0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Детски книжки
« Отговор #100 -: Юли 18, 2015, 14:49:17 pm »
Руми, и Марко много харесва книжките за Франклин. Кратки са, с интерсни и поучителни истории. В нашата библиотека има 7-8 и сега точно предимно тях четем.

Искам да препоръчам две книги на Ричард Скари. Имат предимно илюстрации и малко текст, но са подходящи и за по-големи деца, които учат английски. Много забавни и образователни са.

http://www.amazon.com/Richard-Scarrys-What-People-World/dp/0553520598/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1437219858&sr=1-1&keywords=richard+scarry

http://www.amazon.com/Richard-Scarrys-Cars-Trucks-Things/dp/0307157857/ref=pd_sim_14_1?ie=UTF8&refRID=019BC722SY2Q2FP2S70K


*
Re: Детски книжки
« Отговор #101 -: Юли 30, 2015, 18:18:59 pm »
Здравейте, да напиша и тук. Някой да е купувал книжки от плат за дечицата си? Какви са ви впечатленията?
*
Re: Детски книжки
« Отговор #102 -: Юли 30, 2015, 18:32:38 pm »
Ние имаме 3 такива в къщи и децата много си играят с тях. Едната е направена във вид на приказка и е разказана "Червената шапчица", а другите две са от този вид : http://www.baby-walz.at/Spiel-Spass/kinderbuecher/Stoffbuecher.html?mb3_partner=hurra&mb3_partner_param=adw&adword=Babywalz%20AT%20Google/{DSA-Test}/{Spiel%20&%20Spass}&gclid=CMek0NqVg8cCFcPMtAod0ZEPBQ. Но както и при останалите неща, си е до дете, има и такива, които не им обръщат внимание. В повечето случа имат шумящи странички, с огледалце и привличат внимание.


*
Re: Детски книжки
« Отговор #103 -: Юли 31, 2015, 14:40:19 pm »
Привет,
Ние купихме наскоро за рождения ден на нашето дете нещо подобно, но забелязах, че имаше същата, но за по-малки деца - цъкаш с "вълшебната" химикалка на страницата и тя я прочита вместо теб. Видя ми се много хитро и съжалих, че не съм знаела по-рано. Та затова споделям с вас. Аз лично на втората страница започвах да се прозявам.  :D
Купихме я от Комсед (в Мол София).
[urlhttp://www.toy.store.bg/p124169/umna-pisalka-tigyr-s-dve-knizhki-obrazovatelna-igrachka.html][/url]
*
Re: Детски книжки
« Отговор #104 -: Юли 31, 2015, 17:15:03 pm »
Благодаря за мненията!
Re: Детски книжки
« Отговор #105 -: Юли 31, 2015, 22:57:49 pm »
Здравейте, да напиша и тук. Някой да е купувал книжки от плат за дечицата си? Какви са ви впечатленията?
Кати ти кога мислиш да вземеш книжки? имам една малка книжка от зълвата котарака в чизми и днес Богито гледаше рисунките в книжката с интерес.мислих да купя скоро някоя книжка с приказки и с много картинки или книжка само с картинки примерно на животни.
и аз не знам нещо да предложите?на каква възраст взехте книжки и какви са били?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Детски книжки
« Отговор #106 -: Юли 31, 2015, 23:55:53 pm »
Моят скромен опит сочи: книжки от плат, които шумят, имат огледалце и пр. - от 6-месечна възраст. Книжки с твърди корици и с по един предмет от ежедневието на страница - от 1 г. Големи книжки от картон с кратко стихче и големи картинки - от 2 г. Книги с цветове, много предмети на страница - поне от 2,5 - 3 г. Истински приказки - най-рано от 3 г., като е желателно да се започне с приказки за животни, а не например с '"Дядо вади ряпа". От около 3-годишна възраст можете да започнете да четете на детето всяка вечер преди заспиване.

