0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« -: Август 20, 2012, 11:25:33 am »
едно интересно четиво за начало на новата седмица:

http://www.monitor.bg/article?id=351095
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #1 -: Август 20, 2012, 12:21:14 pm »
Успешна седмица на всички!
Здраве, здраве и пак здраве :D

Много истина има в написаното в статията :wink:

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #2 -: Август 20, 2012, 15:05:10 pm »
Весела и здрава седмица и от мен!
Джаме, то хубаво това, чела съм го и преди. Но нали знаеш как се реагира тук - те големите кражби и далавери да оправят, пък после да ме карат да - си изхвърлям боклука в кошчето, събирам акитата на кучето, купувам билет за автобуса, возя си детето в кошче и .... още и още до безкрай.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #3 -: Август 20, 2012, 15:39:14 pm »
едно интересно четиво за начало на новата седмица:

http://www.monitor.bg/article?id=351095

Много добре написано и абсолютно вярно.

Искам да попитам, къде мога да сигнализирам за незаконен саморъчно скован контейнер за смет, намиращ се на тротоара пред съседски гараж и буквално пред къщата ми. Има изхвърлени строителни материали и децата се катерят всеки ден. Просто ме е страх, че всичките тези камъни и пепеляци ще се срутят върху някое от тях. Собствениците закупиха имота пред нас, ремонтираха преди 1-2 години и от тогава това чудо седи там.
Пратих съседката в кметството, защото знам, че глобяваха преди и минаваше човек, за да предупреди, ако види подобно нещо. Отговорили, че бил напуснал и нямало човек на тази длъжност вече  8O. Еми като няма, да обърнем улиците на сметище...
Собствениците били лекари  :(, не знам защо имам по-високо мнение за подобни хора. Може би да си лекар, за мен трябва да си с по-голямо ниво на хигиеничност и отговорност и някак си цялата тази ситуация ми е много и аз не знам как да я нарека..
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #4 -: Август 20, 2012, 16:10:45 pm »
едно интересно четиво за начало на новата седмица:

http://www.monitor.bg/article?id=351095

Много добре написано и абсолютно вярно.

Искам да попитам, къде мога да сигнализирам за незаконен саморъчно скован контейнер за смет, намиращ се на тротоара пред съседски гараж и буквално пред къщата ми. Има изхвърлени строителни материали и децата се катерят всеки ден. Просто ме е страх, че всичките тези камъни и пепеляци ще се срутят върху някое от тях. Собствениците закупиха имота пред нас, ремонтираха преди 1-2 години и от тогава това чудо седи там.
Пратих съседката в кметството, защото знам, че глобяваха преди и минаваше човек, за да предупреди, ако види подобно нещо. Отговорили, че бил напуснал и нямало човек на тази длъжност вече  8O. Еми като няма, да обърнем улиците на сметище...
Собствениците били лекари  :(, не знам защо имам по-високо мнение за подобни хора. Може би да си лекар, за мен трябва да си с по-голямо ниво на хигиеничност и отговорност и някак си цялата тази ситуация ми е много и аз не знам как да я нарека..
В момента се пека на същия огън по подобен проблем.При нас заради разногласия между община и кооперация почнаха срутване на изоставена сграда до детската площадка,което срутване така и не довършиха.Отнесоха железа и ламарини и остана да цари смрад и строителни отпадъци.Онзи ден отидох в общината и след като секретаря бе така любезен да ме приеме му казах че ако до 1 седмица не изчистят тая смрад където играят децата ни ще пиша до БТВ-Бай Ганьо европеец.Поживьом-увидем...

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #5 -: Август 20, 2012, 16:11:44 pm »
lidia,

едната възможност (най-лесната) е подаване на жалба онлайн чрез виртуалното деловодство на Столична община:
http://www.sofia.bg/virtdelovodstvo.asp

аз съм използвала тази услуга - реагират.

по принцип, всяка столична община има структура, който се занимава с чистотата и благоустройството. не може да няма. правят се на бити мечки тия от вашата община. при подадена писмена жалба са длъжни да реагират. затова, най-добре е чрез виртуалното деловодство - оттам им изискват писмен отговор и се размърдват.

