0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #880 -: Юни 23, 2013, 20:23:35 pm »
denis ще се цитирам
И аз ще сложа графиката си тук с молба за коментар.Само да кажа,че в този месец беше ЦС и е възможно от нея да се е забавила овулацията,принципно до 25-26 ден ми идва.

О. може да е била на 16 ден от МЦ. Разликата в БТ може да е и по-висока, колко време държиш терм-ра? Провери също и да не е нещо повреден
За да е сигурно / по графика/, че е имало О. - разликата в БТ  трябва да е 0,4-0,6
Засега твоята е под 0,4
Ако пак се повтори, консултирай се с лекар

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #881 -: Юни 26, 2013, 10:32:10 am »
Здравейте отново и от мен!
В понеделник 24.06 (15 ден от цикъла) д-р Стаменов измери на единия яйчник фоликул 17 мм, а на другия 15 мм. Имахме вече 3 дни въздържание и той ни каза да "действаме" същата вечер и следващата вечер (т.е. на 24.06 и 25.06) и на 27.06 пак при него на преглед. На 24.06 вечерта тестът OVIEW отчете + резултат, снощи 25.06 тестовата беше малко по-бледа и го сметнах за - , но пак действахме, както беше казал д-р Стаменов. Вчера сутринта отчетох и най-ниската Т досега. Според вас О дали е била вчера? Днес пак ли да сме активни, при положение, че докторът каза на 24.06 и 25.06 да работим по въпроса, т.е. за днес 26.06 не каза нищо? Чудя се дали не е имал нещо предвид? Въобще не се сетих да попитам...
Благодаря предварително за мненията!  :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #882 -: Юни 26, 2013, 10:37:02 am »
Здравейте отново и от мен!
В понеделник 24.06 (15 ден от цикъла) д-р Стаменов измери на единия яйчник фоликул 17 мм, а на другия 15 мм. Имахме вече 3 дни въздържание и той ни каза да "действаме" същата вечер и следващата вечер (т.е. на 24.06 и 25.06) и на 27.06 пак при него на преглед. На 24.06 вечерта тестът OVIEW отчете + резултат, снощи 25.06 тестовата беше малко по-бледа и го сметнах за - , но пак действахме, както беше казал д-р Стаменов. Вчера сутринта отчетох и най-ниската Т досега. Според вас О дали е била вчера? Днес пак ли да сме активни, при положение, че докторът каза на 24.06 и 25.06 да работим по въпроса, т.е. за днес 26.06 не каза нищо? Чудя се дали не е имал нещо предвид? Въобще не се сетих да попитам...
Благодаря предварително за мненията!  :bighug:
Действайте , няма какво да губите  :wink: даже е добре да е  до обяд, защото според мен  О. е започнала
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #883 -: Юни 26, 2013, 10:59:42 am »
Ами аз по-скоро си мисля, че О е била вчера? Ние действахме 2 пъти от положителния тест досега (снощи беше вторият).

Pleyada, ти мислиш, че О е днес ли?
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #884 -: Юни 26, 2013, 17:31:09 pm »
Ами аз по-скоро си мисля, че О е била вчера? Ние действахме 2 пъти от положителния тест досега (снощи беше вторият).

Pleyada, ти мислиш, че О е днес ли?
О. е процеса на спукване на фоликула ,от който се отделя яйцеклетка която е годна за оплождане от 12 до 24 часа. Ако фоликула се е спукал вчера имате още време да хванете яйцето   :wink:
Обикновено спада в БТ е непосредствено преди или в деня на О. /няма как да разберем обаче/ - ако О. е била в деня със спада от там нататък имате 24 часа, което означава и днес
Всичко е ориентировъчно при графиките на БТ, така че не бих могла да кажа кога е била или е  О. , това го може само ехографа
По принцип сте покрили добре О. , но за по сигурно  :lol: още един секс никога не е излишен
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #885 -: Юни 27, 2013, 08:00:07 am »
Здравейте момичета. Нека и аз се включа в темата. Моля ви погледнете ми графиката,мислите ли че правилно съм определила овулацията. Този месец ми е първия след спиране на Логест. Пих ги два месеца заради киста на левия яйчник. Мислите ли че може да сме хванали момента този месец. Моля ви помагайте!
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #886 -: Юни 27, 2013, 09:01:08 am »
Дами здравейте отново, преди няколко дни писах относно БТ и как се определя ОВУ. От 3 дни виждам бавно покачване на температурата.. 36.5 , 36.7 и днес 36.8 , сега щом има покачване може би вече наближава нали? Бихте ли погледнали и графиката ако може. Благодаря ви предварително.
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #887 -: Юни 27, 2013, 09:13:34 am »
Здравейте, момичета! Току що се връщам от прегледа при д-р Стаменов. Отивам си аз убедена, че овулацията вече е минала, предвид факта, че в понеделник имах абсолютно положителен тест за овулация и леко кафяво зацапване еднократно 2 дни подред. След това тестовете все отрицателни, лек спад на Т и т.н. Можете да си представите зяпналата ми уста, когато докторът ми каза, че фоликулите са си още там, на единия яйчник вече цели 23 мм  osi_15