*
Re: Детски книжки
« Отговор #107 -: Август 01, 2015, 00:06:48 am »
Моят скромен опит сочи: книжки от плат, които шумят, имат огледалце и пр. - от 6-месечна възраст. Книжки с твърди корици и с по един предмет от ежедневието на страница - от 1 г. Големи книжки от картон с кратко стихче и големи картинки - от 2 г. Книги с цветове, много предмети на страница - поне от 2,5 - 3 г. Истински приказки - най-рано от 3 г., като е желателно да се започне с приказки за животни, а не например с '"Дядо вади ряпа". От около 3-годишна възраст можете да започнете да четете на детето всяка вечер преди заспиване.
Подкрепям от моят опит написаното от blue_sky. Дори някои деца и по-късно проявяват интерес към приказки и разглеждане на книжки с картинки.


*
Re: Детски книжки
« Отговор #108 -: Август 01, 2015, 11:18:26 am »
Здравейте, да напиша и тук. Някой да е купувал книжки от плат за дечицата си? Какви са ви впечатленията?
Кати ти кога мислиш да вземеш книжки? имам една малка книжка от зълвата котарака в чизми и днес Богито гледаше рисунките в книжката с интерес.мислих да купя скоро някоя книжка с приказки и с много картинки или книжка само с картинки примерно на животни.
и аз не знам нещо да предложите?на каква възраст взехте книжки и какви са били?
Здравей, аз мисля да изчакам поне до към четвърти-пети месец. Четох на едно място в нета, че мога да дам на детето такава книжка към шести месец.
Re: Детски книжки
« Отговор #109 -: Август 01, 2015, 23:25:50 pm »
Здравейте, да напиша и тук. Някой да е купувал книжки от плат за дечицата си? Какви са ви впечатленията?
Кати ти кога мислиш да вземеш книжки? имам една малка книжка от зълвата котарака в чизми и днес Богито гледаше рисунките в книжката с интерес.мислих да купя скоро някоя книжка с приказки и с много картинки или книжка само с картинки примерно на животни.
и аз не знам нещо да предложите?на каква възраст взехте книжки и какви са били?
Здравей, аз мисля да изчакам поне до към четвърти-пети месец. Четох на едно място в нета, че мога да дам на детето такава книжка към шести месец.
да предполагам защото тогава могат вече предмети да държат,разглеждат всичко с интерес

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Детски книжки
« Отговор #110 -: Август 06, 2015, 11:30:55 am »
Моят скромен опит сочи: книжки от плат, които шумят, имат огледалце и пр. - от 6-месечна възраст. Книжки с твърди корици и с по един предмет от ежедневието на страница - от 1 г. Големи книжки от картон с кратко стихче и големи картинки - от 2 г. Книги с цветове, много предмети на страница - поне от 2,5 - 3 г. Истински приказки - най-рано от 3 г., като е желателно да се започне с приказки за животни, а не например с '"Дядо вади ряпа". От около 3-годишна възраст можете да започнете да четете на детето всяка вечер преди заспиване.
Подкрепям от моят опит написаното от blue_sky. Дори някои деца и по-късно проявяват интерес към приказки и разглеждане на книжки с картинки.
Всичко си е до дете.
Моето дете приказчици в стихотворна форма слушаше, може би, от около година и половина. И дори запомняше стихчетата и казваше последната думичка. Е, само аз й разбирах, де :D
Но пък не може да кара колело и да плува, не обича да рисува и оцветява, пъзелите са й интересни, само ако аз се занимавам заедно с нея...
*
Re: Детски книжки
« Отговор #111 -: Август 06, 2015, 22:56:43 pm »
Малка е да може да кара колело и да плува. Тя няма още четири. Курсовете са плуване при нас са от 5-годишна възраст. Сега записах големия. По време на това море успя да се отпусне и да кажа, че има вече голям напредък.
За колелото - май почна да кара (без помощни) към 4 години.
Пъзели започна да прави на 2.5 г. За момента сестра му никакъв интерес не проявява.

Днес накупихме сума ти книжки за Франклин.  :wink:

Re: Детски книжки
« Отговор #112 -: Август 07, 2015, 14:51:27 pm »
Пъзелите, които получи за Коледа ( месец пред 3г.) започна да ги подрежда да речем на 3г. 1-2 месеца. Сега понеже е лято и не играе в къщи, тези пъзели, които тогава е подреждала я затрудняват... и нали не са нови и интересни ги зарязва при първото друго нещо за което се сети.

