0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #120 -: Януари 28, 2015, 11:47:43 am »
И какво?! Обикаляте с една рулетка и мерите наред?  :lol: Шегувам се.
Каква е разликата между сушилните освен разхода на ток и тук-там някоя по-различна програма (на мен лично програма за сушене на коприна не ми е нужна примерно)? Моята я взех преди 3 г. за 400 евро (толкова беше и пералнята, едната на Баукнехт, другата - на АЕГ, клас Б и двете). Миеле е скъпа марка. Ама другите за по 1600 лв. се чудя какво толкова могат повече от моята, а са два пъти по-скъпи.
Мъжът ми като ми захвали някоя техника и го питам дали за тия пари и баница може да меси. Иначе неоправдано ще ми се стори.  :lol:

Точно! Моята сушилня е Беко, под 600лв беше. Суши минимум 7 перални на седмица, но не съм усетила сметката за ток да се е увеличила драстично.
     
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #121 -: Януари 28, 2015, 13:35:44 pm »
Стефи, вие не отсъствахте ли в началото на месеца?  Много ви е малка сметката наистина. Майка ми живее сама. Пуска 1 климатик, 1 бойлер, готви на газ и сметката й е 150 лв.
И моята сметка за януари е по-ниска от декември с около 20-30%. Мисля, че по-малък брой дни са засекли.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #122 -: Януари 28, 2015, 13:56:31 pm »
Девойки, сметките за януари още не са ви излезли според мен, той не е свършил още :lol: Поне при нас сега плащаме декемврийските сметки. Извинете за офф-топика.

Сега по темата - не искам да ви отказвам, но не бих ви препоръчала да си купувате АЕГ-та правени за нашия пазар. Имам приятел, управител в Техномаркет и когато решихме да си купуваме нова пералня /старата - Аристон  сгъна програматора/ се навихме на АЕГ. Държахме, обаче да е истинско такова, е оказа се, че за БГ и източна Европа като цяло се правят я в Турция, я в Испания. Той ни посъветва да не си даваме парите. В крайна сметка кака си купи едно Миеле 2-ра ръка за 450 лв и съм супер доволна.

Сушилнята ми е точно АЕГ, Лаватерм серията и също е втора употреба. Определено е немска, проверихме я, пише си отзад, а самата тя е на Холандски, питайте Блу, с нея се мъчихме да я превеждаме :lol:. Т.е. е правена за техния пазар и определено си е АЕГ и аз съм много доволна - http://www.allaboutyou.com/ghi/home/laundry/tumble-dryers/review-of-aeg-lavatherm-t56740-tumble-dryer-47782 Подобна на тази е, точно модела не го знам.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #123 -: Януари 28, 2015, 14:01:24 pm »
Sixsens, сметката ми излезна за плащане преди 2 дни, затова си мислех, че е за януари. Трябва да проверя  :lol:

За АЕГ-то точно такива разглеждам в момента и май такава ще купувам. Произведени за Германия с транспортен дефект, но с 3 години гаранция :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #124 -: Януари 28, 2015, 14:04:14 pm »
Супер, само гледай добре къде ти е гаранцията. Моите и двете машини си имаха гаранция, купувани са от магазини за техника втора употреба. На Миелето в началото се наложи да сменим уплътнението на люка, че явно от стоенето се беше втвърдило и таеше водичка. Дойдоха си техниците, свалиха го, взеха му модела, поръчаха ново оригинално и ми го смениха, за което не ми поискаха нито стотинка.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #125 -: Януари 28, 2015, 14:04:36 pm »
Хаха, това обяснява защо нашата сушилня АЕГ се чупи три пъти за 3 години :) Купихме си я от тук. Иначе съм голям фен на сушилнята - отгоре е върху пералнята