И така, вече вярвам само на доктора с ехографа и това е  :D
Продължаваме да си действаме  :bed:
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #888 -: Юни 27, 2013, 09:39:08 am »
След това тестовете все отрицателни, лек спад на Т и т.н. Можете да си представите зяпналата ми уста, когато докторът ми каза, че фоликулите са си още там, на единия яйчник вече цели 23 мм  osi_15

И така, вече вярвам само на доктора с ехографа и това е  :D
Продължаваме да си действаме  :bed:
Ето затова ти казах че при графиките всичко е ориентировъчно и не може да се определи с точност - само ехографа, освен това виждам че нямаш и днес нужното  покачване на БТ.
Аз един път съм забременявала за 5 год. опити и то след покачване на БТ 0.3 гр
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #889 -: Юни 27, 2013, 10:14:55 am »
Сега само ме притеснява, че нямаме никакво въздържание - само 24 часа, защото трябва да сме активни всеки ден, за да не изпуснем момента...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #890 -: Юни 27, 2013, 10:39:10 am »
denis, моля те погледни ми графиката - притеснява ме непрекъснатото покачване на БТ през ЛФ, има ли някаква  причина за това??? 8O
на 23.06. ходих на плаж и изгорях /не много /, знам че е нормално да се покачи БТ и ми се е случвало до един - два дни след плаж да се покачва, но толкова продължително време , никога не е имало
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #891 -: Юни 27, 2013, 21:24:37 pm »
Здравейте момичета. Нека и аз се включа в темата. Моля ви погледнете ми графиката,мислите ли че правилно съм определила овулацията. Този месец ми е първия след спиране на Логест. Пих ги два месеца заради киста на левия яйчник. Мислите ли че може да сме хванали момента този месец. Моля ви помагайте!

Графиката ти дотук не показва да е имало О.
Ако пак се повтори - консултирай се с лекар

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #892 -: Юни 27, 2013, 21:27:21 pm »
Дами здравейте отново, преди няколко дни писах относно БТ и как се определя ОВУ. От 3 дни виждам бавно покачване на температурата.. 36.5 , 36.7 и днес 36.8 , сега щом има покачване може би вече наближава нали? Бихте ли погледнали и графиката ако може. Благодаря ви предварително.

Графиката ти не е пълна, няма база за сравнение - Бт се мери от М до М

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #893 -: Юни 27, 2013, 21:31:03 pm »
..........
И така, вече вярвам само на доктора с ехографа и това е  :D
Продължаваме да си действаме  :bed:

Графиката ти дотук не показва да е имало О.
Тестовете за О. посочват кога да очакваш О. - но не ти гарантират че ще има такава.
Ако разликата в БТ  ФФ-ЛФ е 0,4-0,6, това показва че е имало О.

В домашни условия О. се засича/доказва с тестове за О. + БТ, не може само с тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #894 -: Юни 27, 2013, 21:38:25 pm »
denis, моля те погледни ми графиката - притеснява ме непрекъснатото покачване на БТ през ЛФ, има ли някаква  причина за това??? 8O
на 23.06. ходих на плаж и изгорях /не много /, знам че е нормално да се покачи БТ и ми се е случвало до един - два дни след плаж да се покачва, но толкова продължително време , никога не е имало

Може да е  и от плажа - това влияе на БТ
Дано да не показва проблем с О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #895 -: Юни 28, 2013, 06:44:44 am »
denis, моля те погледни ми графиката - притеснява ме непрекъснатото покачване на БТ през ЛФ, има ли някаква  причина за това??? 8O
на 23.06. ходих на плаж и изгорях /не много /, знам че е нормално да се покачи БТ и ми се е случвало до един - два дни след плаж да се покачва, но толкова продължително време , никога не е имало

Може да е  и от плажа - това влияе на БТ
Дано да не показва проблем с О.
Благодаря denis, днес има сериозен спад , замислям се вече и за батерията на терм., както и факта че смених снощи завивката,  може да ми е било топло - досега спях с одеало че съм зиморничава :oops:
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #896 -: Юни 28, 2013, 07:55:35 am »
Здравей, Денис! Това, че до момента няма овулация и може би този месец няма да има може ли да е от противозачатъчните,които пих два месеца или според теб е от нещо друго? След спирането им веднага ли се възстановява нормалния цикъл и съответно овулацията?
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #897 -: Юни 28, 2013, 09:46:49 am »
Здравейте, момичета! Днес имам покачване на Т, а вчера сутринта в 08:00 ч фоликулите си бяха там, както се видя на ехографа. Дали може О да е настъпила вечера следобяд да речем или вечерта?
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #898 -: Юни 28, 2013, 10:28:05 am »
Здравейте, момичета! Днес имам покачване на Т, а вчера сутринта в 08:00 ч фоликулите си бяха там, както се видя на ехографа. Дали може О да е настъпила вечера следобяд да речем или вечерта?
ДА , вчера или през ноща, но докато няма трайно покачване/ няколко дни висока БТ / ...., не може със сигурност да се каже дали е имало О.
Re: Дайте да ви видя графиката - 9 тема!
« Отговор #899 -: Юни 28, 2013, 13:43:02 pm »
Здравейте, някой може ли да изкаже мнение за графиката ми, дали имам шанс този месец. Може да ви прозвучи смешно(макар че всеки е минал от тук навярно), но за първи месец бебеправим и сега не сме свърта дали е станало.