0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« -: Август 20, 2012, 11:25:33 am »
едно интересно четиво за начало на новата седмица:

http://www.monitor.bg/article?id=351095
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #1 -: Август 20, 2012, 12:21:14 pm »
Успешна седмица на всички!
Здраве, здраве и пак здраве :D

Много истина има в написаното в статията :wink:

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #2 -: Август 20, 2012, 15:05:10 pm »
Весела и здрава седмица и от мен!
Джаме, то хубаво това, чела съм го и преди. Но нали знаеш как се реагира тук - те големите кражби и далавери да оправят, пък после да ме карат да - си изхвърлям боклука в кошчето, събирам акитата на кучето, купувам билет за автобуса, возя си детето в кошче и .... още и още до безкрай.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #3 -: Август 20, 2012, 15:39:14 pm »
едно интересно четиво за начало на новата седмица:

http://www.monitor.bg/article?id=351095

Много добре написано и абсолютно вярно.

Искам да попитам, къде мога да сигнализирам за незаконен саморъчно скован контейнер за смет, намиращ се на тротоара пред съседски гараж и буквално пред къщата ми. Има изхвърлени строителни материали и децата се катерят всеки ден. Просто ме е страх, че всичките тези камъни и пепеляци ще се срутят върху някое от тях. Собствениците закупиха имота пред нас, ремонтираха преди 1-2 години и от тогава това чудо седи там.
Пратих съседката в кметството, защото знам, че глобяваха преди и минаваше човек, за да предупреди, ако види подобно нещо. Отговорили, че бил напуснал и нямало човек на тази длъжност вече  8O. Еми като няма, да обърнем улиците на сметище...
Собствениците били лекари  :(, не знам защо имам по-високо мнение за подобни хора. Може би да си лекар, за мен трябва да си с по-голямо ниво на хигиеничност и отговорност и някак си цялата тази ситуация ми е много и аз не знам как да я нарека..
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #4 -: Август 20, 2012, 16:10:45 pm »
едно интересно четиво за начало на новата седмица:

http://www.monitor.bg/article?id=351095

Много добре написано и абсолютно вярно.

Искам да попитам, къде мога да сигнализирам за незаконен саморъчно скован контейнер за смет, намиращ се на тротоара пред съседски гараж и буквално пред къщата ми. Има изхвърлени строителни материали и децата се катерят всеки ден. Просто ме е страх, че всичките тези камъни и пепеляци ще се срутят върху някое от тях. Собствениците закупиха имота пред нас, ремонтираха преди 1-2 години и от тогава това чудо седи там.
Пратих съседката в кметството, защото знам, че глобяваха преди и минаваше човек, за да предупреди, ако види подобно нещо. Отговорили, че бил напуснал и нямало човек на тази длъжност вече  8O. Еми като няма, да обърнем улиците на сметище...
Собствениците били лекари  :(, не знам защо имам по-високо мнение за подобни хора. Може би да си лекар, за мен трябва да си с по-голямо ниво на хигиеничност и отговорност и някак си цялата тази ситуация ми е много и аз не знам как да я нарека..
В момента се пека на същия огън по подобен проблем.При нас заради разногласия между община и кооперация почнаха срутване на изоставена сграда до детската площадка,което срутване така и не довършиха.Отнесоха железа и ламарини и остана да цари смрад и строителни отпадъци.Онзи ден отидох в общината и след като секретаря бе така любезен да ме приеме му казах че ако до 1 седмица не изчистят тая смрад където играят децата ни ще пиша до БТВ-Бай Ганьо европеец.Поживьом-увидем...

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #5 -: Август 20, 2012, 16:11:44 pm »
lidia,

едната възможност (най-лесната) е подаване на жалба онлайн чрез виртуалното деловодство на Столична община:
http://www.sofia.bg/virtdelovodstvo.asp

аз съм използвала тази услуга - реагират.

по принцип, всяка столична община има структура, който се занимава с чистотата и благоустройството. не може да няма. правят се на бити мечки тия от вашата община. при подадена писмена жалба са длъжни да реагират. затова, най-добре е чрез виртуалното деловодство - оттам им изискват писмен отговор и се размърдват.

коя ви е общината? потърси им структурата и координатите от този списък:
http://www.sofia.bg/rajoni_1.asp

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #6 -: Август 20, 2012, 16:20:48 pm »
Джам,а аз мога ли също да пусна жалба чрез този линк,който си дала и към Столична община ли да бъде?
Аз живея в Панчарево,ако пиша на имейла директно до кмета от по долния линк дали някой ще ми обърне внимание?
Извинявай за въпросите,но явно си наясно и ще ми бъде полезно компетентното ти мнение,защото за първи път се сблъсквам с такива неща.
Лиде,благодаря че повдигна въпроса :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #7 -: Август 20, 2012, 16:45:19 pm »
jam ,parsi благодаря. Още съм на работа и нямам време сега, но вечерта ще разгледам и ще пусна жалба. Много неудобно, защото ще са ми бъдещи съседи, обаче 2 годишният компромис от моя страна мисля, трябва да бъде оценен. Ако ли не, здраве да е.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #8 -: Август 20, 2012, 17:50:20 pm »
Във връзка с миналоседмичният ми скандал разбрах - на телефон 112 сигнализирате за всичко. Те поставят тикети и пращат към съответните институции.

Хубава и прохладна седмица и от мен :)

[/url][/url]
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #9 -: Август 20, 2012, 22:20:13 pm »
Момичета,
преди време тук коментирахте за един сайт, в който си поръчваш да ти направят албумче със снимки и ти го доставят на адрес. Може ли да помоля, евентуално за сайта, че не мога да го открия.
Благодаря
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #10 -: Август 20, 2012, 22:54:32 pm »
Здрастиии  :lol:

Джаме, статията е много полезна! Мерси!  :D

Вени, как се развиха нещата миналата седмица? Какво стана с побойниците?

Успешна и от мен!




*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #11 -: Август 20, 2012, 23:05:58 pm »
Джам,а аз мога ли също да пусна жалба чрез този линк,който си дала и към Столична община ли да бъде?
Аз живея в Панчарево,ако пиша на имейла директно до кмета от по долния линк дали някой ще ми обърне внимание?
Извинявай за въпросите,но явно си наясно и ще ми бъде полезно компетентното ти мнение,защото за първи път се сблъсквам с такива неща.
Лиде,благодаря че повдигна въпроса :)

parsi, можеш да пуснеш жалба директно във виртуалното деловодство на Столична община, те ще я препратят към съответната районна администрация (в твоя случай - район Панчарево) и към съответната структура в нея, като ще си изискват отговор по административен път.

