0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Детски книжки
« -: Август 24, 2012, 18:20:57 pm »
Момичета, по предложение на jam пускам тази тема, като в нея идеята е да даваме отзиви и предложения за детски книжки, които са ни харесали на нас и на децата и считаме за полезни. Честно казано класическите световни и българските народни приказки са по-скоро предмет на съседната темата  за приказките, но тук можем да коментираме и конкретни издания на същите, които са ни впечатлили с илюстрации и качество. Основното е да споделим заглавия, които или са нови или не са достатъчно популярни, или са забравени, а са хубави и интересни за децата, както и да препоръчаме такива за съответната възраст, които са харесали на децата ни. И тъй като пускам темата ще споделя една част от това, което сме купили и ни е харесало най-много.

Поредица със златните български стихотворения (красиви илюстрации, твърди корици, много добра селекция)

     

Как работят машините? (за момченцата)
Основните машини от бита и техниката са илюстрирани, а страниците имат доста капачета за съответната машина и когато се отворят се вижда как работи.



Зайчето Рики (поредица от автора Гуидо Ван Генехтен)
Много приятни малки книжки с твърди корици, в които се разказват кратки забавни историйки за зайчето Рики

и т.н

Във вълшебната гора

Поредица от книжки в стихотворна форма, всяка от които е на дадена тематика за гората. Кратки са стихчетата и описват с стихотворна форма дадена случка в гората. Десетки са книжките в поредицата. Слагам само няколко

и т.н

Работна мецана



Лече буболече

« Последна редакция: Август 24, 2012, 20:05:08 pm от cygnus »
*
Re: Детски книжки
« Отговор #1 -: Август 24, 2012, 19:04:32 pm »
Много хубава тема  :D
Книжките от тази поредица са много интересни:

Има стихчета, приказки, много картинки, в едната букви, а в другата цифрите.
Историите за Франклин от тази поредица също са много добри - точно по филмчето:

Сега започнах да взимам книжки от тази поредица:
- с много едри букви е написана, без пренос. Предназначена е за четене от деца (които сега се учат).
Купувам книжките от поредицата на Егмонт - "Чародейства", имаме и всички от поредицата на Дисни. Прекрасни илюстрации на всяка страница и приказките са като на филмчетата на Дисни.

П.С. Моля някой от модераторите да намали размера на картинките и да ме светне как да ги качвам малки  :lol:
« Последна редакция: Август 24, 2012, 19:10:32 pm от cygnus »
*
Re: Детски книжки
« Отговор #2 -: Август 24, 2012, 19:14:58 pm »
Ако нищо не зададеш си става така.
[img]http://www.adresanakartinkata.com[/img]

За да се намали:
[img width=150]http://www.adresanakartinkata.com[/img]

Вътре в самите скоби след кода за img се слага width=150 или колкото искаш да е широка в пиксели, height като не напишеш то го взима пропорционално на размерите, за да не се сплеска.

Оправих ги в поста ти :)
« Последна редакция: Август 24, 2012, 19:23:15 pm от cygnus »
*
Re: Детски книжки
« Отговор #3 -: Август 24, 2012, 19:26:36 pm »
Добавям и линк към "Чародейства" на Егмонт, за които писа мими.
http://egmontbulgaria.com/knigi-3/iljustrovani-knigi-120/charodeystva-138/?page=1
Имат страхотни илюстрации.
 и т.н
« Последна редакция: Август 24, 2012, 19:37:14 pm от cygnus »
*
Re: Детски книжки
« Отговор #4 -: Август 24, 2012, 19:47:36 pm »
Благодаря, Дони!
"Чародейства" са прекрасни. Поръчвам ги от сайта на Буктрейдинг с 15% отстъпка. То последно време май всички книги поръчвам от там.
*
Re: Детски книжки
« Отговор #5 -: Август 24, 2012, 20:19:56 pm »
И още една поредица "Приказки от фермата" на издателство Прес, която ми се струва доста сполучлива за по-малките дечица.

        и т.н
« Последна редакция: Август 24, 2012, 20:22:13 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Детски книжки
« Отговор #6 -: Август 24, 2012, 22:48:52 pm »
аз горещо препоръчвам за деца от 4 г. нагоре, книжките на Свен Норквист за Финдъс и Петсън (благодарение на Marie, която ме светна за тях).

http://www.fiut.bg/catalog/category/petsan-i-koteto-findas

   
« Последна редакция: Август 24, 2012, 22:51:22 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Детски книжки
« Отговор #7 -: Август 27, 2012, 13:12:21 pm »
На Мия много й харесва тази книжка:

http://www.helikon.bg/books/11/121040_manshon,-poluobuvka-i-mahesta-brada-m.k..html

Забавна и свежа е. За по-големите деца сигурно ще е интересна.
<br />[link=http:
*
Re: Детски книжки
« Отговор #8 -: Август 29, 2012, 00:45:19 am »
Прекрасна тема! :D
Аз много обичам да купувам книжки на Диляна  :)
Имаме десетки от тия с твърдите страници и с дръжки + 2 панорамни книжки, които са й подарък от близки. Панорамните книжки са ми любими, но са за по-големи дечица определено  :?

Мими   :D, сега ме подсети с тези книжки за малчугани  :), че бях купувала същите за тризнаците на Лиско :), тогава ги взех от Хиполенд, но после спряха да ги зареждат. Имаше и розов вариант за момиченца, но трябва да потърся из онлайн книжарниците дали няма да я намеря  :) Бяха много хубави, наистина!

Ето тази серия книжки ни е любима /много се радвам, че успях да я събера цялата  :), илюстрациите са много хубави и вече знаем почти всички животни, показани в книжките  :D



Наскоро поръчах от сайта на книжарница Booktrading /тази, за която е писала и Мими  :)/ - Приказки от Ханс Кристиян Андерсен на Рийдърс Дайджест - луксозно издание с твърди корици, илюстрациите не са кой знае какво, но важни са приказките  :). Гледам, че все още е на цената, на която я взех и мисля, че е чудесна и за подарък  :)
http://booktrading.bg/1024939%20Приказки%20от%20Ханс%20Кристиан%20Андерсен?keyword=АНДЕРСЕН



Но съм я прибрала, защото Диляна е още малка за нея, взех я малко след рождения й ден като част от подаръците й, тогава заради цената, защото по другите сайтове беше на около 55-59 лева, а оттук я купих за около 15 :wink:
« Последна редакция: Август 29, 2012, 00:56:19 am от Eли:) »
Re: Детски книжки
« Отговор #9 -: Септември 26, 2012, 09:13:00 am »
Нова поредица книжки за най-малките деца:
"Приказки любими в рими", до този момент са излезли "Косе Босе"  и "Тримата братя и златната ябълка". Книжките са по стихове на Любомир Николов, илюстрациите са много красиви, самите книжки са изработени от гланциран, релефен картон /не мога да го опиша правилно, но страниците са защитени от скъсване и прегъване/, а цената е много ниска - 2,50 лв.
http://www.soft-press.com/
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Детски книжки
« Отговор #10 -: Септември 26, 2012, 10:18:59 am »
Да пиша и тук - започнах да взимам новата поредица с в."Труд" и "24 часа" - Меденосладка енциклопедия. Книжките са страхотни, на достъпен за малки деца език и с много илюстрации. Купих 2бр от първата книжка (на цена 4,99), мислех да нося едната в градината, но госпожата каза, че предпочитат приказки, за да могат да четат на всички и сега имам в повече.
http://egmontbulgaria.com/articles/detsata-opoznavat-prirodata-s-medenosladka-entsiklopediya-132/
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Детски книжки
« Отговор #11 -: Септември 26, 2012, 12:09:29 pm »
аз горещо препоръчвам за деца от 4 г. нагоре, книжките на Свен Норквист за Финдъс и Петсън (благодарение на Marie, която ме светна за тях).

