0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #540 -: Октомври 02, 2012, 09:06:05 am »
Сега се сетих, че навремето мерех базална температура и погледнах какво съм писала - ми в един месец имам между 36.0 и 36.75.
да се каже каква е нечия нормална температура без да се даде точен час от деня не означава нищо, защото температурата е различна в различнтие часове. Например това 36,6 се смята за 16:00 и естествено е средно. Освен това при жените както всички тук знаем дори и базалната температура е малко по-висока през  втората половина на цикъла. И както е казала мими26 зависи - температурата в устата е различна от тази под мишниците и от аналната, която е най-висока, така че и това трябва да се има предвид. Аз меря или под мишницата или в устата.
Та не знам как ги давате тези точни градуси без да се каже къде измерена, в колко часа и при жена в коя фаза от цикъла.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #541 -: Октомври 02, 2012, 09:20:16 am »
момичета за стерилна урина е хубаво пробата да се занесе максимално бързо, 2 часа е много.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #542 -: Октомври 02, 2012, 09:26:10 am »
 :smiley_abxb:

Вени, измий добре детето с вода преди да се изпиша, без риваноли и т.н. Урината трябва да я занесеш до 2 часа. Това знам аз от нашия опит с уроинфекциите.
:smiley_abxb:

Само ще допълня да не се подсушава с кърпа,а с нещо еднократно.Дори за голям човек не е необходимо подсушаване.До 2 часа са препоръките.Ако има бактерии в урината,то те се размножават за по-дълго време и тогава няма да е коректно микробното число.Ако е стерилна-няма проблем.
И друго да кажа Сутрешна урина(смята се,че най-дълго е престояла в мехура)Оаче за нашта пикла това не важи.
Мисля,че преди стерилна урина трябва да пуснеш обикновена урина.Ако в седимента всичко е наред,няма нужда от микробиологията.Не винаги неразположенията са свързани с бактерии.И не винаги се лекува с антибиотик(може да е външно замърсяване,песъчинки,настинка....какво ли не)


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #543 -: Октомври 02, 2012, 09:34:00 am »
аз винаги пускам от една проба и обикновена и стерилна урина, така си спестяваш ако излезе нещо в обикновената цялото упражнение по взимането на стерилна отново :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #544 -: Октомври 02, 2012, 10:36:53 am »
аз винаги пускам от една проба и обикновена и стерилна урина, така си спестяваш ако излезе нещо в обикновената цялото упражнение по взимането на стерилна отново :wink:

Това е добро решение,но ако си без направления едното струва 3.00лв.,а другото-15.00лв.
Поне там,където аз нося материала :).Що да ги давам тези 15.00,ако не се налага?
Знаеш,че не винаги може да се разчита на направления.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #545 -: Октомври 02, 2012, 10:40:02 am »
о да, права си, аз не съм ползвала никога направление, защото там където ми е най-близо и нося, не правят стерилна по каса :( но нали знаеш, човек си определя приоритетите, а в продължение на почти 2г., носех през 2-3-4 седмици.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #546 -: Октомври 02, 2012, 14:43:19 pm »
Взех сутринта, но ме накараха в поликлинаката да я изхвърля и да пусна нова на място.
Чиста е. Днес няма "пиш-пиш", няма сопол, няма драма.
Какво по дяволите беше това, дали не продухах детето на село?
[/url][/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #547 -: Октомври 02, 2012, 14:47:00 pm »
Доколкото помня Бърди съветваше стерилна урина да се занесе максимално бързо - до 30 минути!

м-и, Нурофен защо го даваш на 6 часа?
« Последна редакция: Октомври 02, 2012, 15:00:56 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #548 -: Октомври 02, 2012, 21:26:10 pm »


м-и, Нурофен защо го даваш на 6 часа?

За температура, ако има.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #549 -: Октомври 02, 2012, 21:57:22 pm »
м-и, на 8 часа се дава, не на 6. Най - много 3 дози за 24 часа.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #550 -: Октомври 02, 2012, 23:13:28 pm »
Боби, ти с какъв термометър мериш, че моя е малко фалшив сякаш и искам да купя друг. Какво мислите за инфраред термометрите? Дали си заслужават парите?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #551 -: Октомври 03, 2012, 07:32:00 am »
Боби, ти с какъв термометър мериш, че моя е малко фалшив сякаш и искам да купя друг. Какво мислите за инфраред термометрите? Дали си заслужават парите?
Аз имам поне 5-6 разхвърляни из къщи, но за децата ползвам най-обикновен термометър, електронен с мекичък накрайник да не ги дразни.  Имам и един за дупето и той електронен, но много рядко го позлвам. Скоро мисля да мина на пипане само- топла е, ок значи е болна :-). Това майташ де,ама имам един доцент, който точно това прави. Каза, че от както му порастнали децата ( малкото е на 5 забележи) и вече нямали термометър  в къщи, а само ги пипали дали са топли :-).
 Извини отколнението. Защо реши, че не е точен? На тях пише с колко може да са неточни. Мисля, че най-голямото което съм виждала е 0,2 градуса Фаренхайт т.е. 0,1 градус целзий. Не виждам причина да те притеснява такава разлика. Ако те притеснява, купи си такъв за базална температура - дава до стотни от градуса.. щом те влече :-).

Според мен инфрачервеният не си заслужава парите, ако те интересува точност. Не е по-точен  а само дето не трябва да пипаш детето. За това естествено е по-удобен и ако това те интересува тогава си струва. Иначе аз лично не виждам причина да дам толкова пари за термометър, който мери толкова добре, колкото и такъв от 5 долара. 
« Последна редакция: Октомври 03, 2012, 07:35:06 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #552 -: Октомври 03, 2012, 09:16:11 am »
Моят термометър е обикновен електронен и когато ТТ не е повишена мери едно към гьотере (35,5, после 36,3, посе 34,7). При висока Т, обаче я измерва съвсем точно, сравнявала съм с живачен термометър.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #553 -: Октомври 03, 2012, 09:47:50 am »
купи си такъв за базална температура - дава до стотни от градуса.. щом те влече :-).
ааа не мерси, аз под мишницата едвам го държа да я измеря пък какво остава за други места :?

И аз май като доцента ще почна, че нещо се панирам като видя цифрите на дисплея. Иначе точно както каза Смарайди като го пробвам моя без да имаме Т и показва странни неща, надявам се наиситна, ако е повишена да мери що годе вярно. Ще се откажа май от инфраред, колкото и да е удобно, скъпи ми се струват, пък и за 14 месеца имаме едно разболяване, ако го караме в същия дух няма да го използваме много  :lol:

Благодаря за отговорите!



*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #554 -: Октомври 03, 2012, 10:00:38 am »
м-и, на 8 часа се дава, не на 6. Най - много 3 дози за 24 часа.
В листовката е описано, че може да се даде след 6ч, педиатъра също така ми го препоръча, реално до сега не са ми се събирали повече от 3 дози за денонощие значи всичко е ОК.
За термометрите аз имам 3 и ми направи впечатление, че само този който мери най-бързо дава 1-2 десети разлика.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #555 -: Октомври 03, 2012, 15:52:44 pm »
купи си такъв за базална температура - дава до стотни от градуса.. щом те влече :-).
ааа не мерси, аз под мишницата едвам го държа да я измеря пък какво остава за други места :?
Базаланта температура ознчава, че е сутрешна преdи ставане, а не къdе я мериш. Аз мерих в устата.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #556 -: Октомври 06, 2012, 20:02:26 pm »
Ще се радвам да ме посъветвате или дадете мнение ако можете.
Предната събота моят син беше със зачервено гърло и педи изписа АБ-Аугментин, без изследвания. Давах го 5 дни по негова препоръка, на 3-ти ден го водих за преглед, след АБ ми отказа да ни приеме. Днес т.е. стават 8 дни от предната Т и той пак вдига. Не виждам зачервено гърло, на 38.1 започнах понижаването, ако реши пак АБ ще направя първо изследвания на моя глава, но какви?. Дали има връзка с предното и за какво да питам утре като го заведа на преглед? Съотве Сега не ми вдига телефона  :(
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #557 -: Октомври 07, 2012, 00:00:15 am »
М-и, не съм специалист, но ми се струва, че 5 дни са били малко за Аугментин. Ако е имал подобрение щом сте започнали да го вземате, най-вероятно е от това, че сте го спрели по-рано отколкото трябва. Пак казвам- не съм специалист, просто предполагам. Щом педиатъра ви не вдига телефона, значи е за смяна като нашия бивш, който правеше същото в извънработно време. Няма ли кой да посетите на частно поне?
Дано се оправите бързо!
Късмет!


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #558 -: Октомври 07, 2012, 12:29:57 pm »
Джиджи благодаря! И аз това си мисля, дали е бил достатъчен, дали е бил правилният?! Направо му беше спаднала Т на 2-рия ден и си мисля, че може и да не е това. Педиатъра знам, че трябва да го сменя още от 15-тия ден на бебчо, но не получавам по-добри мнения за никой, той от време на време си вдига телефона, другите изобщо, даже предупреждават да не ги безпокоят  8O Моя ЛЛ вдига дори като е на почивка извън страната, но не иска да работи с бебета, казва, че не е специалист и поне малко да отрасне  :)
През нощта го усетих, че е с Т, но чаках да се събуди, че да дам лекарство. Правилно ли е така или да го будя? Чаках го 2ч, като започнах да го кърмя тя поспадна, но не напълно и дадох. Днес най-високо до 37 е стигнала, само следя. 
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част VI
« Отговор #559 -: Октомври 07, 2012, 15:56:36 pm »
Според мен ако температурата е спаднала след даването на аб и не се е вдигала докато сте го приемали, аб по-скоро е действал. Въпроса е дали не са се върнали симптомите, защото не е трябвало да го спирате толкова рано...
На нас доктор Бърди ни е изписвал Аугментин - 3 приема в продължение на 10 дни, но все пак при нас диагнозата беше друга...