коя ви е общината? потърси им структурата и координатите от този списък:
http://www.sofia.bg/rajoni_1.asp

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #6 -: Август 20, 2012, 16:20:48 pm »
Джам,а аз мога ли също да пусна жалба чрез този линк,който си дала и към Столична община ли да бъде?
Аз живея в Панчарево,ако пиша на имейла директно до кмета от по долния линк дали някой ще ми обърне внимание?
Извинявай за въпросите,но явно си наясно и ще ми бъде полезно компетентното ти мнение,защото за първи път се сблъсквам с такива неща.
Лиде,благодаря че повдигна въпроса :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #7 -: Август 20, 2012, 16:45:19 pm »
jam ,parsi благодаря. Още съм на работа и нямам време сега, но вечерта ще разгледам и ще пусна жалба. Много неудобно, защото ще са ми бъдещи съседи, обаче 2 годишният компромис от моя страна мисля, трябва да бъде оценен. Ако ли не, здраве да е.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #8 -: Август 20, 2012, 17:50:20 pm »
Във връзка с миналоседмичният ми скандал разбрах - на телефон 112 сигнализирате за всичко. Те поставят тикети и пращат към съответните институции.

Хубава и прохладна седмица и от мен :)

[/url][/url]
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #9 -: Август 20, 2012, 22:20:13 pm »
Момичета,
преди време тук коментирахте за един сайт, в който си поръчваш да ти направят албумче със снимки и ти го доставят на адрес. Може ли да помоля, евентуално за сайта, че не мога да го открия.
Благодаря
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #10 -: Август 20, 2012, 22:54:32 pm »
Здрастиии  :lol:

Джаме, статията е много полезна! Мерси!  :D

Вени, как се развиха нещата миналата седмица? Какво стана с побойниците?

Успешна и от мен!




*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #11 -: Август 20, 2012, 23:05:58 pm »
Джам,а аз мога ли също да пусна жалба чрез този линк,който си дала и към Столична община ли да бъде?
Аз живея в Панчарево,ако пиша на имейла директно до кмета от по долния линк дали някой ще ми обърне внимание?
Извинявай за въпросите,но явно си наясно и ще ми бъде полезно компетентното ти мнение,защото за първи път се сблъсквам с такива неща.
Лиде,благодаря че повдигна въпроса :)

parsi, можеш да пуснеш жалба директно във виртуалното деловодство на Столична община, те ще я препратят към съответната районна администрация (в твоя случай - район Панчарево) и към съответната структура в нея, като ще си изискват отговор по административен път.

аз съм пускала жалба за нередовно сметоизвозване в община Младост по тоя начин и с мен се свързаха от районната служба, за да ми дадат разяснения по въпроса и ме помолиха да им се подпиша, че съм била информирана и съм удовлетворена от отговора - защото трябвало да се отчетат пред Столична община (това е "шапката" на всички районни общини) по заведената жалба.

навремето beast ми даде инфо, че тая система работи реално. после съм насочвала колежка и също имаше ефект от жалбата й, дано да се получи и при вас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #12 -: Август 20, 2012, 23:41:06 pm »
Здрастиии  :lol:

Джаме, статията е много полезна! Мерси!  :D

Вени, как се развиха нещата миналата седмица? Какво стана с побойниците?

Успешна и от мен!


О, не се появиха :)
Днес лелята ме видя като идвам и звънна на мамето, която демонстрира майчински задължения и не изпусна детето от поглед, докато се подвизаваше с по-малките деца, включая Ники. Нямаше набити, а аз бях лепнала една тъъънка усмивчица :lol: :lol:
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #13 -: Август 21, 2012, 07:15:56 am »
http://www.blitz.bg/news/article/151437
Монетата винаги има две страни. Едната ще каже, без да иска. Пиинало си момчето, подхвърлило бутилката. Може ли така да го удря жената. Другата страна ще каже, за моето бебе човек убивам. Ще се налива и ще ми замеря децата с бутилки. Кой прав, кой крив не знам. Питам само, това нормално ли е?
И после аз съм била луда, защото не съм си пускала детето да играе на улицата без надзор. Било почти на 6. И до 16 не знам дали ще го пусна. Знам ли, дали няма да попадне на подпийнал младеж или да бутне количката на майка боксьорка.