http://www.fiut.bg/catalog/category/petsan-i-koteto-findas

   
След рисунките на Мими и аз мисля, че е крайно време да се сдобием с тези книжки. Благодаря за идеята, тематиката е точно като за нас!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Детски книжки
« Отговор #12 -: Септември 26, 2012, 13:55:52 pm »
Вчера Алекс получи за подарък тази книжка http://www.fiut.bg/book/goliama-kniga-igri-zelena#

Тя е нещо средно между скицник, тетрадка и лесни задачки. Има за оцветяване, има за фина моторика задачки, има логика, има броене, има броене на сричките в думите и други забавления за деца.
Александра сама ме вика да й чета условията, за да решава задачките.
Пише, че е за възраст 4+, но според мен миналата година нямаше да се справи с повечето, докато сега, когато е на 5, повечето неща ги прави с лекота.
Така че препоръчвам :)
*
Re: Детски книжки
« Отговор #13 -: Септември 26, 2012, 20:22:51 pm »


Пук и Чук - много интересна и увлекателна книжка за зъбната хигиена

http://www.book.store.bg/p64892/puk-i-chuk-turbiorn-egner.html
« Последна редакция: Септември 26, 2012, 20:42:28 pm от cygnus »
Re: Детски книжки
« Отговор #14 -: Септември 26, 2012, 21:53:36 pm »
Вчера Алекс получи за подарък тази книжка http://www.fiut.bg/book/goliama-kniga-igri-zelena#

Тя е нещо средно между скицник, тетрадка и лесни задачки. Има за оцветяване, има за фина моторика задачки, има логика, има броене, има броене на сричките в думите и други забавления за деца.
Александра сама ме вика да й чета условията, за да решава задачките.
Пише, че е за възраст 4+, но според мен миналата година нямаше да се справи с повечето, докато сега, когато е на 5, повечето неща ги прави с лекота.
Така че препоръчвам :)


С логически задачи и финна моторика са и книжките от поредицата "Играй и мисли"
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Детски книжки
« Отговор #15 -: Септември 26, 2012, 21:58:07 pm »
да, ние имаме от тях, Деси също много се забавлява :)
Re: Детски книжки
« Отговор #16 -: Септември 27, 2012, 02:24:43 am »
Още един голям глас в полза на историите за котарака Финдъс!
Също и тази поредица на Инфо Дар:http://www.infodar.com/series.php?serie=%CC%E0%EB%EA%E8%20%EF%F0%E8%EA%E0%E7%EA%E8%20%E7%E0%20%E4%EE%E1%F0%E8%20%E4%E5%F6%E0&PHPSESSID=xnjogwicxh
И това на Сиела, заедно с другите от поредицата:http://www.book.store.bg/p76655/zalivcheto-porzguen-armel-boa.html
Всичко на Биатрикс Потър, например:http://www.helikon.bg/author/5292/
« Последна редакция: Септември 27, 2012, 02:31:25 am от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Детски книжки
« Отговор #17 -: Септември 27, 2012, 08:36:52 am »
Много харесвах зайчето Питър като дете.
Ето една хубава поредица от книжки за оцветяване:

Прикачам ви и 2-3 сканирани странички. 2 книжки от поредицата съм ги купила и си ги сканирах, разпечатвам и давам да рисуват. То аз така правя с всички книжки, защото все още не сме на ниво "Рембранд" примерно, раздават го стил "Пикасо с ляв изтръпнал крак"  :lol:
*
Re: Детски книжки
« Отговор #18 -: Септември 27, 2012, 13:38:09 pm »
Мими, майка ми още пази "Зайчето Питър" и направи опит да я чете на малкия, но той засега не проявява интерес.
Аз пък съм купила ето тези двете и историите ги знам вече наизуст:






*
Re: Детски книжки
« Отговор #19 -: Ноември 14, 2012, 11:49:10 am »
Забавни книжки са от поредицата за Франклин.
http://www.book.store.bg/search?srchstr=%EA%ED%E8%E6%EA%E8%20%E7%E0%20%D4%F0%E0%ED%EA%EB%E8%ED&sin=1
А също така и поредицата със любимия ни все още Спортакус.
http://www.book.store.bg/p61588/myrzelgrad-iznenada-za-rozhdenia-den.html
« Последна редакция: Ноември 14, 2012, 11:50:50 am от Mimi. »
Re: Детски книжки
« Отговор #20 -: Ноември 14, 2012, 14:26:50 pm »
Много харесвах зайчето Питър като дете.
Ето една хубава поредица от книжки за оцветяване:

Прикачам ви и 2-3 сканирани странички. 2 книжки от поредицата съм ги купила и си ги сканирах, разпечатвам и давам да рисуват. То аз така правя с всички книжки, защото все още не сме на ниво "Рембранд" примерно, раздават го стил "Пикасо с ляв изтръпнал крак"  :lol:
Би ли казала на кое издателство е, че ми харесва и искам да я потърся?
*
Re: Детски книжки
« Отговор #21 -: Ноември 14, 2012, 14:52:09 pm »
На издателство "Фют".
Re: Детски книжки
« Отговор #22 -: Ноември 14, 2012, 15:01:15 pm »
Благодаря! Купувала съм други поредици от това издателство - оцветяването и задачки им за 5-6 годишните деца са супер. Ще потърся и тази.
И моят син сега е в художнически период, като напъва да рисува все "природни работи, ъ-ъ-ъ...природа". Думата пейзаж му е някак трудна още, но го влече...
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Детски книжки
« Отговор #23 -: Ноември 27, 2012, 12:18:45 pm »
Като споменахте рисуване - доволни ли сте от определени книги с идейни проекти за рисуване или с описание на стъпки как да се нарисува нещо? Симеон много обича да рисува, но въображението му не е най-силната му страна и затова засега предпочита да копира.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Детски книжки
« Отговор #24 -: Ноември 27, 2012, 14:28:43 pm »
Виждала съм преди време едни с шаблони /изрязани и на другата страница се налага и се рисува, после може да си го довърши, оцвети както реши или да включи нарисуваното с помощта на шаблон в по-голяма картина/. Не помня обаче издателство и пр. Мисля, че ако попитам в книжарница или изпишеш в нета книжка с щаблони за рисуване ще откриеш.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Детски книжки
« Отговор #25 -: Март 22, 2013, 12:49:41 pm »
http://www.book.store.bg/p79679/malka-prikazna-pytechka-komplekt-igri-za-2-3-godishni-deca-v-grupite-na-detskite-iasli-i-pyrva-a-grupa-na-detskata-gradina-liuboslava-peneva-mariana-mitkova-biliana-karamanoleva.html


Ще се радвам някой да сподели дали е ползвал тази книжка. Дали ще е забавна за дете  на почти 2 години. В линка има още книжки на същото издателство, на мен лично ми изглеждат забавни...

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Детски книжки
« Отговор #26 -: Март 22, 2013, 13:22:33 pm »
 deep, това са учебните книжки, които се използват в детските ясли за регламентираните им ситуации - както в големите групи си имат книжки и работни тетрадки. Те са утвърдени от министерство на образованието. Почти всички издателства, които издават учебници имат и комплекти за детските градини.
Специално за яслена група доколкото зная аз имат "Булвест" - която си показала ти и "Анубис". Другите издателства нямат /или аз не съм попадала за ясла/. Така или иначе детето, което посещава ясла ще попадне на една от тези две книжки. Хубавото е:
1 че не са под формата на книга, а на работни листове, по които детето работи
2 тези работни листове са по различни теми, по които децата "вървят" през цялата учебна година - Сезони, Празници, Домашни животни, Семейство, Облекло, Мебели, Хигиенни навици и т.н.
3. Специално този комплект на Булвест имат много за залепване, налагане и т.н.
Детето ти е още под 2 год. и бих ти препоръчала книжката на Анубис, там темите са почти същите, но картинките са много по-големи и конкретни /няма какво да разсейва/; цветовете са много по-наситени и може да учи и цветовете; разработени са много по-разбираемо за малките деца. Комплекта на "Булвест" е малко по-усложнен.
Ако обаче мислиш детето ти да посещава ясла е по-добре да вземеш други книжки, защото така или иначе в яслата ще бъде с една от двете.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Детски книжки
« Отговор #27 -: Март 22, 2013, 14:11:22 pm »
Благодаря cofee lungo, за коментара имах нужда от професионално мнение. Би ли ми дала линк към другото издание!

На този етап Хриси няма да посещава ясла и поради тази причина търся специализирана литература, за да се занимаваме в къщи. Ще съм ти благодарна ако ме насочиш към подходяща. Приемам всякакви съвети, за това как да процедирам с обучението на детето в къши.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Детски книжки
« Отговор #28 -: Март 22, 2013, 15:21:36 pm »
Диип и на мен ми стана интересно и ето това са на Анубис: http://anubis.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8?class=69&subject=0&edition=0
Re: Детски книжки
« Отговор #29 -: Март 25, 2013, 11:08:49 am »
deep, аз лично предпочитам да работя с комплекта на Анубис. Трябва да подчертая обаче, че работя с деца с умствена изостаналост на възраст 3-7 години със сериозни проблеми във възприятията, устойчивостта на вниманието, паметта, мисленето.
На Матин в яслата са по комплекта на Булвест /избраха него, защото миналата година са били по Анубис, а много деца са за втора година в яслената група и да не са по същите книжки/ и аз допълнително се занимавам с него отново с комплекта на Анубис. В него всеки работен лист има и допълнителни насочващи въпроси, на които детето да отговаря. Най добре е да идеш в книжарницата и да разгледаш и двете книжки и да прецениш кое ще е по-интересно за твоето дете.
С Марти съм се занимавала по книжките през зимата /но не целенасочено/, но сега, когато времето се оправя и има възможност да е повече време навън забравям за всички книжки.
Като питаш за професионално мнение е - на тази възраст децата не трябва да бъдат занимавани по строго определен график, разпределение на теми и други глупости - децата трябва да се оставят на мира да се наиграят, а чрез игрите се научава всичко, което трябва да знаят.
Принтирай си големи картинки за оцветяване, мачкайте пластилин и глина и прекарвайте колкото може повече време навън...
« Последна редакция: Март 25, 2013, 11:13:52 am от cofee lungo »
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Детски книжки
« Отговор #30 -: Март 28, 2013, 17:16:00 pm »

Принтирай си големи картинки за оцветяване, мачкайте пластилин и глина и прекарвайте колкото може повече време навън...


Гледам, че твоят син е малко по-голям от моя. Подходящо ли е пластелин и как се справя с оцветяването? Моя от второто нищо не вдява, пастелите ги яде, пластилин изобщо не смея да купя  :oops:
*
Re: Детски книжки
« Отговор #31 -: Март 28, 2013, 22:39:54 pm »
Вземи му аквадудъл, освен да изпие водата, друго няма какво да направи. Още е на почит у нас.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Детски книжки
« Отговор #32 -: Март 29, 2013, 14:40:28 pm »
Пастели и пластелин аз  не съм давала за игра  , а с моливи и флумастери разбра , че се   рисува  - драска ...
Една приятелка знам , че правеше за по -голямо от нас дете  домашен пластелин от брашно и още нещо , и сладкарска боя, но мисля, че ни е рано .

мими , такова чудо не знаех ,че има  :lol: -сега се разрових  и ми стана интересно .Много благодаря :D

Иначе много обича да разгръща детски книжки с картинки , да ги разглежда. Даже си има любими  :wink:
« Последна редакция: Март 29, 2013, 14:46:56 pm от nimika »


Re: Детски книжки
« Отговор #33 -: Април 02, 2013, 14:14:26 pm »
Днес - 02.04. - бил международен ден на детската книга. Приемам бързи предложения за подходящ подарък по случая - книжка за 6-годишно дете. Ако някой е купувал или видял скоро нещо интересно за тази възраст, моля споделете.
Re: Детски книжки
« Отговор #34 -: Април 03, 2013, 22:26:01 pm »

[/quote]

Гледам, че твоят син е малко по-голям от моя. Подходящо ли е пластелин и как се справя с оцветяването? Моя от второто нищо не вдява, пастелите ги яде, пластилин изобщо не смея да купя  :oops:
[/quote]

м-и давам солено тесто /равни количества брашно и сол и хладка водичка за тесто което да не се лепи по ръцете, ако искаш да е някакъв цвят оцветявам със степ-разтвърен във водата/. Не може да се яде от децата защото е мноооогоооо солено. Имаше и рецепта за домашен пластилин, но все още не съм правила. Работила съм обаче с такъв - много е приятен и става за ядене :oops: безвреден е... Давала съм и бяла глина, но тя мирише някак остро и моя човек я захвърли.
Пастели давам - само веднъж опита да яде оранжевото, не му хареса и от тогава само драска. С малки парчета пастел децата се учат да имат правилен захват при писане, рисуване или драскане както е в нашия случай /пинсетен/
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Детски книжки
« Отговор #35 -: Април 03, 2013, 22:51:52 pm »
Благодаря  cofee lungo май ще понаправим малко курабийки за този сезон и вече на есен може да меся тестото със сол и брашно.
Сега рисуваме с флумастери и химикал, много обича да очертава ръце :D
А виждали ли сте подходящи книжки за оцветяване? В смисъл, предполагам, че трябва да са по-големи нещата, че с дребните няма шанс да се спазят очертанията  :D
Re: Детски книжки
« Отговор #36 -: Април 08, 2013, 16:49:31 pm »
За оцветяване използвай подобни на тези http://ocveti.com/index.php?page=plodove големи, с малко елементи. Сега си мисля, че тези големи картинки могат да се запълват и по други начини:
1.с добре размачкан и затоплен пластилин, който се натиска и залепва така, че да запълни желаното място
2. с накъсани на дребно цветни листчета - тип апликация
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Детски книжки
« Отговор #37 -: Април 08, 2013, 17:01:59 pm »
Чудесна си! Благодаря ти!
*
Re: Детски книжки
« Отговор #38 -: Май 14, 2013, 16:47:35 pm »
Вижте на какво попаднах вчера: http://prikazka-igra.com/
Много ми хареса и смятам да я поръчам на децата за 1ви юни.
Някой вече има ли я? Отзиви?
Ето една статия с отзиви: http://asktisho.wordpress.com/2013/05/10/talasamche/
« Последна редакция: Май 14, 2013, 16:49:31 pm от mimi26 »
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Детски книжки
« Отговор #39 -: Май 14, 2013, 18:51:11 pm »
От вчера Ели си има първа самостоятелно прочетена книжка :) Дай Боже да е дъъъъълъг списъка!!!
http://www.trud.cc/?cid=9&pid=10682&lng=bg
Re: Детски книжки
« Отговор #40 -: Май 15, 2013, 09:21:54 am »
Вижте на какво попаднах вчера: http://prikazka-igra.com/
Много ми хареса и смятам да я поръчам на децата за 1ви юни.
Някой вече има ли я? Отзиви?
Ето една статия с отзиви: http://asktisho.wordpress.com/2013/05/10/talasamche/

Здравейте хора,

Аз съм авторът и създател на приказката-игра "Голямото приключение на малкото таласъмче". Форумът ми се появи на статистиката за посещения на сайта и така попаднах на тази тема.

mimi26 - Всички известни ми ревюта съм публикувал на сайта. Сега сигурно ще решите, че качвам само възторжените такива, но истината е, че книжката наистина е топло приета и други до момента просто няма. Всъщност причината да се включа е да ви кажа, че няма нужда от ревюта - електронната версия на книгата е свободно достъпна на сайта (или ако искате ми пишете на avtor@prikazka-igra.com за да ви я изпратя) така че всеки сам за себе си може да прецени дали му харесва или не. Смятам, че е справедливо всеки да може да прецени качеството на един продукт преди да си даде парите за него.

