0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: сушилня - за и против!
« Отговор #160 -: Февруари 06, 2015, 11:14:11 am »
Sixsens, аз се спазарих, защото поръчах 4 топки, и за сестра ми да има.
Даде ми ги за 14 лв. + доставката = 17.34 лв.
Доставката през OLX е с 20% отстъпка, ако имаш регистрация. И аз оттам пращам, за да се възползвам от намалението.

Хайде всички ще споделяме отзиви  :P
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #161 -: Февруари 07, 2015, 23:22:30 pm »
Ясноооо, ние сме изкупили на човека топките.... за сушилня де :lol:

Да докладвам, пробвах ги вече, мноУ съм доволна! Благодарности, че ме светнахте!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #162 -: Февруари 08, 2015, 08:03:19 am »
Момичета, впечатлихте ме с тези топки  :lol:
Може ли синтезирано инфо! Производител и дали са точно за това предназначени
или са приспособени, детски примерно?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #163 -: Февруари 08, 2015, 08:10:11 am »
При мен нещо не сработи  :( но ще пробвам с абсолютно еднакво пране и пак ще докладвам.

Мише, специално са произведени за това. Направени са от много твърда пластмаса. Не са като детските. Малко шумничко става сушенето, защото голяма дрънчене пада  :lol: Взимай от китайските от OLX (освен ако не ти се поръчва от Али-то). То няма какво да се обърка при тези топки.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #164 -: Февруари 08, 2015, 19:34:56 pm »
При мен топката дрънчи само докато се нагрее мисля, после спира.
Мише, просто топки за сушилня, точно както е описала Смайл.
Смайл, може и да няма как да засечеш дали и с колко точно ти скъсява цикъла знам ли?! Ти как засичаш времето? АЗ по часовника, нямам диспелей и тя не ми показва време, но без топка ми върти час и половина, а с топка 1час грубо разбира се. Може и твоята да не може повече да икономиса, нали е с термопомпа  :balk_161:
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #165 -: Февруари 08, 2015, 20:03:55 pm »
с тия топки по-бързо съхнат дрехите, обаче ми се струва, че повече мъхчета има във филтъра.
чудя се дали не влияят зле на дрехите.
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #166 -: Февруари 08, 2015, 20:39:39 pm »
Засичам по часовника. Днес сложих само подложките на многократните пелени. Те съхнат най-бавно и даже не изсъхват съвсем, а остават леко влажни. Днес се въртяха 2ч. 20 мин. Вдругиден ще пусна пак само пеленки, но вече с топките да видя.
Дисплеят не го гледам, защото си променя времето (намалява или увеличава времето за сушене) и не е показателен.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #167 -: Февруари 09, 2015, 00:10:42 am »
Смайл, не знам и на какви обороти переш. Аз предимно ползвам 1400. Но ето днес заради един пуловер във супер обемно пране ги пуснах на 800 и ми ги суши 2 часа  8O никога не ми се е случвало, но и прането си беше много (2 комплекта чаршафи + хавлии + бельо на детето като бодита и гащи).
Та май ще почна да си пера плетивата отделно (свеки ме зареди с още една торба, до сега бяха малко и щях да ги събирам сигурно месец).
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #168 -: Февруари 09, 2015, 12:11:06 pm »
обаче ми се струва, че повече мъхчета има във филтъра.
При мен винаги има мъхове на филтъра - с топки , без топки - има .
При вас  момичета, има ли много мъхове   ?

И още нещо за  мнения- в сушилнята ,като че ли с изпаряване на влагата,  се изпарява и ароматизатора . На моя мъж му се  струва , че дрехите не са така ароматизирани , както без сушилня. Може и да е от типа прах и омекотителя . Знам , че има ароматизатори  , които се ползват за сушилня . Ще видя в ДМ има ли нещо .
 Някой с отзиви ?


*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #169 -: Февруари 09, 2015, 12:47:03 pm »
На мен аромата от омекотителя ми "изветрява" в сушилнята. Не знаех - ще проверя и аз в ДМ.
Мъхове нямам. За топките съм чувала, че протриват дрехите, дали е вярно не знам, не съм ги пробвала.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #170 -: Февруари 09, 2015, 13:51:03 pm »
Ароматът се губи след сушилнята, но все пак зависи и от омекотителя. При мен ароматите, които остават са на Тео бебе лавандула и турския вариант на Коколино - Юмуш. Преди купувах кърпички за сушилня на Ленор, но не видях полза от тях. Ентусиазирах се за топки, сега убеждавам моя приятелка да си поръчаме заедно  :D.
     
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #171 -: Февруари 09, 2015, 14:51:08 pm »
Ха, момичета, аз пък обратно. Не искам на нищо да ми мирише прането. Не ползвам омекотители и винаги изплаквам прането два пъти.

М-и, преди да купим сушилнята пусках центрофугата на пералнята само на 400 оборота, за да не се мачкат дрехите. Сега пускам на максимума, който при мен е 1000.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #172 -: Февруари 09, 2015, 14:59:58 pm »
Момичета, знам че сигурно не ми е тук въпросът, ама така и така си говорите за омекотители и пране...
Напоследък не мога да докарам прането да стане меко и пухкаво. Сменях препарата, програмата, слагах омекотител, без омекотител, с повече пране, с по-малко препарат... доста пъти изваждах прането доста по-меко и пухкаво и бях обнадеждена, но като изсъхне (на сушилка сушя вътре до радиатора) пак ми стои твърдо :( Искам меки и пухкави дрешки...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #173 -: Февруари 09, 2015, 15:19:44 pm »
на радиаторно сушене няма как да стане, струва ми се...

омекотители не препоръчвам никому. достатъчно химия контактува ежедневно с кожата си, че да си слагаме допълнително и сами.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #174 -: Февруари 09, 2015, 17:14:40 pm »
да, аз никога не съм използвала омекотители, за сметка на това купувам хуабви прахове, което пак е относително де, ама поне се залъгвам че са такива :lol:

меки и пихкави дрехи само от сушилнята вадя аз.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #175 -: Февруари 09, 2015, 17:27:20 pm »
И аз не слагам омекотител и не виждам разлика с периода като ползвах такъв, освен липсата на миризма разбира се, но и аз не ползвам сушилня. Дрехите на детето винаги съм ги прала по начина на Смайли, а от половин година практикувам същото и за нас. Много ми похвалиха някакъв израелски прах и като го отворих и ми замириса на Меглио (препарат за обезмасляване) и директно го изхвърлих.
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #176 -: Февруари 09, 2015, 18:03:24 pm »
В ДМ има кърпички, които са напоени с омекотител и се слагат в сушилнята. Сега ще потърся снимка.

http://www.dm.de/de_homepage/denkmit_home/produkte/produkte_waeschezusatz/produkte_waeschezusatz_spezialprodukte/11080/denkmit-trocknertuecher.html
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 18:06:19 pm от blue_sky »

*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #177 -: Февруари 09, 2015, 19:16:11 pm »
И аз меко и пухкаво пране само със сушилнята постигам. Даже бях като рекламите - показвах на приятели нагледно разликата. Две еднакви хавлии - едната с омекотител и сушена на простор, другата без омекотител в сушилня. Втората 2 пъти по-пухкава :)



   La vita è bella
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #178 -: Февруари 09, 2015, 19:17:25 pm »
Омекотител не използвам от както имам сушилня, от там избивам тока ;) Иначе Сано ги правеше меки дрехите. Знам, че за сушилнята има препарат на Сано, който си миришел, аз не съм купувала, взех кърпички каквито е показала Блу, то по-меко сякаш няма как да стане, аромат не остава в прането от кърпите, евентуално антистатичен ефект трябвало да има и по-лесно да се глади, но не съм обърнала внимание така ли е :)
Според дрехите като материя са ми и мъховете. Някой пуловери като пера направо 2 пръста сякаш е мъха по филтъра, но имам и дрехи, с които едва в долната част се е заснежило. Не знам дали самите топки протриват дрехите, за сега нямам нищо скапало се от сушилня и смятам, че е ок!
*
Re: сушилня - за и против!
« Отговор #179 -: Февруари 10, 2015, 08:41:47 am »
От кърпичките точно антистатичен ефект има, аромат не остава. Ползвам омекотител, така съм свикнала и не съм "еко"  :lol:. През лятото суша дрехите на терасата и страшно ми липсват пухкавите хавлии, сушени в сушилнята  :)