0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Бисерите на нашите деца :)
« -: Август 17, 2012, 10:36:53 am »
Хайде тук ще споделяме бисерите на нашите деца :)

Моето още няма такива, затова засега само ще чета :)

Един от астралната ми близначка Стефи :)

ще ме прощавате, че ще прекъсна разговора на професионална тематика, но понеже стана въпрос за детските бисери по-рано, един пресен от онази вечер
на гости са ни Дани, Теодора взе нещо да проявява характер, майка й се опитва да овладее ситуацията, а Стефания отстрани компетентно:
Ох, Дани- остави я! Какво да ти кажа- детски му работи. :))))))))))))))


*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #1 -: Август 17, 2012, 11:01:44 am »
Тъй като ние сме все още във възрастта на постоянното задаване на въпроси и все още няма някоя хитова реплика, ще споделя две от любимите интерпретации на думи на сина ми:
пинкутър - компютър
мускачка - прахосмукачка
Нашия Мечок - Маша и Мечока
Всеки път успява да ни разсмее.  :D :D :D
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #2 -: Август 17, 2012, 11:08:29 am »
една случка с Елена която тогава беше на 2.6г.
Кръщавам дъщеричката на моя много добра приятелка, дететнцето е на почти 2г., след църквата се събираме в един ресторант да се почерпим. Свършва празника и си тръгваме, аз съм хванала Ели за ръчичка, Дени я държи майка й. Двте вървят една до друга и детето казва на Ели:
- Ели, дай цицицка(ръчичка)
Елена гледа лошо, детето повтаря няколко пъти, Елена продължава да я гледа лошо и след 5 път казва възмутено вдигайки ръце:
- ееее нямам цицки (цици).... :lol: :lol:
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #3 -: Август 17, 2012, 16:47:38 pm »
При нас бисери има много, всеки ден се смея сама. Миналата седмица бяхме на гости двете с Теди при моята майка. Купихме книжка със стикери на Дора Изследователката. И Теодора вербува баба си да лепят. Питам "какво правите?", отговор "залепиваме Дори с баба"  :lol:. Или "Теди, къде си?", отговор "Ето ме съм"  :). Напоследък е научила думите "просто" и "обаче" и лягаме от смях, когато реши да ги използва. Разговор с баща и по телефона пак от миналата седмица. Той "как си тате?" Тя "не слушам тате, даа. спънала съм се на пъзалката и паднах, даа. и пак чевени кротове /червени кроксове/имам, даа."
     
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #4 -: Август 17, 2012, 19:20:04 pm »
Ники, поздравления за темата, страхотна идея :)

 :lol: :lol:

И при нас като при Дани всеки има много бисери  :D Диляна знае вече много думи, даже ме учудва със сложни такива, които съм й говорила, тя ги е запомнила и в един миг ги казва толкова смешно  :lol: Понякога й се разбират от раз, понякога трябва да гадаем, но смехът всеки ден е гарантиран  :D

Наскоро рисуваме върху аквадудъла и Диляна искаше да й нарисувам - Синце, Уна /Слънце и Луна/. По едно време вика - Мамо, пиши гисики  :lol: И аз  8O Какво е гисики, мамо? Гисики. С баща й доста се чудихме какво е гисики  :lol: И накрая включвам, че след като искаше Слънце и Луна, гисики може би са звездички  :lol: И след като я попитах - Зведички ли искаш да ти нарисувам? И тя - Дааааа  :lol: Едва ли не ни каза - Разгеле, сетихте се  :lol: :lol:

На Диляна съм й забранила да пипа пералнята, след като един ден като отворих люка и шурна една вода, а тя да вземе да завърти копчето на "без центрофуга"  :lol: Та идва в кухнята, посочва пералнята и вика "Мама, мама". Аз казвам "Да, там само мама пипа". А тя: "Диди пипа, неее  :lol:

Ето някои от нашите по-интересни думички:

башанта - бензиностанция
коу - клоун
офук - охлюв
окона - икона
ебе - небе  :lol: /ей тука не мога да я накарам да каже Н-то отпред и това е  :oops:
копут - компютър
попочи - пъпешче
тофон - телефон
сибика - фибичка
фонче - слонче
пекенка - прическа
пукука - пеперудка
телента - тоалетна
ташет - таралеж
фокетка - салфетка
фопачки - чорапки
пунинка - палачинка
лялятка - салатка
льольольо - розово
ляляльо - лилаво

хайде стига толкова засега :lol:
« Последна редакция: Август 17, 2012, 19:22:30 pm от Eли:) »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #5 -: Август 17, 2012, 22:11:39 pm »
От онзи ден:
Пешек, следобедният ѝ сън и малката фурия

Част първа. На мен ми се спи, а на нея не. Договаряме се аз малко да поспя, а тя да си почине. Всяка на леглото си. Лягам, затварям очи и след 20 секунди
- Моля мамо събуди се, отои си очите
-Защо?
- Да те видя.
Упражнението се повтаря 5-6 пъти.