аз съм пускала жалба за нередовно сметоизвозване в община Младост по тоя начин и с мен се свързаха от районната служба, за да ми дадат разяснения по въпроса и ме помолиха да им се подпиша, че съм била информирана и съм удовлетворена от отговора - защото трябвало да се отчетат пред Столична община (това е "шапката" на всички районни общини) по заведената жалба.

навремето beast ми даде инфо, че тая система работи реално. после съм насочвала колежка и също имаше ефект от жалбата й, дано да се получи и при вас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #12 -: Август 20, 2012, 23:41:06 pm »
Здрастиии  :lol:

Джаме, статията е много полезна! Мерси!  :D

Вени, как се развиха нещата миналата седмица? Какво стана с побойниците?

Успешна и от мен!


О, не се появиха :)
Днес лелята ме видя като идвам и звънна на мамето, която демонстрира майчински задължения и не изпусна детето от поглед, докато се подвизаваше с по-малките деца, включая Ники. Нямаше набити, а аз бях лепнала една тъъънка усмивчица :lol: :lol:
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #13 -: Август 21, 2012, 07:15:56 am »
http://www.blitz.bg/news/article/151437
Монетата винаги има две страни. Едната ще каже, без да иска. Пиинало си момчето, подхвърлило бутилката. Може ли така да го удря жената. Другата страна ще каже, за моето бебе човек убивам. Ще се налива и ще ми замеря децата с бутилки. Кой прав, кой крив не знам. Питам само, това нормално ли е?
И после аз съм била луда, защото не съм си пускала детето да играе на улицата без надзор. Било почти на 6. И до 16 не знам дали ще го пусна. Знам ли, дали няма да попадне на подпийнал младеж или да бутне количката на майка боксьорка.

Между другото, напоследък създанията от женски пол така да ни нарека, взеха нещата в свои ръце и започнаха да доказват, че не се дават лесно. Говоря за един хубав уличен бой. Скоро една жена си караше колата, зад нея мерцедес и двама мъже към 45-50 годишни. Светка, свирка онзи отзад, но тя си спираше и не му обърна внимание. Онзи идиот я засече и спря пред нея. Слезе да я бие, започна да рита по колата. Мъжа ми и още един мъж се затичаха, да не пребие жената. Изненада. Смъкна се доста якичка жена. С една здрава главичка свали първия мъж на земята. Очилата му висяха от едното ухо. Тичащите за помощ мъже спряха и се счупиха от смях, защото втория кандидат да бие сама жена замръзна и се върна. Онзи обаче стана и пак налетя на жената, ама тоя път тя така го наби, с шутове и шамари, че направо...еех защо нямаше кои да заснеме тази гледка. Още ми е смешно, когато видя мъж със скъпа кола и тъмни очила да засича и да псува наред. Чудя се, кога ли ще попадне и той на онази якичка дама :lol: В интерес на истината, жената беше доста възпитана и просто се защити мъжката. Извини се и благодари на притичалите и се за помощ мъже и си тръгна някак с достойнство.   :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #14 -: Август 21, 2012, 11:15:38 am »
Успешна седмица и от нас!
Ей, Лиде, направи ми деня усмихнат :lol: Много се смях :lol:

Вени, значи можело все пак :lol: пък може и светлина в тунела да има, да не е еднократен акт присъствието на тази майка!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #15 -: Август 21, 2012, 12:28:47 pm »
http://www.blitz.bg/news/article/151437
Монетата винаги има две страни. Едната ще каже, без да иска. Пиинало си момчето, подхвърлило бутилката. Може ли така да го удря жената. Другата страна ще каже, за моето бебе човек убивам. Ще се налива и ще ми замеря децата с бутилки. Кой прав, кой крив не знам. Питам само, това нормално ли е?

Не го оправдава алкохолът. За мен в случая изобщо няма друга страна монетата.
Имам чувството, че само в нашата държава има такава толерантност към алкохола - пийнало малко момчето... голяма работа, ама то иначе е много добро момче, ай сиктир!

пп Обаче случката със самоотбраната ме изкефи. Как ми се иска и аз да мога така  :lol:
« Последна редакция: Август 21, 2012, 12:31:42 pm от Елфи »
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #16 -: Август 21, 2012, 12:30:12 pm »
И аз си помислих същото като Елфи, не го оправдава алкохола.На детето му нямало нищо, а ако му имаше, а ако беше вашето?

Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #17 -: Август 21, 2012, 13:22:46 pm »
Лидето винаги е пълна с весели истории :)
Аз съм решила, ако някой скача на бой на мен или мъжо - чупя колата му. Все има мегдан да счупя огледала, чистачки, да строша прозорец. Моментално разсейва вниманието на побойника :lol:

Иначе реших от есента да си диря спорт за самоотбрана. Имаме приятел занимаващ се с жиу-жицу, ама това е много близък контактен спорт. Пък аз не искам да ме приближават.

И да - стига с тази толерантност към подпийналите. А ако беше наранил бебето? Колко му е малко бебе в количка да го треснеш с бутилка бира, нали?

Добре, че майката не му я е разбила в главата.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #18 -: Август 21, 2012, 13:30:37 pm »
интересно колко трябва да си "подпийнал", за да хвърлиш бутилка в количката на бебе?
също е интересно наличието на метален бокс в чантата на млада майка, разхождаща бебе.
изобщо, интересен град е този Радомир.

това, което вече не ми е интересно дори, е че всеки тръгва да се саморазправя с бой в тая страна - за всичко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #19 -: Август 21, 2012, 13:39:31 pm »
Е Джаме, в Перник и Радомир се ходи или с бокс или с винкело бре :lol:

Представи си, колко е спокоен градът, щом се разхождат с боксове.
[/url][/url]
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #20 -: Август 21, 2012, 13:46:26 pm »
това, което вече не ми е интересно дори, е че всеки тръгва да се саморазправя с бой в тая страна - за всичко.
Ами като няма кой да спре пияниците(примерно) да безчинстват...
Даваш някой лев на полицая и той те оставя да си караш пиян-залян. Блъскаш дете и в съда ти дават условна присъда. Как да не ти се прииска да пребиеш някого? Аз все още съм на фаза само желание, но не на всеки са му силни ангелите.

Аз сега си имам телефонен терорист и се чудя дали да сигнализирам полицията, има ли смисъл изобщо.