   La vita è bella
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #126 -: Януари 28, 2015, 14:17:00 pm »
Моята сушилня я имам вече 3 години, да чукам на дърво - пушка е!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #127 -: Януари 28, 2015, 14:19:36 pm »
Sixsens, сметката ми излезна за плащане преди 2 дни, затова си мислех, че е за януари. Трябва да проверя  :lol:

За АЕГ-то точно такива разглеждам в момента и май такава ще купувам. Произведени за Германия с транспортен дефект, но с 3 години гаранция :)
Ако е онлайн, може ли линк
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #128 -: Януари 28, 2015, 14:28:49 pm »
Sia, влез в сайта на Технохит, категория сушилни (че в момента съм от телефона). Там всички са такива. Ако е в София магазина можеш да я видиш на място. Ако е в друг град ти пращат снимки на мейла.

ПП. Ето сега съм на компа. Това са наличните в момента.
http://www.technohit.bg/technohit/stock/sushilni/

Сметката ми за тока е за периода 20.12-19.01. Просто и нас ни нямаше по празниците, та затова е била по-ниска  :lol:
« Последна редакция: Януари 28, 2015, 14:48:07 pm от 47 Smiles »
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #129 -: Януари 28, 2015, 15:04:38 pm »
Смайли, и нашата е за този период. нямаше ни една седмица. Но от 10г. живеем в този апартамент, от 6г. имаме сушилня и всички гореизборени уреди и по голяма сметка от 170 лв. за ток не сме имали. Просто апартамента ни е топъл явно.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #130 -: Януари 28, 2015, 15:44:16 pm »
Смайли, и нашата е за този период. нямаше ни една седмица. Но от 10г. живеем в този апартамент, от 6г. имаме сушилня и всички гореизборени уреди и по голяма сметка от 170 лв. за ток не сме имали. Просто апартамента ни е топъл явно.

Явно ;) Нашата сметка е 380лв 8O :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #131 -: Януари 28, 2015, 16:02:53 pm »
айде бързо да си сравним сметките за ток.

аз плащам средномесечно (без значение на сезона) 65 лв за ток, не ползвам бойлер, ел. радиатори или климатици за отопление, фурна ползвам много рядко..
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: сушилня - за и против!
« Отговор #132 -: Януари 28, 2015, 16:16:18 pm »
 :lol: :lol: :lol:

Аз също не ползвам отопление на ток. Най-високата сметка досега ми е миналия месец - 49 лв. Този месец ми е 39 лв. Той токът нали поскъпна, но не се сещам от кога. По различното при мен е, че започнах да пускам съдомиялната всяка вечер. Преди я ползвах веднъж месечно максимум.
Така, че сушилнята ще я усетя и ще ви кажа с колко ми се е вдигнал разхода.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #133 -: Януари 28, 2015, 17:17:11 pm »
За протокола  :lol: : отопляваме се на ток, но сме на централна топла вода, имаме постоянно включен малък фризер (отделно от хладилника), миялна, ползвам фурна и обичайните уреди, които харчат ток. Извън отоплителния сезон сметка около 45-50 лв., за декември - 130 лв. Сега чакам новата сметка, която със сигурност ще надхвърли 150 лв., че по големите студове си бяхме у нас. Като цяло апартаментът е топъл и ако не е кучи студ включвам само през нощта, за сметка на това бабата, която живее с нас поддържа в стаята си температури близки до сауната.  :lol:
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #134 -: Януари 28, 2015, 18:24:19 pm »
На нас всичко ни е на ток: отопление (120кв с котел), бойлер, печка...отделно хладилника ни е с ледогенератор и фризер. Отоплението работи 24/7 през студените месеци, не се намалява или изключва дори да ни няма. Лятото пада до 50-60лв. Аз съм доволна като цяло - не се оплаквам :)
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #135 -: Януари 28, 2015, 18:52:10 pm »
Поръчах сушилня, момичета.
Не е от евтините (1168 лв.), дано да си струва. Ето този модел АЕГ с клас А+++ за 8 кг пране.
http://www.durmedia.de/3678199.html
Както ви писах, с транспортен дефект е. Пратиха ми снимки, нищо съществено не е.
Днес имаше два такива модела в сайта на Технохит. Вече и двете са продадени :) Едната аз я купих. Другата да не би да е някой от вас   :lol:

Пак оф топик. Аз съм от доволните потребители на Топлофикация (блокът е нов, което има значение относно топленето на общите части - минимизирано е). Миналата година сметката ни за парно и топла вода беше общо към 600 лв. Работеха непрекъснато 3 радиатора и 2 лири на макс 24/7. Но самата зима беше много топла и Топлофикация не надуваше самото топлоподаване. Тази година сложихме термостати да регулират температурата, която сме задали да е различна за различните часове на денонощието и ще видим как ще е. Вкъщи е непрекъснато около 23 градуса. Аз ходя по къс ръкав, най-много с елече отгоре. Пак работят 3 радиатора и двете лири в банята и тоалетната
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #136 -: Януари 29, 2015, 07:54:11 am »
Благодаря за линка, ще разгледам.
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #137 -: Януари 29, 2015, 09:24:36 am »
Ами ние преди сме плащали и по 480 лв. когато имаше тримесечно отчитане, което си беше абсолютен грабеж. Тогава дори сметките ни през юли бяха по 120 лв., което си е абсолютен абсурд. Норамално летните ни сметки са около 70 лв. Сегашната 323 лв. за най-студения период -обхваща 16.12.-15.01. е горе-долу нормална на фона на онова, което сме плащали преди. Но разликата между 150 на Стефи и нашите 323 за по-малко уреди и по-малка площ е изумителна...Но като нямаш избор, плащаш и това е.
<br />[link=http:
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #138 -: Януари 29, 2015, 09:49:00 am »
Направих една груба сметка колко е разликата в сметката за ток за две сушилни с капацитет 8 кг - едната Beko клас B, другата AEG клас А+++

Клас А+++ - енергийна консумация 1.51 KWH, годишен разход 177 KWH по данни на производителя *0.18 лв. за 1 KWH = 32 лв. на година

Клас В - енергийна консумация 3.5 KWH, годишен разход 410 KWH (изчислявам го пропорционално на горната, защото няма годишни данни) * 0.18 лв. за 1 KWH = 74 лв. на година

Разлика клас B и клас А+++ = 42 лв. на година

Годишният разход е сметнат от производителя за 160 цикъла на сушене при осреднено време на сушене, т.е. пускане на сушилнята 3 пъти седмично.

Ако пускате 6 пъти седмично, то разликата в цената на тока ще е двойна - 84 лв. на година.

Всеки може да сметне колко години мисли да ползва сушилнята, ако не се развали, и да види за колко време ще му се избият паричките, които е дал повече/по-малко. Разбира се трябва да се вземе предвид и цената на парите във времето.

Може да ме проверите да не съм объркала при сметките.  :lol:
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #139 -: Януари 29, 2015, 10:03:50 am »
Нашата сметка е 165 лв. за 120 кв.м. апартамент. Само за 3 дни ни нямаше по празниците. Топлим се на ток с един климатик за хола (работим в къщи, така че почти нон стоп е вкючен, с изключение на нощите) и един маслен радиатор за детската, който работи на ниската мощност. Спалнята и банята не отопляваме.
Два компютъра работят почти денонощно в момента, хладилник, печка, бойлер.

Има значение и какъв е апартаментът. Нашият, освен стените с прозорците, няма външни стени. Отделно, сме в нов блок, така че е добре изолиран. Дневната ни, макар и 43 кв.м., е с югозападно изложение и с 6 големи прозореца, така че в слънчев ден като днешния пускаме климатик чак към три часа следобяд.

47smiles, оказа се, че доста често минавам покрай този магазин, без да знам че е такъв. Така че като имам време, ще влеза да разгледам.