Част втора. Покатерила се е на гърба ми, напъхала си лицето в моето и ми говори
- Спинкай чеденце на мама - 5 секунди пауза - мамо викай помощ
-Защо?
- Да не спася.
- От кого бе маме?
- Ми да не паднеш.
 Спалнята е огрооомна, но тя се грижи все пак.

Част трета. Натирвам я в хола, който е преходен със спалнята. Отива, прави нещо и идва да ме информира какво е направила.
- Аде пак ми кажи „отибай да си игайш”
- Отивай да си играеш
30 секунди играе и после отначало. Пък и играе само с шумните играчки.

Познайте дали успях да спя  :lol:

„Обаче“ ѝ беше станало паразитна дума:
- Обаче ко е тоа? Обаче како пайш? и още и още.

Понеже много пита и то понякога неща на които нямам отговор, казвам „Не знам“. Тогава ми се отговаря „помиси си“. Та новит хит сега е:
- Защо плачеш сега? - за поредната глупотевина естествено.
- Мииии, мисих, мисих - ни знам. :lol:
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #6 -: Август 17, 2012, 22:19:41 pm »
-Мамо, трябва да ми дадеш бонбони за награда..
-Защо трябва да ти давам?!!
-Защото ме боли гърлото и те ще убият микробите! 8O

В зоопарка сме пред една стъклена клетка и вътре има огромна хлебарка. Една майка обяснява на детето си: "Ето това е хлебарка." Моят поглежда към тях и много сериозно заявява: "Ние ги убиваме!" :lol:

магазин-гамазин
чекмедже-гамазе
тигър-тигъш
« Последна редакция: Август 17, 2012, 22:39:58 pm от Tutto_bene »
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #7 -: Август 18, 2012, 00:32:08 am »
магазин-гамазин

1:1
чекмедже - мекмедже, сега вече май правилно го казват.

Бисер:
Младежът стои наказан до стената и трябва да мисли за лошото си поведение. Аз го гледам изпод вежди и следя какво прави. Той се чекне, кълчи и почва да вика : "Кажииии, кажи ми бе мамо?" Аз не чувам и наблюдавам какво се случва, той продължава да иска да казвам. Не издържам на ненайстото високо "Кажииии?" и го питам какво иска.
"Ами кажи ми ги бе, кажи ми, ония, думите, дето трябва да те излъжа, че ще слушам и да ме откажеш!" /тоест да го освободя от наказанието/. 8O

Същият маймун е на 3 години. Стягаме се да излизаме тримата, жега в коридора и аз пуфтя да обувам сандали. Обаче му няма единия сандал. Ровя, търся и те уж гледат - няма. Накрая фиксирам, че той крие сандала си зад гърба. Направо си ми гледа сеир детето. И почвам да му се карам, че закъсняваме, вече ще стане топло на вън, защо така крие сандала и ме кара да  търся. Поглежда ме ехидничко и казва "Емииии, като ти е слаба организацията..." Направо не можах да повярвам, че се случва и го чувам.
« Последна редакция: Август 18, 2012, 00:34:03 am от *vera »
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #8 -: Август 18, 2012, 00:38:22 am »
"Емииии, като ти е слаба организацията..." Направо не можах да повярвам, ...

ей това ме разби! :lol: :lol: :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #9 -: Август 18, 2012, 11:43:18 am »
Баткото идва при мен и понеже баща му излезе и го няма повече от час пита: "Къде е татко ти? Защо се бави толкова много?"
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #10 -: Август 18, 2012, 12:30:36 pm »
Чекмедже явно на всички им е трудна.
При нас е чекчеме  :lol: Когато се старае, го казва правилно, но по-често го бърка. :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #11 -: Август 18, 2012, 13:15:37 pm »
Пичиже е нашата версия. :lol:

Иначе докато я учех за животните и техните малки, бяхме
- Ники мауку пиенци, мама - кокошка.
- Ники мауку тиенци, мама - кава.
- Ники мауку кучинци, мама - кучка.

