0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #140 -: Януари 29, 2015, 10:32:33 am »
Според мен по-сериозния момент е произхода на машината и да не се налага в първия месец след изтичане на гаранцията да се подменят части за 150-200 лв. Разходът на ток не е за подценяване, но разхвърлян във времето не се усеща толкова. Мой колега си закупи AEG от Технополис и есента 2-3 м. след гаранционния срок сменяха някаква част за около 200 лв. Узрявам за идеята за втора употреба или вариантът на Смайли за транспортен дект, но правено за западния пазар и на разумна цена.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #141 -: Януари 29, 2015, 17:27:20 pm »
Мешко, разликата е голяма, да, но както сия е писала зависи от апартамента. Нашия както нееднократно съм казвала е вътрешен изцяло, на 4 ет., целия блок се отоплява, с добра изолация и дограма... всички комшии плащат от този порядък сметки, не сме само ние някакво изключение. :)
« Последна редакция: Януари 29, 2015, 17:56:57 pm от StefiZ »
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #142 -: Януари 29, 2015, 20:30:57 pm »
Ще се включа в сметките за ток, не се отопляваме на него, т.е. лято и зима до сега са ни били равни, но втори месец ми излиза фактура за 100лв . и започнах да мисля, че електромера дето ни го монтираха лятото се е развалил  :x
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #143 -: Януари 31, 2015, 22:26:41 pm »
Момичета имам си вече сушилня  :P
Само веднъж я пуснах днес (едва събрах пране, че тоя вятър вчера и днес ми изсуши всичко) и съм много доволна. Нещата изсъхнаха на 100% (хем бяха много разнородни като материя и дебелина) и са мекички.
Пуловерите не се нуждаят от гладене, но ризите си искат и ютия.
Още се оправям с немския...  :oops: щото надписите по сушилнята са на немски.
Ръководство ми дадоха и на английски, но за малко по-различен модел. Оригиналното е пак само на немски.

Вие кои програми използвате основно? 
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #144 -: Февруари 01, 2015, 20:28:15 pm »
Ами аз суша основно на програма памук -или екстра сухо или леко сухо.Слагам разнородни  материи, май само един два пуловера успях да смаля,които са били  състав мерино ,финна вълна. Само такива дрехи отделям за самостоятелна сушилня. Иначе суших една покривка за диван от вълба,домашно плетена на програма памук-излезе супер мека и пухкава . На програма вълна  си беше мокра . Другите програми май почти не ги ползвам. И аз така в началото с немския й ,ама ще налучкаш по усет .
Вятъра суши ,но смятай колко прах набива и разнася.
А ризите така или иначе след центофуга ,се нуждаят от гладене .
« Последна редакция: Февруари 01, 2015, 20:30:50 pm от nimika »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #145 -: Февруари 01, 2015, 23:26:24 pm »
Аз ползвам една програма - памук, екстра сухо.  Не разделям по материи.


  
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #146 -: Февруари 02, 2015, 13:13:20 pm »
През зимата и аз започнах на по-сухо са суша. Имам 3 възможности за сухо-нормално, + и екстрасухо.

Смайл, ако ризите не ги сушиш отделно пробвай да пускаш прането да ти излиза леко влажно, като за ютия, вадиш ризите, после местиш на сухо и досушаваш другите дрехи. Играчка е, но по-влажни, по-лесно се гладят.
За упътването, ако те притеснява, че не е за твоята машина, потърси в нета, според модела, дори и да не е на език, който четеш, преводача ще ти помогне, аз едно унгарско си бях свалила, че моята дойде без нищо  :D
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #147 -: Февруари 02, 2015, 15:38:19 pm »
Така като гледам и аз май ще суша само на екстра сухо. Дълга е 2.38 ч., но ако се изсушат по-бързо се съкращава самата програма. То май всички сушилни са на този принцип.
Най-вече заради пеленките, че те съхнат най-трудно. Не ми се делят дрехите по видове материи. Ризите мъжът ми си ги глади сутрин преди работа. Не излизат по-зле отколкото като ги сушах и преди на простора. 
С упътването се оправих вече. Доста лесно е всичко по използването. Имам стандартните програми, бутон за лесно гладене, бутон за съкращаване на времето на сушене (обаче се харчи повече енергия така), отложен старт и това е май.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #148 -: Февруари 02, 2015, 22:41:35 pm »
Много дълга тази пробрама бе. Моята е 1:58 ч но до сега никога не е карала над час, все се съкращава. Продължителността много зависи и от центрофугата на пералнята. Предната пералня беше с 1000 оборота и с нея сушеше по-дълго, а сегашната е с 1200 и се усеща разликата и не суши повече от час.


  
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #149 -: Февруари 02, 2015, 22:50:12 pm »
Утре ще я пускам и ще видя колко се съкращава, но не очаквам да е много. Успокоявам се само, че като е по-дълго не значи и че е по-енергоеемко. Но си е чакане.
Боби, много бързо наистина ти съхнат.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #150 -: Февруари 03, 2015, 10:00:51 am »
Смайл, купи си топка за сушилня, при мен с половин час се съкрати сушенето.
ей такава от един китаец в ибей ми излезе под 2 евро с с безплатна доставка.
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #151 -: Февруари 03, 2015, 10:15:50 am »
М-и, ти ме разби с тия топки :)
Веднага ще поръчам за себе си и за сестра ми.
1 ли се слага или 2 при сушенето?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #152 -: Февруари 03, 2015, 13:44:18 pm »
м-и  , аз не съм се  сетила да ги ползвам при всяко пране-слагам ги само  като пера/ суша  якета и обемни неща с вата  .
Между другото аналогични топки има и по детските магазини -не знам дали са същите , но Калоян има едни , които на вид едно са  към едно  с показаните.  Някой ползват топки за тенис , има по левчетата , по-  мекички са.


Re: сушилня - за и против!
« Отговор #153 -: Февруари 03, 2015, 22:22:00 pm »
Nimika, и вкъщи има от тези детските малки гумени топки с бодлите. Няма ли да им стане нещо от температурата обаче?
А по две топки ли се слагат или по една?
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #154 -: Февруари 04, 2015, 00:10:38 am »
Предполагам може и две, дори аз по снимката като купувах се заблудих, че съм поръчала 2 чак след като пристигна една прочетох кво съм купила, но беше на търг и хич не гледах  :oops: цените им са по принцип над 20лв :)
Тия са пластмасови, може би става и с други топки, идеята им е да разпухват прането.
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #155 -: Февруари 04, 2015, 21:29:31 pm »
М-и, в OLX има 2 топчета за 8 лв. Предполагам са купени от Али-то.
http://olx.bg/topki-za-sushilnya-peralnya-2-br-vmesto-omekotitel-i67721252

*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #156 -: Февруари 05, 2015, 22:34:22 pm »
Няма ги, да не ги поръча  :lol: :lol: :lol:
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #157 -: Февруари 05, 2015, 22:38:06 pm »
Няма ги, да не ги поръча  :lol: :lol: :lol:
Да, виновна  :oops:, даже се спазарих за малка отстъпка  :lol:

Чакай ще дам друг линк, че се предлагат от различни потребители. Тук цената е за една.
http://olx.bg/topki-za-sushilnya-i68138506
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #158 -: Февруари 06, 2015, 10:00:40 am »
Точно такава е моята. Дано си доволна и ти!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #159 -: Февруари 06, 2015, 10:59:39 am »
Ха, и аз ги поръчах вчера, даже вече са дошли  :lol: Много благодаря за линка. Ще ги пробвам и ще докладвам!

Смайли, не съм се пазарила, но потребителят сам ми е написал, че доставката е с отстъпка. Излезе ми 11, 28 лв с доставка до офис на Еконт.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!