0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Детски книжки
« Отговор #80 -: Юли 29, 2014, 17:05:15 pm »
Значи не само моето дете си пада по стикерите и не иска да оцветява картинките .:)
Сега купуваме и трупаме книжки, на които се махат стикерите и се лепят по цялата къща...хехехе, надявам се скоро да отмине тази страст.
Всичко, което съм намерила по книжарниците, подходящо за нейната възраст сме го купили и на един дъх се налепят стикерите. Не смогвам. Някои книжки са образователни (например за цветовете) и ми се искаше по- бавно да ги "изядем", но не- на един дъх.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Детски книжки
« Отговор #81 -: Юли 30, 2014, 11:35:12 am »
Поредицата за 3-4 год. е любима. Детето се забавлява и обучава без да се се натоварва. Включени са дейности като рисуване, наблюдение,  лепене на стикери, които го образоват и за разтоварване - оцветяване. Много добра... по мое мнение разбира се.
И ние харесваме тези книжки. Оцветяването не ни влече, но сме луди по стикерите.
Щях да се учудя  , ако се справяхте с оцветяването .При Кало е   само  драскане , но има фантазия  - придружено е с  думите-виж нарисувах  , облак , влак , кола и т.н.




Калоян много обича  да четем   от  поредица книжки за Франклин   .

Аз смятам , че са много подходящи , защото всяка  книжка разказва за определена ситуация или случка, познати на детето  , близки до случващото се  с него:
например за Рождения ден  , или как  тръгва на училище , как се извинява, как помага ,   или че ще имат бебе , как се страхува от тъмното  и т.н.
« Последна редакция: Юли 30, 2014, 11:42:47 am от nimika »


Re: Детски книжки
« Отговор #82 -: Юли 30, 2014, 12:45:53 pm »
Поредицата за 3-4 год. е любима. Детето се забавлява и обучава без да се се натоварва. Включени са дейности като рисуване, наблюдение,  лепене на стикери, които го образоват и за разтоварване - оцветяване. Много добра... по мое мнение разбира се.
И ние харесваме тези книжки. Оцветяването не ни влече, но сме луди по стикерите.
Щях да се учудя  , ако се справяхте с оцветяването .При Кало е   само  драскане , но има фантазия  - придружено е с  думите-виж нарисувах  , облак , влак , кола и т.н.

Калоян много обича  да четем   от  поредица книжки за Франклин   .
nimika,  не проявява интерес да оцветява, друго да се изживяваш като художник на стената :D. под формата на драскане.
За това ли става въпрос? :http://www.fiut.bg/book/franklin-i-mecheto-sa-edin-otbor



*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Детски книжки
« Отговор #83 -: Юли 31, 2014, 13:38:05 pm »
да  , тази поредица са  .
Ние имаме по -стари издания очевидно , защото картинката отпред е друга на някой от книжките   в линка   , но предполагам текста вътре е същия.
Имаме  три поредици - Детски приказки за Франклин, Да четем с Франклин  ,  Детски книжки Франклин  - като едните са с по-опростен и кратък текст ,  а следващите са  по- дълги .


Re: Детски книжки
« Отговор #84 -: Август 11, 2014, 16:05:23 pm »
Честито!
И втората книжка предизвика голям фурор у нас :) Дори гостенчетата за рожденния ден са си я пожелали за подаръци, специално затова щели да ни канят  :lol:
Вече ще чакаме и "Най- големите таласъмски приключения"  :D
:balk_46:
Най-вероятно ще има пауза с друг герой в друга вселена преди последната от трилогията.  :D
Re: Детски книжки
« Отговор #85 -: Декември 04, 2014, 14:14:34 pm »
Ето ги и нашите празнични пакети!



Освен любимите приказки-игри добавихме луксозни обложки, празнични торбички и картички, новото издание на "Таласъмски игри" и новите таласъмски пижами!

Повече информация на:
http://prikazka-igra.com
Re: Детски книжки
« Отговор #86 -: Декември 15, 2014, 12:56:27 pm »
Малко снимки на моето момче с две симпатични госпожици :)







*
Re: Детски книжки
« Отговор #87 -: Декември 16, 2014, 08:36:42 am »
Много хубави!
Картите различни ли са от миналогодишните?
*
Re: Детски книжки
« Отговор #88 -: Декември 16, 2014, 09:56:09 am »
И аз днес поръчах първата книжка за едната ми племенница. Тя, по принцип, има много и  най-различни книжки, но почти съм сигурна, че тази я няма в списъка. Прочетох много хубави отзиви и наистина се надявам много да я хареса.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Детски книжки
« Отговор #89 -: Декември 16, 2014, 15:48:07 pm »
Много хубави!
Картите различни ли са от миналогодишните?
Не, картита са същите, само кутийката им е различна да е в тон с тазгодишните нещица. :)
*
Re: Детски книжки
« Отговор #90 -: Декември 16, 2014, 17:30:03 pm »
Благодаря!
*
Re: Детски книжки
« Отговор #91 -: Януари 02, 2015, 17:56:46 pm »
Здравейте, момичета,

Моето момченце ще става батко. Той е почти на две годинки. Искам да му взема книжка, в която да се разказва за появата на новото бебче. В Амазон намирам доста варианти, но в българските книжарници не :( Някой да е намирал нещо подобно на български език?