Най-смешно беше, когато обяви, че понеже тя е „мауку кукудиучи (крокодилче)“ значи мама е „кукудиу“, а баба - „гуям кукудиу“. Добре че баба ѝ не се връзва на такива неща, че иначе .... снаата уди детето, че свекървата е голям крокодил. :lol: :lol: :lol:
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #12 -: Август 18, 2012, 20:11:36 pm »
Eee,мн готина тема :D.Нашите думички-бисери са:
чекмедже-макадже
чешма-мишма
коприва-покрива
капачка-пакака
Иначе израза с който ме срази вчера беше:
Мъжа ми се прибира от работа и ме пита дали съм му направила пълнозърнест хляб,а аз почвам да му обяснявам как съм забравила,при което Митко казва:
-Абе мамоо,ного си смотанааа 8O :D
« Последна редакция: Август 18, 2012, 20:19:57 pm от parsi »

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #13 -: Август 19, 2012, 15:25:00 pm »
Пичиже е нашата версия. :lol:

Иначе докато я учех за животните и техните малки, бяхме
- Ники мауку пиенци, мама - кокошка.
- Ники мауку тиенци, мама - кава.
- Ники мауку кучинци, мама - кучка.

Най-смешно беше, когато обяви, че понеже тя е „мауку кукудиучи (крокодилче)“ значи мама е „кукудиу“, а баба - „гуям кукудиу“. Добре че баба ѝ не се връзва на такива неща, че иначе .... снаата уди детето, че свекървата е голям крокодил. :lol: :lol: :lol:

ХА ХА ХА, еее това направо ме размаза от смях :lol: :lol: :lol:
Оф, Пешек, не мога да спра да се хиля  :lol: :lol: :lol:
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #14 -: Август 19, 2012, 19:02:12 pm »
Пичиже е нашата версия. :lol:

Иначе докато я учех за животните и техните малки, бяхме
- Ники мауку пиенци, мама - кокошка.
- Ники мауку тиенци, мама - кава.
- Ники мауку кучинци, мама - кучка.

Най-смешно беше, когато обяви, че понеже тя е „мауку кукудиучи (крокодилче)“ значи мама е „кукудиу“, а баба - „гуям кукудиу“. Добре че баба ѝ не се връзва на такива неща, че иначе .... снаата уди детето, че свекървата е голям крокодил. :lol: :lol: :lol:
Това ме подсеща за един виц, дето едно дете се возило с родителите си в такси. И през цялото време повтаряло подобни съждения на висок глас. В един момент таксиджията не издържал и го питал "А ако майка ти е кучка, баща ти тъпанар?", а детето отвърнало "таксиметров шофьор!".

Днешният бисер е, че ходихме да ги подстригват и малкият коментира "Тази жена беше много справъчна". И повтаря няколко пъти. Защото му обрала врата и нямало косъмчета, да му боцкат. А всъщност имал предвид старателна.
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #15 -: Август 19, 2012, 19:47:37 pm »
Криси: Мамо, много те обичам, много си хубава!
Дани: Даже си красива, направо си страхотна!
Криси: Всъщност си сладка  :lol: И имаш дълги крака (което въобще не е вярно)  :lol:
От сега знаят как да разтопят сърцето на жена  :lol:

при нас палачинки бяха почоветинки
комари - мухари
танцувам - цанцувам
пеперудка - папапутка
Вече не им ги помня другите преводи на думи, като се сетя ще добавям. Да ме пита човек защо не си записвах.
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #16 -: Август 19, 2012, 22:40:03 pm »
Ааааааааааааа тука ще надничам, голяма веселба! :lol:

Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #17 -: Август 20, 2012, 01:02:14 am »
Нашият е на тема "Комплименти" :)
Като му дойде музата все нарежда от сорта "много хубави очички имаш" /на едно бебенце, което срещнахме случайно/, "много хубави колички имаш" на едно познато детенце, но когато един ден докато се обличах се изцепи "много хубави цици имаш" 1 минута стоях и не знаех как да реагирам. Накрая ме напуши на смях и познайте.... след това когато трябва и не трябва се повтаряше въпросния комплимент  :oops: А сега как да му обясня, че някои комплименти не бива да се казват пред всички :)


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #18 -: Август 20, 2012, 07:04:33 am »
Хе хе,страхотна тема. При нас почти няма дума която да не е  сбъркана, все са хитове. Особено са ми смешни смесиците между англисйски и български. днес, обяснявайки ми, че се е напикала  ми каза „Мана ( така си вика на Ивана) кала my гащи “


  
*
Re: Бисерите на нашите деца :)
« Отговор #19 -: Август 20, 2012, 07:08:56 am »
През последните два дни се убедих за пореден път, че моето диване помни абсолютно всичко казано и го използва когато и скимне. В събота вечер, приготвям я за сън. Баща и полегнал до нея на леглото. Слагам памперс и казвам "айде, готово дупе". Тя - "мама и тати дупешници"  :D. Вчера бяхме в зоопарка и пред клетката на вълците баща и казва "Теди, извикай вълчо да дойде насам". Тя започва "вълчо, ела бе, не съ прави на расеян, че не мъ чуваш"  :lol: