0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #20 -: Август 21, 2012, 13:46:26 pm »
това, което вече не ми е интересно дори, е че всеки тръгва да се саморазправя с бой в тая страна - за всичко.
Ами като няма кой да спре пияниците(примерно) да безчинстват...
Даваш някой лев на полицая и той те оставя да си караш пиян-залян. Блъскаш дете и в съда ти дават условна присъда. Как да не ти се прииска да пребиеш някого? Аз все още съм на фаза само желание, но не на всеки са му силни ангелите.

Аз сега си имам телефонен терорист и се чудя дали да сигнализирам полицията, има ли смисъл изобщо.

Наскоро полицай рекетира мъжа ми за измислено нарушение (без правно основание), ама нашият респектиран от властта платил глоба, без да му се издаде документ. Отидох да пиша оплакване и там ме заплашваха какво ще ми се случи, задето съм се заяла с полицай. Абе, да не ти се налага да ти помага държавата.

*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #21 -: Август 21, 2012, 14:06:22 pm »
Относно глобата, платена на ръка: Нас на влизане в София ни спряха и ни написаха фиш за 10 лв. за абсолютно измислено нещо, но когато тръгнахме да даваме пари, ни казаха, че не става така - трябва да се преведат по банкова сметка или чрез пощенски запис.
Всичко друго, платено на ръка си е за фонд "И полицая е човек" :(
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #22 -: Август 21, 2012, 14:16:11 pm »
Добре де, нали уж вече глоби на ръка не се плащат или аз пак криво съм разбрала.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #23 -: Август 21, 2012, 16:16:53 pm »
Леле, какви са тия побоища, каква е тази саморазправа!!!  :? Дано държавата си влезе в ролята скоро, че лошо.

Вчера водих Никол в градинката. Децата бяха мили и си играха с нея. Но, ги наблюдавах. Адски са изнервени и бесни всичките на 10-12 години. Много псуват и се ритат и се състезават едно с друго. Не могат да седнат спокойно да говорят и да играят. Все ругатни се чуваха. Само в нашия квартал ли е така се чудя?

Освен това, преди 3 месеца изчистихме зелените плоши около блока, изкопахме ги, оплевихме  и райграс щяхме да слагаме. Тези дни като се огледах - ми то станало по-мръсно отколкото беше. Какви са тия хора дето хвърлят найлонови торби, фасове и джапанки през прозореца си? Как си пускат децата да играят отвън, като е пълно със стъкла в тревата? Как пък не могат да сложат шишето в торбата за боклук, ами го мятат през балкона??? 8O

Толкова години момичетата от този форум се борим за дете. И като се роди вместо да сме по-спокойни, трябва нон стоп да го пазим от побой, стъкла, мърсотия, бездомните кучета, хроничните сополи и грипове в градините и да не можем да го пуснем само да отиде за хляб до близкия магазин.

Момичета, дайте координати на добър съдов хирург в София. Имам разширена вена след раждането и искам да отида да ме прегледат. Четох, че в НКБ, Токуда и Военна болница били добри. Благодаря!

« Последна редакция: Август 21, 2012, 16:18:47 pm от Раши »


*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #24 -: Август 21, 2012, 19:55:46 pm »
За съжаление ще трябва да проверя как ще се развие случая с майката от Радомир. Нейното поведение, така както е описано в статията, за разлика от дамата с колата, не покрива в наказателноправен смисъл неизбежната отбрана. Дано на подпийналия само носните костици да са счупени и да няма други увреждания, дето да квалифицират разстройството на здравето му като средна телесна повреда.

