнах да бутам Хаук-а, псувах на ум по време на разходките  :D. Но после така свикнах с нея, че возих Теди до преди 3 месеца. Двете дръжки са наистина удобни при пазаруване, багажника също е достатъчно голям, а облегалката пада до почти хоризонтално положение и нямаше проблем детето да поспи в количката.
     
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Количките - 3!
« Отговор #69 -: Януари 07, 2013, 08:55:54 am »
deep,моята количка е Cosatto сменяла съм дръжките,поръчах ги от магазин 9+,доставят всякакви части за колички (сменях и едното ни от 6-те колела) :lol:.

имам приятелка с Maclaren Tehno  и страшно много си приличат с нашата,конструкцията им е една и съща,а Cosatto и мисля са на доста по добра цена и също са леки,моята е за близнаци и е 11кг.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #70 -: Януари 07, 2013, 15:01:15 pm »
Здравейте мамчета!!! Страхотна тема! :D :D :DСлед няколко неуспешни ИКСИ-ТА, най-после нещата се получиха и при нас! И понеже бебетата са 2 :D, въпреки че е още рано вече си мисля за количка, столчета за кола и т.н.  :D :D :D Какво ще кажете за Макларъна за близнаци??? :bori_017: :bori_018:
Re: Количките - 3!
« Отговор #71 -: Януари 07, 2013, 17:41:36 pm »
ketty честито  :D

аз смених 3 колички за близнаци, първата беше супер лека....около 7-8кг, но и супер нестабилна, натовариш ли горната част или дръжките и можеше да се обърне заедно с бебета  :?, то бебешка чанта тежеше колкото половин количка  :D

втората количка исках да бъде стабилна и се спрях на Макларън, от продавалника намерих на изгодна цена и в добро състояние, само тапицерия й беше поизбеляла..., иначе като стабилност е перфектна, но ми дойде малко тежичка и висока, определено тя е за мами  над 1.70см  :wink:

успях да я продам и си купих Косатто ново, тежи около 11-12кг, пак е стабилна...конструкция много прилича на Макларън, но тази вече ми идва перфектна като височина  :wink:, аз съм 1.60 см

иначе материя на Макларъна е по хубава като качество, но пак избелява ... :?

на косатто е по тънка материя, но цвета не мръднал вообще.

иначе количката от лятото да съм ползвала 1-2 пъти, свикнах ги за ръчичка и се разхождаме пеша, големи разстояния минаваме с кола.

ето я нашата Косатто
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Количките - 3!
« Отговор #72 -: Януари 08, 2013, 00:39:22 am »


За ABC Desing - аз нали бях с 3Tec , не мръдна изобщо - и тапицерията и дръжките, изобщо като нова е след година непрестанно ползвне. Не знам защо така се е получило при теб.

Не зная защо се получи така, принципно не е голям проблема специално с тапицерията, на едно място е само, леко заваляна, (ама мен ме дразни)... Възможно е материите, които се използват да са различни или пък Хриска да е по-шавлива от Жорко.  :lol: Но като си помисля ние ползваме летния кош повече, вече 3-ти сезон.

Благодаря момичета, ще видя какво има на пазара, сега поне зная какво търся и имам критерий.  :D

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Количките - 3!
« Отговор #73 -: Януари 08, 2013, 11:33:50 am »
Здравейте момичета :)
Ние се двоумим между тези две колички:
http://www.novobebe.com/X-lander-Xmove-2012-America-bebeshka-_kolichka-2-v-1-4036.html
и
http://moedete.com/product/654/muum-matrix-2012.html
Ако има мами, които ги ползват ще се радвам да споделите мнение :)
Една приятелка има същата количка (Jane Мuum Matrix) и тя е много доволна от нея. Аз лично съм я бутала и смятам, че е много лека и маневрена. Лично на мен и дизайна ми харесва.
  
Re: Количките - 3!
« Отговор #74 -: Януари 08, 2013, 18:23:39 pm »
- zuzeto-, благодаря  за отговора  :balk_5: В интерес на истината питах и в друг форум за двете колички, за X-lander XMove 2012 никой не сподели мнение (нито положително, нито отрицателно), а за Jane Muum Matrix прочетох само положителни отзиви. Аз клоня към нея (Jane Muum Matrix), мъжът ми клони към другата, но имам достатъчно време за да го убедя  :wink:



Re: Количките - 3!
« Отговор #75 -: Януари 08, 2013, 19:08:24 pm »
В крайна сметка ти ще буташ количката през по-голямата част от времето, така че таткото трябва да се съгласи :)
  
Re: Количките - 3!
« Отговор #76 -: Януари 08, 2013, 20:00:44 pm »
Здравейте момичета.Искам да попитам какво слагате на количката под гръбчето на бебето? Количката ,която съм си избрала няма кош за новородено и се чудя какво да и сложа отдолу , за да и е мекичко на бебка.Гледам ,че се продават комплекти за количка.Вие ползвали ли сте или сте пригодили нещо друго?
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #77 -: Януари 08, 2013, 23:53:13 pm »
миракси, тук масово слагат агнешка кожа, дори и през лятото, защото тя има топлоизолираща функция - топли през зимата, държи хладно през лятото, а и е мекичка. а самата количка няма ли зимен чувал, те са и с долна част?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Количките - 3!
« Отговор #78 -: Януари 16, 2013, 20:09:23 pm »
Момичета, някой ползвал ли е тази количка? Да сподели мнение... Цената в Бг е с 50-тина лева по-скъпа. На бързо успях да я разгледам но бяхме с Хриси и беше невъзможно да отделя повечко време. На първо четене ми допадна...

http://www.mothercare.com/Mothercare-Nanu-Stroller---Lollipop-Liquorice/450210,default,pd.html?cm_sp=ProductFeatures-_-Category%2520landing-_-Mothercare%2520Nanu%2520Stroller%2520-%2520Lollipop%2520Liquorice

http://www.youtube.com/watch?v=ChDNtiTpDKk

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Количките - 3!
« Отговор #79 -: Януари 16, 2013, 20:37:34 pm »
Майчета, има ли някоя от вас, която да е ползвала някоя от тези две колички, понеже много се двоумя м/у тях, та искам да знам какви са ви впечатленията (предимства и недостатъци)
 
http://kasida.bg/navington-bebeshka-kolichka-cadet-dragon-fruit-kosh-za-novorodeno-1-18171.html
или
http://kasida.bg/phil-teds-bebeshka-kolichka-smart-2v1-s-kosh-za-novorodeni-i-adapteri-verso-48-6378.html