Наскоро полицай рекетира мъжа ми за измислено нарушение (без правно основание), ама нашият респектиран от властта платил глоба, без да му се издаде документ. Отидох да пиша оплакване и там ме заплашваха какво ще ми се случи, задето съм се заяла с полицай. Абе, да не ти се налага да ти помага държавата.

*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #21 -: Август 21, 2012, 14:06:22 pm »
Относно глобата, платена на ръка: Нас на влизане в София ни спряха и ни написаха фиш за 10 лв. за абсолютно измислено нещо, но когато тръгнахме да даваме пари, ни казаха, че не става така - трябва да се преведат по банкова сметка или чрез пощенски запис.
Всичко друго, платено на ръка си е за фонд "И полицая е човек" :(
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #22 -: Август 21, 2012, 14:16:11 pm »
Добре де, нали уж вече глоби на ръка не се плащат или аз пак криво съм разбрала.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #23 -: Август 21, 2012, 16:16:53 pm »
Леле, какви са тия побоища, каква е тази саморазправа!!!  :? Дано държавата си влезе в ролята скоро, че лошо.

Вчера водих Никол в градинката. Децата бяха мили и си играха с нея. Но, ги наблюдавах. Адски са изнервени и бесни всичките на 10-12 години. Много псуват и се ритат и се състезават едно с друго. Не могат да седнат спокойно да говорят и да играят. Все ругатни се чуваха. Само в нашия квартал ли е така се чудя?

Освен това, преди 3 месеца изчистихме зелените плоши около блока, изкопахме ги, оплевихме  и райграс щяхме да слагаме. Тези дни като се огледах - ми то станало по-мръсно отколкото беше. Какви са тия хора дето хвърлят найлонови торби, фасове и джапанки през прозореца си? Как си пускат децата да играят отвън, като е пълно със стъкла в тревата? Как пък не могат да сложат шишето в торбата за боклук, ами го мятат през балкона??? 8O

Толкова години момичетата от този форум се борим за дете. И като се роди вместо да сме по-спокойни, трябва нон стоп да го пазим от побой, стъкла, мърсотия, бездомните кучета, хроничните сополи и грипове в градините и да не можем да го пуснем само да отиде за хляб до близкия магазин.

Момичета, дайте координати на добър съдов хирург в София. Имам разширена вена след раждането и искам да отида да ме прегледат. Четох, че в НКБ, Токуда и Военна болница били добри. Благодаря!

« Последна редакция: Август 21, 2012, 16:18:47 pm от Раши »


*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #24 -: Август 21, 2012, 19:55:46 pm »
За съжаление ще трябва да проверя как ще се развие случая с майката от Радомир. Нейното поведение, така както е описано в статията, за разлика от дамата с колата, не покрива в наказателноправен смисъл неизбежната отбрана. Дано на подпийналия само носните костици да са счупени и да няма други увреждания, дето да квалифицират разстройството на здравето му като средна телесна повреда.

А по въпроса за методите за самозащита и контактните спортове:
В реална ситуация никой не върти крака като Жан-Клод ван Дам или Джеки Чан :lol: След първите един-два удара контактът си е отвсякъде фул. Добрата физическа кондиция и изграждането на умения за избягване и блокиране на удари е полезно. За жена обаче в градска среда :lol:, лютивият спрей (но не срещу вятъра все пак), комбиниран с бързо отдалечаване от нападателя си остава, за мен, най-разумното решение. В момента при мен си остава вариантът със спрея, защото просто ми е една идея по-трудно да бягам от преди. Не че се оплаквам. :wink:
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #25 -: Август 21, 2012, 20:06:53 pm »
А за всички служители от МВР, които ви рекетират, сигнал може да се подаде на nocorr.mvr.bg
Сигналът отива директно в дирекция „Инспекторат” и е по-добър вариант от този да се оплачете в близкото районно управление.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #26 -: Август 22, 2012, 12:26:47 pm »
За жена обаче в градска среда :lol:, лютивият спрей (но не срещу вятъра все пак), комбиниран с бързо отдалечаване от нападателя си остава, за мен, най-разумното решение.

Да, бягаш от нападателя, а утре той напада детето ти. Мноооого разумно решение.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #27 -: Август 22, 2012, 12:42:30 pm »
Ами иначе имайки впредвид че си жена рискуваш да те пребие без разбира се никой да ти се притече на помощ,което е нормално за България.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #28 -: Август 22, 2012, 13:19:21 pm »
Ами иначе имайки впредвид че си жена рискуваш да те пребие без разбира се никой да ти се притече на помощ,което е нормално за България.

Явно за различни неща говорим. Аз имах предвид случая с бокса.
Нали боксът е бил в тази мадама. Даже малко му е било на този малоумник. Ако е бил нацелил главата на бебето, със сигурност то нямаше да е само със счупен нос, а на пияндурника дали и условна присъда са щели да му дадат.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #29 -: Август 22, 2012, 13:26:22 pm »
В случая съм абсолютно съгласна.Не разбрах че за това става въпрос... :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #30 -: Август 23, 2012, 06:38:27 am »
http://bulgarski.pogled.info/news/38340/Utrobata-pod-naem-e-biznes-kato-prostitutsiyata
Може да са грях дядо попе, но нека безгрешния да отсъди. Всеки един случай, сам по себе си е уникален. не може да слагаме всички под общ знаменател.
Тези двамцата с бебето, които дядо попе жалиш, са избрали да бъдат наркомани и да лежат по кофите сами. Не ми казвай дядо попе, че ние сме им виновни. И да им дам сега 100 000 лв с апартамент в центъра на София, трябва да ти е ясно, че след година няма да имат стотинка и пак ще лежат дрогирани по улиците, а детето им отново ще е предлагано в нечии сайт. Но да ми слагаш ти някаква пасмина, която не знае що е отговорност и не цени собствения си живот, камо ли нечии друг, дори на детето си, с хора, които бленуват ден и нощ да имат дете.. И чиято майка е решила да износи детето им например и то да бъде техния скъпоценен дар, извинявай дядо попе, ама така не става  :) Брей какво се разписах и аз в 6:30 сутринта  :lol: Така де, ама ми преседна кафенцето. Вече ще си го пия, пък тогава ще отварям пресата  :lol:

И като съм го подхванала тоя ми ти дядо поп Николай :lol:.
Безбрачието е грях. Аз понеже съм си философ и то голям, бих го попитала, кое е по-голям грях. Да сключиш брак, но да изневеряваш и да не държиш на семейството си. Или да не си сключил брак, но да обичаш жена си и децата си и цял живот да си им верен. Като едно нормално семейство.  :)  

Не че се заяждам с човека, все ми е тая какво мисли и какви ги приказва, уважавам дълбоко църквата и нейните представители така да ги нарека, но не може така човек да се изказва неподготвен и да слага всичко под общ знаменател. Така де  :)
« Последна редакция: Август 23, 2012, 06:46:38 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #31 -: Август 23, 2012, 08:58:25 am »
За жена обаче в градска среда :lol:, лютивият спрей (но не срещу вятъра все пак), комбиниран с бързо отдалечаване от нападателя си остава, за мен, най-разумното решение.