А по въпроса за методите за самозащита и контактните спортове:
В реална ситуация никой не върти крака като Жан-Клод ван Дам или Джеки Чан :lol: След първите един-два удара контактът си е отвсякъде фул. Добрата физическа кондиция и изграждането на умения за избягване и блокиране на удари е полезно. За жена обаче в градска среда :lol:, лютивият спрей (но не срещу вятъра все пак), комбиниран с бързо отдалечаване от нападателя си остава, за мен, най-разумното решение. В момента при мен си остава вариантът със спрея, защото просто ми е една идея по-трудно да бягам от преди. Не че се оплаквам. :wink:
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #25 -: Август 21, 2012, 20:06:53 pm »
А за всички служители от МВР, които ви рекетират, сигнал може да се подаде на nocorr.mvr.bg
Сигналът отива директно в дирекция „Инспекторат” и е по-добър вариант от този да се оплачете в близкото районно управление.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #26 -: Август 22, 2012, 12:26:47 pm »
За жена обаче в градска среда :lol:, лютивият спрей (но не срещу вятъра все пак), комбиниран с бързо отдалечаване от нападателя си остава, за мен, най-разумното решение.

Да, бягаш от нападателя, а утре той напада детето ти. Мноооого разумно решение.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #27 -: Август 22, 2012, 12:42:30 pm »
Ами иначе имайки впредвид че си жена рискуваш да те пребие без разбира се никой да ти се притече на помощ,което е нормално за България.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #28 -: Август 22, 2012, 13:19:21 pm »
Ами иначе имайки впредвид че си жена рискуваш да те пребие без разбира се никой да ти се притече на помощ,което е нормално за България.

Явно за различни неща говорим. Аз имах предвид случая с бокса.
Нали боксът е бил в тази мадама. Даже малко му е било на този малоумник. Ако е бил нацелил главата на бебето, със сигурност то нямаше да е само със счупен нос, а на пияндурника дали и условна присъда са щели да му дадат.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #29 -: Август 22, 2012, 13:26:22 pm »
В случая съм абсолютно съгласна.Не разбрах че за това става въпрос... :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #30 -: Август 23, 2012, 06:38:27 am »
http://bulgarski.pogled.info/news/38340/Utrobata-pod-naem-e-biznes-kato-prostitutsiyata
Може да са грях дядо попе, но нека безгрешния да отсъди. Всеки един случай, сам по себе си е уникален. не може да слагаме всички под общ знаменател.
Тези двамцата с бебето, които дядо попе жалиш, са избрали да бъдат наркомани и да лежат по кофите сами. Не ми казвай дядо попе, че ние сме им виновни. И да им дам сега 100 000 лв с апартамент в центъра на София, трябва да ти е ясно, че след година няма да имат стотинка и пак ще лежат дрогирани по улиците, а детето им отново ще е предлагано в нечии сайт. Но да ми слагаш ти някаква пасмина, която не знае що е отговорност и не цени собствения си живот, камо ли нечии друг, дори на детето си, с хора, които бленуват ден и нощ да имат дете.. И чиято майка е решила да износи детето им например и то да бъде техния скъпоценен дар, извинявай дядо попе, ама така не става  :) Брей какво се разписах и аз в 6:30 сутринта  :lol: Така де, ама ми преседна кафенцето. Вече ще си го пия, пък тогава ще отварям пресата  :lol:

И като съм го подхванала тоя ми ти дядо поп Николай :lol:.
Безбрачието е грях. Аз понеже съм си философ и то голям, бих го попитала, кое е по-голям грях. Да сключиш брак, но да изневеряваш и да не държиш на семейството си. Или да не си сключил брак, но да обичаш жена си и децата си и цял живот да си им верен. Като едно нормално семейство.  :)  

Не че се заяждам с човека, все ми е тая какво мисли и какви ги приказва, уважавам дълбоко църквата и нейните представители така да ги нарека, но не може така човек да се изказва неподготвен и да слага всичко под общ знаменател. Така де  :)
« Последна редакция: Август 23, 2012, 06:46:38 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #31 -: Август 23, 2012, 08:58:25 am »
За жена обаче в градска среда :lol:, лютивият спрей (но не срещу вятъра все пак), комбиниран с бързо отдалечаване от нападателя си остава, за мен, най-разумното решение.

Да, бягаш от нападателя, а утре той напада детето ти. Мноооого разумно решение.

