0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #40 -: Септември 29, 2012, 16:25:54 pm »
Хаха, ОТ ВСИЧКИТЕ КОМЕНТАРИ РАЗБРАХ САМО ДА СИ ПРОВЕТРЯВАМ ДОМА, ЧЕ КОЙ НЕ ГО ПРАВИ!!!!? То и малките деца знаят, че Ци, трябва да циркулира правилно и да влиза и "зарежда" дома!
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #41 -: Октомври 01, 2012, 07:32:45 am »
Може ли човек сам да определи дали в дома му или на работното място са налице такива негативни енергии?
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #42 -: Октомври 01, 2012, 11:02:05 am »
Хаха, ОТ ВСИЧКИТЕ КОМЕНТАРИ РАЗБРАХ САМО ДА СИ ПРОВЕТРЯВАМ ДОМА, ЧЕ КОЙ НЕ ГО ПРАВИ!!!!? То и малките деца знаят, че Ци, трябва да циркулира правилно и да влиза и "зарежда" дома!
Формално погледнато, в йога и цигун учат хората да дишат правилно, за да извлекат максимално възможната енергия от въздуха. Но на това chattenoire84 би възкликнала:"ХАХА, ЩЕ МЕ УЧАТ ДА ДИШАМ, ЧЕ КОЙ НЕ ГО ПРАВИ!!!!?"
Не мога да скрия приятната си изненада, че и малките деца знаят какво е Ци и знаят как се движи правилно. Сигурно  chattenoire84 знае и как да накара Ци да се движи правилно, което не мога да твърдя 100% за себе си. Тя е научила едно нещо, а това е стъпка напред. Знаем какво е казал Лао Дзъ за малката стъпка.
Проветряването влиза в половината от името на Фън Шуй, но всеки би се сетил, че това се върши навсякъде по цял свят, където не са и чували за китайски учения.
Може ли човек сам да определи дали в дома му или на работното място са налице такива негативни енергии?
С Фън Шуй можем да направим две неща за подобряване на обстановката вкъщи или на работното място:
1. откриване и неутрализиране/защита от Ша Ци
2. корекции на обстановката съобразно избраната методика на работа - вариантите са доста, защото и методиките са различни
Човек може и сам да направи всичко това, ако има необходимите знания и умения. Не препоръчвам самообучение от интернет или от книги. Битува една увереност, че всичко китайско е свързано с Фън Шуй и хората се хвърлят директно да пазаруват, да украсяват и да местят мебели. В книгите често има грешки, които няма как обикновен читател да разбере, обичайна е липсата на теория и даването на готови правила във вид на аксиоми. Интернетските материали обикновено са копирани откъде ли не, често вътре има откровени глупости и принципни грешки. Скоро попаднах на сайт на експертка от Бургас, която е ходила на курс при Лилиан Ту, но от написаното вътре  това не може да се приеме обективо, освен на доверие.
С методите на радиестезията можем да установим геопатологията и да си изберем средства за защита. Човек може да го направи и сам, но трябва поне минимално обучение. Казвам минимално, защото има хора, които са с вродена нагласа да приемат информацията отвън неволево и при тях работата с махало и багети тръгва веднага и без проблеми. Познавам хора, които дори в кръчма проверяват с махалото дали дадено питие е добро за тях. При други хора всичко това става бавно и трудно. В България открай време е имало хора, които откриват вода с лозова или лескова пръчка, без да са учили теорията на радиестезията. Днес в курсовете се дава теория и практика, но единствено постоянното упражняване и прилагане на знанията води до все по-добри и по-достоверни резултати. В радиестезията фините усещания са много важни и има възможности за получаване на грешни отговори, ако не са спазени необходимите условия за работа. Това важи главно за начинаещите.