Да, бягаш от нападателя, а утре той напада детето ти. Мноооого разумно решение.

Изразих личното си мнение, Тамара. То не ангажира никого :lol:
Практиката, който имам от подобни критични ситуации ме е научила, че трябва да се приоритизират целите. В ситуация с дете в количка, като цяло, пряката конфронтация с хулиган не е добро разрешение, тъй като не си наясно дали и какви наркотични или други упойващи вещества може да е употребил.
От първостепенна важност би било да се защити живота и здравето на детето и майката, т.е. да се осигури тяхната безопасност, а установяването и задържането на хулигана, за мен, би било последващо действие. Разбира се, че е важно да бъде наказан, за да не може в бъдеще да навреди на друг, но на първо време е добре бебето да не е в близост до такъв човек.
Употребата на алкохол или други вещества правят лицето резистентно в определена степен на болка, а и действията му са лишени от оценка и самоконтрол.
Нагледала съм се как едно погрешно взето решение преобръща живота на хората и въпреки добрата ми подготовка в областта на т.нар. бойни спортове в пряка схватка бих влезнала единствено и само, ако е неизбежно, нападението е непосредствено и няма друг начин, по който да защитя себе си или другиго.

Но както вече написах и по-горе, това си напълно лично мнение, а дали е разумно решение нека всеки сам решава за себе си. :D
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #32 -: Август 23, 2012, 09:10:58 am »
Боги, да, това е разумното разрешение. На теория. Но в състояние на афект никой не знае как ще реагира, особено когато става въпрос за детето ти. Аз казвам - да не ни се налага да разбираме как бихме реагирали.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #33 -: Август 23, 2012, 09:43:58 am »
За съжаление ще трябва да проверя как ще се развие случая с майката от Радомир. Нейното поведение, така както е описано в статията, за разлика от дамата с колата, не покрива в наказателноправен смисъл неизбежната отбрана. Дано на подпийналия само носните костици да са счупени и да няма други увреждания, дето да квалифицират разстройството на здравето му като средна телесна повреда.
Bogi, съгласна съм че винаги първо трябва да осигуриш собствената си безопасност, а после всичко останало. Ама не осъждам жената. Трябвало е да се развика преди това на пияндето, да не напада детето и тогава е щяло да бъде неизбежна отбрана, а боксът да мине за екстравагантен пръстен... Дано не я изкарат виновна.
А що се отнася до младежа - ако него го беше ударила подхвърлена бутилка по главата, строшения нос щеше да му се стори като голям късмет.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #34 -: Август 23, 2012, 09:57:16 am »
http://bulgarski.pogled.info/news/38340/Utrobata-pod-naem-e-biznes-kato-prostitutsiyata
"Ако бяхме немци, или поне малко германци" отдавна да са му забранили на този да стъпва в църква. Ако го направят и патриарх (накъдето се е и загледал) със сигурност това ще е края на БПЦ. Тинейджърите ще влизат в църква само за да си вземат печат за "100-те национални туристически обекта" или за да погледат сеир. Никой няма да приема църквата сериозно. Все едно китайска стена изгражда около църквата и се опитва да въведе някакви порядки от не знам кога си. Току виж и една кладичка си спретнал за всички, които носят мартенички. Не че я е платил, не, по-скоро дарение от по-заможните представители на някоя друга религия, на които той не могъл да откаже.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #35 -: Август 24, 2012, 07:11:35 am »
Привет и от нас!

Все любими теми, все в 10ката...
Аз съм заклеймена като майка с наклонности към полудяване,
но приемем това на шега и си тичам след децата и групата им нон-стоп,
защото няма да позволя нито да са агресивни, нито някой да им посягат
ама видиш ли такава им била играта...
Защото закона на джунглата е заразителен и иначе спокойните ми
деца стават същите зверове и няма да го преживея!
Докато мога ще съм с тях и ще ги наблюдавам!

Всичко след статията на Джам, само показва
колко наложително е да се приложи този приом,
но някак не се връзва с нашата действителност!

Отец Николай ама никак няма да го коментирам...
то не са напъни и мания за величие...Боже опази!



Момичета,
преди време тук коментирахте за един сайт, в който си поръчваш да ти направят албумче със снимки и ти го доставят на адрес. Може ли да помоля, евентуално за сайта, че не мога да го открия.
Благодаря

Миним, спомням си, че Сия поръчваше онлайн,
но календари със снимки...пиши на лично, ако за същия сайт иде реч!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #36 -: Август 24, 2012, 09:21:58 am »
minim, аз съм поръчвала календари от www.artscow.com
В него можеш и книга да си направиш или каквото пожелаеш.
Има и български такива сайтове, но с тях нямам опит.
Ето какво съм правила аз http://www.artscow.com/gallery/calendar/2012-12-663sia3cvltg
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #37 -: Август 24, 2012, 13:49:08 pm »
вчера, неясно как за самата мен, успях да победя една майка от типа, който описва jasmin_veni, на площадката :)

строят хората нова, чудесна, голяма детска площадка. даже още не е съвсем готова, но доста от съоръженията работят и пълно с деца. та една квачка с 2-годишно дете и триколка, за да не стърчи права, докато детето й щъка наоколо, решила да седне на детската клатушка. така не само я прави неизползваема, защото никое малко детенце няма да се сети/да посмее да й каже - стани, че ни пречиш да се люшкаме, ами и рискува да я счупи с тежестта си.

отидох, помолих да стане. тя се запъна и отказа. обясних защо искам да стане (не, че не е очевидно) и пак настоях да стане. тя пак отказа, аз пак настоях... вече се чудех как ще се развият събитията, защото нямах друг полезен ход, но явно с гласа си и настойчивостта си някак съм я уплашила, защото тя най-накрая си дигна гъза от клатушката и стана, като се възмущаваше на глас, че трябвало да ходя на лекар и т.н. (сещате се на българския простак какви реакции биха могли да му хрумнат).

после Марти я показа на баща си и му обясни, че тази леля е простачка - беше схванал добре ситуацията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #38 -: Август 24, 2012, 14:24:09 pm »
вчера, неясно как за самата мен, успях да победя една майка от типа, който описва jasmin_veni, на площадката :)

строят хората нова, чудесна, голяма детска площадка. даже още не е съвсем готова, но доста от съоръженията работят и пълно с деца. та една квачка с 2-годишно дете и триколка, за да не стърчи права, докато детето й щъка наоколо, решила да седне на детската клатушка. така не само я прави неизползваема, защото никое малко детенце няма да се сети/да посмее да й каже - стани, че ни пречиш да се люшкаме, ами и рискува да я счупи с тежестта си.

отидох, помолих да стане. тя се запъна и отказа. обясних защо искам да стане (не, че не е очевидно) и пак настоях да стане. тя пак отказа, аз пак настоях... вече се чудех как ще се развият събитията, защото нямах друг полезен ход, но явно с гласа си и настойчивостта си някак съм я уплашила, защото тя най-накрая си дигна гъза от клатушката и стана, като се възмущаваше на глас, че трябвало да ходя на лекар и т.н. (сещате се на българския простак какви реакции биха могли да му хрумнат).

после Марти я показа на баща си и му обясни, че тази леля е простачка - беше схванал добре ситуацията.

Да, в такива ситуации винаги си казвам: С инат и до Китай се стига, а аз ината добре го владея  :lol:

В парка Заимов има една люлка като лифт че. Качва се детето и някой го засилва. Стана и много интересно на децата и се наредихме на опашката. Едно 2 годишно детенце само си седеше от страни. В момент в който една от майките засили детето си и понечи да пусне люлката и да отпътува по въжето, детето мина пред пътя на люлката. Жената пускайки люлката я хвана и падна по гръб, но успя да я забави толкова, че да премине детето. Заоглждахе се, с кой е детето. Попитахме го, къде е мама. Посочи една кукумявка, която си седеше и гледаше от една пейка на 10 метра от люлката и изобщо не се трогна. А жената дето щеше да удари детето и, просто няма да ви казвам в какво състояние беше. Медуза с медуза. Аз не мога да разбера, детето си на 2 годинки ли е извела или и аз не знам какво.
« Последна редакция: Август 24, 2012, 14:31:25 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #39 -: Август 24, 2012, 14:32:41 pm »
jam, браво на теб! Реакцията на Марти само показва колко е схватливо детето  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #40 -: Август 24, 2012, 14:47:05 pm »
Да, в такива ситуации винаги си казвам: С инат и до Китай се стига, а аз ината добре го владея  :lol:

... Посочи една кукумявка, която си седеше и гледаше от една пейка на 10 метра от люлката и изобщо не се трогна. А жената дето щеше да удари детето и, просто няма да ви казвам в какво състояние беше. ....

Това е много тъжно. А като се сетя аз за какви глупости се обвинявам понякога. Дано порастне малко културността в тази наша България, че не знам на къде отиваме...


*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #41 -: Август 24, 2012, 15:55:22 pm »
Lidia, преди няколко дни в нашата градинка имаше една подобна кукумявка.
Детето й падна от пързалката и си разби устата. Е, не си мръдна задника от пейката да види какво става. Друга майка отиде и заведе момиченцето при майка му кукумявка, която изкрещя - Казах ли ти да внимаваш? 8O А да не говорим, че детето е родено 650 гр., дълго време не се знаеш ще оцелее ли... Лудата му майка само го навиква, вика и по другите деца. Но ми прави впечатление, че другите майки със съжалителен поглед казват - Горката жена толкова е изстрадала.
Абе, нагледах се на какво ли не за 1 година по градинките...

Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #42 -: Август 24, 2012, 16:12:09 pm »
Медуза с медуза. Аз не мога да разбера, детето си на 2 годинки ли е извела или и аз не знам какво.


 :jump12:

Не е извела дете, не разбра ли, извела си е гъза да дишне софийски въздух :x Тва, че ще му счупят главата - к'во я боли, нали трябва да чопли семките.

Джаме  :youwoman: Аз явно повече скачам и повече ми кипи кръвта, та не обяснявам правилно :lol: Я издай тайната на обясняването 8)
[/url][/url]
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #43 -: Август 24, 2012, 21:55:56 pm »
СПАМ!

Помните ли Родилница и как търсих истиснки имена тогава?
Е днес сами ми се навряха в очите :lol: :lol: И най-веселото - щях да пускам Ники да играе с техните НЕВАКСИНИРАНИ деца, аз която съм върл противник на това течение.
Още по-веселото, от септември щях да го пускам на род. кооператив с тях :lol: :lol:

Светнах се аз като скочиха във ФБ на едно мое мнение за това, че лаят, а нищо неправят с тия ваксини, а само плюят. Накрая написах "Същото го правиха и феновете на неасистираното раждане, ама много викаха за промяна, нищо не направиха". От там една девойка ми скочи и нали съм старо куче във Фб веднага проверих всичкото инфо за нея. Всичкото еко-активисти начело с мацка Росица основател на Родилница и Олга Дукат в нея :)Ама сега като я питах нещо ми мълчи :)

А сега да видим, дали някой ще се издаде, че е дал съвет довел до мъртвородено бебе :x
[/url][/url]
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #44 -: Август 24, 2012, 22:36:38 pm »
Вени, нали аз още тогава ти бях дала едно име, лицето даже го познавам лично ;) Бегай далече, че това тяхното е заразно. ако имаш нужда от кооператив, мога да ти дам коордиати на един проверен.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #45 -: Август 24, 2012, 23:04:24 pm »
Давай, двай, аз мислих в Надежда, ама явно нема да я бъде :)
Аз не знаех, че са от Родилница, мислиш ли, че бих се вързала с тях?

След като яко ме оплюха, след като се обявих за ваксините, се светнах.
[/url][/url]
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #46 -: Август 25, 2012, 00:17:56 am »
Чета ви и си мисля сега...колко основателно ненавиждам градинки/паркове/площадки и то открай време. Преди детето и преди даже да пожелая да го имам. Замислих се "защо?". Ами защото на тези места, в България, имам "наложена компания" от 90% простаци и тъпанари на всякаква възраст и от всякакъв пол. Затова предпочитам кафенета. Не защото предпочитам да пия кафе, сок, бира и пр., а защото в кафенето - идиотите са по-малко досадни. Някак там - считат "твоята маса" за "чужда територия", озъптяват си невъзпитаните и агресивни деца поне малко, обикновено са по-хрисими, отколкото биха били на обществено място на което не се плаща. Жалко е, но е факт.

Поради тези причини, миналото лято си го изкарах по кафенетата на Стара Загора с количката. Тази година - скорострелно "емигрирах" на село с детето и докато имам подобни опции - ще ги използвам до дупка. Краткият ми "стаж" по очакване на уж интелигентни родители да се държат като такива и да учат децата си на същото е потресаващ. Омръзна ми /колко скоро  :lol:/ да се чувствам неудобно, правейки забележки на чуждо дете на 5 години, което върши простотии пред благия поглед на майка си и същата формално му казва "не така", а на мен: "ми то е дете". Еми хубуууу бе, дете е, ама дете на 5. Това същото дете, скача със засилка 10 метра в басейн с диаметър 1.30 м., в който същевременно се намират 2 бебета на 1,6 и на 1,3 годинки, хлъзга се, рита ги, събаря ги и така 10 пъти. Ми било дете. Дете е, ама не е идиот уж. Като не сгрява от благи забележки - има и по-груби, аре ся да им се невидяло и "мУдерното отглеждане" на деца, че да се избият едно друго та да не накривим на някое "калпака".

Дани като посегне да скубе, или да удря - скачам, карам се и през ръцете съм пляскала. Не може и точка. Няма и две годинки и сгрява. Докато "изръмжа" и прибира ръцете и ми се хили невинно. Обаче...аз го уча така, пък доста родители на принципа: "ми то е дете" и напън няма и да млатят моето и изобщо - ясно ви е.

Засега мога да подбирам средата, ама няма да може безкрайно и ако Дани не се сбие някъде, то майка му ще го направи накрая да се излага на дърти години. :oops: При всички случаи - парковете и градинките ще ги избягвам до дупка. То там и лудите бабки ни обясняват как 4 майки с колички трябвало да станем, защото това било "тяхната скамейка"... Те "ябълките все от някое дърво са паднали" де, та хич не ми е чудно защо така и онака за съжаление.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #47 -: Август 25, 2012, 07:23:54 am »
В края на тази седмица да се отчета и аз!
Още ми е заседнала буца на гърлото, та ще споделя с вас!
Излизаме с Вики от входа, покрай нас минава млада жена с куче, което вдига крака и .... точно на 2 крачки от детето. Въпросната придружителка си говори по телефона и не и пука. Правя забележка, че тук живеят хора и минават деца и не е място за изхождане на куче, на което в отговор получавам звучна псувня 8O :( Лошото е, че това става пред детето. Много се вбесих, но не исках да се разправям заради Вики. Простащината явно вече е на върха! 
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #48 -: Август 25, 2012, 09:00:29 am »
Хайде и аз да се ожаля.Вчера идвайки кола на един завой,плътно сбутвам детето от вътрешната ми страна и изчаквам да отмине,защото няма тротоар.Във въпросната кола жена,на задната седалка сина й.Отминавайки ме казва "Мръдни бе парцал" 8O.Ако щете вярвайте не можах дори да отреагирам,просто ми увисна ченето и гледах тъпо как се отдалечава.Утре сина й ще общува във същия дух,и за какво си говорим-оправия няма да има и след 100 години.Простотията просто ще ни залива,залива...
Jbrul,относно посягането и удрянето,не веднъж съм казвала,че големият ми син не давах грам да удари дете.Искрено съжалих затова в по-късни години,защото го спукваха от бой в 1 клас,а той не желаеше да се бие.
Сега с брат му процедирам по-друг начин,от който съм видимо доволна.Просто повтарям до безкрай никога да не удря пръв,но ударят ли го да си връща.Има ефект.онзи ден едно момченце на улицата му вижда колелото и директно идва и почва да го бута от седалката,за да се качи то.Бабата се усмихва в далечината,а Митко го изрита и онова прекрати.Просто явно в заобикалящата ни масова "просташка и нахална " среда трябва да се процедира по-този начин.Улях се... :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #49 -: Август 25, 2012, 23:04:05 pm »
http://www.capital.bg/light/tema/2012/08/23/1893387_igrata_na_taralejite/

полезна статия за спортуването на децата - с информация за София и пет вида спорт
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #50 -: Август 25, 2012, 23:14:31 pm »
Чета ви и не мога да повярвам /толкова абсурдно ми звучи/ каква е действителността по площадките в България.

Аз прекарвам с децата си, може би 60 и повече % от времето си по площадките. Винаги , когато времето позволява сме навън, по детските площадки.
Тук те са уредени, доста чисти, кучета не се допускат, децата се чувстват прекрасно.
Изумена съм от това, което разказвате за държанието на децата и родителите.... опитвам се да проумея каква е причината за разликата в държанието на българските и немските родители... и не намирам отговор, не намирам основание.
Тук никога/поне аз, а имам доста опит по площадките/, не съм била свидетел на такива инцеденти. Децата си играят най-нормално, рядко, много рядко някой налита на друго дете и веднга му се прави забележка от страна на родителя. Не се допускат инцеденти
И най-интересното е, че родителите винаги с усмивка и мноооого търпение / на което аз лично завиждам и още не мога да постигна/, обяснява по 100 пъти на децата си, че това е НЕ.

Много още мога да разказвам и сравнявам, ако ви е интересно.

Лека нощ

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #51 -: Август 25, 2012, 23:43:53 pm »
http://www.capital.bg/light/tema/2012/08/23/1893387_igrata_na_taralejite/

полезна статия за спортуването на децата - с информация за София и пет вида спорт

Е, Джам, много полезна статия. Благодаря.
Аз доста търсих информация къде в София мога да запиша Алекс на плуване, но навсякъде удрям на камък, защото е малък. :( Единствената група, която намерих занимаваща се с деца под 2г. е в болница "Св. София", но ми е далече, а и малко скъпичко. :? И това, което ме озадачи е че групите са до 2г. и другата е от 4г., т.е. има период, в който детето не се занимава с плуване. :?
Някой случайно да е попадал на друга информация?
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #52 -: Август 25, 2012, 23:54:08 pm »
Натали, и аз исках да запиша Момо на плуване към втората годинка, но едва тази година на морето разбрах, че не съм сгрешила, като изчаках до почти 4 год. първо, на две някои деца са още с памперси - това от гл.точка на хигиената в басейна, второ - на две моят ни се водеше , ни се караше, а и не вдяваше много, като му обяснявах каквото и да е. трето - фината моторика, координацията ръце-крака...и още и още... говоря за учене да плуват, а не за шляпане във водата. тази година баткото истински се изкефи на водата на гмуркането под вода и гледането с очила. ще имат плуване в градината, там ще го запиша и ще споделям какво им се случва. иначе всички треньори които съм питала- плуване, скокове и синхр.плуване са ми казвали - 5-6год са най-добрата възраст за начало - за плуването.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #53 -: Август 26, 2012, 10:25:32 am »
Понеже аз самата плувам като ютия, много искам Николета да прилича на баща си. Не знам как стои въпроса с близкия басейн, на който той е ходел на плуване като малък, но смятам догодина да проверя. Съображенията ми са като на dianka - все още ни се води, ни се кара. :lol: Но не само за плуването искам да прилича на баща си - според свеки, каквато спортна секция обявяли в училище и той се записвал. Ходил е на тенис (още се моткат ракети и топки из къщи), на спортна гимнастика, на ски, че и на бокс. Това освен плуването де. И онова дребното като се разскача из къщи все го „заплашвам“, че ей къде е стадиона и ще я запиша на гимнастика.  :lol:
Миналата събота с нея погледахме няколко гонки и награждавания от младежкия световен турнир по гребане. Обясни ми че и на нея щели да ѝ пляскат така хората, „ама куту стана по-гуяма“. Викам недей бе маме - големи рамене имат гребкините :wink:. Отделно от сега се пазари с една бивша съученичка на баща си, да играе тенис. Но жената каза - 6 години. Та ще почака малко. :lol:
Много се надявам с градината да дадат някаква насока. Все пак са педагози и могат да преценят по-добре кое я влече и кое ѝ се отдава. Но дори да мине през няколко спорта, пак добре. Нямам амбиции да отглеждам шампион. Просто искам детето да спортува.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #54 -: Август 26, 2012, 13:10:46 pm »
Но дори да мине през няколко спорта, пак добре. Нямам амбиции да отглеждам шампион. Просто искам детето да спортува.

Аха, и аз така мисля.

Иначе той и моя от нищо не отбира. :? Сега е на вълна "ще се тръшкам за всичко" и това е. Въобще не му пука дали сме в парка или на улицата, ляга и се започва един цирк :x :x(хората отстрани ме гледат с един укорителен поглед - вземи си възпитай детето :( ), направо ме влудява. За съжаление все още не съм намерила начина по който да се справя с това, изчетох всичко, което намерих и се оптвам да прилагам, но голяма файда няма. :(
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #55 -: Август 26, 2012, 13:21:30 pm »
Албена, разкажи, разкажи за поведението на немските деца по площадките! Ще ми е еупер интересно, още повече сега имам наблюдение над две малки американки на гости в БГ.  :)






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #56 -: Август 26, 2012, 14:52:21 pm »
Аз също да се оплача.. Водя ги моите наблизо до блока ни има стари люлки. Точно сядат двамата да се люлят и до нас застава момиче на 5г и заявява, че искало то да се люля - да слезе моя големия син. Аз съотвенто заявих, че ще почака малко, а имаше още 3 свободни люлки.. Момичето продължи да повтаря, че искало то да се люля на тази люлка, а аз се ядосах и заявих, че няма да стане. Беше оставено само да се мота, а майката си пушеше.. Аз се огледах за нея, но тя явно не изгаряше от желание да се занимава и си говореше с някой по гсм-а, без да обръща изобщо внимание на детето.
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #57 -: Август 26, 2012, 15:48:35 pm »
И аз като Жбрули отбягвах досега детските площадки, но сега в жегите сме на една. Започна да ме дразни една хубавица на 2 години, която дърпа често от ръцете на сина ми. И нашият й дава, понякога не, в повечето случай й дава. А майката пуши и клюкарства на пейката, от време на време се сеща да направи забележка. Затова съм решила, днес като идем, ако малката нахалница започне да дърпа играчки от детето ми се намесвам аз, ще й направя забележка да видим какво ще стане. И при първа възможност вече няма да посещаваме площадката.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #58 -: Август 26, 2012, 17:02:03 pm »
Темата с детските площадки и сблъсъците с други деца тепърва е пред мен.Даже от днес ми е много прясно , и опитвах да разсъждавам как е правилно .В парка сме ,идва едно около 4г момченце и директно почва да рови из коша на количката и да взема играчките, викам си -дете е -да играе. Хвърли си сламката и кърпичката в тревата-казвам -не така-в кошчето ,но никаква реакция .Взе да хвърля камъчета ,направих забележка все още търпеливо ,но като взе да бута и дърпа от ръцете на Кало ,а родителско тяло отникъде не идва ,прибрах  дребния и тръгнахме.След малко спираме на друга градинка ,обръщам се  и връз количката същия батко . След миг дърпаше от ръцете на Калоян телефон му ,стъпи с крак и счупи една буталка и без малко да ритне седнало момиченце .Родителска реакция никаква,някъде на пейките бяха. Тук има едни градинки ,където традиционно тепат прохождащи деца ,ми нека по-големите да ритат и тичат  не там .

 Не мога да лиша малкия от контакта с други деца ,той има нужда,интересно му е  .С деца на негова възраст ясно ,не разбират , няма проблем , пипат ,чупят ,но тепърва разсъждавам с по-големите как  е редно да се държим.Сложни взаимоотношения.

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00694WDME/ref=redir_mdp_mobile?qid=1340482912&ref_=sr_1_7&sr=8-7
Аз влязох за друго да питам -за столчетата бритакс -рьомер.Преди време коментирахте.Бяха ни пидарили едно бертони и мислех с него да караме,но удобство и безопасност никаква.Дребния редовно  спи в колата  като пътуваме и главата му само се лашка ,висва напред ,адски неудобно.
Бритакса без възглавничка за главата дали са удобни ,понеже няма как да го тествам на живо ,моля опитните да ми препоръчат  модел .От линка ок ли е?
Благодаря.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #59 -: Август 26, 2012, 17:26:24 pm »
nimika , ние имаме такъв.
Ползва се от Калина сега, а преди от Митака,
не са се оплакали, смятам го за много удобен!
Той се дърпа леко напред с лек захват между крачетата
и се получава полулегнало положение за сън!

