0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #80 -: Април 06, 2012, 10:09:02 am »
Мими, няма спор бе душко, напълно те размирам и тук положението е същото, че и по-лошо. И аз се боря от септември със системата :lol:
Моето предложение беше директно да ходи да се "разбира" с директорката :wink:
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #81 -: Април 06, 2012, 10:33:12 am »
във Варна положението с местата предполагам е същото, както в София. именно затова смятам, че е добре Лиса да използва по-специалния си социален статут на майка на тризнаци - при всички случаи тя има предимство пред останалите кандидати. друг е въпросът, че някои директори може да се направят на ударени и да се опитат да не "забележат" нейното предимство, ако тя не си държи на него.
Джам, това е хубавото тук, че няма как да не забележат това предимство. Аз и в темата за градините писах. Просто системата сама го отчита и ги нарежда напред с предимство при жребия. Затова е сигурно, че ще ги приемат. Просто несигурното е, че ще могат да почнат от септември, а още повече от юни. Незнам дали съм споменавала, но при записване поне нашата директорка искаше да кажа точна дата кога ще започнат първи ден и разпределяше по 2-3 нови деца на ден да започват, за да не се струпват всички на 1во число и да стане лудница. Всички знаете какво чудо е първи ден на градина за едно детенце. Ако имаше повече деца в един ден - например 4 - двете бяха нови, а другите 2 ходили на ясла. Юни месец беше поносимо тръгването (ние започнахме в края след рд), но септември и октомври беше кошмар - от 30 деца, 15 със сълзи и сополи всяка сутрин. Дори моите ветеранчета се разстройваха като гледаха толкова ревящи деца, та ходиха да успокояват новите, че е много хубаво на градинката - само ядат и играят  :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #82 -: Април 06, 2012, 10:45:22 am »
Мими го е обяснила много добре, за разлика от мен. Точно така е.
Подала съм документи само за ДГ-няма яслени групи в тази която съм избрала.

Когато излезе класиането имам седмица да запиша децата и като ги записвам трябва да попълня декларация с точна дата кога искам да вземат децата на градина. Това ми обясниха и на мен вчера (както и мими е написала). Ще се видя и с директорката (не добри са отзивите за нея и честно казано подкуп нямам и намерение да и предлагам защото само бих се изложила, незнам как да го направя):) Но ще опитам пак с добро да се разберем. Ще помоля ако е възможно да ги вземат юни.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #83 -: Април 06, 2012, 11:04:36 am »
Лисо ма, кой ти говори за подкуп, отиваш й обясняваш на жената и я молиш за съдействие, като свърши работа й купуваш едно подаръче лично за нея и готово :)
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #84 -: Април 06, 2012, 11:14:00 am »

Фуси," Британика" трябва да е сиртифицирана от "Оптима"- задължително е за всички школи по езици. Изискай сивито на въпросната мис- най-вероятно не отговаря на изискванията, ако трябва - можеш да ги заплашиш с "Оптима" или направо там да докладваш. Не, че кой знае какво ще им се случи,но поне може да сменят девойчето с някой квалифициран преподавател. Те са си известни със зулумите си- трудно си намират учители, защото плащат малко и нередовно.

А, СУПЕР! Точно това ми трябваше. Много много благодаря
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #85 -: Април 06, 2012, 11:39:32 am »
повечето директори приемат "подкупи" не лично за себе си, а примерно - някакъв ангажимент на родителя към подобряването на условията в градината.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #86 -: Април 06, 2012, 11:45:32 am »
повечето директори приемат "подкупи" не лично за себе си, а примерно - някакъв ангажимент на родителя към подобряването на условията в градината.

Ей, безценни сте със информацията си да знаете.

