0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #260 -: Май 23, 2013, 10:41:39 am »
една година от дата до дата, т.е. в твоя случай до февруари 2014 г. :)
успех
Благодаря много!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #261 -: Май 30, 2013, 13:41:10 pm »
номер 17439 отива на 06.06.2013г. за заповед :)
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #262 -: Май 30, 2013, 13:57:18 pm »
номер 17439 отива на 06.06.2013г. за заповед :)
Успех  :D
Таня Филипова
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #263 -: Май 30, 2013, 18:39:25 pm »
     Здравейте момичета.
     Някой знае ли при подаване на документи за втори опит и сменени лични карти какви документи се попълват? Декларацията за липса на промяна необходима ли е? Нещо не мога да се ориентирам?
     Успех на всички, които чакат одобрение и на тези в процедури.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #264 -: Май 31, 2013, 08:59:11 am »
декларацията за липса на промяна в обстоятелствата се попълва, защото се имат предвид медицинските показания. отделно приложи и копия на новите ви лични карти.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #265 -: Май 31, 2013, 09:55:40 am »
StefiZ много ти благодаря
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #266 -: Юни 03, 2013, 10:38:30 am »
номер 17469 отива за заповед на 10.06.2013:)
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #267 -: Юни 03, 2013, 10:52:09 am »
Здравейте, вероятно м.Юни ще получим обаждане за заповед от ФАР, за мое щастие съм бременна в момента. Въпроса ми е, колко време могат да отложат от ФАР получаването на заповедта (например до м.Февруари 2014г) или по-дълго и още като ми се обадят по телефона ли трябва да им обясня.
Благодаря предварително и желая от все сърце успех на всички, които вървят по тази не лека пътечка! :pink_dust_1: :green_dust_1:
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #268 -: Юни 03, 2013, 14:08:58 pm »
За кандидатстване за пореден /трети опит/ с мъжки фактор, трябва ли пак заключение на уролог, ако сме приложили такова миналия. Не се ли установя с декларацията липсата на промяна и в тези обстоятелства?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #269 -: Юни 03, 2013, 15:54:05 pm »
ако сте приложили за втория опит не е необходимо.

естер, още като ти се обадят от фонда за получаване на заповед кажи, че си бременна. има си процедура, такива запвоеди се класират и при проявено желание от теб с една молба свободен текст ще си я получиш по-късно :)
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #270 -: Юни 03, 2013, 17:33:08 pm »
StefiZ, много благодаря за отговора! Още веднъж - успех на всички!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #271 -: Юни 05, 2013, 09:46:13 am »
Здравейте, момичета. Имам нужда от малко разяснения:)) Надявам се, че можете да ми помогнете.На първа страница видях в изискванията за кандидатстване:
2. стерилитет, свързан с мъжки фактор (МКБ-X: N97.4):
б) олиго- и/или астено-, и/или тератозооспермия, налагаща АРТ чрез IVF или ICSI с поне два от следните параметри:
аа) обем на еякулата < 1,0 ml;
бб) концентрация на сперматозоидите < 20 милиона/ml;
вв) сперматозоиди с добра подвижност < 40 % (grade 1 - 2);
гг) сперматозоиди с добра морфология < 30 % (по СЗО) или < 15 % (по Крюгер);
В същото време на официалната страница пише само: б) олиго- и/или астено-, и/или тератозооспермия, налагаща АРТ чрез IVF или ICSI и се чудя подточките важат ли или това е някакъв проектозакон? Иска ми се преди да говоря с лекуващия ми лекар да си изясня това онова. И реално какви са шансовете за одобрение от фонда, когато се кандидатства по мъжки фактор?
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #272 -: Юни 05, 2013, 09:48:44 am »
Подточките важата, разбира се, това са показателите на спермограмата, трябва да има мин. 2 извън норма, т.е. по малко от посочените в тези подточки. Шансовете с мъжки фактор са същите като с женски, стига да има показания :wink:
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #273 -: Юни 05, 2013, 17:09:03 pm »
Бих искала да попитам, сега, когато срокът на заповедта е 1 година съшествува ли опцията за удължаване по медицински причини и ако е ДА, с колко може да се удължи времето за използване на заповедта?
И оше нещо - когато заповедта е получена през ноември 2012, двойката трябва ли да има непрекъснати здравноосигурителни права/предполагам, че ДА/, трябва ли да се представя нещо допълнително пред Фонда или клиниката, свързано със здравните осигуровки и към кой момент трябва да са непрекъснати здравноосигурителните права?
Благодаря!
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #274 -: Юни 11, 2013, 09:51:52 am »
В клиникака "Надежда" не ни искаха нищо, а направиха служебна справка /явно имат връзка със сървъра на НОИ/ за непрекъснатите ни здравноосигурителни вноски преди да стартира процедурата. Директно им излезе удостоверение за всеки от нас, което приложихме към досието. На другите въпроси не мога да ти отговоря, защото си получих заповедта пред април тази година. Тогава при получаване се носи попълнена само една декларация /по образец/ за непрекъснатите осигурителни права, но не и докумен, издаден от НОИ. Това е което знам.
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #275 -: Юни 12, 2013, 18:03:43 pm »
Здравейте искам да попитам за втори опит ин витро отноволи трябва да се направи женския хормон FSH
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #276 -: Юни 12, 2013, 20:54:49 pm »
Здравейте искам да попитам за втори опит ин витро отноволи трябва да се направи женския хормон FSH
Да, трябва.

Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #277 -: Юни 12, 2013, 23:47:07 pm »
Благодаря
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #278 -: Юни 22, 2013, 18:21:45 pm »
Моите въпроси са сходни с тези на теди. /по-горе/. Понеже виждам,че никои не е отговорил, ще задам и аз. Няма да успеем да използваме заповедта, преди крайният срок. Колко време преди изтичането и, трябва да се попадат документи във фонда? И с колко месеца се удължава заповедта?
Благодаря предварително!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция - тема 2
« Отговор #279 -: Юни 24, 2013, 22:43:21 pm »
няма удължаване на заповедта, срока й е една година, достатъчен да бъде използвана. не губиш опита при неизползване, но е хубаво да уведомиш, че няма да можеш да го използваш. когато решиш в последствие да ползваш опита подаваш на ново, но с молба свободен текст в която описваш, че имаш предишно одобрение, но не си го използвала и молбата се разглежда отново.