Ето такова нещо търся: http://www.amazon.com/Im-Big-Brother-Joanna-Cole/dp/0061900656/ref=pd_sim_b_1?ie=UTF8&refRID=0M144QK0V1GVQKKXJKW0



   La vita è bella
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Детски книжки
« Отговор #92 -: Януари 02, 2015, 19:19:54 pm »
Здравейте, момичета,

Моето момченце ще става батко. Той е почти на две годинки. Искам да му взема книжка, в която да се разказва за появата на новото бебче. В Амазон намирам доста варианти, но в българските книжарници не :( Някой да е намирал нещо подобно на български език?

Ето такова нещо търся: http://www.amazon.com/Im-Big-Brother-Joanna-Cole/dp/0061900656/ref=pd_sim_b_1?ie=UTF8&refRID=0M144QK0V1GVQKKXJKW0

Руми, много е малко момчето за книжки с такива обяснения, струва ми се.

поредицата за Франклин има такава книжка, но не съм я чела.
http://www.book.store.bg/search?srchstr=%F4%F0%E0%ED%EA%EB%E8%ED%20%E8%EC%E0%20%F1%E5%F1%F2%F0%E8%F7%EA%E0

но Франклин е за 4-5-6 годишни деца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Детски книжки
« Отговор #93 -: Януари 03, 2015, 10:08:40 am »
Малък е, но книжките сякаш му помагат за абстрактните понятия. През ноември се изплаши от снега и оттогава четем книжки. Сега сякаш му се радва :)

За Франклин съм виждала само книжката с бебето на приятелчето мече. Тази със сестричката на Франклин повече ми харесва



   La vita è bella
*
Re: Детски книжки
« Отговор #94 -: Януари 03, 2015, 10:36:50 am »
Руми, можеш да изгледаш Франклин преди да купиш книжката  :wink:
Иначе към момента в къщи това е любима поредица и книжките и филмчетата. Много образователни  :wink:

Re: Детски книжки
« Отговор #95 -: Януари 03, 2015, 13:17:34 pm »
Руми, можеш да изгледаш Франклин преди да купиш книжката  :wink:
Иначе към момента в къщи това е любима поредица и книжките и филмчетата. Много образователни  :wink:

Подкрепям напълно. Имаме всички книжки от поредицата
За Франклин, още от баткото и ги четем непрекъснато.
Много образователни по различни теми. Филмчетата са
Ги гледали, но предпочитат книжките.
Re: Детски книжки
« Отговор #96 -: Януари 03, 2015, 15:24:35 pm »
Още един глас за Франклин. Тази поредица има страхотни книжки на различни теми. Ние от 2годишнаа възраст ползваме помощта на тези книги в различни ситуации.
Re: Детски книжки
« Отговор #97 -: Януари 05, 2015, 21:54:27 pm »
Племеникът ми беше луд фен на Франклин и ние наследихме всичко.Книжките са много приятни и разбираеми и децата направо се захласват по тях.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Детски книжки
« Отговор #98 -: Януари 06, 2015, 00:00:15 am »
О , за Франклин мисля , че писах в тази или друга тема , че най-горещо ги препоръчвам !!!!
 
И у дома имаме огромна поредица Франклин !  Мисля , че са подходящи и за деца под 3 г- ние  ги четем от миналата година .  Много поучителни , ясни , реалистични -разказват за неща, които реално се случват   и  с детето .
За мен лично филмчето  не е така увлекателно както книжките.


*
Re: Детски книжки
« Отговор #99 -: Юли 18, 2015, 09:43:02 am »
Взехме "Франклин вече има сестричка", също и от Амазон си поръчах две книжки по темата. Франклин обаче наистина е хубава, защото са засегнати не само бебешките въпроси, и сега също я четем с интерес.

Аз се включвам да похваля една книжка с приказки за най-малките:


Започнахме да четем приказки за лека нощ от около месец. Сега е на 2 години и 5 месеца. Бързо разбрахме, че е още малък за класическите приказки, в които все някой изяжда или убива някой :) Затова се насочихме към нещо по-спокойно :)



   La vita è bella