0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #920 -: Юли 04, 2013, 13:45:03 pm »
Направо не мога да повярвам  8O
Tedichka,леко бременеене,наистина невероятна графика с бременност
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #921 -: Юли 04, 2013, 15:04:09 pm »
Денис, дали може да хвърлиш око и върху моята графика. Меря орално в 6 сутринта. С миналата бременност в фф ми е била 36,3 - 36,4 температурата, а във лф 36,6 - 36,7. Този месец е първия, в който бебеправим и късно се включих с меренето... и все пак, може ли нещо да се каже ( с предната бременност мерих БТ към 8 сутрин):)
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #922 -: Юли 04, 2013, 21:07:33 pm »
здравейте момичета,чета ви редовно но за първи път се престраших да пиша.От този месец започнахме да бебеправим с моя приятел,бихте ли хвърлили едно око на моята графика,ще се радвам да чуя вашите мнения.Благодаря предварително и пожелавам на всички вас скоро да видят двете чертички :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #923 -: Юли 04, 2013, 22:51:13 pm »
здравейте момичета,чета ви редовно но за първи път се престраших да пиша.От този месец започнахме да бебеправим с моя приятел,бихте ли хвърлили едно око на моята графика,ще се радвам да чуя вашите мнения.Благодаря предварително и пожелавам на всички вас скоро да видят двете чертички :)
Tifity_ на твоята "графика" няма стойности за температурата? Ти мериш ли я?
Единят начин да установиш кога ти е овулацията е да ползваш тестове за овулация.
Другият вариант е да мериш базалната си температура.
А най-добре е и двата метода в комбинация.
Ето тук има полезни статии и връзки.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34209.0
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #924 -: Юли 05, 2013, 11:50:13 am »
не я меря защото забравям и когато се сетя вече е минало много време,а за тестовете мисля за започна от този месец,ако не е станало чудото де :) благодаря ти за връзката много е полезна :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #925 -: Юли 05, 2013, 16:04:39 pm »
Здравейте момичета,
какво ще кажете за моята графика. О. си определям с тестове, не си меря температурата. Днес си правих  :bfn: и е отрицателен. Дали има възможност да е още рано, в неделя 07.07 трябва да ми дойде ако не съм бременна? Решили сме ако този път не стане да си направим изследвания. :thankyousign: :help1:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #926 -: Юли 07, 2013, 08:43:47 am »
здравейте,
този месец си меря базалната температура ....закъснява ми три дни и базалната температура продължава да ми е висока ...никакви признаци за ПМС ,освен тежест в гърдите ,спазми ниско в коремчето и леко гадене от два дни.....мисля че е рано за тест за бременност....решила съм ако продължава така тези дни да ида на доктор....
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #927 -: Юли 07, 2013, 13:59:17 pm »
моля ви погледнете ми графиката, снощи отрицателен тест, но Т се покачва, няма признаци да ми идва, а ми се гади и ме пробожда кръста и корема. Кажете си мнението, чудя се какво става....
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #928 -: Юли 07, 2013, 20:51:51 pm »
Здравейте, момичета!
В крайна сметка се оказа, че въобще нямам О.  :balk_145:
Това се установи след вечерашния преглед при д-р Стаменов. Ще се следим още поне 2 месеца, за да се докаже ЛУФ синдром.
На този етап няма смисъл вече да меря БТ...

Много съжалявам
Пий Инозитол и NAC - ще подпомогнат О. / пукането на фоликула/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #929 -: Юли 07, 2013, 20:59:57 pm »
аз този месец май съм нямала О  :(

Ако БТ се задържи висока / и не пада/ - О. може да е била на 19 ден от МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #930 -: Юли 07, 2013, 21:18:08 pm »
Здравейте момичета! Бихте ли погледнали отново графиката ми, нямам симптоми за цикъл, но се чувствам странно все ми се спи, често уринирам, Вече незнам внушавам ли си разни неща. Толкова много искаме бебе, че сигурно се вманиячаваме. Вчера ми се виеше свят, но може да е от преумора, но нали все симптоми търсим! Благодаря ви и се извинявам за дългия пост.

Според мен графиката ти показва повече от един фоликул -  в този случай може да е имало О., но графиката да не го показва.
Ако пак се повтори - консултирай се с лекар, направи ФМ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #931 -: Юли 07, 2013, 21:25:09 pm »
denis, моля те погледни ми графиката. За първи път ми се случва такова нещо, не знам какъв е този спад... Днес ще си купя нов термометър, дано това да е.