Дано е нещо такова ако от това зависи да ни вземат юни. С удоволствие бих поела такъв ангажимент:) разумен:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #87 -: Април 06, 2012, 11:56:16 am »
Лисо ма, кой ти говори за подкуп, отиваш й обясняваш на жената и я молиш за съдействие, като свърши работа й купуваш едно подаръче лично за нея и готово :)

Подкрепям. Ако имаш такава възможност, аз бих добавила и въпрос с какво мога да съм полезна за групата/градината, в която децата така или иначе ще бъдат през юни и или септември. Често се оказва, че примерно еди кои си пердета са за смяна, или има нужда от килимче в къта за игра, или папки за работите на всяко дете... Това хем ще повиши "ценността" ти в очите на директорката, хем не е подкуп, а и в крайна сметка ще се ползва от децата.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #88 -: Април 06, 2012, 12:18:54 pm »
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-04-06&article=406025

Бившият министър д-р Константинов вече работи в Майчин дом - София.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #89 -: Април 06, 2012, 14:24:58 pm »
Лис при условие, че е обявено че няма да има прием едва ли ще ги вземат децата поради причина че първа група не ги събират в сборни групи с големите (така поне ми обясниха  :)). В нашата ДГ също няма да има прием юнски прием тази година (миналата имаше). И това се прави, за да могат всички да си вземат отпуските а ако има прием от юни това означава, че трябва за малките да остане една двойка учителки допълнително.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #90 -: Април 06, 2012, 15:24:32 pm »
Подкрепям. Ако имаш такава възможност, аз бих добавила и въпрос с какво мога да съм полезна за групата/градината, в която децата така или иначе ще бъдат през юни и или септември. Често се оказва, че примерно еди кои си пердета са за смяна, или има нужда от килимче в къта за игра, или папки за работите на всяко дете... Това хем ще повиши "ценността" ти в очите на директорката, хем не е подкуп, а и в крайна сметка ще се ползва от децата.

Лисо, така направихме и ние!
След като приеха Митака в средата на годината, а другите родители
вече бяха събирали средства в началото, питахме от какво имат нужда в момента!
Директорката каза да се обърнем към майката която се занимава с това
и към госпожите на групата, госпожата пожела да помисли и на следващия ден ни каза!
Всичко което пожела бе в рамките на разумното и за децата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #91 -: Април 06, 2012, 19:50:30 pm »
По повод събирането на пари в градината, исках само да ви разкажа за днешната инициатива в нашата. Досега не са ни събирали пари за нищо, само ние (родителите) на родителската среща събраме по 10лв, за да има като се наложи да се взима нещо за празници за госпожите. Та днес: Направили благотворителна изложба-пазар. Продуктите са гипсови яйца изрисувани от всички деца в групите. Целта: ако успеят да съберат парички (всеки плаща за яйцето, колкото има на сърце), ще купят мултимедия за децата. С тази цел се правят и акции по събиране на хартия и пластмаса.
За мен това е начина за събиране на средства за обогатяване на материалната база на градината. И децата са доволни и се занимават с ръчен труд, и родителите не се чувстват изнудени.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #92 -: Април 07, 2012, 07:38:22 am »
През колко време си правите форумските срещи в София? Питам, щото ми се е отворил път към България скоро, та ако има някоя да взема да се запозная поне с част от хората,с които от толкова време си пишем :-).


  
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #93 -: Април 07, 2012, 16:19:08 pm »
През колко време си правите форумските срещи в София? Питам, щото ми се е отворил път към България скоро, та ако има някоя да взема да се запозная поне с част от хората,с които от толкова време си пишем :-).

Боби, през Варна не ви ли е по-пряко:)
И ние имаме силна група тук:)))))

Днес моят куку мъж пак изгуби Бари. Звъняха ми трима комщии да ми кажат, че Бари бяга с глутница кучета по улиците и целия е в кал:( Добре, че съседите си бяха в тях. Оставих децата и хукнах да търся кучето. Намерих го, не приличаше на Бари. Като заспаха го изкъпах и сега съхне на терасата:) Много съм бясна и сърдита. Всяка ваканция (на мъжа ми) едно и също докато изчезне някой ден. Вече сили не ми останаха да моля, да се карам, да се сърдя. Понякога се чудя дали ако го подаря на приятели няма да е по-добре:( Ама не мога да си помисля дори как ще се разделя с него.
Светлозар си живее в неговия корабен свят и понятие няма (и не иска да добие) за реалността в БГ.
И ако аз не бях изкъпала Бари, дори нямаше да го направи но нямаше да му направи впечатление когато децата отидат да го прегръщат и целуват по главата, че може да се разболеят.