За колелото -Лора просто не желае да пробва. Не можах да я науча да кара тротинетка-постоянно слиза, за да завие и се страхува. И сега не иска колело. :(
 Сигурно аз имам вина, защото много искам да се научи да прави такива неща и да спортува, и да се занимава с развиващи дейности и явно й досаждам.
*
Re: Детски книжки
« Отговор #113 -: Август 07, 2015, 23:04:27 pm »
Аз си мисля, че ще й дойде времето. Просто може би сега не е моментът. Сина ми го записахме на плуване преди година и половина. Детето на приятелката ми беше в същата група и се справяше отлично. Решихме, че ще са си компания и всичко ще е много лесно. Да, де, ама мият хубостник така и не се престраши. След три пъти мъжът ми каза, че няма смисъл и до това лято го оставихме на мира. Сега почти се научи да плува сам на морето и сам каза, че иска да ходи на курс. Записахме го. Ще видим какво ще излезе.

Спирам, че темата беше за книжките.

*
Re: Детски книжки
« Отговор #114 -: Август 09, 2015, 16:22:55 pm »
Здравейте,
мисля да взема такава книжка от плат на бебка: http://www.fiut.bg/katalog/za-bebeto/knigi-ot-plat/kuchence.html.
Струва ми се на изключително разумна цена, като се сравни това, което ми предлагаха за 40лв. 8O 8O 8O.
Някой купувал ли си е книжка от плат от това издателство?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Детски книжки
« Отговор #115 -: Март 14, 2016, 12:47:46 pm »
Наскоро  ни попаднаха две книжки от ето тази поредица  " За Малката Божана "
https://www.book.store.bg/c/p-pc/id-7654/knigi-ot-poredicata-malkata-bozhana-.html


 

Препоръчвам тази за "Дяволчето Тук " - много забавна  и се хареса на Калоян .
« Последна редакция: Март 14, 2016, 12:56:06 pm от nimika »


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Детски книжки
« Отговор #116 -: Декември 05, 2016, 09:10:26 am »
По  повод  книжките и последния  ми пост -малко ще се коригирам  за книгите за Божана  - останалите книжки от поредицата не ни допадат толкова много .
 Точно тази за дяволчето  се хареса  и остана като обяснение и наша шега - когато е  крив   го питам  и почуквам по главата дали Тук е  там , и за това не слуша и гоня дяволчето :)
Останалите  не са в наш стил .

Но сега се е  запалил по една  друга поредица  - Зайчето Феликс.
https://www.book.store.bg/c/p-pc/id-12770/knigi-ot-konstanca-drop-constanza-droop-.html

Преди година бях взела   няколко книжки - бяха му интересни  .
сега в Лидъл имаше и купих една и само тях иска да четем , та ще търся дали има   още из книжарниците  .


*
Re: Детски книжки
« Отговор #117 -: Декември 05, 2016, 09:26:27 am »
Нимика, пробвайте и Финдъс и Петсън, също са подходящи и интересни за тази възраст  :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Детски книжки
« Отговор #118 -: Декември 12, 2016, 08:59:51 am »
StefiZ, благодаря   - днес  ще  взема една  да видим дали ще е  интересна , макар , че на него всички са му интересни .

Снощи ми изрови да чета "Болен здрав носи ".За пореден път се чудя   на сюжета на книжките от нашето време  -  струват му се направо тъпи и безсмислени да ви кажа .


Re: Детски книжки
« Отговор #119 -: Декември 13, 2016, 21:09:33 pm »
Аз се включвам да се похваля с новата ми приказка-игра, след като тези за таласъмчето толкова много се харесаха тук и имаха такива невероятни отзиви от вас.

Тя се казва "Добросъците" и предизвика истински фурор. Още преди премиерата си събра поръчки за над 500 бройки, а само няколко месеца по-късно получи и първата си номинация – тази за престижната литературна награда "Перото". Повече за книгата: http://prikazka-igra.com/book3.html

Друго важно събитие е излизането на изцяло обновеното издание на „Голямото приключение на малкото таласъмче“. Първата по рода си приказка-игра, преиздадена вече за шести път, носител на седем награди и номинации, се завръща по-приключенска от всякога. Това, изцяло обновено издание, е с два пъти повече страници, двойно повече илюстрации и лесно четим едър шрифт! Повече за новото пълно издание: http://prikazka-igra.com/book.html

Ето ги двете книги в комплект: