0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #80 -: Септември 05, 2012, 10:55:36 am »
Димитровград /нали сме от там :)/
Ароматизатор /тук имаме един участник, познал верният отговор  :lol:/
Кара /кара колата, влака и т.н., все още не може да казва "Р"/

Не знам, защо се затруднява толкова на тоя "Димитровград", принципно доста правилно изговаря думите и почти не е говорил бебешки.


*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #81 -: Септември 05, 2012, 15:40:57 pm »
"тилили" трябва да е филия
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #82 -: Септември 05, 2012, 22:49:47 pm »
Един веднъж....еди си какво (Един път...)
Крокодилка - проходилка
Не знам защо нарича улука пушка :? Един ден гледа картинки с нарисувани неща и буквичките за да учи букви по собсвено желание и на У обяснява: "това е пушка по която  като вали дъжд тече вода" :DDDD
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #83 -: Септември 05, 2012, 22:55:30 pm »
Аз по повод на темата за циците  :lol:. Баткото като беше на 3,5 ми заяви, че съм цоцолана/май искаше да каже, че имам цици/. А малко преди това гледаме снимки, на които съм с корем. Баща му му обяснява, че братчето му ми е в корема и за това е толкова голям. Криси го погледна и заяви много сериозно: "Мама е изпапкала Анди!" :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #84 -: Септември 05, 2012, 23:38:49 pm »
"тилили" трябва да е филия
:-) сирене е


  
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #85 -: Септември 06, 2012, 11:45:48 am »
Ники има навика когато заспива вечер да си дъвче калъфката на възглавницата :oops: не успях да го отвикна, но имаме напредък. Постоянното пране е разръфало края на една от калъфките и той вчера я гледа и ме пита "мамо, защо калъфката е счупена" :lol:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #86 -: Септември 06, 2012, 16:45:27 pm »
хихи, едно от три - задобрявам  :lol:.

Вчера обещах на малката, че като изчистя на мивката ще правим двете розички от плат. И тя ме чака. После обаче имаше едни документи, дето трябваше да прибера и тя пак ме чака и вече се изнервя. И почва
"Айде, бе мамо,айде бе мамо!",
"Моля те, стой спокойно само една минута и ще правим двете розички. Само да си довърша тая работа". Ама тая минута много дълга й се видя, та по едно време се врътна и вика:
"Аааа, първо беше на мивката, после работа, работа ... ми да си работила като си била на работа цял ден!"

Сутринта малкият сънено ме помоли да не светкам лампата в спалнята, защото очите му ставали едни такива остри.

След час вече пак сиутацията в коридора на излизане, той се мотка. Чорапите наобратно, забравя това, онова. Аз съм набрала и изстрелвам 120 думи в минута, как е голям, как вече сам трябва да се справя с обличане и да мисли какво прави.
"Ама аз съм дете, възрастните помагат на децата!" 8O
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #87 -: Септември 10, 2012, 11:50:04 am »
Като каза за острите очи, та ме подсети за бисера на мой племенник, който разказваше, че едно дете нещо го ударило или обидило в детската градина и на въпроса ни, а той какво е направил, отговори: "Как какво? Погледнах го с ОСТРЕН поглед!" Послед сума време го карахме като се сетим да ни демострира този свой острен поглед.
А моето дете в първа група много впечатлено, че госпожите пишат нещо в един голям "гневник". Те и до сега в трета продължават да си пишат, а той не ще и да се издума, че правилно е да се каже дневник - гвеник, та гневник.
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #88 -: Септември 10, 2012, 15:36:09 pm »
Понякога децата виждат нещата по начин, който дори не сме се и замисляли някога :)
Моят племенник като беше малък и видеше луната като полумесец, възкликваше "Виж, Луната е като нокът" :)


*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #89 -: Септември 10, 2012, 16:25:00 pm »
Преди години сме на море и големият ми мрънка на плажа за царевица. Но от плажа нищо не се купува (принцип) и се разбираме, че ще вземем царевица от селото. Вечерта отиде при една жена с казан да си купи царевица. Тя му я посоли и му я даде. Само като я захапа хлапето и се развика: "Мамо, тази баба е вещица! Омагьосала ми е царевицата, така че да ме щипе по устните!" И като ревна... голям срам.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #90 -: Септември 11, 2012, 22:09:35 pm »
един пресен бисер от преди час.
Деси реди пъзел на пода, ама сложничък около 200 и кусур части и не й върви много, а Елена я обикаля периодично и подпитва - Деси, какво правиш, до къде стигна. - и така около 5-6 пъти. Деси не й обръща внимание, но на последното подпитване, явно и писна и вика - Елееенааааа, хубавите неща стават баааавно :lol:
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #91 -: Септември 12, 2012, 10:55:24 am »
Тео рисува на магнитната дъска, по едно време се чува рев.
аз: Какво става?
той: мамо, искам да нарисувам здраво покривче, а винаги ми се пада риба. ето виж (драска нещо) пак ми се падна риба
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #92 -: Септември 12, 2012, 12:09:00 pm »
Историята на hope-love ми напомни за моето детство. Веднъж като се прибирах от детска градина много упорито спорех с майка ми, че на едно момиченце са му намерили  в главичката "гнили", а майка ми се опитваше да ме убеди, че са и намерили гниди /въшки/. Е, не можа да ме убеди жената и това си е. :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #93 -: Септември 13, 2012, 03:37:54 am »
От вчера...Митака и племенницата ми също на 5г играят...
аз слушам от другия край на двора...

Митака...
- Мими, хайде да играем на Мъж и Жена...
Тя...
- Добре, Скъпи!На работа ли отиваш...
Той...
- Да, слагам ботушите и отивам на язовира...

После тя му звъни на въображаем телефон...Бебето е котето Гошо,
което Калина услужливо им подаде!
- Скъпи, ама детето не иска да спи...скарай му се...
Той...
- Кажи му, че няма да му донеса играчка / рибка...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #94 -: Септември 13, 2012, 08:00:23 am »
Уникални са! Ние вчера стигнахме ситуацията на Пешек и Николета с животните и техните майки. Та в резултат "мама е една овца" и "тати патарок е Живко"  :D.
     
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #95 -: Септември 13, 2012, 08:11:38 am »
  :jump12:  mishanta, много ме разсмя.

Преди няколко дни обяснявам на Ели в градината нейната група(І) ще е смесена с големите дечица от ІV група. Следва въпроса:
-С Пепи ли?(приятелче от блока)
-Не, Пепи е ІІ група и е в друга градина.
-Но аз много го обичам...и той ме обича...обичаме се.  :lol:
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #96 -: Септември 13, 2012, 08:27:40 am »
По повод на обичането, Кате си има детска любов :D и оня ден баща ми нещо я премяташе насам натам, но Диманчо явно не доразбра, че те си играят, та като скочи да я защитава и вика: Не, не не остави Катето, тя ми е приятелка!!! Та чак дори скачаше на бой :DDDDD
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #97 -: Септември 13, 2012, 11:39:48 am »
Питам моите кои деца са им приятели и единия вика аз обичам Габито, а другия - аз обичам Невенка.
На другия ден обаче ги казват обратното.
Питам ги нали бяха обратното и Дани ми казва: "Е, сменихме си ги да не се караме"  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #98 -: Септември 13, 2012, 12:00:28 pm »
Учи се сама да си вдига гащите. Понеже винаги ги усуква долните и късите панталони, реши да ги свали нацяло и да обува първо едните, после другите. Преди малко ми се явява с два крака в един крачол, а долните изобщо необути. Питам я защо така
- Ами побвах, побвах, ама ни ми си поучава.
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #99 -: Септември 13, 2012, 13:00:18 pm »
Никола  към мен : "Ако поне половината от устата ти беше като на баба, щеше да ми казваш "Гледай си спокойно филмчета Нико, гледай си" а не само да повтаряш непрекъснато "Чети Никола, пиши Никола""

Учим се, че не се прекъсват чужди разговори, изчакваш да свършат другите и тогава почваш. Никола "Ама вие въобще не ми давате да се изразявам!!!"

- Ще взема да се оженя за братовчедка ми.
- Не може, братовчедите не се женят помежду си.
- Ама тя ми е братовчеДКА, не братовчеД
- Добре ...БратовчеДКИТЕ не се женят с братовчеДИТЕ
- Е за кого предлагаш да се оженя тогаваааа
- Може би още не я познаваш
- Е браво бе мамо ... за непознати ли да се женя
С Нико обсъждаме снахата ...
« Последна редакция: Септември 13, 2012, 13:05:31 pm от Fussii »
В очакване ....