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #43 -: Октомври 01, 2012, 20:35:32 pm »
Банко, започваш да ми лазиш по нервите, ти за идиотка ли ме взимаш, или какво? Много добре знам какво правят йогите и защо  е необходимо дишането и как се прави и защо, трябва да се прави! И като си толкова вещ във Фън Шуя наистина, ела със твоята лозова пръчка и установи, защо под къщата ми на село има река и как да я отклоня, нали си голям експерт?
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #44 -: Октомври 01, 2012, 21:40:59 pm »
Нека бъдем позитивни и да не се "караме" повече. osi_9
Сега се сещам, че ние като търсихме вода за кладенец, се обърнахме точно към такъв специалист, но ползвахме ограничено услугите му.

Знам, че е много важно, ако живееш в стар блок или къща какви са били предшествениците там.
Аз живея в момента в нов блок и се чувствам много добре. Не знам дали има нещо общо.
Единият китайски майстор, при когото мъжът ми ходи на практики, винаги на ново място спи в чисто ново легло, тъй като усеща духовете на тези, които са били там преди него.
Така например, когато е ходил на курс в Румъния, са били в хотел, за който той е казал, че голи духове се навъртат наоколо. Оказало се, че наистина в тази сграда преди години е имало секта, която изпълнявала ритуални оргии.
Само споделям интересен факт  :lol:
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #45 -: Октомври 02, 2012, 11:49:39 am »
Признавам, че не съм експерт от такъв висок ранг, че да отговоря защо някъде има подземна река, а и не мога да отклонявам подземни реки  :oops: :oops: :oops:
Но за духовете, без да е свързано с Фън Шуй, едно от обясненията е подобно на слушането на радио. Не виждаме радиовълните, но настройваме приемника на определена честота и слушаме предаването. С хората е подобно - някои могат да приемат сигнали, енергии, знаци и т.н. от друга честота, затова виждат духове. Други могат да видят аурата, дори човек може да се обучи да усеща аурата.
Темата е много обширна.
В повечето езотерични практики наистина се препоръчва някакъв вид енергийно прочистване на мястото, което може да се изпълни по много различни начини, дори и с религиозни техники.
Но и тук има и друг поглед - дали наистина влиянието на предишния собственик е дотолкова значимо. Обикновено примерите са за къщи, където е ставало убийство, това влияе на следващите собственици и т.н. В същото време се препоръчва да ползваш вещи на просперирал човек, за да ползваш и част от неговия късмет. Но няма много случаи, в които практиката да е потвърдила тази препоръка. Бих задал въпроса: ако ползвам писалката, с която Доналд Тръмп е подписвал успешните си договори, ще стана ли като него?
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #46 -: Ноември 07, 2012, 14:10:15 pm »
Записвам се да следя темичката, проявявам интерес, не съм прочела всичко написано до тук, така че ще запазя въпросите за по късно! Имам само едно питане или нещо като молба... има ли някъкъв бг сайт от който може да си поръчаш тези фигурки и монети с които най често се олицетворява Фън Шуй?
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #47 -: Ноември 07, 2012, 20:34:31 pm »
Има, няколко сайта, този е добър, от там имам няколко амулета, които оказаха сполучливо влияние, защото ми промениха светогледа: http://fengshui-bg.com/
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #48 -: Ноември 10, 2012, 12:14:24 pm »
chattenoire84 Благодаря!
Как се определя центъра на дома? И какво символизират конете?
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #49 -: Ноември 11, 2012, 23:39:25 pm »
Nocturnal_dove, трябва ти компас Лоу Пан, но си трябва наистина опитен специалист по фън шуй - китаец, не българин! Защото повечето българи са шарлатани. С това шега не бива.
Конете са символ на щастие, успех, късмет. Ново начало, символ на свободата и волята. http://bgfengshui.com/167/169.html
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #50 -: Ноември 12, 2012, 09:25:24 am »
Nocturnal_dove, трябва ти компас Лоу Пан, но си трябва наистина опитен специалист по фън шуй - китаец, не българин! Защото повечето българи са шарлатани. С това шега не бива.
