0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #120 -: Октомври 02, 2012, 12:11:02 pm »
Здравейте, при подаване на документи за трети опит, трябва ли да прилагам епикриза от първия или само от втория опит. От клиниката сега ми казват, че трябва да прилагам и от първия, а клиниките са различни и аз нямам копие на епикризата от Плевен.
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #121 -: Октомври 10, 2012, 12:23:34 pm »
Здравейте отново,при подаването на документите ,трябва ли и двамата да отидем до там или мога и сама да свърша работата?Благодаря предварително.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #122 -: Октомври 10, 2012, 12:28:25 pm »
При подаване на документите не е задължително да присъстват и двамата партньори, т.е. можеш да свършиш работата и сама  :)
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #123 -: Октомври 10, 2012, 12:41:41 pm »
При подаване на документите не е задължително да присъстват и двамата партньори, т.е. можеш да свършиш работата и сама  :)
Благодаря!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #124 -: Октомври 10, 2012, 19:40:08 pm »
Само накарай съпруга си да напише "Вярно с оригинала" и да се подпише на копието от личната карта
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #125 -: Октомври 10, 2012, 21:28:18 pm »
Може ли епикризите да са копия и да  се напише "Вярно с оригинала"и подпис ?
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #126 -: Октомври 10, 2012, 22:02:24 pm »
Може ли епикризите да са копия и да  се напише "Вярно с оригинала"и подпис ?

Да,може!Ние точно копия сме им изпратили..:))Късмет ви желая....;))
[URL = http://lilypie.com] [/url]


Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #127 -: Октомври 10, 2012, 22:22:36 pm »
 :bighug:
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #128 -: Октомври 11, 2012, 18:24:14 pm »
Решихме се и ние с мъжа ми да кандидатстваме за инвитро към фонда,но не ми стана ясно кое е първото нещо което трябва да се направи,четох четох и се обърках отвсякъде.Изследвания ли се правят първо, или се отива в клиниката която си избрал за ин витрото?И документите кога и къде се носят.Толкова ми е неясно всичко и единствено разчитам на вашата помощ.Кое след кое следва и какво се носи и прави?Не ми се иска да отида в клиниката първо  да губим време и пари, а да е трябвало да се направи преди това нещо друго или да се носят някакви документи.Много се извинявам и знам,че го пише някъде но нищо не откривам.Благодаря ви предварително и ще очаквам да ми отговорите.Извинете ме отново:)
С Божията помощ,ще сбъднем мечтата си!Вярвам в чудеса!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #129 -: Октомври 11, 2012, 18:55:12 pm »
megito78 на мен ми подготвиха документите в клиниката. Аз само попълних няколко декларации и занесох всичко, така че не мога да видя в момента какво съм подала. Мисля, че първо трябва да имаш диагноза, а тя няма как да стане без съответните изследвания.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #130 -: Октомври 11, 2012, 18:59:22 pm »
В клиниката която си избрала би трябвало да знае каква е процедурата за подаване на документи,така че като отидеш ще потготвите всичко.Ето и тук можеш да прочетеш:
http://www.far-bg.org/index.php?option=com_k2&view=item&id=10:%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%81%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%88%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B0?&Itemid=17

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #131 -: Октомври 11, 2012, 19:16:26 pm »
megito78 на мен ми подготвиха документите в клиниката. Аз само попълних няколко декларации и занесох всичко, така че не мога да видя в момента какво съм подала. Мисля, че първо трябва да имаш диагноза, а тя няма как да стане без съответните изследвания.

Значи първо трябва да отида в клиниката така ли?Какво трябва да нося с меН?Тези декларации от къдеги взимам?Имам епикриза от лапароскопията която правих преди 4-5 години,че едната ми тръба е запушена а другата трудно проходима,преди две години имах извънматочна бременост при която тази трудно проходима тръба беше оперативно отстранена заедно с плода вътре:(Става ми много тежко и мъчно като се върна в миналото,но за да обясня какво ми е положението и за да получа отговори на въпросите си трябва да ви разкажа.Та така  имам и документ,че тръбата ми е отстранена.Останах с една тръба,която  при лапароскопията тогава ми казаха,че е напълно запушена.Много съм объркана и всичко е толкова сложно,на всичко отгоре фирмата в която работи мъжа ми изобщо не толерира болнични,отпуски,проблеми ,ще вземем и кредит понеже не знам и колко ще излезнат всички неща,изследванията преди,след това,самата процедура,чета че на някой  им е излязла доста висока сумата 3-4 х.лв. а уж е безплатно и т.н.Другият ми проблем,че съм безработна и направо ще откача.Никой не желае да ни помогне поне малко от малко, само питат кога ще ставаме баба и дядо и само ревът на мъжа ми, с което още повече ме депресират и огорчават.Нямам думи да опиша в какво състояние съм вече,само вие може да  ме разберете.Помогнете ми с информацията,която ще ми е нужна много ще ви бъда благодарна.
С Божията помощ,ще сбъднем мечтата си!Вярвам в чудеса!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #132 -: Октомври 11, 2012, 19:22:44 pm »
В клиниката която си избрала би трябвало да знае каква е процедурата за подаване на документи,така че като отидеш ще потготвите всичко.Ето и тук можеш да прочетеш:
http://www.far-bg.org/index.php?option=com_k2&view=item&id=10:%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%81%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%88%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%82%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%B0?&Itemid=17

Миличка благодаря ти за тази информация.
С Божията помощ,ще сбъднем мечтата си!Вярвам в чудеса!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #133 -: Октомври 11, 2012, 19:31:10 pm »
megito78 на мен ми подготвиха документите в клиниката. Аз само попълних няколко декларации и занесох всичко, така че не мога да видя в момента какво съм подала. Мисля, че първо трябва да имаш диагноза, а тя няма как да стане без съответните изследвания.

Значи първо трябва да отида в клиниката така ли?Какво трябва да нося с меН?Тези декларации от къдеги взимам?Имам епикриза от лапароскопията която правих преди 4-5 години,че едната ми тръба е запушена а другата трудно проходима,преди две години имах извънматочна бременост при която тази трудно проходима тръба беше оперативно отстранена заедно с плода вътре:(Става ми много тежко и мъчно като се върна в миналото,но за да обясня какво ми е положението и за да получа отговори на въпросите си трябва да ви разкажа.Та така  имам и документ,че тръбата ми е отстранена.Останах с една тръба,която  при лапароскопията тогава ми казаха,че е напълно запушена.Много съм объркана и всичко е толкова сложно,на всичко отгоре фирмата в която работи мъжа ми изобщо не толерира болнични,отпуски,проблеми ,ще вземем и кредит понеже не знам и колко ще излезнат всички неща,изследванията преди,след това,самата процедура,чета че на някой  им е излязла доста висока сумата 3-4 х.лв. а уж е безплатно и т.н.Другият ми проблем,че съм безработна и направо ще откача.Никой не желае да ни помогне поне малко от малко, само питат кога ще ставаме баба и дядо и само ревът на мъжа ми, с което още повече ме депресират и огорчават.Нямам думи да опиша в какво състояние съм вече,само вие може да  ме разберете.Помогнете ми с информацията,която ще ми е нужна много ще ви бъда благодарна.
На мен ми става мъчно, като чета през какво си минала и с какви хора си заобиколена. За пореден път се убеждавам какви изроди са някои хора. Не обръщай внимание на простаци. Ако можеш дори не се доближавай до тях.
Според мен с тази диагноза направо си си за фонд. Лошото е, че се чака 10 месеца - година. Мисля, че amanda е права. Избери си клиника, занеси им това, което имаш вече, като изследвания и епикризи, и те ще ти помогнат с останалите документи. Те ще преценят дали не трябва оше нещо. Със сигурност ще ти трябват актуални спермограми и разни хормони. На мен ми дадоха всички декларации.
Успех
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #134 -: Октомври 11, 2012, 19:48:30 pm »
Много ми е мъчно,едва снощеи разбрах от него че вчера са му ревали буквално и двамата ,че искат внуци а това се е случвало и преди,но не ми го е казвал за да не ми стане още по гадно.Снощи говорехме доста за това  и че трябва да се заемем вече,цяла нощ го обсъждахме.Накрая той реши да изтеглим още един кредит като рефинансираме стария и се забатачим още повече,но по важното е да опитаме и да се случи това дългоочаквано чудо.И да права си,вече ще гледам на тези хора с други очи защото го правят първо зад гърба ми и второ с нищо не помагат за това ,а напротив повече усложнявам положението.Но както и да е ,тези хора не са ми никакви просто свекър и свекърва,най гадното е ,че баща ми има огромната възможност за да ми помогне ,има заделени пари,пенсията му е около 700 лв.работеше като машинист на влак и взимаше много добри пари,голяма част от който внасяще в банка всеки месец.Но изобщо не го вълнува и съм убедена,че само ако го питам дали ще ни помогне няма да ми проговори поне няколко месеца.Той е супер странен и стиснат човек,цял живот съм имала чувството,че парите за него са всичко.Помощ никога и за нищо от него,просто съм го отписала като вариант,но ми е много мъчно да знам,че човека който ме е създал не го интересува нищо което се случва със мен.Това е общо взето моето положение,никак розово и много напрегнато.
С Божията помощ,ще сбъднем мечтата си!Вярвам в чудеса!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #135 -: Октомври 11, 2012, 20:40:28 pm »
megito78, Фондът за асистирана репродукция отпуска до 5000 лв за 1 инвитро опит. Ако бъдете одобрени, имате право да кандидатствате за 3 опита по ФАР( Фонд асистирана репродукция).

Първо трябва да изберете клиника, която да има договор с ФАР. Ето списък на клиниките, които работят с ФАР:
1. Медицински център по репродуктивна медицина и оплождане Ин витро "София"
2. Ин Витро АГ Медицински център "Димитров", гр. София
3. Ин Витро Медицински център "Братя Тодорови", гр. София
4. СБАЛХ "д-р Малинов", София
5. СБАЛАГ "д-р Щерев" ЕООД, гр. София
6. І-ва СБАЛАГ "Света София" АД
7. АМЦСМП "Олимед" ООД, гр. Варна
8. СБАЛАГ "Селена" ООД, гр. Пловдив
9. МЦ "КИРМ" ООД, гр. Плевен
10. МЦ "Вяра" - ЕООД
11. Амбулатория за специализирана медицинска помощ - Медицински център София - 2000 ООД
12. МЦ "РепроБиоМед" ООД, гр. София
13. МЦ "Афродита" ООД, гр. София
14. Медицински център "Бора", гр. Пловдив
15. АМЦСМП ”Майчин Дом” - Варна
16. Болница "Св. Лазар", гр. София
17. Медицински център "Технобиос", гр. София

Ако пропускам някоя клиника, моля да ме извините и допълните.

След като изберете клиника, ще занесете всички документи, които имате - епикризи от лапароскопии, хормонални изследвания. Лекарят, който ще следи вашия случай, ще назначи какви изследвания трябва да се направят, за да можете да кандидатствате по Фонда. Медицинската документация се подготвя от лечебното заведение.

При подаване на документите ще получите входящ номер. За да ви излезе заповедта за ин витро опит от Фонда се чака около година. След като вземете заповедта я занасяте в клиниката, от която кандидатствате и в която ще правите ин витро. Оттам нататък грижа за вас ще имат лекаря и персонала на клиниката.

Ето в тази тема на първа страница е описано какво е необходимо за подаване на документи, както и какво покрива фонда след като вземете заповедта( изследвания, стимулация, пункция, оплождане, трансфер):
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35459.0

Имайте предвид, че ще ви трябват пари за първичен преглед при лекар в клиниката, която изберете, за хормонални изследвания и спермограма ( съвсем приблизителна цена около 300 лв).След като вземете заповедта и при започване на процедура с последното решение от МЗ, не трябва да доплащате нищо ( ако греша, ме поправете).

Ако нещо не ви е ясно, не се притеснявайте да питате, с радост ще ви отговорим.
« Последна редакция: Октомври 11, 2012, 20:48:52 pm от Мецани »
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #136 -: Октомври 11, 2012, 21:47:29 pm »
   Здравейте всички,
 В момента съм в стимулация за първи опит ин витро, финансиран от фонда. Моля, ако сте запознати да ми кажете, може ли в един момент от стимулацията, лимита отпускан от фонда за медикаменти да се изчерпа и да се налага да закупувам със собствени средства лекарствата до края на стимулацията? Възможно ли е да се изчерпат и средствата отпускани и за хормони или прегледи? Просто искам да знам какво ме очаква, защото стотици левове на ден ме свариха неподготвена. Ако всичко е ОК с това, за какво се отнася забраната за доплащане?
 Знаете ли още, дали фонда финансира култивирне на ембриони до фаза бластоцист?   
Благодаря! Желая успех на всички!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #137 -: Октомври 12, 2012, 12:21:47 pm »
megito78, Фондът за асистирана репродукция отпуска до 5000 лв за 1 инвитро опит. Ако бъдете одобрени, имате право да кандидатствате за 3 опита по ФАР( Фонд асистирана репродукция).

Първо трябва да изберете клиника, която да има договор с ФАР. Ето списък на клиниките, които работят с ФАР:
1. Медицински център по репродуктивна медицина и оплождане Ин витро "София"
2. Ин Витро АГ Медицински център "Димитров", гр. София
3. Ин Витро Медицински център "Братя Тодорови", гр. София
4. СБАЛХ "д-р Малинов", София
5. СБАЛАГ "д-р Щерев" ЕООД, гр. София
6. І-ва СБАЛАГ "Света София" АД
7. АМЦСМП "Олимед" ООД, гр. Варна
8. СБАЛАГ "Селена" ООД, гр. Пловдив
9. МЦ "КИРМ" ООД, гр. Плевен
10. МЦ "Вяра" - ЕООД
11. Амбулатория за специализирана медицинска помощ - Медицински център София - 2000 ООД
12. МЦ "РепроБиоМед" ООД, гр. София
13. МЦ "Афродита" ООД, гр. София
14. Медицински център "Бора", гр. Пловдив
15. АМЦСМП ”Майчин Дом” - Варна
16. Болница "Св. Лазар", гр. София
17. Медицински център "Технобиос", гр. София

Ако пропускам някоя клиника, моля да ме извините и допълните.

След като изберете клиника, ще занесете всички документи, които имате - епикризи от лапароскопии, хормонални изследвания. Лекарят, който ще следи вашия случай, ще назначи какви изследвания трябва да се направят, за да можете да кандидатствате по Фонда. Медицинската документация се подготвя от лечебното заведение.

При подаване на документите ще получите входящ номер. За да ви излезе заповедта за ин витро опит от Фонда се чака около година. След като вземете заповедта я занасяте в клиниката, от която кандидатствате и в която ще правите ин витро. Оттам нататък грижа за вас ще имат лекаря и персонала на клиниката.

Ето в тази тема на първа страница е описано какво е необходимо за подаване на документи, както и какво покрива фонда след като вземете заповедта( изследвания, стимулация, пункция, оплождане, трансфер):
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35459.0

Имайте предвид, че ще ви трябват пари за първичен преглед при лекар в клиниката, която изберете, за хормонални изследвания и спермограма ( съвсем приблизителна цена около 300 лв).След като вземете заповедта и при започване на процедура с последното решение от МЗ, не трябва да доплащате нищо ( ако греша, ме поправете).

Ако нещо не ви е ясно, не се притеснявайте да питате, с радост ще ви отговорим.

Благодаря ви много:)Решила съм клиниката да е Селена в Пловдив,понеже на мъжа ми баба му  живее там и за да не даваме и излишни пари за квартири или хотели реших да е там,поне това да си спестим иначе много ми се искаше да е при Стаменов ноще стана на 40 години ако съм при него,за съжаление. а и ще дадем двойно повече пари за квартири и пътни.Само да ви попитам ,трябва да си запазим час при лекар от клиниката ли и някакви документи трябвали да се носят?Аз ще си взема епикризите с мен и другите изследвания който съм правила преди време,от както ми премахнаха тръбата преди 2 години нищо не съм си изследвала и правила.Благодаря ви от сърце за помощта и разбирането.Да сте живи и здрави всички:)
С Божията помощ,ще сбъднем мечтата си!Вярвам в чудеса!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #138 -: Октомври 12, 2012, 14:18:47 pm »
megito78, щом сте избрали клиника Селена, запишете си час за първичен преглед. Носете епикризите, други документи не ви трябват. Оттам нататък лекарят ще ви каже какво следва, какви документи и изследвания ще са необходими.

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #139 -: Октомври 12, 2012, 14:21:19 pm »
Благодаря за бързият отговор:)А знаете ли на кой номер да звънна за запазване на час?Прегледах сайта на клиниката но нещо не можах да намеря.Много ще съм ви задължена,благодаря ви от сърце :)
С Божията помощ,ще сбъднем мечтата си!Вярвам в чудеса!