0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #280 -: Юни 25, 2013, 10:00:52 am »
Здравейте искам да попитам за втори опит ин витро отноволи трябва да се направи женския хормон FSH
Да, трябва.
Аз за втори опит не съм прилагала актуално изследване на ФСХ. Мисля, че това се обхваща от декларацията за липса на промяна в обстоятелствата. Не съм представяла и сега за третия опит, но още нямам данни да съм "одобрена", така че...незнам. Нека напише и някой друг по този въпрос...
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #281 -: Юни 25, 2013, 10:08:59 am »
не е задължително да се представя ново ФСХ, но не пречи ако сте направили и приложили :)
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #282 -: Юни 25, 2013, 10:14:37 am »
Да, де - важно беше да се отбележи, че не е задължително. Благорадя, Стеф!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #283 -: Юни 26, 2013, 06:37:17 am »
Здравейте! Не намирам отговор на въпроса си на сайта на ФАР и за това се обръщам с питане тук. Подала съм документи към  ФАР 02.2013 год. , женски фактор, молба одобрена. Към днешна дата не съм с човека, който участва с мен като партньор. До получаването на заповедта ми има поне 3-4 мес, а след това до колкото знам срока за изпълнение е 1 год., време през което е напълно възможно да срещна друг човек. Трябва ли да уведомя ФАР за тази промяна и кога? Ако получа заповедта си мога ли в последствие на променя партньора? Благодаря Ви предварително.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #284 -: Юни 26, 2013, 09:13:56 am »
в заповедта се вписва и името на партньора, ако до получаване на заповедта имаш нов партньор е добре да уведомиш във фонда, за да се представят и неговите документи и да се впише той в заповедта. при положение обаче че нямаш партньор до тогава остава варианта донорско ин витро, като в този случай не се вписва изобщо партньор. следователно, при всички случаи трябва да уведомиш във фонда и е желателно това да стане не при получаване на заповедта, а преди това.
*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #285 -: Юли 09, 2013, 23:06:06 pm »
Здравейте момичета!Не знам дали тук е мястото за това ,което ще ви попитам,и ако не е моля да ме извините!Имам одобрена заповед от Фонда от 12,04,2013г.към определена клиника!Въпросът ми е мога ли да сменя клиниката при положение,че не съм използвала заповедта все още към тази която е посочена в самата заповед?
[URL = http://lilypie.com] [/url]


*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #286 -: Юли 10, 2013, 08:42:24 am »
Подава се молба до директора на Фонда за смяна на клиниката, на база на която се изготвя нова заповед с името на новата клиника. Към молбата се прилага уверение от новоизбраната клиника, че е ще поеме пациента.

в първия пост съм се опитала да дам отговор на най-често задаваните въпроси. информацията я има от 2009г., от създаването на фонда. Поглеждайте първия пост на тази тема, полезно е :)
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #287 -: Юли 22, 2013, 10:02:25 am »
Здравейте, имам няколко въпроса. Ще се радвам да ме насочите:) Ще кандидатстваме с мъжки фактор. Пуснах си ФСХ във външна лаборатория. Освен печат и подпис от самата лаборатория, нужно ли е да имам подпис и от лекуващия ми лекар? Отделно преди да се преместя в сегашната клиника две години бях в друга в която имаме две неуспешни инсеминации. От там ми дадоха етапна епикриза с общи данни и споменати в едно изречение инсеминациите като факт. Това достатъчно ли е или трябва да се приложи по-подробна информация за процедурите?
Отделно можете ли да ме ориентирате, ако подам документите си август-септември, кога мога да очаквам евентуално одобрение?
Хубав ден:)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #288 -: Юли 22, 2013, 10:17:21 am »
относно изследването на ФСХ печат и подпис от лабораторията са достатъчни, не е нужно и от лекуващия лекар. относно инсеминациите при положение, че кандидатствате с мъжки фактор няма нужда да се подават допълнително протоколи от процедурите, трябва да имате 2 спермограми с интервал минимум 1 м. по между им, както и документ от консултация с уролог.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #289 -: Юли 22, 2013, 10:20:53 am »
StefiZ, благодаря. Всичко останало го имаме.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #290 -: Юли 31, 2013, 16:06:36 pm »
Привет на всички, знам че въпросът е задаван милион пъти, но нямам никаква възможност за подробно търсене, че малката ми отнема цялото време. Когато трябваше да получа заповедта си вече бях бременна от самофинансиран опит. Сега, мисля да се възползвам от тази заповед, и когато говорих с Фонда ми казаха да пусна пак ФСХ. Само дето не помня 3-5 ден от цикъла ли се пуска или трябваше да е по друго време.  Лекарката ми е в отпуск и не искам да я тормозя с плиткия си мозък  :lol: , така че ако някой може да отговори ще съм безкрайно благодарна. А, и другия ми въпрос е, дали ако пусна излдването в Цибалаб ще бъде легитимно, защото от там ще получа само подпис и печат на лабораторията, но не е и на лекар. А да ходя до Щерев сега ми е мноооого мъчна задача  :oops:
Приятен ден на всички!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #291 -: Август 05, 2013, 00:07:03 am »
ФСХ се пуска между 2-5 ден.
За изследването нямам спомен дали трябва да има подпис и печат от лекар(последно го правих преди 3 години), затова най-добре се обади във Фонда и попитай дали ще ти признаят изследването за ФСХ от Цибалаб.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #292 -: Август 05, 2013, 09:39:50 am »
точно 3 поста по-нагоре съм отговорила за ФСХ, дали трябва или не подпис. :wink:
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #293 -: Август 06, 2013, 15:39:26 pm »
За втори път ще подавам и аз документи във фонда. Първият път кандидатствахме с мъжки фактор /азооспермия/ с епикриза от Кацаров. За втория опит аз трябва ли пак да пускам ФСХ? Пациентка съм на Надежда, в разговор /ако може да се нарече разговор висенето до препълнената регистратура около 3 минути, едвам й задържах вниманието/ със Силвия тя ми каза епикриза на мъжа ми и за мен ФСХ, щом е второ подаване на документите не трябва ли само декларация, че няма промяна в обстоятелствата?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #294 -: Август 06, 2013, 15:49:41 pm »
да, само декларация, ако първия път си приложила консултацията с уролог.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #295 -: Август 06, 2013, 16:38:48 pm »
Благодаря Стефи, мисля следващата седмица направо да отида при Силвия, пътувам от далеч, но тогава ще ходя в София по друг повод и ще опитам да си оправя документите.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #296 -: Август 21, 2013, 14:09:31 pm »
пиша писмото с надеждата някои да ми обясни подали сме документи декември 2012 във фонда обаждат ни се 2013 септември за заповед и трябва да имаме осигуровки не сме ли в заварено положение и към кого да се обърна
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #297 -: Август 21, 2013, 14:19:19 pm »
пиша писмото с надеждата някои да ми обясни подали сме документи декември 2012 във фонда обаждат ни се 2013 септември за заповед и трябва да имаме осигуровки не сме ли в заварено положение и към кого да се обърна
плащате си осигуровките и си взимате заповедта.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #298 -: Август 21, 2013, 15:02:21 pm »
Няма заварено положение, трябва да си платите осигуровките и тогава може да си вземете заповедта.

*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #299 -: Август 24, 2013, 15:32:15 pm »
да, само декларация, ако първия път си приложила консултацията с уролог.
Стефи, на мен и втория път ми искаха епикриза от уролог. Януари месец бях представила, юни месец отново ми искаха. И ние сме с мъжки фактор - Олигоастенотератозооспермия.