Единствената въпросителна която остава е за външния вид на книгата, който много не си личи от грозноватата снимка на сайта, но мога да ви уверя, че държах тя да е луксозна изработка. Става въпрос за книга с твърди корици и шита подвързия, голям формат (26 см х 28 см), изцяло пълноцветна с луксозна плътна хартия (най-дебелата която ми позволиха от печатницата).

Сигурно започнах да ви звуча като краставичаря, който твърди, че неговите краставици са най-хубави и нямат грам нитрати, а не ми беше това целта. Всъщност надявам се mimi26 да е поръчала книгата и сама да сподели впечатления от нея.

Ако имате някакви въпроси съм насреща.  :)
*
Re: Детски книжки
« Отговор #41 -: Май 15, 2013, 09:49:22 am »
Здравейте, господин Райков!
Радвам се, че се включихте лично в нашата тема :) На мен лично книжката много ми хареса, затова питах за отзиви тук в темата, но по-скоро отзиви за това как е приета от децата на възрастта на моите :)
Изтеглих и разгледах книжката, но дори и само заради жеста, който сте направили (което много рядко се случва в наши дни), смятам да я поръчам другата седмица :)  Надявам се, че ще пристигне до 1ви юни и ще зарадвам децата, но просто в момента изчаквам да уточня колко бройки ще поръчвам :)
Скоро ще споделя отзиви и вярвам, че няма да се различават от публикуваните вече :)

С уважение:
Мария Йовчева
*
Re: Детски книжки
« Отговор #42 -: Юни 03, 2013, 10:45:12 am »
Пак аз за книжката :)
Много е красива, интересна и забавна :) Моя мъж изяви желание да им чете, много се смяхме и четиримата :) Единствения проблем беше, че 2-3 пъти таласъмчето трябваше да се разкрачи на 2 места да продължи приключението :)
Прекрасен подарък за малчугани :)
*
Re: Детски книжки
« Отговор #43 -: Юни 10, 2013, 16:40:06 pm »
И аз за книжката :) Книжката е чудесна, илюстрациите са много добри. Доставиха ми я за 1 ден. Препоръчвам!
Re: Детски книжки
« Отговор #44 -: Декември 01, 2013, 12:37:11 pm »
Малко новини за книжката.

Първият тираж беше изчерпан за рекордно време от 6 месеца и в момента се отпечатва втория. Разбира се благодарение и на Вас!

В момента книгата е пусната за свободно сваляне и в Замуна, а Читанка подготвят eBook и FictionBook варианти.

Книгата се сдоби и със собствен видео клип, който много си харесваме:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=KZtp90blw10" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/watch?v=KZtp90blw10</a>

И със специален коледен пакет:



Повече инфо на: http://prikazka-igra.com/koleda.html
« Последна редакция: Декември 01, 2013, 14:36:28 pm от nraykov »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Детски книжки
« Отговор #45 -: Декември 01, 2013, 17:30:45 pm »
На тази книжка ѝ се каня от доста време. Видях в нета и за коледния пакет. Единственото което ме притеснява е дали ще е подходяща за възрастта на моето гардже - 4 години.
Re: Детски книжки
« Отговор #46 -: Декември 01, 2013, 19:08:15 pm »
Pesheck, аз съм я писал за моето гардже, което тогава беше на 3 годинки, така че би трябвало да е подходяща. Но никой не може да прецени по-добре от теб - всяко дете е различно.

Тук можеш да намериш електронна версия и да прецениш за себе си.
http://prikazka-igra.com/flipbook/TBAOTLG.pdf
« Последна редакция: Декември 01, 2013, 19:34:23 pm от nraykov »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Детски книжки
« Отговор #47 -: Декември 01, 2013, 20:10:56 pm »
благодаря за информацията, ще я поръчам и за моето гардже, макар да е малко по-голямо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Детски книжки
« Отговор #48 -: Декември 01, 2013, 20:18:27 pm »
Попрочетох малко. Ще се хареса, така че тия дни ще я поръчам.
*
Re: Детски книжки
« Отговор #49 -: Декември 01, 2013, 22:45:43 pm »
Страхотна книжка :)
Мисля, че и на моето гардже ще му хареса :)
Поръчах. :wink:
Благодаря!
*
Re: Детски книжки
« Отговор #50 -: Декември 02, 2013, 09:01:28 am »
Много интересна ми се струва тази книжка, но май ще почакам гарджето поне 3 да направи, че сякаш не вниква в текста още.
*
Re: Детски книжки
« Отговор #51 -: Декември 02, 2013, 12:22:50 pm »
Последните книжки, които купихме на нашето дете бяха: "Работна мецана", "Маша и мечока" и 2 книжки от поредицата "Дора изследователката". Аз лично съм най-доволна от "Работна мецана" - много ми е любима, но малчо слуша всичките с интерес (само да му отдели време някой да му чете).  :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Детски книжки
« Отговор #52 -: Декември 02, 2013, 13:35:12 pm »
Miriam, дребосъците много си падат по римувани приказки. Та в тази връзка имам всички - „бабо, разкажи ми приказката в рими“ и „Приказки незабравими в рими“.
Но мисля, че вече възприема и неримуваните приказки добре. Стихчета и рими за 2 - 3 годишна възраст, сега вече може и „за големи“ :lol:
*
Re: Детски книжки
« Отговор #53 -: Декември 02, 2013, 14:09:54 pm »
Така е Peshek, и ние вече спадаме в групата на по-големите и си мисля, че и от книга за тийнейджъри да му чета - пак ще слуша, дали ще разбира отделен въпрос. Просто много обича детето да му чете някой. Ама аз като му чета все гледам и на мен да ми харесва и да ме разтоварва, пък тая Меца Мецана ми действа много добре на нервната система.  :D :D :D
*
Re: Детски книжки
« Отговор #54 -: Декември 03, 2013, 13:22:44 pm »
На тази книжка ѝ се каня от доста време. Видях в нета и за коледния пакет. Единственото което ме притеснява е дали ще е подходяща за възрастта на моето гардже - 4 години.
Пеше, подходяща е книжката за Ники.
 Вече половин година е една от най-четените книжки у нас. Лятото взех 3 (2 за подарък), сега за Коледа отново ще бъде основен подарък за децата на близките ни.
*
Re: Детски книжки
« Отговор #55 -: Декември 03, 2013, 14:21:36 pm »

Таласъмчето и на мен ми изглежда интересно, а и смятам да се доверя на mimi26.
Поръчах, ще споделя после отзиви...



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Детски книжки
« Отговор #56 -: Декември 03, 2013, 16:24:02 pm »
а за колко време ви пристигна поръчката?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Детски книжки
« Отговор #57 -: Декември 03, 2013, 16:31:21 pm »
jam, утре изпращаме всички натрупани поръчки
Забавянето е причинено от дупката между двата тиража и проблеми с печатницата.
Ако случайно не успеем утре (тъй като има над 100 поръчки), в четвъртък най-късно ще е изпратена и в петък ще е при Вас.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Детски книжки
« Отговор #58 -: Декември 03, 2013, 16:49:32 pm »
благодаря, г-н Райков!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Детски книжки
« Отговор #59 -: Декември 03, 2013, 18:07:43 pm »
Поръчах книгата и аз, струва ми се че ще я четем по-късно.