Между другото, напоследък създанията от женски пол така да ни нарека, взеха нещата в свои ръце и започнаха да доказват, че не се дават лесно. Говоря за един хубав уличен бой. Скоро една жена си караше колата, зад нея мерцедес и двама мъже към 45-50 годишни. Светка, свирка онзи отзад, но тя си спираше и не му обърна внимание. Онзи идиот я засече и спря пред нея. Слезе да я бие, започна да рита по колата. Мъжа ми и още един мъж се затичаха, да не пребие жената. Изненада. Смъкна се доста якичка жена. С една здрава главичка свали първия мъж на земята. Очилата му висяха от едното ухо. Тичащите за помощ мъже спряха и се счупиха от смях, защото втория кандидат да бие сама жена замръзна и се върна. Онзи обаче стана и пак налетя на жената, ама тоя път тя така го наби, с шутове и шамари, че направо...еех защо нямаше кои да заснеме тази гледка. Още ми е смешно, когато видя мъж със скъпа кола и тъмни очила да засича и да псува наред. Чудя се, кога ли ще попадне и той на онази якичка дама :lol: В интерес на истината, жената беше доста възпитана и просто се защити мъжката. Извини се и благодари на притичалите и се за помощ мъже и си тръгна някак с достойнство.   :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #14 -: Август 21, 2012, 11:15:38 am »
Успешна седмица и от нас!
Ей, Лиде, направи ми деня усмихнат :lol: Много се смях :lol:

Вени, значи можело все пак :lol: пък може и светлина в тунела да има, да не е еднократен акт присъствието на тази майка!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #15 -: Август 21, 2012, 12:28:47 pm »
http://www.blitz.bg/news/article/151437
Монетата винаги има две страни. Едната ще каже, без да иска. Пиинало си момчето, подхвърлило бутилката. Може ли така да го удря жената. Другата страна ще каже, за моето бебе човек убивам. Ще се налива и ще ми замеря децата с бутилки. Кой прав, кой крив не знам. Питам само, това нормално ли е?

Не го оправдава алкохолът. За мен в случая изобщо няма друга страна монетата.
Имам чувството, че само в нашата държава има такава толерантност към алкохола - пийнало малко момчето... голяма работа, ама то иначе е много добро момче, ай сиктир!

пп Обаче случката със самоотбраната ме изкефи. Как ми се иска и аз да мога така  :lol:
« Последна редакция: Август 21, 2012, 12:31:42 pm от Елфи »
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #16 -: Август 21, 2012, 12:30:12 pm »
И аз си помислих същото като Елфи, не го оправдава алкохола.На детето му нямало нищо, а ако му имаше, а ако беше вашето?

Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #17 -: Август 21, 2012, 13:22:46 pm »
Лидето винаги е пълна с весели истории :)
Аз съм решила, ако някой скача на бой на мен или мъжо - чупя колата му. Все има мегдан да счупя огледала, чистачки, да строша прозорец. Моментално разсейва вниманието на побойника :lol:

Иначе реших от есента да си диря спорт за самоотбрана. Имаме приятел занимаващ се с жиу-жицу, ама това е много близък контактен спорт. Пък аз не искам да ме приближават.

И да - стига с тази толерантност към подпийналите. А ако беше наранил бебето? Колко му е малко бебе в количка да го треснеш с бутилка бира, нали?

Добре, че майката не му я е разбила в главата.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #18 -: Август 21, 2012, 13:30:37 pm »
интересно колко трябва да си "подпийнал", за да хвърлиш бутилка в количката на бебе?
също е интересно наличието на метален бокс в чантата на млада майка, разхождаща бебе.
изобщо, интересен град е този Радомир.

това, което вече не ми е интересно дори, е че всеки тръгва да се саморазправя с бой в тая страна - за всичко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #19 -: Август 21, 2012, 13:39:31 pm »
Е Джаме, в Перник и Радомир се ходи или с бокс или с винкело бре :lol:

Представи си, колко е спокоен градът, щом се разхождат с боксове.
[/url][/url]