Малко трудно ще си намеря китаец... Неможе ли сама да се справя... Какъв е този компас?
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #51 -: Ноември 12, 2012, 14:41:53 pm »
Ако може и съвет при избора на автор на Фън Шуй книга, разгледах доста предложения в онлайн книжарниците, но не мога да избера...
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #52 -: Ноември 12, 2012, 18:09:46 pm »
Виж това сайтче: http://fengshui-bg.com/
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #53 -: Ноември 13, 2012, 09:39:23 am »
Записвам се да следя темичката, проявявам интерес, не съм прочела всичко написано до тук, така че ще запазя въпросите за по късно! Имам само едно питане или нещо като молба... има ли някъкъв бг сайт от който може да си поръчаш тези фигурки и монети с които най често се олицетворява Фън Шуй?
Фън Шуй не се олицетворява с фигурки и монети - там се действа по друг начин. Но нищо не пречи да си напълниш къщата с тях - може пък и да помогнат!
chattenoire84 Благодаря!
Как се определя центъра на дома? И какво символизират конете?
Център на дома се определя лесно, ако формата му е правоъгълник или кръг. Във всички други случаи се търси центъра на тежестта (площният център) - лесно е, ако имаш добри знания па геометрия или аналитична геометрия. Разбира се, това се обяснява и на курсовете за базово ниво по четири различни начина.
Коне във Фън Шуй няма - никъде, в никоя школа и по никакъв начин. Конят е животно от китайската астрология и оттам - в китайския календар. Той се асоциира с посоката юг, но това няма нищо общо с Фън Шуй. Разбира се, не е лошо да си накупиш няколко коня по 75 лв. единия, най-добре е да са 8 и да ги сложиш в осемте посоки на света, за да е сигурно, че ще донесат най-много щастие, успех и късмет. Но само в офиса - така пише в описанието в сайта. В Китай нефритът е по-скъп от златото, но като ти предлагат нефритен кон за 75 лв. - не се колебай, това може да е изгодна сделка. :):):)
Nocturnal_dove, трябва ти компас Лоу Пан, но си трябва наистина опитен специалист по фън шуй - китаец, не българин! Защото повечето българи са шарлатани. С това шега не бива.
chattenoire84, би ли обяснила на нас, простите шарлатани, както и на широката публика, как с компас Луо Пан ще си намериш центъра на дома.
Ако може и съвет при избора на автор на Фън Шуй книга, разгледах доста предложения в онлайн книжарниците, но не мога да избера...
За качеството на книгите по Фън Шуй на български език виж тук: редактирано от модератор - нерегламентирана реклама.
« Последна редакция: Ноември 14, 2012, 14:32:16 pm от Елфи »
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #54 -: Ноември 13, 2012, 12:56:10 pm »
Добри знания по авалитична геометрия??? Я се съвземи малко! Нищо не разбрах от това как да си определя центъра на дома!
*
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #55 -: Ноември 13, 2012, 15:09:38 pm »
chattenoire84 не разбираш АГ затова :) Банко не е обяснил точно, но се дочертава до фигурата къщата и там където се пресичат диагоналите на тази фигура. Всъщност май не е само това, защото си спомням, че май може да има 2 центъра и тогава се избира единия пак по определени критерии. Като цяло специалистите са затова, а любителите трябва малко повече да се потрудят  :D
Банко не се впрягай от "шарлатани" все пак доста са такива  :D а всеки, който иска да ти вземе парите е лош  :lol:
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #56 -: Ноември 13, 2012, 20:16:52 pm »
Добри знания по авалитична геометрия??? Я се съвземи малко! Нищо не разбрах от това как да си определя центъра на дома!
Казва се аналитична геометрия, а не авалитична.