Напоследък Марти е фен на "Лече бубулече" Георги Авгарски.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Детски книжки
« Отговор #60 -: Декември 03, 2013, 18:39:25 pm »
А някой има ли отзиви за Мотовете, че им се чудя? http://motove.com/#book
Re: Детски книжки
« Отговор #61 -: Декември 09, 2013, 09:45:36 am »
От една седмица вечер преди заспиване четем "Мери Попинз". Момченцето ми на /6 години и половина е очаровано/. Бърза да се приготви за сън, за да започнем да четем. Слуша с внимание, коментира. Той от малък е свикнал да му се четат много и различни книги, но за пръв път виждам вече някакво съзнателно привличане от героите, интерес към начина, по който са описани те, към диалозите. Спираме ме, за да покаже какво било изражението на Мери Попинз, когато е сърдита и мъмри децата или на някое от децата, в зависимост от настроението, което описва авторката. И на мене ми е много приятно и забавно.
Споделям, за да отбележа, че класиката в детската литература си е "класика" и явно издържа проверката на времето и на следващите поколения.
Вамислила съм да му потърся "Принцът и просякът", защото я нямаме в къщи. Мисля, че и тя е подходяща вече за негоата възраст, а защо не и "Том Сойер" след още малко време.
Re: Детски книжки
« Отговор #62 -: Декември 17, 2013, 22:07:36 pm »
Аз си харесах от панаира „Малките тролове и голямото наводнение“ (това заглавие ми звучи странно познато :lol: ) и "Невидимото дете" на Туве Янсон. Първата вече я започнахме и на малкият му харесва.

Малко новини за феновете на таласъмчето:

Книгата е налична вече безплатно и в Читанка във всички възможни формати, включително и FictionBook и ePub, което я прави достъпна за широк кръг от устройства.
http://chitanka.info/book/5553-goljamoto-prikljuchenie-na-malkoto-talasamche

Във Facebook и на сайта ни започна гласуване коя да бъде следващата приказка-игра. Имате възможност да прочетете първите глави (преди редакция) на "Още по-голямото приключение на малкото таласъмче" и "Необикновеното пътешествие на една обикновена фотьойлйонка" и да гласувате чрез мейл или с коментар във Facebook:
http://prikazka-igra.com/next.html
https://www.facebook.com/PrikazkaIgra

Стартирахме инициативата "подарък от разстояние", която Ви дава възможност да подарите коледния пакет или книгата на някое малко таласъмче, което е далеч от Вас, но е близо до сърцето Ви. Повече инфо тук:
http://prikazka-igra.com/podarak_ot_razstoyanie.html
Re: Детски книжки
« Отговор #63 -: Януари 16, 2014, 10:16:19 am »
Здравейте! Някой има ли впечатления за книжките / енциклопедии за човешкото тяло?
Искам да взема за дъщеря ми, но понеже се предлагат много на пазара, не знам коя ще бъде интересна за едно 7 годишно дете. И понеже чете сама, трябва да е поднесена така, че да не я откаже още на първата страница.
За сега съм се спряла на тази, защото има макет, който детето трябва да сглоби: http://www.book.store.bg/p111153/procheti-i-sglobi-choveshkoto-tialo-richard-uokyr.html
Също и тези:
http://www.book.store.bg/p30442/choveshkoto-tialo.html
http://www.book.store.bg/p41816/choveshkoto-tialo-d-r-patrisha-makneyr.html
Ще ми бъдат много полезни мненията ви  :)


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Детски книжки
« Отговор #64 -: Януари 16, 2014, 14:51:19 pm »
Десита с две ръце препоръчвам ТАЗИ на издателство ПАН.

Много добре направена, съвсем достъпна за децата - мишоците са на 4 и 6.
Изцяло илюстрована без снимки, което за мен е по-добре.
Всеки орган и система в човешкото тяло са представени достатъчно обстойно за възрастта им.
Представени в ситуации в които самите те могат да попаднат или са попадали,
например взимане на кръв, как микробите падат при миене на ръце.
Ако имаш възможност разгледай я в някоя книжарница, това в случай че поръчваш онлайн.

Дано съм помогнала в избора ти!

:thankyousign: на Ники за подсказката
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Детски книжки
« Отговор #65 -: Януари 18, 2014, 21:07:59 pm »
Благодаря ти много mishanta! Ще я потърся да я разгледам  :balk_602:


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Детски книжки
« Отговор #66 -: Март 20, 2014, 09:32:01 am »
Поредицата за 3-4 год. е любима. Детето се забавлява и обучава без да се се натоварва. Включени са дейности като рисуване, наблюдение,  лепене на стикери, които го образоват и за разтоварване - оцветяване. Много добра... по мое мнение разбира се.

http://www.book.store.bg/p78261/pyrvata-tetradka-na-mecho-ocvetiavam-i-se-ucha.html


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Детски книжки
« Отговор #67 -: Май 20, 2014, 16:13:45 pm »
Да се похваля, че излезе и втората книжка за таласъмчето!



Направихме всичко възможно да създадем една приказка-игра, която надминава първата книга във всяко едно отношение. Книгата предлага двойно повече приключения спрямо първата, почти тройно повече илюстрации, схеми и карти, и тридесет края, които детето може да достигне. Луксозното издание е с твърди корици и в голям формат (26 х 28 см.), на над сто и двадесет страници.

Също както и при първата книга електронната версия е налична напълно безплатно в интернет.
Повече за книгата можете да научите тук.
*
Re: Детски книжки
« Отговор #68 -: Май 21, 2014, 08:10:34 am »
Купих от първите книжки за племенници, много ги харесват. Отдевна се каня, да започна да чета на синът ми(на почти 3 години) от електронния вариант за да преценя дали вече може да купим и за нас. Май вече е готов за книжки, но...  :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Детски книжки
« Отговор #69 -: Май 21, 2014, 08:27:06 am »
Май, май измислих подаръка за първи юни. Може да е от баба и дядо, но ще гледам да я взема скоро.
Първата е прекрасна.
Re: Детски книжки
« Отговор #70 -: Май 26, 2014, 07:50:38 am »
Май, май измислих подаръка за първи юни. Може да е от баба и дядо, но ще гледам да я взема скоро.
Първата е прекрасна.

Мерси, мерси!  :)

Втората е още по-прекрасна (поне така мислим всички, които участвахме в създаването й, остава читателите да кажат - тяхното мнение е най-важно все пак).

До 1 юни специално за празника сме пуснали 10% остъпка на всичко.

*
Re: Детски книжки
« Отговор #71 -: Май 26, 2014, 13:49:44 pm »
О дааа, страхотна е! :)
Поне на пръв поглед, че я скрих и аз за първи юни  :wink:

Малко имахме разминаване с доставчика, но и това се оправи  :wink:
Благодаря Ви г-н Райков за бързата намеса! :)
*
Re: Детски книжки
« Отговор #72 -: Май 26, 2014, 18:53:30 pm »
И картите са много интересни - имаме 2 комплекта, голяма игра пада. Сега за р.д. и втората книжка ще си вземем :) И за подаръци съм я намислила на децата, на които подарихме първата.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Детски книжки
« Отговор #73 -: Юни 04, 2014, 15:00:28 pm »
И нашите диваненца получиха книжката(втората) за 1.06 и карти . :D
<br />
Re: Детски книжки
« Отговор #74 -: Юни 11, 2014, 17:18:01 pm »
Супер! Значи ще чакам отзиви.  :D
Re: Детски книжки
« Отговор #75 -: Юли 07, 2014, 09:21:54 am »
Няма как да не се похваля  :D

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Детски книжки
« Отговор #76 -: Юли 23, 2014, 08:36:57 am »
Аз  купих книги и карти даже .
На моя малчуган не съм я чела още, а другата е за подарък ,
Предполагам ще им харесат .


*
Re: Детски книжки
« Отговор #77 -: Юли 29, 2014, 15:09:17 pm »
Честито!
И втората книжка предизвика голям фурор у нас :) Дори гостенчетата за рожденния ден са си я пожелали за подаръци, специално затова щели да ни канят  :lol:
Вече ще чакаме и "Най- големите таласъмски приключения"  :D
Re: Детски книжки
« Отговор #78 -: Юли 29, 2014, 15:17:04 pm »
Поредицата за 3-4 год. е любима. Детето се забавлява и обучава без да се се натоварва. Включени са дейности като рисуване, наблюдение,  лепене на стикери, които го образоват и за разтоварване - оцветяване. Много добра... по мое мнение разбира се.
И ние харесваме тези книжки. Оцветяването не ни влече, но сме луди по стикерите.


