0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #100 -: Септември 13, 2012, 14:25:46 pm »
По повод забележките за навика да прекъсва разговори, нашето момче подхожда вече "възпитано": "Извинявам се, че ви притеснявам, знам, че не е хубаво да се прекъсва, ама трябва да кажа нещо веднага, че иначе ще го забравя". Следва укорител поглед от моя страна и оправданието: "Ама аз наистина много бързо забравям!"
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #101 -: Септември 13, 2012, 14:47:38 pm »
Ох, тези които ме познават, знаят, че много говоря. Ама излишно много. Е нали сте чували приказката „Всеки си намира майстора“ - моя го намерих вече. Това дете говори повече и от мен :lol:. Но още не може да ни прекъсва толкова учтиво. За сега е „ чакай да кажа“ или „ мъкни да ти аскажа“. Повтарям и повтарям, че не се прави така. Може и да вдене някога.
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #102 -: Септември 13, 2012, 14:51:54 pm »
По повод забележките за навика да прекъсва разговори, нашето момче подхожда вече "възпитано": "Извинявам се, че ви притеснявам, знам, че не е хубаво да се прекъсва, ама трябва да кажа нещо веднага, че иначе ще го забравя". Следва укорител поглед от моя страна и оправданието: "Ама аз наистина много бързо забравям!"

еее, моля те, учтиво е детето, аз хващах главата на този, който не ме слуша и я обръщах към мен, че да ме гледа, докато говоря :lol:

Фуси, е избрахте ли някоя снаха, дето не е братовчед/ка :lol: :lol:
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #103 -: Септември 13, 2012, 15:10:42 pm »
Ох, аз така не съм се смяла скоро...

Женитбата е голяма драма за Митака...
Първо се разочарова , че не може да се ожени за мен,
после Калина също отпадна, вчера Мими защото му е братовчедка...

Идва снощи , на улицата сме играят и тихо на уше ми шепне:
- Мамо, а Сиси...за нея може ли?

Едва се сдържам да не се разсмея, защото за него е много сериозно
всичко това и най-малкото усещане за шега и присмех,
ще е голяма драма и само мога да предполагам чувствителната му душа как ще реагира!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #104 -: Септември 13, 2012, 15:14:11 pm »
ние имаме съседки близначки и драма с женитбата няма  :lol: един ден се жени за едната, следващия за другата, ако го ядосат и двете за братовчедка им, която е на 6 години  :lol:
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #105 -: Септември 13, 2012, 15:38:43 pm »
Никола се жени на ден по пет пъти, от скоро вече и за деца говорим :))))

Бабата на Нико - "Никола, защо рисуваш само принцеси и русалки, нарисувай нещо друго". Нико - "Ами какво да правя като много харесвам жени бе бабо ..."

А за курса по рисуване каза следното - Много обичам да ходя на рисуване - там има едни големи какички, които ме мислят за страшен сладур.

Въобще добре се оправя с жените поне за това няма да го мисля
« Последна редакция: Септември 13, 2012, 15:44:01 pm от Fussii »
В очакване ....
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #106 -: Септември 13, 2012, 15:58:23 pm »
 :lol: :lol: Тоз Никола голям Дон Жуан бил :) С децата няма скука май :) Аз чак започнах да съжалявам, че записах малкия на градина, толкова ми е шарен денят вече....


Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #107 -: Септември 13, 2012, 16:19:15 pm »
Никола се жени на ден по пет пъти, от скоро вече и за деца говорим :))))

Бабата на Нико - "Никола, защо рисуваш само принцеси и русалки, нарисувай нещо друго". Нико - "Ами какво да правя като много харесвам жени бе бабо ..."

А за курса по рисуване каза следното - Много обичам да ходя на рисуване - там има едни големи какички, които ме мислят за страшен сладур.

Въобще добре се оправя с жените поне за това няма да го мисля

 :jump12: :jump12:
[/url][/url]
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #108 -: Септември 14, 2012, 12:18:34 pm »
И Сияна много се вълнува от женитба и от деца.  А скоро ми заяви следното:
"Мамо, аз като порасна, още същия ден ще си намеря мъж и след това ще си родя тризнаци."

А най-сладкият бисер от морето е следният: Сядяме в ресторант и поръчваме калмари на скара, при което тя ококорва очи и казва:
"Вие с тати ще ядете комари на скара!"

Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #109 -: Септември 23, 2012, 01:39:49 am »
Имам си най-грижовния двегодишен син! :D :D

и така, днес следобед лягам с него на спалнята да го приспивам. Но, както знаете, често се получава обратния ефект и усещам, че се унасям.
Косьо: Мамо, спиш ли?
аз:    Дааа.
Косьо:(идва и ме целува нежно по бузата, след което ме завива с чаршафа.) - Мими, затварям тук вратата, че мама спи. :D

Е, вярно, след 5 мин. нахлуха и двамата и започнаха да скачат върху мен, а Косьо да ме хапе по шкембето. :lol:

Много е смешен. Като го повикам по име: "Косьо?", той отговаря: "Да, кажи?":lol:

От скоро си е харесал фразата "без да искам" и я употребява където трябва и не трябва. Например, ухапва ме по ръката или по шкембето, аз извиквам и му обяснявам, че така ме боли, той ми вика: "Ама без да искам!" Да, да, без да искал! За туй съм все синя и мога да му преброя зъбите, като си погледна ухапаното. Като падне и като стане, пак казва: "Без да искам паднааах!"

Вчера в Кауфланд, купила съм няколко сапуна. А нашият седи вътре в количката и ми изхвърля сапуните навън.
 - Ей, Косьо, какво правиш? - карам му се.
 - Без да искам, мамооо! Аз без да искам ги хвърлих!

 :lol: :lol: :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #110 -: Септември 23, 2012, 09:30:54 am »
- На секи сучай.
Това е любимата фраза тези дни. Значи за всеки случай и се използва с повод и без повод.
А „да, кажи“ периода и при Ники го имаше. Реших, че аз често отговарям така и за това тя ме копира.
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #111 -: Септември 23, 2012, 11:24:30 am »
Хахах, големи са сладури  :lol:
Нашето любимо е: "Гледай ме в очите, докато ти говоря" И сега последно време единия казва:"Хрумна ми една идея", другия:"На мен ми дойде една идея" и се почва спор на кой е идеята, а каква е - идея нямам  :lol: :lol: :lol:
Мималата седмица, докато се гледахме сутринта ги чувам че се будят и говорят:
- Криси, наспа ли се (шептят)
- Да, ама мама още спи
- Дай да станем тихо, да не я будим и да отидем да си стоплим мляко
- Ти можеш ли?
- Ми мога - то е в хладилника, пък после ще завъртим копчето на печката  :lol:
- Ама първо трябва да се облечем, че мама ако ни види голи в кухнята ще се кара  :lol:
Прекъснах им заниманията между обличането и топленето на мляко, че можеше и да не си намеря кухнята иначе  :lol: Но имат желание да се оправят сами  :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #112 -: Септември 23, 2012, 12:54:11 pm »
При нас имам една идея е "падна ми една идея" :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #113 -: Септември 23, 2012, 12:58:39 pm »
При нас имам една идея е "падна ми една идея" :D
Това и "излезна ми една идея" се използваше преди да обясня с кои думички може да се комбинира "идея"  :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #114 -: Септември 23, 2012, 13:06:37 pm »
При нас смешките се получават като трансформират немските думи на български. Много често не са гладни, ами имат глад. Не мирише, ами мишише. Обувките са обухе и се бухат, не обуват :) Гоненицата е хваница, а китеника у дома е гросе бодеа /от голям и боде/. Самолета е мусолет, а понеже баща ми му казваше мушморок, думата стана мушорок. Кума Лиса е Кули Миса, а щъркела - щръка. Точилката чукилка, а кашля е кляша.
Мила пък наскоро ни обясни, че искала да отиде на почивка да се измори от нас :D При нея голото дупе е голо пе. Един ден се сърди на батко си и се чува - аз съм не съм казала, че си фофлюф /охлюф/. Сменям й памперса един ден и тя заявява на баща си - Тати, тука имам една паяжиница  :lol: А като е болна температурата е панталула :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #115 -: Септември 23, 2012, 13:19:16 pm »
При нас имам една идея е "падна ми една идея" :D
Това и "излезна ми една идея" се използваше преди да обясня с кои думички може да се комбинира "идея"  :lol:
При нас пък "Кажа ти една идея" и като чуе някой да говори "Чувам този глас..." :D

Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #116 -: Септември 23, 2012, 15:33:28 pm »
Днес по обед отиваме до аптеката. (Аптеката е на наша съфорумка и нейната колега там също ни познава.) Михаела заръчва:
 - Един Вентолин.
В това време Дребчо се повдига леко на пръсти, показва се през прозорчето на аптекарката и казва:
 - А пък аз се казвам се Константин. :wink:

 :lol: :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #117 -: Септември 23, 2012, 17:19:16 pm »
 
Днес по обед отиваме до аптеката. (Аптеката е на наша съфорумка и нейната колега там също ни познава.) Михаела заръчва:
 - Един Вентолин.
В това време Дребчо се повдига леко на пръсти, показва се през прозорчето на аптекарката и казва:
 - А пък аз се казвам се Константин. :wink:

 :lol: :lol:

:D :D :D

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #118 -: Септември 24, 2012, 07:54:20 am »
При нас смешките се получават като трансформират немските думи на български. Много често не са гладни, ами имат глад. Не мирише, ами мишише. Обувките са обухе и се бухат, не обуват :) Гоненицата е хваница, а китеника у дома е гросе бодеа /от голям и боде/. Самолета е мусолет, а понеже баща ми му казваше мушморок, думата стана мушорок. Кума Лиса е Кули Миса, а щъркела - щръка. Точилката чукилка, а кашля е кляша.
Мила пък наскоро ни обясни, че искала да отиде на почивка да се измори от нас :D При нея голото дупе е голо пе.
А нашето „пе“ означава прасе :-). Това с езиците е много смешно. Ивана от няколко дена е започнала да слага „а“ пред съшествителните :-) примерно „а коте“.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #119 -: Септември 24, 2012, 09:20:37 am »
О това и моите го правят, ама те спрягат думата :D
А преди време се смяхме много, защото както си седим и Алекс заявява на баща си - тате, можеш ли да ме шибнеш - и ние седим и го гледаме и не можем да проумеем защо трябва да го шибваме или да го удряме :lol: А той човека искал да го бутнем малко :D А на Мила пък фразата е - Тати, канс ту мих бутнен :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю