0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #440 -: Април 30, 2014, 12:30:08 pm »
Много благодаря! :D
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #441 -: Май 08, 2014, 10:43:17 am »
Тара,
Силвия ми каза, че ни трябва ново становище от уролог, но пропуснах да попитам за нова спермограма. Тя ми предостави комплект от документи, съдържащ и декларации, които аз попълних.
Каза ми, че не ми е необходимо изследване на FSH, но аз ще го приложа, защото предпочитам да има повече документи от нужните, отколкото да липсват такива. Освен това мисля да ги пусна по куриер и няма как да реагирам на момента, ако нещо не е наред.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #442 -: Май 08, 2014, 17:38:17 pm »
Disi22, няма нужда от нова спермограма. Становището от уролога е достатъчно. FSH също не са ми искали, но щом имаш такова, приложи го.


*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #443 -: Май 10, 2014, 07:51:50 am »
 Това FSH аз го пуснах, защото прочетох тук, че го искат. Отидох във Фонда да се разбера на място, какво точно да си приготвя в моя случай, заключение от уролог и ново FSH; - не трябва, само евентуално нова спермограма.
Попълвам си декларации и съчетавам ходене за преглед, Силвия, ФАР.
Силвия казва; - ново FSH, становище от уролог - задължително :) и аз и отговарям  какво са ми казали от ФАР.  И тя започна едно звънене, едни телефони, защо един път така, друг път иначе, нали последно се били разбрали.
Това преди два месеца и малко, така че...

Някой беше писал, че от ФАР са го връщали и мрънкали  за актуален хормон.

А това становище от уролог е голяма глупост - 30 лв. за един подпис  върху образец еднакъв за всички.
« Последна редакция: Май 10, 2014, 07:55:01 am от Тара »
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #444 -: Май 10, 2014, 12:45:53 pm »
На нас уролога ни каза, че за изготвяне на становище трябва да платим 50 лева, но може и с направление от личния и тогава само потребителска такса.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #445 -: Май 14, 2014, 20:00:03 pm »
Здравейте момичета! :)Ние с моя приятел също ще кандидатстваме по фонда , бяхме при Стаменов за първи път на 12.05 преди 3 дена. Значи аз имам две епикризи  от лапароскопии  за ендометриоза на яйчника - едната е от11. 2012г .а другата е от миналия май 2013г дали вършат работа или ще трябва нова лапароскопия - те с какъв срок на годност са ?. Сега доктора ми пусна 8 хормона а моя приятел го прати при доктор Макки понеже той е с азооспермия има 2 спермограми от миналия септември по Крюгер но между тях няма разтояние 1 месец има и два хормона фсх и тестостерон  въз основа на което каза че трябва да направи биопсия.Според вас колко на брой цветни снимки на тръбите  и колко цикъла на овулация трябва да ми проследи а  моя приятел трябва ли да пуска нови спермограми и колко?И изобщо хормоните,снимките,лапароскопиите,спермограмите с какъв срок на годност са към момента на подаване на документите? Извинете въпросите ми може да ви се струват глупави но още не съм много в час,моля помогнете....... :ask: :book:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #446 -: Май 14, 2014, 22:02:43 pm »
Desi4ka, най-добре събери всички документи, които имаш и с тях отиди при Силвия Стефанова, която отговаря в клиниката за въпроси, свързани с фонда. Тя ще ти каже дали са достатъчни документите, които имате или са ви необходими и други.
Успех!


*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #447 -: Май 14, 2014, 22:13:27 pm »
Благодаря ти ,mgstra. :)А Силвия Стефанова къде точно мога да я намеря ?Тя има ли свой кабинет и с какво работно време е? Всеки ден ли работи? За нея трябва ли да си записваме час за посещение? :ask:
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #448 -: Май 14, 2014, 22:19:25 pm »
Благодаря ти ,mgstra! :)А Силвия Стефанова къде точно мога да я намеря?Тя има ли свой кабинет и с какво работно време е?Всеки ден ли работи?Трябва ли да си записваме  час за нея?Колко струва изготвянето на пълният пакет с документи? :ask:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #449 -: Май 14, 2014, 22:24:13 pm »
desi4ka,
02 44 17 979 и 0882 193979 - Силвия Стефанова (въпроси, свързани с ФАР)

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50223.0
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #450 -: Май 14, 2014, 22:45:48 pm »
Благодаря ти ,mgstra! :)А Силвия Стефанова къде точно мога да я намеря?Тя има ли свой кабинет и с какво работно време е?Всеки ден ли работи?Трябва ли да си записваме  час за нея?Колко струва изготвянето на пълният пакет с документи? :ask:
казваш на рецепцията че искаш да говориш с нея, администраторката й предава и тя излиза отпред да говорите, мисля че работи от 9 до 18 но не съм сигурна дали почиваше в неделя, нищо не струва изготвянето на документите
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #451 -: Май 15, 2014, 07:30:50 am »
Здравейте,момичета! :)Много ви благодаря за информацията!А някой знае ли,за какво точно становище от уролог става въпрос  да не би да е за уточняване на крайна диагноза? - тук по темата момичета са писали че за становище от уролог се плащало.Едното платило 30 лв.,а другото 50 лв.Ние понеже ще ходим при Макки и точно за него ставаше въпрос? :ask:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #452 -: Май 15, 2014, 08:08:53 am »
Становището от уролог е необходимо, когато се кандидатства по мъжки фактор. След разговора ти със Силвия ще си наясно от какво имаш нужда.


*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #453 -: Май 15, 2014, 11:33:03 am »
Сега ми стана по-ясно , благодаря ти, mgstra! :wink:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #454 -: Май 15, 2014, 14:16:49 pm »
desi4ka, становището от уролог в Надежда струва 30лв. Ако кандидатствате по мъжки фактор Силвия ще ви даде заедно с другите декларации празна бланка и картонче за касата -30лв. Но ако съчетаеш прегледа при д-р Макки  и среща със Силвия, тези 30 лв. може да си ги спестиш за едно изречение  по индикация чл.26  :lol:
Плащаш си прегледа при д- Макки - 35лв. и срещу тях получаваш; - консултация, преглед, ехограф по преценка, евентуално назначена нова спермограма  + подпис върху бланката становище.  Кажете на доктора, че ви трябва становище, той  сам ще ви каже какво да платите.

Странно ми е, че не са ви казали с каква индикация ще кандидатствате, ами Силвия да решава....
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #455 -: Май 15, 2014, 17:45:13 pm »
Здравей , Тара! :balk_159: Ами,на нас д-р Стаменов ни каза ,че можем и по двата фактора да кандидатстваме -женски и мъжки, но се чудя има ли разлика и каква е точно от гледна точка на това да минем с възможно най- малко изследвания и да не ни мотат много защото времето си върви и съм адски притеснена.....? :ask:
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #456 -: Май 15, 2014, 17:53:39 pm »
А колко струва разширената спермограма по Крюгер в Надежда?Досега сме я правили на 55 лв.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #457 -: Май 15, 2014, 17:59:47 pm »
Когато се дават документи при Силвия т.е готовите изследвания и епикризи задължително ли е да са оригиналите , може ли да се дадат ксерокопия с оглед на това , да си запазя оригиналите че може да потрябват за в бъдеще отново?И дали фондът ще признае ксерокопията? :ask:
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #458 -: Май 15, 2014, 20:36:03 pm »
desi4ka, прочети първа страница на темата, първия пост за да ти се изяснят някои неща; - мъжки, женски фактор и при какви условия.
За  епикризи от изследвания не знам как е сега, но преди съм давала ксерокопия щом са имали печат. Нищо не ти пречи да си подготвиш копия и на място да уточниш.

И да, времето върви, но и с бързане не е гаранция, месец или два не е фатално.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #459 -: Май 16, 2014, 06:57:37 am »
Да точно това имах в предвид,ако става с ксерокопия да ги преснимам за всеки случай - мерси Тара! :)