0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #560 -: Февруари 23, 2015, 12:36:06 pm »
Моята във Вита, 2013г. с направление, но не 7, а за спешно хоспитализиране,  беше 960лв. с някакви допълнителни кръвни изследвания, които платих и един ден допълнителен престой. През 2014г. лапароскопски си отстраних жлъчката, с направление 7, тъй като имах големи камъни, но беше без усложнения, лекарства, дренажи и др. платих само консуматив - 800лв. До колкото разбрах в някои клиники има значение какво точно ти се прави и спрямо това се оскъпява леко процедурата.


Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #561 -: Февруари 23, 2015, 12:45:53 pm »
Танита, не знам за тази промяна. Моята лапароскопия беше през юни 2014, в "Надежда".
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #562 -: Март 17, 2015, 21:14:09 pm »
Момичета, днес ми е 8 ден след лапарото, но от онзи ден от време на време през една от дупчиците над пъпа изтича по малко лимфа и кръв. Вчера лекарката ми махна конците, видя го, но каза да махам лепенките и да се къпя. Притеснявам се малко, всъщност лимфата изтича през пъпа, на някой случвало ли му се е ? Иначе се чувствам добре - нямам болки, нямам температура
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #563 -: Март 26, 2015, 21:23:13 pm »
Здравейте момичета другия месец ми предстои лапароскопия днес се обадих на док. да уточним датата и той ми спомена, два дена преди лапароскопията да отида в клиниката да ми направили някакъв преглед при доктор за вътрешни болести дали всичко ми е ок. Някой от правил ли е такъв преглед?
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #564 -: Март 31, 2015, 21:04:37 pm »
Предполагам, че е рутинен преглед преди операция - нещо в смисъл дали нямаш грип, температура и т.н. Аз съм правила 2 лапароскопи, но такъв преглед не са ми правили.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #565 -: Април 01, 2015, 08:51:17 am »
Аз съм минавала през интернист, не е нищо особено, рутинен преглед, че всичко ти е ок и информативно за лекарите, ако имаш проблем с някои други органи - да го вземат предвид при операцията.


Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #566 -: Април 01, 2015, 20:59:35 pm »
Благодаря ти :)
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #567 -: Май 15, 2016, 15:10:51 pm »
Здравейте, момичета, от повече от година и половина се опитвам да зачена, но за съжаление не се получават нещата. Накратко, тръгнах по специалисти, тестостерона ми е на горна граница, кръвната захар е почти там, другите хормони са ок, спермограмата е 6+,  след ХСГ миналият месец се установи че имам запушена тръба и срастване след отстраняване на апандисит, лявата уж е ок. Доки смята, че само лапарото ми е спасението...но съм на кантар - защо ми е да ме режат след като тръбата е запушена така или иначе...освен това е доста скъпа интервенция...Има ли някоя от Вас която може да се похвали със естествено забременяване след подобен случай без лапароскопия, ще ми се да не прибягвам до нея..колко време след лапарото се пият антибиотици и за колко време се преустановява бебеправенето?
« Последна редакция: Май 15, 2016, 15:15:06 pm от seastar86 »
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #568 -: Юли 05, 2017, 10:59:06 am »
Здравейте момичета вчера бях последно при гинеколожката си и след следени 3 миомни възли от които най големия е 2л97мм другите два са под 2см но при евентуална бременност ми каза че на 200% ще започнат да растат и ми препоръча да ги премахна лапароскопски защото искаме да се потрудим с приятеля ми за бебче. Готова съм на всичко вече така или иначе няма за кога да се отлага. Моята лекарка ми препоръча да направя операцията в Шейново та искам да се поинтересувам какво мислите за специалистите там и ако някоя от вас е оперирана там да препоръчате лекар.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #569 -: Май 07, 2018, 12:25:43 pm »
Момичета помагай те.След колко време се прави втора лапароскопия
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #570 -: Май 07, 2018, 14:00:20 pm »
А защо се налага втора?Какво е установено при първата?Къде ще я правиш?
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #571 -: Май 07, 2018, 14:35:46 pm »
Запушени тръби и нали за кандидатстване трябва да ми ги капсуловат или?В Селена
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #572 -: Май 07, 2018, 15:16:04 pm »
Зависи какъв е точно случая,ако има хидросалпинкс да,ако за инвитро пречат,трябва да се отстранят,иначе за втора лапароскопия,мисля че след месец може да стане,но запушените тръби , първия път не са ли отпушени?Моите бяха обвити в сраствания ,сега са изчистени ,преди 2 седмици стана това.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #573 -: Май 07, 2018, 15:25:57 pm »
Едната ми е запушена на 100% а др на 70% затова питам дали трябва задължително 2 лапаро?
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #574 -: Май 07, 2018, 15:29:38 pm »
Лекар трябва да прецени. Въпросът е, че не са действали по време на първото, но може би не сте се разбирали за това предварително. Ако ти имаш съмнение в преценката на лекаря си можеш да потърсиш и второ мнение. Ние няма как да ти кажем дали наистина трябва или не, съжалявам. Пожелавам ти много късмет и дано скоро да ти се изпълни желанието за дете :)
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #575 -: Август 09, 2018, 13:08:13 pm »
Здравейте, момичета! Аз съм на 37 години. Преди години ми е правена цветна снимка, на която се видя, че едната тръба е запушена, а другата е нагъната. Нагънатата е птопуснала, но не знам дали все пак не е запушена. Реших да си направя лапароскопия. Незнам на 37 години дали не е късно да се прави опит за оправяне на тръбите. Как мислите? Преди около 30 години имам правена операция за херния и предполагам, че има много сраствания. Дали ще може да се махнат след толкова години?
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #576 -: Август 09, 2018, 14:12:16 pm »
Здравей Дани, не е късно за такава операция според мен е дори наложително да я направиш.Да ти оправят тръбите не виждам как ще стане, но ще прекъснат тази която не пропуска и ще видят другата дали все още е проходима.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #577 -: Август 09, 2018, 15:43:55 pm »
Благодаря за отговора Маги!Това е още една надежда за мен. За запушената нямам надежди. Надявам се проходимата да е проблемна заради сраствания, които евентуално да се отстранят. Незнам дали е възможно заради срастванията да е нагъната и затова да не забременявам. Незнам дали да не мина направо към инвитро.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #578 -: Август 09, 2018, 15:48:29 pm »
Първо лапароскопия и там ще се види.Ако има сраствания в тръбата, то вече е много вероятно и тя да е запушена.Това ще каже лекарят.Аз съм ти набор и съм с една тръба, макар да забременях спонтанно на 33 и да родих, от тогава нямам такъв късмет.Вече имам 2 ин витро процедури зад гърба си и ми предстои ЗЕТ, защото времето ми изтича.Вижам как отговарям на стимулации и да ти кажа 37г за репродуктивния часовник са много!Така че не чакай, а действай!

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #579 -: Август 09, 2018, 16:28:47 pm »
А ти Маги след лапароскопия ли забременя? Побелавам ти успешен ЗЕТ! Аз имам едно инвитро и детенце от него. Скоро правих и ЗЕТ-  неуспешен. Не можах много да се пазя След него се появи непреодолимо желание да имам второ дете. Тази мисъл не ми дава покой. Но усещам, че нямам сили за друго инвитро и реших да пробвам лапароскопия.
« Последна редакция: Август 09, 2018, 16:30:34 pm от Dany81 »