0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #420 -: Януари 06, 2014, 10:24:13 am »
Минаха празниците и взех за море да се оглеждам.

Миналата година ходихме два пъти в Гърция. За тази гледам Турция. София ще е почти на три години. Много километри ми се виждат. Ама нещо резервилано от сега със самолет може и да стане  8)
Споделете, ако сте ходили в Турция, къде, какво и как?
Много хотели, много курорти там и трудно ще избера.

*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #421 -: Януари 06, 2014, 14:57:47 pm »
Ники, не знам за самолет, защото ние си ходим със собствен транспорт, но имай предвид, че ако избереш Кушадасъ например;  - самолета ще кацне в Бодрум и оттам ще имате пак 2 часа трансфер с автобус, същото е и с друтите курорти в зависимост кой къде е спрямо летището.

За хотелите всичко си зависи, кой каква почивка търси и колко пари може да даде. Петзведен хотел не винаги отговаря на такъв. Важно е да се гледа какво точно включва ALInclusive, за да няма разочарования от очаквания и реалност.  Или ако държите на голям аквапарк от агенцията ще ви предложат такива хотели.  Ако имате изискване за останалите гости като националност, също гледате предварително. Ние избягваме масовото струпване на българи и до колкото е възможно руснаци, макар че вторите заемат голям дял от пазара и са неизбежна напаст.

По егейското крайбрежие няма такова  масово мащабно строителство като в Анталия, още в Анталия е и по-скъпо.  Бодрум е повече пръснат по заливите курорт, но с прекрасни гледки, Мармарис зелен и компактен,  Кушадасъ най-масово посещаван от българи, добри хотели като съотношение качество-цена.
Общо взето всичко е бюджет и кой какво разбира под почивка. 
Сега лирата и паднала и е момента за запасяване с парички за почивка, шопинг, екскурзии.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #422 -: Януари 07, 2014, 11:29:20 am »
http://www.ersan.com.tr/index_en.html

Ники, ние сме ходили тук, страшно сме доволни, прекрасни условия и страхотна храна. Има маршрутки до Бодрум през целия ден, там съответно могат да се видят доста забележителности. Към хотела имаше аниматори за децата и дори детска кухня.


*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #423 -: Януари 08, 2014, 18:54:51 pm »
Благодаря, момичета   :D

Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #424 -: Февруари 19, 2014, 12:37:26 pm »
Да повдигна малко тази тема!

Намислих си да мръднем до Велинград за 2-3 дни. За първи път ще ни е да ходим някъде с малкия! То не , че преди това сме се скъсали от ходене - то от процедури и пари нямаше и време не оставаше, но сега мъжа ми го изкараха в отпуск и почти съм го навила да отидем за няколко дни някъде.
Мъжа ми не е много по разходките пеша, та май ще гледам да има забавления наблизо и в хотела - басейн, сауна, масажче.....

Моля за скорошни впечатления! И за тези ваучери - промоционални - какво ви е мнението? Не съм се възползвала никога. Имат ли уловки? От къде "избиват" по-ниската цена?
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #425 -: Февруари 19, 2014, 14:04:44 pm »
Не знам за ваучери, но хубав хотел е "Св. Спас". Също и "Олимп", но не знам има ли там детски басейн - разгледай в нет-а. Най-готиния е "Гранд хотел - Велинград", но твърде скъп.
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #426 -: Февруари 19, 2014, 14:10:52 pm »
Преди години почивах в Обзор с ваучер от Колектива. Останах много доволна, най-вече от ниската и изгодна цена.   :D
По моему, тези ваучери са на същия принцип като офертите за ранни записвания - отстъпките се дават от самите хотели. А и винаги цена на стая, платена на рецепция е по-скъпа от такава, платена на агенция или друг посредник.
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #427 -: Февруари 19, 2014, 15:02:32 pm »
Барбаронче, скоро гледах в Грабо ваучери за "Св.Спас". Ние харесваме хотела и го препоръчвам. Хубавото /за нас поне/ е, че е малко извън града и няма лудница наоколо. В самият хотел също е спокойно и приятно. Много харесваме "Селект" - има мини голф игрище, детска площадка, но в последно време е пренаселен, което ние избягваме и затова се пренасочихме към "Св.Спас". "Акватоник" е съвсем до езерото Клептуза и с много хубав басейн. Но хотелът е между къщите и като седнеш да хапнеш на терасата на ресторанта, съседите спокойно могат да ти броят хапките  :lol:.
     
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #428 -: Февруари 19, 2014, 15:39:45 pm »
Да кажа и аз за "Селект" - хубави басейни /голям и детски с много топла водичка/ и отделно голямо джакузи със същата температура, сауна, парна баня и една кабина с по-ниска температура от сауната, ама ми изскочи името от ума, които са безплатни за гости на хотела. Отделно има масажа, тангентор и др., които се заплащат. Не е лоша и обстановка, но когато ходихме пакета им беше със закуска и вечеря на блок маса, а храната - отвратителна. Това ни принуди на обяд да ходим навън надалеч за хубав ресторант, което не е много удобно, когато си с малко дете.
Иначе за вкусна храна във Велинград горещо препоръчвам "Том и Нези", но новия, голям ресторант с това име, че има и една крайпътна кръчма от тази "верига", която мамата си трака като обстановка, да не се обърка някой.
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #429 -: Февруари 19, 2014, 19:10:23 pm »
Ресторантът е "Том и Нези" класик ( имам предвид хубавия) и се намира в подножието на хотелите Олимп и Гранд хотел Велинград. Близо до тях има и малък детски център за по 3 лв на час.
Иначе за хотелите почти всички са с басейни, но не мога да кажа точно кои имат и детски. като цяло обаче хотелите ни са скъпи.
Барбаронче, ако идвате  към Велинград пиши ми на лични да ти дам телефонче да се видим :-)

Ние мислим да ходим с двете деца лятото на море. osi_15
 Искаме нещо по-евтинко, да е спокойно , близо до морето, може и на 1 линия и да си имат собствен плаж/ басейн. Май не се изразих много точно, но се надявам, че ме разбрахте  :lol:




*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #430 -: Февруари 19, 2014, 19:50:30 pm »
ivanita, ние традиционно ще посетим Равда. За пети път. :lol:
Хотела е приличен, храната хубава, а цените дори и тази година с ранните записвания е направо тънка. Да не говорим, че преди 3 години платихме 200 лв. за седмица за двамата.
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #431 -: Февруари 19, 2014, 21:39:03 pm »
Pesheck, за кой хотел става въпрос?


Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #432 -: Февруари 19, 2014, 23:15:57 pm »
Благодаря за отзивите!
Продължавам да се оглеждам и разглеждам и ще решим тия дни.

Не отказвам още отзиви де  :wink:

Иванита, ти от Велинград ли си? Ще ти пратя тел на ЛС - ще се радвам да се запознаем!
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #433 -: Февруари 20, 2014, 09:19:15 am »
Иванита, ние миналата година бяхме в Приморско, в хотел Магнолиите. Самият хотел се намира в ММЦ, извън лудницата и чалгата на курорта. Има хубав, голям басейн, а за да стигнеш до плажа само пресичаш пътя и си там. Преди ходехме в Албена, но миналото лято решихме да си спестим пътуването и румънската компания. Магнолиите също са собственост на Албена, но хотелът е купен от френски туроператор и гостите са основно французи. Недостатък е, че анимацията е изцяло на френски език / екипът аниматори са французи / и само за френските гости, но пък е наистина професионална и ние с удоволствие гледахме игрите и вечерните представления. Цените извън активния сезон са приемливи, а мястото си заслужава. Мъжът ми скоро заяви, че това лято пак при французите ще ходим.
     
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #434 -: Февруари 20, 2014, 10:30:08 am »
Хотела е Бижу. Сега има някои неща, които не са както обичайно се очаква. На първо място е че ходим в слаб сезон - така се избягва тарапаната и многото хора. Плажа, след онази тежка зима е мноооого малък, но пък започва буквално пред хотела. За логистиката с малко дете това ни беше много важно, понеже то не са чадъри, кофички, постелки ..... единия трябваше да носи/води детето, другия багажа. Та факта, че мога да я грабна и след 2 минути да сме в стаята ми беше особено важен.


п.п. сега се загледах в тези Магнолии, ще го обсъдим май.
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 10:47:58 am от Pesheck »
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #435 -: Февруари 25, 2014, 17:14:12 pm »
Да повдигна малко тази тема!

Намислих си да мръднем до Велинград за 2-3 дни. За първи път ще ни е да ходим някъде с малкия! То не , че преди това сме се скъсали от ходене - то от процедури и пари нямаше и време не оставаше, но сега мъжа ми го изкараха в отпуск и почти съм го навила да отидем за няколко дни някъде.
Мъжа ми не е много по разходките пеша, та май ще гледам да има забавления наблизо и в хотела - басейн, сауна, масажче.....

Моля за скорошни впечатления! И за тези ваучери - промоционални - какво ви е мнението? Не съм се възползвала никога. Имат ли уловки? От къде "избиват" по-ниската цена?

Мога горещо да ти препоръчам хотел "Аура". Ходили сме няколко пъти и винаги е било страхотно. Чисто е, персоналът е много любезен, има вътрешен и външен топъл басейн, сауна, парна баня, масажи. В ресторанта готвят разкошно. Както ти го хваля, направо и на мен ми се приходи пак там :)
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #436 -: Февруари 26, 2014, 13:32:04 pm »
http://www.booking.com/hotel/gr/chrousso-village.en-gb.html?aid=311984;label=chrousso-village-oMKtf3xjn4v4O0yh8dkVQgS9009306793%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=cf38235fee76fe5cded0e59cff1e07ae;dcid=1;srfid=52c7b648b0c206a4f5d91bc885f006279a4b16b0X1

Много силно препоръчвам това, беше страхотно. Отлично разположение, много зеленина, 2 басейна, няколко детски къта, много добра кухня (бяхме с all inclusive пакет, а аз съм много капризна на ядене)... просторни стаи, не супер луксозни, но с всичко необходимо... малкия се помля от тичане и игра, имаше и детска дискотека вечер. Плажът на хотела е закътан, не се плаща за шезлонги и чадъри, Егейско море - прозрачно и плитко дълги метри; падна голямо копане на дупки и тичане във водата, а за мен беше релакс, че мога да го оставя да си влиза навътре дълго време преди да се наложи да ходя да му напомням как се плува.
Тази година ще опитаме пак, но не мога да планирам отсега с очакваното попълнение, ще видим след няколко месеца как ще е.
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #437 -: Март 11, 2014, 14:09:37 pm »
Момичета, може ли някоя от вас да ми препоръча хотел в Созопол (колежката ми търси апартамент по възможност с две спални).
Видях само мнението на бубарански за блу ориндж. Ако някой се сети нещо друго, да каже, моля!

*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #438 -: Март 11, 2014, 20:00:58 pm »
Блу, имаме съфорумка, която има хотел в Созопол - Денито. Мисля, че "Лозите" се казва хотела, но нищо повече не мога да кажа.
     
*
Re: С деца на море, планина, къде?
« Отговор #439 -: Март 12, 2014, 01:16:43 am »
Помня, че каси хвалеше хотела на денито, ама откъде да помня къде е.

Мерси, Дани! Ще потърся.