Re: Детски книжки
« Отговор #79 -: Юли 29, 2014, 15:49:09 pm »
Значи не само моето дете си пада по стикерите и не иска да оцветява картинките .:)
Сега купуваме и трупаме книжки, на които се махат стикерите и се лепят по цялата къща...хехехе, надявам се скоро да отмине тази страст.
Re: Детски книжки
« Отговор #80 -: Юли 29, 2014, 17:05:15 pm »
Значи не само моето дете си пада по стикерите и не иска да оцветява картинките .:)
Сега купуваме и трупаме книжки, на които се махат стикерите и се лепят по цялата къща...хехехе, надявам се скоро да отмине тази страст.
Всичко, което съм намерила по книжарниците, подходящо за нейната възраст сме го купили и на един дъх се налепят стикерите. Не смогвам. Някои книжки са образователни (например за цветовете) и ми се искаше по- бавно да ги "изядем", но не- на един дъх.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Детски книжки
« Отговор #81 -: Юли 30, 2014, 11:35:12 am »
Поредицата за 3-4 год. е любима. Детето се забавлява и обучава без да се се натоварва. Включени са дейности като рисуване, наблюдение,  лепене на стикери, които го образоват и за разтоварване - оцветяване. Много добра... по мое мнение разбира се.
И ние харесваме тези книжки. Оцветяването не ни влече, но сме луди по стикерите.
Щях да се учудя  , ако се справяхте с оцветяването .При Кало е   само  драскане , но има фантазия  - придружено е с  думите-виж нарисувах  , облак , влак , кола и т.н.




Калоян много обича  да четем   от  поредица книжки за Франклин   .

Аз смятам , че са много подходящи , защото всяка  книжка разказва за определена ситуация или случка, познати на детето  , близки до случващото се  с него:
например за Рождения ден  , или как  тръгва на училище , как се извинява, как помага ,   или че ще имат бебе , как се страхува от тъмното  и т.н.
« Последна редакция: Юли 30, 2014, 11:42:47 am от nimika »


Re: Детски книжки
« Отговор #82 -: Юли 30, 2014, 12:45:53 pm »
Поредицата за 3-4 год. е любима. Детето се забавлява и обучава без да се се натоварва. Включени са дейности като рисуване, наблюдение,  лепене на стикери, които го образоват и за разтоварване - оцветяване. Много добра... по мое мнение разбира се.
И ние харесваме тези книжки. Оцветяването не ни влече, но сме луди по стикерите.
Щях да се учудя  , ако се справяхте с оцветяването .При Кало е   само  драскане , но има фантазия  - придружено е с  думите-виж нарисувах  , облак , влак , кола и т.н.

Калоян много обича  да четем   от  поредица книжки за Франклин   .
nimika,  не проявява интерес да оцветява, друго да се изживяваш като художник на стената :D. под формата на драскане.
За това ли става въпрос? :http://www.fiut.bg/book/franklin-i-mecheto-sa-edin-otbor



*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Детски книжки
« Отговор #83 -: Юли 31, 2014, 13:38:05 pm »
да  , тази поредица са  .
Ние имаме по -стари издания очевидно , защото картинката отпред е друга на някой от книжките   в линка   , но предполагам текста вътре е същия.
Имаме  три поредици - Детски приказки за Франклин, Да четем с Франклин  ,  Детски книжки Франклин  - като едните са с по-опростен и кратък текст ,  а следващите са  по- дълги .


Re: Детски книжки
« Отговор #84 -: Август 11, 2014, 16:05:23 pm »
Честито!
И втората книжка предизвика голям фурор у нас :) Дори гостенчетата за рожденния ден са си я пожелали за подаръци, специално затова щели да ни канят  :lol:
Вече ще чакаме и "Най- големите таласъмски приключения"  :D
:balk_46:
Най-вероятно ще има пауза с друг герой в друга вселена преди последната от трилогията.  :D
Re: Детски книжки
« Отговор #85 -: Декември 04, 2014, 14:14:34 pm »
Ето ги и нашите празнични пакети!



Освен любимите приказки-игри добавихме луксозни обложки, празнични торбички и картички, новото издание на "Таласъмски игри" и новите таласъмски пижами!

Повече информация на:
http://prikazka-igra.com
Re: Детски книжки
« Отговор #86 -: Декември 15, 2014, 12:56:27 pm »
Малко снимки на моето момче с две симпатични госпожици :)







*
Re: Детски книжки
« Отговор #87 -: Декември 16, 2014, 08:36:42 am »
Много хубави!
Картите различни ли са от миналогодишните?
*
Re: Детски книжки
« Отговор #88 -: Декември 16, 2014, 09:56:09 am »
И аз днес поръчах първата книжка за едната ми племенница. Тя, по принцип, има много и  най-различни книжки, но почти съм сигурна, че тази я няма в списъка. Прочетох много хубави отзиви и наистина се надявам много да я хареса.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Детски книжки
« Отговор #89 -: Декември 16, 2014, 15:48:07 pm »
Много хубави!
Картите различни ли са от миналогодишните?
Не, картита са същите, само кутийката им е различна да е в тон с тазгодишните нещица. :)
*
Re: Детски книжки
« Отговор #90 -: Декември 16, 2014, 17:30:03 pm »
Благодаря!
*
Re: Детски книжки
« Отговор #91 -: Януари 02, 2015, 17:56:46 pm »
Здравейте, момичета,

Моето момченце ще става батко. Той е почти на две годинки. Искам да му взема книжка, в която да се разказва за появата на новото бебче. В Амазон намирам доста варианти, но в българските книжарници не :( Някой да е намирал нещо подобно на български език?

Ето такова нещо търся: http://www.amazon.com/Im-Big-Brother-Joanna-Cole/dp/0061900656/ref=pd_sim_b_1?ie=UTF8&refRID=0M144QK0V1GVQKKXJKW0



   La vita è bella
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Детски книжки
« Отговор #92 -: Януари 02, 2015, 19:19:54 pm »
Здравейте, момичета,

Моето момченце ще става батко. Той е почти на две годинки. Искам да му взема книжка, в която да се разказва за появата на новото бебче. В Амазон намирам доста варианти, но в българските книжарници не :( Някой да е намирал нещо подобно на български език?

Ето такова нещо търся: http://www.amazon.com/Im-Big-Brother-Joanna-Cole/dp/0061900656/ref=pd_sim_b_1?ie=UTF8&refRID=0M144QK0V1GVQKKXJKW0

Руми, много е малко момчето за книжки с такива обяснения, струва ми се.

поредицата за Франклин има такава книжка, но не съм я чела.
http://www.book.store.bg/search?srchstr=%F4%F0%E0%ED%EA%EB%E8%ED%20%E8%EC%E0%20%F1%E5%F1%F2%F0%E8%F7%EA%E0

но Франклин е за 4-5-6 годишни деца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Детски книжки
« Отговор #93 -: Януари 03, 2015, 10:08:40 am »
Малък е, но книжките сякаш му помагат за абстрактните понятия. През ноември се изплаши от снега и оттогава четем книжки. Сега сякаш му се радва :)

За Франклин съм виждала само книжката с бебето на приятелчето мече. Тази със сестричката на Франклин повече ми харесва



   La vita è bella
*
Re: Детски книжки
« Отговор #94 -: Януари 03, 2015, 10:36:50 am »
Руми, можеш да изгледаш Франклин преди да купиш книжката  :wink:
Иначе към момента в къщи това е любима поредица и книжките и филмчетата. Много образователни  :wink:

Re: Детски книжки
« Отговор #95 -: Януари 03, 2015, 13:17:34 pm »
Руми, можеш да изгледаш Франклин преди да купиш книжката  :wink:
Иначе към момента в къщи това е любима поредица и книжките и филмчетата. Много образователни  :wink:

Подкрепям напълно. Имаме всички книжки от поредицата
За Франклин, още от баткото и ги четем непрекъснато.
Много образователни по различни теми. Филмчетата са
Ги гледали, но предпочитат книжките.
Re: Детски книжки
« Отговор #96 -: Януари 03, 2015, 15:24:35 pm »
Още един глас за Франклин. Тази поредица има страхотни книжки на различни теми. Ние от 2годишнаа възраст ползваме помощта на тези книги в различни ситуации.
Re: Детски книжки
« Отговор #97 -: Януари 05, 2015, 21:54:27 pm »
Племеникът ми беше луд фен на Франклин и ние наследихме всичко.Книжките са много приятни и разбираеми и децата направо се захласват по тях.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Детски книжки
« Отговор #98 -: Януари 06, 2015, 00:00:15 am »
О , за Франклин мисля , че писах в тази или друга тема , че най-горещо ги препоръчвам !!!!
 
И у дома имаме огромна поредица Франклин !  Мисля , че са подходящи и за деца под 3 г- ние  ги четем от миналата година .  Много поучителни , ясни , реалистични -разказват за неща, които реално се случват   и  с детето .
За мен лично филмчето  не е така увлекателно както книжките.


*
Re: Детски книжки
« Отговор #99 -: Юли 18, 2015, 09:43:02 am »
Взехме "Франклин вече има сестричка", също и от Амазон си поръчах две книжки по темата. Франклин обаче наистина е хубава, защото са засегнати не само бебешките въпроси, и сега също я четем с интерес.

Аз се включвам да похваля една книжка с приказки за най-малките:


Започнахме да четем приказки за лека нощ от около месец. Сега е на 2 години и 5 месеца. Бързо разбрахме, че е още малък за класическите приказки, в които все някой изяжда или убива някой :) Затова се насочихме към нещо по-спокойно :)



   La vita è bella
*
Re: Детски книжки
« Отговор #100 -: Юли 18, 2015, 14:49:17 pm »
Руми, и Марко много харесва книжките за Франклин. Кратки са, с интерсни и поучителни истории. В нашата библиотека има 7-8 и сега точно предимно тях четем.

Искам да препоръчам две книги на Ричард Скари. Имат предимно илюстрации и малко текст, но са подходящи и за по-големи деца, които учат английски. Много забавни и образователни са.

http://www.amazon.com/Richard-Scarrys-What-People-World/dp/0553520598/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1437219858&sr=1-1&keywords=richard+scarry

http://www.amazon.com/Richard-Scarrys-Cars-Trucks-Things/dp/0307157857/ref=pd_sim_14_1?ie=UTF8&refRID=019BC722SY2Q2FP2S70K


*
Re: Детски книжки
« Отговор #101 -: Юли 30, 2015, 18:18:59 pm »
Здравейте, да напиша и тук. Някой да е купувал книжки от плат за дечицата си? Какви са ви впечатленията?
*
Re: Детски книжки
« Отговор #102 -: Юли 30, 2015, 18:32:38 pm »
Ние имаме 3 такива в къщи и децата много си играят с тях. Едната е направена във вид на приказка и е разказана "Червената шапчица", а другите две са от този вид : http://www.baby-walz.at/Spiel-Spass/kinderbuecher/Stoffbuecher.html?mb3_partner=hurra&mb3_partner_param=adw&adword=Babywalz%20AT%20Google/{DSA-Test}/{Spiel%20&%20Spass}&gclid=CMek0NqVg8cCFcPMtAod0ZEPBQ. Но както и при останалите неща, си е до дете, има и такива, които не им обръщат внимание. В повечето случа имат шумящи странички, с огледалце и привличат внимание.


*
Re: Детски книжки
« Отговор #103 -: Юли 31, 2015, 14:40:19 pm »
Привет,
Ние купихме наскоро за рождения ден на нашето дете нещо подобно, но забелязах, че имаше същата, но за по-малки деца - цъкаш с "вълшебната" химикалка на страницата и тя я прочита вместо теб. Видя ми се много хитро и съжалих, че не съм знаела по-рано. Та затова споделям с вас. Аз лично на втората страница започвах да се прозявам.  :D
Купихме я от Комсед (в Мол София).
[urlhttp://www.toy.store.bg/p124169/umna-pisalka-tigyr-s-dve-knizhki-obrazovatelna-igrachka.html][/url]
*
Re: Детски книжки
« Отговор #104 -: Юли 31, 2015, 17:15:03 pm »
Благодаря за мненията!
Re: Детски книжки
« Отговор #105 -: Юли 31, 2015, 22:57:49 pm »
Здравейте, да напиша и тук. Някой да е купувал книжки от плат за дечицата си? Какви са ви впечатленията?
Кати ти кога мислиш да вземеш книжки? имам една малка книжка от зълвата котарака в чизми и днес Богито гледаше рисунките в книжката с интерес.мислих да купя скоро някоя книжка с приказки и с много картинки или книжка само с картинки примерно на животни.
и аз не знам нещо да предложите?на каква възраст взехте книжки и какви са били?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Детски книжки
« Отговор #106 -: Юли 31, 2015, 23:55:53 pm »
Моят скромен опит сочи: книжки от плат, които шумят, имат огледалце и пр. - от 6-месечна възраст. Книжки с твърди корици и с по един предмет от ежедневието на страница - от 1 г. Големи книжки от картон с кратко стихче и големи картинки - от 2 г. Книги с цветове, много предмети на страница - поне от 2,5 - 3 г. Истински приказки - най-рано от 3 г., като е желателно да се започне с приказки за животни, а не например с '"Дядо вади ряпа". От около 3-годишна възраст можете да започнете да четете на детето всяка вечер преди заспиване.

*
Re: Детски книжки
« Отговор #107 -: Август 01, 2015, 00:06:48 am »
Моят скромен опит сочи: книжки от плат, които шумят, имат огледалце и пр. - от 6-месечна възраст. Книжки с твърди корици и с по един предмет от ежедневието на страница - от 1 г. Големи книжки от картон с кратко стихче и големи картинки - от 2 г. Книги с цветове, много предмети на страница - поне от 2,5 - 3 г. Истински приказки - най-рано от 3 г., като е желателно да се започне с приказки за животни, а не например с '"Дядо вади ряпа". От около 3-годишна възраст можете да започнете да четете на детето всяка вечер преди заспиване.
Подкрепям от моят опит написаното от blue_sky. Дори някои деца и по-късно проявяват интерес към приказки и разглеждане на книжки с картинки.


*
Re: Детски книжки
« Отговор #108 -: Август 01, 2015, 11:18:26 am »
Здравейте, да напиша и тук. Някой да е купувал книжки от плат за дечицата си? Какви са ви впечатленията?
Кати ти кога мислиш да вземеш книжки? имам една малка книжка от зълвата котарака в чизми и днес Богито гледаше рисунките в книжката с интерес.мислих да купя скоро някоя книжка с приказки и с много картинки или книжка само с картинки примерно на животни.
и аз не знам нещо да предложите?на каква възраст взехте книжки и какви са били?
Здравей, аз мисля да изчакам поне до към четвърти-пети месец. Четох на едно място в нета, че мога да дам на детето такава книжка към шести месец.
Re: Детски книжки
« Отговор #109 -: Август 01, 2015, 23:25:50 pm »
Здравейте, да напиша и тук. Някой да е купувал книжки от плат за дечицата си? Какви са ви впечатленията?
Кати ти кога мислиш да вземеш книжки? имам една малка книжка от зълвата котарака в чизми и днес Богито гледаше рисунките в книжката с интерес.мислих да купя скоро някоя книжка с приказки и с много картинки или книжка само с картинки примерно на животни.
и аз не знам нещо да предложите?на каква възраст взехте книжки и какви са били?
Здравей, аз мисля да изчакам поне до към четвърти-пети месец. Четох на едно място в нета, че мога да дам на детето такава книжка към шести месец.
да предполагам защото тогава могат вече предмети да държат,разглеждат всичко с интерес

