0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Не мисля, че ще има проблем след като се води с непрекъснати здравноосигурителни права. Проблем може да възникне, ако сега от 01.2013г., когато са планирали от НАП всички осигуровки да се плащат по една сметка, тогава ще се разпределят плащанията по реда в който са възникнали. Така може внесени пари за осигуровки за момента, системата да ги препрати за покриване на стари задължения.
Ако има пропуск в ЗОВ преди януари 2008 г. системата ще покрие първо тях. 

Няма проблем с единната сметка.
Който е прекъснати здравноосигурителни права, отива в НАП, вадят му справка за сумата, която трябва да плати + лихвите. Освен това дават да се попълнят- заявление по чл.2а от наредба Н-8 от 2005г и искане за издаване на документ. След това отива до банка и внася сумата. В полето "основание за внасяне" трябва да пише- "здравна осигуровка". С всички документи се връща с НАП и получава удостоверение, че лицето е с непрекъснати здравноосигурителни права.
*
Днес бях във Фонда и попитах за здравните осигуровки, защото се коментираше и задаваше въпроса дали и двамата партньори трябва да са с непрекъснати осигуровки - ДА, и двамата партньори трябва да са осигурени.


*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Днес бях във Фонда и попитах за здравните осигуровки, защото се коментираше и задаваше въпроса дали и двамата партньори трябва да са с непрекъснати осигуровки - ДА, и двамата партньори трябва да са осигурени.
А как стоят нещата, когато жената ползва донорски сперматозоиди? :cloud:
Нема начин да нема начин!
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Днес бях във Фонда и попитах за здравните осигуровки, защото се коментираше и задаваше въпроса дали и двамата партньори трябва да са с непрекъснати осигуровки - ДА, и двамата партньори трябва да са осигурени.
А как стоят нещата, когато жената ползва донорски сперматозоиди? :balk_91:
Нема начин да нема начин!
*
Някой забеляза ли, поправката в ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 344 ОТ 20 ДЕКЕМВРИ 2012 Г. ЗА ИЗМЕНЕНИЕ НА ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 25 НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ ОТ 2009 Г. ЗА СЪЗДАВАНЕ НА ЦЕНТЪР "ФОНД ЗА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ" (ДВ, БР. 13 ОТ 2009 Г.): "3. В ал. 4 изречение второ се заличава.", т.е. (накратко) махнато е изречението, че доплащането се забранява. Това означава ли, че отново клиниките ще оскъпяват и без друго скъпите процедури ин-витро?


*
Някой забеляза ли, поправката в ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 344 ОТ 20 ДЕКЕМВРИ 2012 Г. ЗА ИЗМЕНЕНИЕ НА ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 25 НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ ОТ 2009 Г. ЗА СЪЗДАВАНЕ НА ЦЕНТЪР "ФОНД ЗА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ" (ДВ, БР. 13 ОТ 2009 Г.): "3. В ал. 4 изречение второ се заличава.", т.е. (накратко) махнато е изречението, че доплащането се забранява. Това означава ли, че отново клиниките ще оскъпяват и без друго скъпите процедури ин-витро?
Напълно вероятно, ще поживеем пък ще видим !
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Извинявам се, ако въпроса ми е тъп, но не съм в течение.
Клиниката, на която съм пациент има договор със Здравната каса, защото извършват прегледи с направления. Имам вече заповед и в петък звъннах да питам кога ще стартираме, а от там ми отговориха, че още нямали договор с касата.
Всяка година ли се подписва договора, или това е някакъв нов договор за работа по Фонда?
Извинявам се, ако въпроса ми е тъп, но не съм в течение.
Клиниката, на която съм пациент има договор със Здравната каса, защото извършват прегледи с направления. Имам вече заповед и в петък звъннах да питам кога ще стартираме, а от там ми отговориха, че още нямали договор с касата.
Всяка година ли се подписва договора, или това е някакъв нов договор за работа по Фонда?
В коя клиника си?
*
Всички клиники в периода януари-февруари подписват договорите с фонда, а сега вече и със здравната каса. И това се случва всяка година.


*
най - късно до 10 февруари вички клиники ще са подписали договори с ЗК и ФАР до края на месеца всичко ще си тръгне, както по старо му, а ние с номера си чкаме да дойде и нашия ред!
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Извинявам се, ако въпроса ми е тъп, но не съм в течение.
Клиниката, на която съм пациент има договор със Здравната каса, защото извършват прегледи с направления. Имам вече заповед и в петък звъннах да питам кога ще стартираме, а от там ми отговориха, че още нямали договор с касата.
Всяка година ли се подписва договора, или това е някакъв нов договор за работа по Фонда?
В коя клиника си?

МЦ "Св.Иван Рилски" Тутракан
Благодаря за отговорите.
*
Момичета, нещо все ми убягва относно здравните осигуровки. Кога се искат справките - при подаване на документите във фонда или в самата клиника, при стартиране на съответния опит? И ми е чудно защо трябва бележка от НАП, след като с ЕГН- то в сайта на същия този НАП за минута може да се провери здравния статус на всеки.
В момента на старта на процедурата се иска статус: непрекъснати здравноосигурителни права. Посочено е в следната декларация:
◦ДЕКЛАРАЦИЯ - Приложение № 4 към чл. 31, ал. 1, т. 6 "Информирани сме, че към момента на извършване на дейностите по асистирана репродукция, финансирани от Националната здравноосигурителна каса, е необходимо наличие на непрекъснати здравноосигурителни права."
При подаване на документите не се иска нищо повече от документите, които се подаваха и досега. Разликата е, че някои от документите са с променени текстове. Има ги на сайта на ФАР.
*
Здравейте.Аз от скоро чета вашият форум и виждам,че всички са  объркани както и аз.Нищо не разбирам с този фонд.Преди малко прочетох,че някои от фонда е дал информация,че в момента са разгледали молбите до 15500,но аз като си правя справка в сайта на ФАР ми показва,че 18000 си е получил молбата.Аз съм 18037.Живея в чужбина и и изобщо не мога да си направя сметката кога да се прибера в България.Нищо не разбирам.И вече съм много изнервена,защото не мога и работа да почна никой няма да ме вземе,защото после ще трябва да излизам отпуска.Но както казват много хора "Българска работа".Не знам какво да правя.Някой знае ли със сигурност до кой номер са си взели молбите.Благодаря предварително :ask: :ask:
« Последна редакция: Януари 18, 2013, 13:35:04 pm от ralica ficheva »
ralica ficheva Фонда още не е започнал активно да работи. Предстоят подписване на договорите с клиниките. Да спряха да раздават заповеди някъде ако не ме лъже паметта на 15 8...
Според мен не е възможно да е взета заповедта на № 18 000  :x
*
Не знам просто на страницата на ФАР на справки ми показва,че 18000 си е получил заповета
Не знам просто на страницата на ФАР на справки ми показва,че 18000 си е получил заповета
Напълно е възможно да ти излиза,че номер 18000 е получил заповед,тъй като жени с онкологични заболяваня ползват предимство,т.е. подават документи и ОС ги разглежда с предимство,съответно и получават заповед с предимство.
*
момичета, моля ви не бъркайте получил заповед със одобрена молба, защото на сайта като напишете 18 ... ви излиза, че документите са разгледани и одобрени, а не че са получени заповеди. Изключвам случаите за които е писала ел-вел.
четете и не всявайте паника, "късмета е на страната на зрящия не на спящия...", както се казва в тази мъдра поговорка :wink:
*
Аз много се извинявам,но не бях запозната с това,че има хора с предимство.И се извинявам,че се намесих във вашите сладки приказки просто исках да получа малко информация,а не да бъда обиждана.Мислех,че тук са хора с един и същи проблем и,че ни вълнуват еднакви неща.
« Последна редакция: Януари 18, 2013, 14:41:05 pm от ralica ficheva »