Графиката ти дотук не показва да е имало О.
Спазваш ли всички правила на измерването ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #932 -: Юли 07, 2013, 21:37:49 pm »
Аз явно съм поредното изключение.След странен МЦ , 7 отрицателни теста и ниска БТ...Днес ми дадоха снимка-4 седмица  :wink:Така че всичко е възможно......Успех на всички

Честито! :D
Лека, спокойна и безпроблемна бременност




ПП. Къде мериш БТ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #933 -: Юли 07, 2013, 21:54:39 pm »
Денис, дали може да хвърлиш око и върху моята графика. Меря орално в 6 сутринта. С миналата бременност в фф ми е била 36,3 - 36,4 температурата, а във лф 36,6 - 36,7. Този месец е първия, в който бебеправим и късно се включих с меренето... и все пак, може ли нещо да се каже ( с предната бременност мерих БТ към 8 сутрин):)
За графиката - не си мерила редовно и няма база за сравнение
Според тестовете за О. - тя може да е била на 16 ден от МЦ

ПП.
Оралното измерване е много неточно, мери анално

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #934 -: Юли 08, 2013, 09:21:06 am »
Аз явно съм поредното изключение.След странен МЦ , 7 отрицателни теста и ниска БТ...Днес ми дадоха снимка-4 седмица  :wink:Така че всичко е възможно......Успех на всички

Честито! :D
Лека, спокойна и безпроблемна бременност




ПП. Къде мериш БТ?

В началото я мерих вагинално, но док ми каза , че анално е по-добре и започнах така.В бележки съм отбелязала
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #935 -: Юли 08, 2013, 09:47:43 am »
Денис, може ли и за мен коментар? Благодаря ти!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #936 -: Юли 08, 2013, 16:11:22 pm »
Аз явно съм поредното изключение.След странен МЦ , 7 отрицателни теста и ниска БТ...Днес ми дадоха снимка-4 седмица  :wink:Така че всичко е възможно......Успех на всички

Честито! :D
Лека, спокойна и безпроблемна бременност




ПП. Къде мериш БТ?

В началото я мерих вагинално, но док ми каза , че анално е по-добре и започнах така.В бележки съм отбелязала

Или не мериш правилно или терм-ра е повреден
За анално измерване, особено при бременност - БТ трябва да е над 37.0
Дори ТТ, ако измериш ще видиш, че е около 37.0 през деня - а вечер и доста над 37.0

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #937 -: Юли 08, 2013, 16:14:04 pm »
Денис, може ли и за мен коментар? Благодаря ти!

Ако спазваш правилата на измерване - графиката показва проблем.
Според мен, може да е имало повече от 1 фоликул - и дори да е имало О., графиката може да не го  покаже

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #938 -: Юли 08, 2013, 17:48:55 pm »
Денис, може ли и за мен коментар? Благодаря ти!

Ако спазваш правилата на измерване - графиката показва проблем.
Според мен, може да е имало повече от 1 фоликул - и дори да е имало О., графиката може да не го  покаже

Благодаря ти, Денис. Да спазвам правилата за мерене. Дано да е имало овулация. Ще видим. Утре би трябвало да дойде М :(, и започвам изследвания. Успех на всички!

Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #939 -: Юли 09, 2013, 06:03:26 am »
Аз явно съм поредното изключение.След странен МЦ , 7 отрицателни теста и ниска БТ...Днес ми дадоха снимка-4 седмица  :wink:Така че всичко е възможно......Успех на всички

Честито! :D
Лека, спокойна и безпроблемна бременност




ПП. Къде мериш БТ?

В началото я мерих вагинално, но док ми каза , че анално е по-добре и започнах така.В бележки съм отбелязала

Или не мериш правилно или терм-ра е повреден
За анално измерване, особено при бременност - БТ трябва да е над 37.0
Дори ТТ, ако измериш ще видиш, че е около 37.0 през деня - а вечер и доста над 37.0

Последните два дни пак я меря но в 4.30 (тогава се будя) и е 37.1...Единствените ми симптоми в момента са че спя постоянно и гърдите ми наедряха повече от нормното преди Ц. Възможно ли е Т да ми е ниска заради цветна бременност или имам от онези фалшиви бременности? На прегледа попитах дали е сигурно и Док беше категорична...