Оплаках се, не че ми олекна.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #94 -: Април 07, 2012, 16:40:27 pm »
Лисано, аз ще те прегърна, не че ще ти мине!

Обещах да напиша как мина нашия стоматологичен час,
нека ми отлежи, имам и въпроси много, ама ми е каша в главата и в душата!
Да можех да влезна в малката му главица и да разбера какво става...
Бих го оставила да мине малко време, да се пооталожат нещата,
но за съжаление това зъбче не може да седи с лекарството дълго!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #95 -: Април 07, 2012, 16:57:01 pm »
Лисо, съчувствам ти най-искрено. Губила съм куче, ужасно е.
Може Бари да погажда някакви номера на мъжа ти, защото доколкото разбирам при теб не бяга.
Мише, чакам разказа.

Ние болни, седим си у дома, навън пролет, Ники мрънка за навън, но след 5 мин. ходене е дроб. На мен ми иде да обезкостя баща му, защото се оказа, че цяла седмица нищо не е пил, от лекарствата, които му връчих, дори парацетамол не е пил, само два аспирина. С греяна ракия и чесън се бил лекувал. Те сега на бебето какво да му обясня? Да не говорим, че снощи се скарахме, защото го пратих до аптеката за специфичен сироп за суха кашлица, обади ми да ми каже, че аптекарката не му го давала, че не бил за нашето състояние и му пробутала ЕнТитус. Хем му обяснявах, че Ен ти Тус не ни е нужен. И се сдърпахме. Дадох една доза на детето, защото той настояваше, че бил за нашето състояние, и познайте как се разкашля това дете. Сега му го оставих да си го пие той, вместо греяна ракия.
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #96 -: Април 07, 2012, 17:20:54 pm »
Жаси, съчувствам ти. Знам какво е да си стоите болни вкъщи, особено когато навън е такава пролет. Оздравявайте бързо. :)
А сдърпванията с мъжа ти относно какво да се дава на детето ми са до болка познати. :lol: Не сме се карали за лекарства още, ама пък какво да яде мъника - ела го виж. Ако зависеше от него от четвъртия месец щяхме да ядем луканки  :D :D :x


Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #97 -: Април 07, 2012, 17:29:12 pm »
Не сме се карали за лекарства още, ама пък какво да яде мъника - ела го виж. Ако зависеше от него от четвъртия месец щяхме да ядем луканки  :D :D :x

А когато моя с най-спокоен тон ми каза, че Ники си пийнал малко греяна ракия докато бил до него и не бил видял, аз с най-спокоен тон му казах или да ми спестява тези новини или да наблюдава детето, че имам точилка и не се боя да я използвам :lol: :lol:
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #98 -: Април 07, 2012, 18:03:47 pm »
Оф и ние сме болни, а мина само една седмица от новата работа. Предполагам дребния е с гнойна ангина, но все ак трябва да го види лекар.Ама как не вярвам на дежурните. Преди малко започна да вдига и температура, просто приказка. Много го боли милото гърлото, а то е огнено кармазъ, особено мъждеца.  От февруари насам всеки месец сме на АБ, а мислех че вече успяваме да удържаме фронта, но...
 
« Последна редакция: Април 07, 2012, 18:05:48 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #99 -: Април 07, 2012, 18:28:16 pm »
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-04-06&article=406025

Бившият министър д-р Константинов вече работи в Майчин дом - София.

Много бивши министри има в тоз Майчин дом - д-р Ана-Мария Борисова и тя там - на 13тия етаж в Тиреоидната клиника.
Аз да питам някой ако има отзиви за клиниката по диабет в МД (пак на 13тия етаж), че ми предстои в началото на май прием там.