Ние сме го купили от Piggy"s House в София,
може да отидете там да пробвате и тогава да поръчаш!
/ само не си спомням от кой град бяхте?/
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #60 -: Август 26, 2012, 18:18:11 pm »
До сега не съм писала в тая тема, само ви чета, но историите с градинките ме заинтригуваха, а и имам две съвсем свежи случки.
Първата, която ще споделя, все още ме кара да треперя. Понеже аз работя, за малкия се грижи майка ми. Оня ден излизат сутринта на разходка, Мишлето заспива в количката, тя избира най-тихата градинка в квартала и на сянка чака детето да се наспи. В един момент чува крясъци, обръща се да види какво се случва и някакъв подплашен кон минава в галоп и влачейки каруца на половин метър от нея и количката. Опитвам се да не си задавам вече въпроса какво щеше да се случи, ако не се бяха разминали....Има и продължение - отива мъжа ми в инспектората да даде сигнал, те го пращат да напише жалба при кварталния полицай. Отива при полицая и той надълго и нашироко му обясняеа как няма смисъл от тая жалба, защото няма какво да се направи и.... Мъжа ми си тръгва безрезултатно. И не става въпрос за някое село все пак, където е нормално да има коне с каруци, става въпрос за квартал Дианабад в София. Аз нямам коментар...

Втората случка е също за градинка в квартала, която е пръпълнена с деца. До люлката има забравено шише с вода. В един момент идва едно хлапе, взима шишето и започва да пие. Всички започваме да се поглеждаме странно, почваме да се питаме на кого е детето и дали е негово шишето. От никъде не се показва родител, детето минава пред люлките, ние го дърпаме, за да не му разбият зъбите, катери се по катерушките, ние го държим, за да не се пребие и все очакваме отнякъде да се появи някой придружител. След около 15-тина минути пристига майка му и всички родители започват да се възмущават и да и правят забележки. Нейният отговор беше следния: "Аз си пия биричка и го наблюдавам от заведението (то е на около 50 метра). Той е на една година и два месеца, достатъчно голям е, за да се оправя сам, аз дойдох да му кажа да остави шишето, че не е негово ( след като 15 мин.  детето постоянно го надигаше), ако падне, тук е меко и нищо няма да му стане, нас некой да не ни е пазИл като малки". При това изказване с груб просташки тон и ухилена пиянска физиономия, всички замлъкнахме и се отдалечихме от въпросната " майка".
Извинете ме за дългия пост, но аз наистина останах без думи и в двата случая, явно не ми достига интелигентността за такива ситуации.
Дано новата седмица не ми предлага такива емоции.


*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #61 -: Август 26, 2012, 21:48:17 pm »
Mgstra, чета те и не вярвам на очите си!  8O

Този уикенд бяхме на хотел с басейнче. Всички деца там бяха възпитани и на всяко родителите правеха забележка, ако се държи грубо. Останах приятно изненадана!  :wink:

Момичета, с какво мажете обриви? Никол има едни пъпчици по гърба. Много са и са големи, но нямат връх и няма други реакции. Ако не и мине до ден два ще я водя на лекар. Мисля, че са от изпотяване. Иска ми се да мажа с нещо да видим дали ще има ефект. Но, нямам представа с какво. Мерсиии  :D


Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #62 -: Август 26, 2012, 22:07:15 pm »
Чисто бадемово олио от аптеката и капвам по КАПКА етерично масло от лавандула и размазвам хууубаво на обрива. До 1 ден е минал.

Влизам да къпя малкия и после ще ви разкажа за ситуация от РД събота, в която исках да прасна домакинката с нещо тежко :?

Та, в събота бяхме на РД на детенце. Не познавам домакините добре, жената е съученичка на кало, не сме близки като цяло. Отиваме ние и се наложи Кало да пътува из София и ме остави сама. Влиза Ники в стаята за игра, аз сядам на масата до залата. По принцип заиграе ли се, аз не съществувам поне за два часа. 10 мин. по-късно излиза с писъци и крещейки "Мамууу, мамуууу". Хвърлям всичко и влизам при него. От тогава не ме остави да се отделя и аз не разбирах защо. Докато не видях по-малкото дете на домакинята, което отиваше до някое дете и го буташе и удряше. В един момент минава покрай Ники и го цапва. Останах на място, можеше да е неволно. 5 мин. по-късно взима сокче Капи в кутийка и докато Ники си играе с нещо, Пламенчо дойде и с кутията го фрасна два пъти в окото толкова бързо, че успях да отреагирам чак на втория път. Хващам ръка, скарах се, родителско тяло нийде не се видя. Оставам си аз до детето с още една майка. В един момент хващам едно детенце, че залитна, а моето се опитваше да се качи на бебешка табуретка с коляно. В следващия момент прелита Пламенчо, спира до Ники и го бута в гръб, при което дребния пада напред и падайки и завъртайки си удря главата. Откачих! Скарах се по-сериозно и вече се огледах за някой родител. [аb]ми майката седеше и гледаше всичко с една блага усмивка и поглед![/b]

Изобщо не бях в позиция да правя забележка на домакинята, която се води начетен човек, само се залепих за Ники. След 5-6 разменени реплики, разбрах, че домакините практикуват някакъв вид привързано родителство, в което не правим забележка на децата за нищо.


Албена аз исках да питам, пляскат ли през ръката немските родители или това само в Бг се практикува?
« Последна редакция: Август 26, 2012, 23:13:58 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #63 -: Август 26, 2012, 23:37:50 pm »
Раши, аз и още много майки и татковци останахме безмълвни и невярващи на очите и ушите си. Ако не бях там, нямаше да повярвам, че се е случило, но уви.... Истина беше...

Veni, не ми се иска да попадам идентична ситуация, защото съм по- сприхава и не знам как бих отреагирала към майката, но със сигурност няма да бъда любезна.
Питам се как се възпитават деца без да им се правят забележки - как разбират кое е правилно и кое не. Ще се радвам, ако някой ми отговори, че сигурно съм доста изостанала вече с " правилното възпитаване на детето ми".
Лека нощ на всички и успешна нова седмица!


*
Re: Отново сахарска седмица 20.08 - 26.08.2012
« Отговор #64 -: Август 27, 2012, 00:02:51 am »
Не знам как е в Германия, но познавам немци, които накараха децата си да избухнат в плач, говорейки им с толкова равен и спокоен тон... а после, когато децата плачеха (на 4г. и на 6г) нито една утешителна дума, жест или нещо подобно. това ми се стори по-зле, отколкото да му плеснеш два шамара, както се казва, да знаеш за какво реве.
аз нямам никакъв опит нито с градинки, нито с детски клубове, обаче докато мога, няма да ги водя по такива места. въпреки че според мен агресията по градинките е добра подготовка за агресията в детската (държавна) градина. Момчил го поотупаха в началото и го спаси само това че е по-едър и висок от другите и някак не смеехаа да го закачат много...