Това е един от начините за намиране на центъра на тежестта - разделя се площта на прости форми, избира се удобна координатна система, намират се координатите на центровете на отделните форми, сумира се произведението от всяка площ със съответната координата и се разделя на сумарната площ - така се получава едната координата; другата е по същия начин. Така имаме вече координатите на центъра на тежестта на цялата площ, нанасяме в координатната система и действаме по-нататък с анализа по Фън Шуй.
chattenoire84, ако не разбираш метода, не се напрягай - такива неща се учат в техническите специалности. Няма как да ти го обясня дистанционно, защото са нужни и други знания по математика. На курсовете го обяснявам бавно и напоително, докато всички разберат, а това става трудно, защото хората масово не са учили висша математика. Другите три метода за намиране на център на тежестта на дома са по-лесни, но тук не е он-лайн обучение, за да обяснявам и тях.
Само не можах да разбера защо съветваш хората да си купуват компас Луо Пан за намиране на центъра на дома 8O 8O 8O
Ако можеш да различиш истински от сувенирен компас Луо Пан, както  и Ян-компас от Ин-компас, както и компас Сан Хъ от компас Сан Юан, включително и четенето на йероглифите - ще те поздравя.
Nocturnal_dove , опасявам се, че трудно ще намериш добър специалист по Фън Шуй - китаец, защото те са избягали от Китай преди повече от 60 години. Затова признатите майстори са в Хонконг, Малайзия, Сингапур, Тайван и Тайланд.
« Последна редакция: Ноември 13, 2012, 20:37:46 pm от Банко »
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #57 -: Ноември 14, 2012, 13:36:08 pm »
Благодаря на всички за искренните мнения, но явно безплатна помощ няма да си намеря. Скъпи Банко, провеждания от вас курс предполагам не е безплатен, значи за да се науча на каквото и да било от вас трябва да дойда и да си платя една цифра... не благодаря... Колкото до нефритения или там къвто и да е кон...не се е*авайте с мен моля ви се...толкова пари за няква си смотана фигурка няма да дам...Колкото до коня във Фън шуй, не че нещо ама съм гледала предавания по Фън шуй и незнам защо там имаше и кон като олицетворение на нз си кво, аз ако помнех нямаше да питам...
"Фън Шуй не се олицетворява с фигурки и монети - там се действа по друг начин" -моля ви се Банко не ме разсмивайте  :D :D :D за да не ви обяснявам значението на думата олицетворява... Разбирам че сте много запознат, но дали пък чак толкова, че да бъдете добър съветник... Е явно ще си търся това което ме интересува другаде...
Ааа за центъра на дома, учила съм и висша математика, но никъде не видях да обясните формулата по която да си го намеря... Колкото до сайтчетата и специалистите предлагащи тези услуги... не мерси... Колкото до chattenoire84 нямам нищо против нейните съвети и мнения, както и а всички останали...
Другите три метода за намиране на център на тежестта на дома са по-лесни, но тук не е он-лайн обучение, за да обяснявам и тях.
Предлагате ли безплатно онлайн обучение???
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #58 -: Ноември 14, 2012, 13:46:13 pm »
Пхаха...Колкото до китайските специалисти... Ей сега паля сувалката и заминавам за Тайланд, Малайзия, Сингапур... Или не по добре с машината на времето да върна 70години назад и да си грабна няколко докъто не са избягали от Китай... Кво ще кажете, ако искате и на вас да взема по един... Хорааа??? Аз ако имах възможност да ходя да търся специалисти и да давам пари тук и там, въобще нямаше да си задавам въпросите тука, не мислите ли?  :D :D :D

chattenoire84 ако ме питаш, смени заглавието на темата си на "Фън Шуй за любители" ;) така всеки ще е на ясно че тук специалисти няма ;)
« Последна редакция: Ноември 14, 2012, 13:48:44 pm от Nocturnal_dove »
*
Re: Български Фън Шуй за дома
« Отговор #59 -: Ноември 14, 2012, 13:51:40 pm »
А според мен направо да се затвори темата, защото има само заяждане и нищо полезно, което да не може да се намери в интернет.