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Детски книжки
« Отговор #110 -: Август 06, 2015, 11:30:55 am »
Моят скромен опит сочи: книжки от плат, които шумят, имат огледалце и пр. - от 6-месечна възраст. Книжки с твърди корици и с по един предмет от ежедневието на страница - от 1 г. Големи книжки от картон с кратко стихче и големи картинки - от 2 г. Книги с цветове, много предмети на страница - поне от 2,5 - 3 г. Истински приказки - най-рано от 3 г., като е желателно да се започне с приказки за животни, а не например с '"Дядо вади ряпа". От около 3-годишна възраст можете да започнете да четете на детето всяка вечер преди заспиване.
Подкрепям от моят опит написаното от blue_sky. Дори някои деца и по-късно проявяват интерес към приказки и разглеждане на книжки с картинки.
Всичко си е до дете.
Моето дете приказчици в стихотворна форма слушаше, може би, от около година и половина. И дори запомняше стихчетата и казваше последната думичка. Е, само аз й разбирах, де :D
Но пък не може да кара колело и да плува, не обича да рисува и оцветява, пъзелите са й интересни, само ако аз се занимавам заедно с нея...
*
Re: Детски книжки
« Отговор #111 -: Август 06, 2015, 22:56:43 pm »
Малка е да може да кара колело и да плува. Тя няма още четири. Курсовете са плуване при нас са от 5-годишна възраст. Сега записах големия. По време на това море успя да се отпусне и да кажа, че има вече голям напредък.
За колелото - май почна да кара (без помощни) към 4 години.
Пъзели започна да прави на 2.5 г. За момента сестра му никакъв интерес не проявява.

Днес накупихме сума ти книжки за Франклин.  :wink:

Re: Детски книжки
« Отговор #112 -: Август 07, 2015, 14:51:27 pm »
Пъзелите, които получи за Коледа ( месец пред 3г.) започна да ги подрежда да речем на 3г. 1-2 месеца. Сега понеже е лято и не играе в къщи, тези пъзели, които тогава е подреждала я затрудняват... и нали не са нови и интересни ги зарязва при първото друго нещо за което се сети.

За колелото -Лора просто не желае да пробва. Не можах да я науча да кара тротинетка-постоянно слиза, за да завие и се страхува. И сега не иска колело. :(
 Сигурно аз имам вина, защото много искам да се научи да прави такива неща и да спортува, и да се занимава с развиващи дейности и явно й досаждам.
*
Re: Детски книжки
« Отговор #113 -: Август 07, 2015, 23:04:27 pm »
Аз си мисля, че ще й дойде времето. Просто може би сега не е моментът. Сина ми го записахме на плуване преди година и половина. Детето на приятелката ми беше в същата група и се справяше отлично. Решихме, че ще са си компания и всичко ще е много лесно. Да, де, ама мият хубостник така и не се престраши. След три пъти мъжът ми каза, че няма смисъл и до това лято го оставихме на мира. Сега почти се научи да плува сам на морето и сам каза, че иска да ходи на курс. Записахме го. Ще видим какво ще излезе.

Спирам, че темата беше за книжките.

*
Re: Детски книжки
« Отговор #114 -: Август 09, 2015, 16:22:55 pm »
Здравейте,
мисля да взема такава книжка от плат на бебка: http://www.fiut.bg/katalog/za-bebeto/knigi-ot-plat/kuchence.html.
Струва ми се на изключително разумна цена, като се сравни това, което ми предлагаха за 40лв. 8O 8O 8O.
Някой купувал ли си е книжка от плат от това издателство?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Детски книжки
« Отговор #115 -: Март 14, 2016, 12:47:46 pm »
Наскоро  ни попаднаха две книжки от ето тази поредица  " За Малката Божана "
https://www.book.store.bg/c/p-pc/id-7654/knigi-ot-poredicata-malkata-bozhana-.html


 

Препоръчвам тази за "Дяволчето Тук " - много забавна  и се хареса на Калоян .
« Последна редакция: Март 14, 2016, 12:56:06 pm от nimika »


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Детски книжки
« Отговор #116 -: Декември 05, 2016, 09:10:26 am »
По  повод  книжките и последния  ми пост -малко ще се коригирам  за книгите за Божана  - останалите книжки от поредицата не ни допадат толкова много .
 Точно тази за дяволчето  се хареса  и остана като обяснение и наша шега - когато е  крив   го питам  и почуквам по главата дали Тук е  там , и за това не слуша и гоня дяволчето :)
Останалите  не са в наш стил .

Но сега се е  запалил по една  друга поредица  - Зайчето Феликс.
https://www.book.store.bg/c/p-pc/id-12770/knigi-ot-konstanca-drop-constanza-droop-.html

Преди година бях взела   няколко книжки - бяха му интересни  .
сега в Лидъл имаше и купих една и само тях иска да четем , та ще търся дали има   още из книжарниците  .


*
Re: Детски книжки
« Отговор #117 -: Декември 05, 2016, 09:26:27 am »
Нимика, пробвайте и Финдъс и Петсън, също са подходящи и интересни за тази възраст  :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Детски книжки
« Отговор #118 -: Декември 12, 2016, 08:59:51 am »
StefiZ, благодаря   - днес  ще  взема една  да видим дали ще е  интересна , макар , че на него всички са му интересни .

Снощи ми изрови да чета "Болен здрав носи ".За пореден път се чудя   на сюжета на книжките от нашето време  -  струват му се направо тъпи и безсмислени да ви кажа .


Re: Детски книжки
« Отговор #119 -: Декември 13, 2016, 21:09:33 pm »
Аз се включвам да се похваля с новата ми приказка-игра, след като тези за таласъмчето толкова много се харесаха тук и имаха такива невероятни отзиви от вас.

Тя се казва "Добросъците" и предизвика истински фурор. Още преди премиерата си събра поръчки за над 500 бройки, а само няколко месеца по-късно получи и първата си номинация – тази за престижната литературна награда "Перото". Повече за книгата: http://prikazka-igra.com/book3.html

Друго важно събитие е излизането на изцяло обновеното издание на „Голямото приключение на малкото таласъмче“. Първата по рода си приказка-игра, преиздадена вече за шести път, носител на седем награди и номинации, се завръща по-приключенска от всякога. Това, изцяло обновено издание, е с два пъти повече страници, двойно повече илюстрации и лесно четим едър шрифт! Повече за новото пълно издание: http://prikazka-igra.com/book.html

Ето ги двете книги в комплект:

*
Re: Детски книжки
« Отговор #120 -: Декември 13, 2016, 21:44:08 pm »
Благодарим Ви, прекрасни са книгите, подходящи за малки и по-големи! :D
Re: Детски книжки
« Отговор #121 -: Май 01, 2018, 02:08:58 am »
Искам да ви се похваля със своя най-амбициозен, до този момент, проект. Една приказка-игра от ново поколение!



Този път книгата идва в игрова кутия, заедно с огромна карта на приключението (с 10 начални и 10 скрити локации), изтриваем маркер и близо 30 картички с вълшебни предмети. Очаква ви изцяло нова игрова система, с възможност за паузиране и 100 страници с приключения!

От този момент започваме приемането на предварителни поръчки (до 7 май). Всички те ще получат отстъпка от 5 лв., безплатна доставка и възможност за автограф! Повече за най-новата „Приказка от два свята“ можете да научите тук: http://prikazka-igra.com/book4.html
*
Re: Детски книжки
« Отговор #122 -: Май 02, 2018, 12:21:05 pm »
Изглежда много добре. Сигурно е много интересна! Благодарим за информацията!  :balk_602:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Детски книжки
« Отговор #123 -: Май 02, 2018, 23:18:56 pm »
Чакам я другата седмица. Николета е фен на таласъмчето и на картите, има някакви събрани пари и реши, че я иска.
Re: Детски книжки
« Отговор #124 -: Май 05, 2018, 23:36:57 pm »
Ще чакам отзивите с интерес. :)