Изразих личното си мнение, Тамара. То не ангажира никого :lol:
Практиката, който имам от подобни критични ситуации ме е научила, че трябва да се приоритизират целите. В ситуация с дете в количка, като цяло, пряката конфронтация с хулиган не е добро разрешение, тъй като не си наясно дали и какви наркотични или други упойващи вещества може да е употребил.
От първостепенна важност би било да се защити живота и здравето на детето и майката, т.е. да се осигури тяхната безопасност, а установяването и задържането на хулигана, за мен, би било последващо действие. Разбира се, че е важно да бъде наказан, за да не може в бъдеще да навреди на друг, но на първо време е добре бебето да не е в близост до такъв човек.
Употребата на алкохол или други вещества правят лицето резистентно в определена степен на болка, а и действията му са лишени от оценка и самоконтрол.
Нагледала съм се как едно погрешно взето решение преобръща живота на хората и въпреки добрата ми подготовка в областта на т.нар. бойни спортове в пряка схватка бих влезнала единствено и само, ако е неизбежно, нападението е непосредствено и няма друг начин, по който да защитя себе си или другиго.

Но както вече написах и по-горе, това си напълно лично мнение, а дали е разумно решение нека всеки сам решава за себе си. :D
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #32 -: Август 23, 2012, 09:10:58 am »
Боги, да, това е разумното разрешение. На теория. Но в състояние на афект никой не знае как ще реагира, особено когато става въпрос за детето ти. Аз казвам - да не ни се налага да разбираме как бихме реагирали.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #33 -: Август 23, 2012, 09:43:58 am »
За съжаление ще трябва да проверя как ще се развие случая с майката от Радомир. Нейното поведение, така както е описано в статията, за разлика от дамата с колата, не покрива в наказателноправен смисъл неизбежната отбрана. Дано на подпийналия само носните костици да са счупени и да няма други увреждания, дето да квалифицират разстройството на здравето му като средна телесна повреда.
Bogi, съгласна съм че винаги първо трябва да осигуриш собствената си безопасност, а после всичко останало. Ама не осъждам жената. Трябвало е да се развика преди това на пияндето, да не напада детето и тогава е щяло да бъде неизбежна отбрана, а боксът да мине за екстравагантен пръстен... Дано не я изкарат виновна.
А що се отнася до младежа - ако него го беше ударила подхвърлена бутилка по главата, строшения нос щеше да му се стори като голям късмет.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #34 -: Август 23, 2012, 09:57:16 am »
http://bulgarski.pogled.info/news/38340/Utrobata-pod-naem-e-biznes-kato-prostitutsiyata
"Ако бяхме немци, или поне малко германци" отдавна да са му забранили на този да стъпва в църква. Ако го направят и патриарх (накъдето се е и загледал) със сигурност това ще е края на БПЦ. Тинейджърите ще влизат в църква само за да си вземат печат за "100-те национални туристически обекта" или за да погледат сеир. Никой няма да приема църквата сериозно. Все едно китайска стена изгражда около църквата и се опитва да въведе някакви порядки от не знам кога си. Току виж и една кладичка си спретнал за всички, които носят мартенички. Не че я е платил, не, по-скоро дарение от по-заможните представители на някоя друга религия, на които той не могъл да откаже.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #35 -: Август 24, 2012, 07:11:35 am »
Привет и от нас!

Все любими теми, все в 10ката...
Аз съм заклеймена като майка с наклонности към полудяване,
но приемем това на шега и си тичам след децата и групата им нон-стоп,
защото няма да позволя нито да са агресивни, нито някой да им посягат
ама видиш ли такава им била играта...
Защото закона на джунглата е заразителен и иначе спокойните ми
деца стават същите зверове и няма да го преживея!
Докато мога ще съм с тях и ще ги наблюдавам!

Всичко след статията на Джам, само показва
колко наложително е да се приложи този приом,
но някак не се връзва с нашата действителност!

Отец Николай ама никак няма да го коментирам...
то не са напъни и мания за величие...Боже опази!



