0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
                          Честит 8-ми Март момичета
           Пожелавам на всички безброй усмивки,много щастие,здраве и късмет,
           само приятни емоции и винаги да сте обичани от човека,когото обичате.



И много много  :bfp: :bori_007: :bori_004:
Здравейте момичета.
Бих искала да Ви попитам следното:
Одобрени сме от ЦФАР и съвсем скоро наближава нашият ред, да си вземем заповедта от там, още около 350 номера.Междувременно обаче сме одобрени за отпускане на средства и от общинска програма за подпомагане, която може би към края на месеца ще отпуснат сумата и може би по-бързо от фонда. Въпроса ми е ако вземем парите от Общината и започнем процедура, а междувременно ми се обадят от фонда за заповед какво се случва? Мога ли да им кажа да изчакам с получаването на заповед  за по-късно, евентуалоно докато разбера, дали стартиралият опит е успешен, или губя заповедта от фонда?
Много Ви благодаря предварително за отговора.
Успех на всички.
*
Дейзи,при последните промени в правилника,заповедите от Фонда,важат за една година. Имаш достатъчно време,ако мислиш ,че в тази една година е възможно да направиш и двата си опита.
/www.mamaibebe.com][/url]
Много благодаря за бързия отговор.
Надявам се да не ми се наложи да използвам и двата опита, а да се получи от първия път. :D
Успех на всички.
*
Дейзи,съжалявам,въобще не се усетих,/разбираемо е за мен  :lol:/,но искрено ти пожелавам да не се наложи да използвате заповедта от ФАР!!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Здравейте! Искам да попитам-имам получена заповед от ФАР и представена в клиника Малинов,но вече със смяна на клиниката трябва да занеса заповедта във Фонда за издаване на нова с името на новата клиника. Та въпроса ми е след колко време Фонда се обажда за получаване на новата заповед,дълго ли се чака? Трябва ли да нося Приложение № 4 при положение,че съм получила заповедта миналата година?
« Последна редакция: Март 18, 2013, 14:49:51 pm от pepssi »
здравейте и от мен от днес и аз съм при вас във форума,:)движението на номерата е 18806...имам въпрос моми4ета защо на някои пише издадена заповед а на други одобрени...?а и има ли моми4ета със заповеди а подали документи декември 2012
*
здравейте и от мен от днес и аз съм при вас във форума,:)движението на номерата е 18806...имам въпрос моми4ета защо на някои пише издадена заповед а на други одобрени...?а и има ли моми4ета със заповеди а подали документи декември 2012
Тези, които са минали през обществения съвет, но си чакат реда са със статус "одобрени", със статус "издадена заповед"  са тези, които реално са взели заповедите си.
Може да има момичета подали документи декември 2012 г. и получили заповедите си, но те са по някаква причина разглеждани с предимство.
Аз например подадох документите на 8 януари 2013 г. и вече съм си получила заповедта, но това е защото 2010 г. чаках 1 година да ми дойде реда и когато ми се обадиха, аз вече бях бременна от самофинансиран опит. Естествено, заповедта ми остана във фонда и ми казаха, че мога да се възползвам от нея, когато реша, че искам второ дете без да чакам ред. По този начин съм получила заповедта си с предимство тази година.


Здравейте! Искам да попитам-имам получена заповед от ФАР и представена в клиника Малинов,но вече със смяна на клиниката трябва да занеса заповедта във Фонда за издаване на нова с името на новата клиника. Та въпроса ми е след колко време Фонда се обажда за получаване на новата заповед,дълго ли се чака? Трябва ли да нося Приложение № 4 при положение,че съм получила заповедта миналата година?
Здравей!Аз моята заповед я взех с новото име съвсем скоро.
1.Вземаш от Силвия документ ,че си пациентка на Надежда.
2.Носиш старата заповед.
3.Приложение 4 е само за тези ,които сега си получават заповедта
4.При възможност отиваш 9-9,30часа сутринта във фонда,оставяш документа от Силвия и се нареждаш на опашката за получаване ,за да си получиш заповедта с новото име.
Успех!


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Много благодаря desinka71! Това означава ли,че новата заповед ще я взема същия ден? Хубаво е да свърша всички задачи в един ден,че съм много отдалеч.
Да, точно това съм написала.Минавайки да си оставиш документа при жените от фонда ,уточни,че ще изчакаш.Те ти я пишат веднага и д-р Лалев ти я връчва по познатия начин.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

здравейте и от мен от днес и аз съм при вас във форума,:)движението на номерата е 18806...имам въпрос моми4ета защо на някои пише издадена заповед а на други одобрени...?а и има ли моми4ета със заповеди а подали документи декември 2012
Тези, които са минали през обществения съвет, но си чакат реда са със статус "одобрени", със статус "издадена заповед"  са тези, които реално са взели заповедите си.
Може да има момичета подали документи декември 2012 г. и получили заповедите си, но те са по някаква причина разглеждани с предимство.
Аз например подадох документите на 8 януари 2013 г. и вече съм си получила заповедта, но това е защото 2010 г. чаках 1 година да ми дойде реда и когато ми се обадиха, аз вече бях бременна от самофинансиран опит. Естествено, заповедта ми остана във фонда и ми казаха, че мога да се възползвам от нея, когато реша, че искам второ дете без да чакам ред. По този начин съм получила заповедта си с предимство тази година.
благодаря за инфотооо..а знаете ли колко време от одобрени може да си вземете заповеда
*
аз имам следния въпрос: Когато дойде време за получаване на заповедта, мъжа ми няма да е в Българя и реално, кога трябва да се полпълним приложение 4 при положение че той няма да е в Българя при получаването на заповед ?
Приложение 4 можеш да изтеглиш от сайта на фонда,да си го попълните и когато отидеш да си вземеш заповедта само да сложиш дата.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Здравейте,имам заповед от фонда от отктомври 2012.Предстои ми стартиране на процедура,но има проблем.Живея и работя в Италия и съответно се осигурявам там.В системата излизам неосигурена и незнам какво да правя.Немога да се осигурявам в България,по закон неможело да се осигуряваш едновременно в две европейски държави.А в Италия не мога да прекъсна да се осигурявам,тъй като съм на постоянен трудов договор.Какво да правя...помогнете...
Здравейте,
 можете ли да ми кажете колко време отнема за одобрение за втори опит. Отново ли се чака, около 1 година?
*
Здравейте,имам заповед от фонда от отктомври 2012.Предстои ми стартиране на процедура,но има проблем.Живея и работя в Италия и съответно се осигурявам там.В системата излизам неосигурена и незнам какво да правя.Немога да се осигурявам в България,по закон неможело да се осигуряваш едновременно в две европейски държави.А в Италия не мога да прекъсна да се осигурявам,тъй като съм на постоянен трудов договор.Какво да правя...помогнете...

има процедура по която да докажеш, че се осигуряваш в друга европейска държава и ще ти се признаят осигуровките. за съжаление не я знам в подробности каква е, но ако прочетеш малко ще откриеш информация, доста момичета са писали какви точно формуляри попълват и какви документи представят за доказване на здравни осигуровки.
*
Здравейте,
 можете ли да ми кажете колко време отнема за одобрение за втори опит. Отново ли се чака, около 1 година?
Да. Отново се получава номерче и се чака по реда. Дано следващият път е успешен!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
:( още не са сложил новите номера ...:( това 4акане ...