Момичета,
преди време тук коментирахте за един сайт, в който си поръчваш да ти направят албумче със снимки и ти го доставят на адрес. Може ли да помоля, евентуално за сайта, че не мога да го открия.
Благодаря

Миним, спомням си, че Сия поръчваше онлайн,
но календари със снимки...пиши на лично, ако за същия сайт иде реч!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #36 -: Август 24, 2012, 09:21:58 am »
minim, аз съм поръчвала календари от www.artscow.com
В него можеш и книга да си направиш или каквото пожелаеш.
Има и български такива сайтове, но с тях нямам опит.
Ето какво съм правила аз http://www.artscow.com/gallery/calendar/2012-12-663sia3cvltg
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #37 -: Август 24, 2012, 13:49:08 pm »
вчера, неясно как за самата мен, успях да победя една майка от типа, който описва jasmin_veni, на площадката :)

строят хората нова, чудесна, голяма детска площадка. даже още не е съвсем готова, но доста от съоръженията работят и пълно с деца. та една квачка с 2-годишно дете и триколка, за да не стърчи права, докато детето й щъка наоколо, решила да седне на детската клатушка. така не само я прави неизползваема, защото никое малко детенце няма да се сети/да посмее да й каже - стани, че ни пречиш да се люшкаме, ами и рискува да я счупи с тежестта си.

отидох, помолих да стане. тя се запъна и отказа. обясних защо искам да стане (не, че не е очевидно) и пак настоях да стане. тя пак отказа, аз пак настоях... вече се чудех как ще се развият събитията, защото нямах друг полезен ход, но явно с гласа си и настойчивостта си някак съм я уплашила, защото тя най-накрая си дигна гъза от клатушката и стана, като се възмущаваше на глас, че трябвало да ходя на лекар и т.н. (сещате се на българския простак какви реакции биха могли да му хрумнат).

после Марти я показа на баща си и му обясни, че тази леля е простачка - беше схванал добре ситуацията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #38 -: Август 24, 2012, 14:24:09 pm »
вчера, неясно как за самата мен, успях да победя една майка от типа, който описва jasmin_veni, на площадката :)

строят хората нова, чудесна, голяма детска площадка. даже още не е съвсем готова, но доста от съоръженията работят и пълно с деца. та една квачка с 2-годишно дете и триколка, за да не стърчи права, докато детето й щъка наоколо, решила да седне на детската клатушка. така не само я прави неизползваема, защото никое малко детенце няма да се сети/да посмее да й каже - стани, че ни пречиш да се люшкаме, ами и рискува да я счупи с тежестта си.

отидох, помолих да стане. тя се запъна и отказа. обясних защо искам да стане (не, че не е очевидно) и пак настоях да стане. тя пак отказа, аз пак настоях... вече се чудех как ще се развият събитията, защото нямах друг полезен ход, но явно с гласа си и настойчивостта си някак съм я уплашила, защото тя най-накрая си дигна гъза от клатушката и стана, като се възмущаваше на глас, че трябвало да ходя на лекар и т.н. (сещате се на българския простак какви реакции биха могли да му хрумнат).

после Марти я показа на баща си и му обясни, че тази леля е простачка - беше схванал добре ситуацията.

Да, в такива ситуации винаги си казвам: С инат и до Китай се стига, а аз ината добре го владея  :lol:

В парка Заимов има една люлка като лифт че. Качва се детето и някой го засилва. Стана и много интересно на децата и се наредихме на опашката. Едно 2 годишно детенце само си седеше от страни. В момент в който една от майките засили детето си и понечи да пусне люлката и да отпътува по въжето, детето мина пред пътя на люлката. Жената пускайки люлката я хвана и падна по гръб, но успя да я забави толкова, че да премине детето. Заоглждахе се, с кой е детето. Попитахме го, къде е мама. Посочи една кукумявка, която си седеше и гледаше от една пейка на 10 метра от люлката и изобщо не се трогна. А жената дето щеше да удари детето и, просто няма да ви казвам в какво състояние беше. Медуза с медуза. Аз не мога да разбера, детето си на 2 годинки ли е извела или и аз не знам какво.
« Последна редакция: Август 24, 2012, 14:31:25 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #39 -: Август 24, 2012, 14:32:41 pm »
jam, браво на теб! Реакцията на Марти само показва колко е схватливо детето  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07