0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #40 -: Април 04, 2012, 15:00:01 pm »
Лисе,радвам се да видя че си по-добре!Пожелавам бързо адаптиране на малчовци!

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #41 -: Април 04, 2012, 15:00:40 pm »
Мъжките майки да ме извиняват, ама големи са ревльовци тези мъже. Още от малки.  :lol:
Извинена, си. Мисля, че моят син държи първенството по реване. Реве за всичкооо, и за най-малкото. И си му личи, че истински се разстройва, не е някаква глезотия. Много е чувствителен милия. Вчера рева, защото като си писал името буквата И станала грозна, а трябвало всичко да е много красиво.
Обикновено като ревне следва репликата - за всичко аз съм виновен  8O

А, у нас също има постоянни уговорки за къпане без коса и без очи.

Боян за чистене и прибиране хич не се впуска, обаче за готвене... При всяка възможност готвим заедно, а всяка вечер е дежурен по маса. В градината дават дежурства по храна, по спалня и по занятия, а на него му харесва да е дежурен само по храна, но понеже там трябва да се въртят всяка седмица компенсира у дома  :lol:

Лис, закусват си децата в градината.
Не съм от Миметата, но детските градини лятото работят. Ако групата е с под някакъв процент присъстващи правят сборни, но си има целогодишно. Е, без официалните празници де.
Много се радвам, че си по-добре.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #42 -: Април 04, 2012, 15:07:04 pm »
общовалидна информация:

общините са длъжни да осигурят детски градини целогодишно. през лятото може да има сборни групи или преместване временно в друга, дежурна градина, но не може да се прекъсне услугата напълно.

закуска също дават  :D (ако слушат - и обяд  :lol:)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #43 -: Април 04, 2012, 15:13:30 pm »
Ахххххххх Кокиии, точно тебе как те пропуснах:)

Рядко пишеш на последък и понеже живеем в далечни градове ще взема да ви забравя скоро:):):)

Много благодаря за информацията.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #44 -: Април 04, 2012, 15:33:26 pm »
Душички мили дръжте се,болните мами и деца да оздравяват,за тези с притесненията повече спокойствие.Моето кукле е болно,възпали и се едното "уше",както казва тя,гледат се с дедо ама не върви дип работата.Баща ми беше идеалния гледач за пеленаче,но с порасналата госпожица не мелят брашно.Всичко било капризи и глезотия за него,викам му странно като се има предвид,че викате на на майка и (т.е. на мен),зверо или церберо,как успя дъщерята да стане толкова глезена :)Утре мисля да бегам от работа и да ходим с Борето на шопинг,че нещо баланса взе много да ми избива,трябва ми промяна определено.Сега за Великден планираме да сме морски,дано и времето е с нас да презаредя батериите.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
« Последна редакция: Април 04, 2012, 15:42:26 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #46 -: Април 04, 2012, 16:21:37 pm »
Джам, аз на това чудо млекомата не бих му имала доверие, освен ако не виждам с очите си термометъра и няма разписано за всеки ден в колко часа са издоили млякото и в колко са го доставили :-). Какъв е смисълът да е сурово въобше не разбирам, вместо набързо да го пастьоризират.  Идея си няма колко може да седи непастьоризирано мляко, ама не е много.

к(Р)оки , Блу, не са само мъжете. Имам една госпожица, която плаче дори, ако не може да си обуе правилно обувката. Нямам съмнение, че и за буквата И би плакала, ама още е малка да пише. За разлика от сестра и, която плаче само с причина и първо, че много рядко си намира такава и второ като я махнеш причината, спира. Преди да се роди ни беше страх, че ще е същатга като кака си и няма да можем да се справим с две, ама пък те коренно различни се оказаха.

Лисо, твоите са поне тримката заедно, така че може и да им е по-лесно, от колкото ако е самичко детенце. Отиват си на групича и докато се отпуснат пак ще има познати лица с тях. Аз като дете не заксувах, но не знам дали е било защото нашите така са решили, за да не ходя толкова рано или не е имало закуска. Аз тук така правя с дъщеря ми - закусва в къщи, че иначе трбява да е там не по-ксъно от 8:30, а Андреа като яде  в 8:00 и ми е невъзможно.  Сега дават закуска, но мисля, че не си задължена да ги водиш за нея, ако не искаш.


  
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #47 -: Април 04, 2012, 17:37:10 pm »
Мише, говорих с мъжо за упойките. Не е препоръчително да се слага упойка на дете под 6 години. Има опасност от алергии. Освен това, боденето с игла не е най-приятното усещане за детето. Но, нека вашият стоматолог си прецени. Вероятно знае най-добре. :) Стискам ви палци и кажи после какво е станало.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #48 -: Април 04, 2012, 18:44:21 pm »
Раши, много благодаря, аз за такава не съм и мислила!
От опит знам, когато му никнеха предкътниците беше с хематоми
моя стоматолог каза същото, защото една друга искаше да му цепва венеца!

Аз исках, ако има възможност за локална такава,
Вени беше писала за гелче или подходящ за деца шпрей!

Дели, здраве и за вас с Борето!

Блу, факт и у нас доказан, Калинестата девойка
доста по-окомуш посреща несгодите, Миташкин го раздава по-чуВствителен!

Лисано искам да видя тази гледка тримката с раничките
и мама след като ги е оставила в детската!  :bighug: те
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #49 -: Април 04, 2012, 20:05:49 pm »
Лис, радвам се, че замете опашка :lol:
Мише, дано се справи детенце...Спомням си, че мен ме залисваха с красивите зелени и сини шишенца. По зъболекари съм от 3 годишна. Спомням си, че в началото не ревях, нопосле де и то по-скоро от страх, че на стола оставам сама, без баба до мен и някой ще ми бърка в устата. Залисваха ме там с някакви шишенца, говориха ми, четоха ми книжки за чук и пук, купуваха ми книжки след зъболекар...
Аз нямам страх от зъболекари, но поради добри професионалисти имам преработени 26 зъба в устата!

Аз нямам никакъв напредък с миенето на зъби, ама никакъв. Как мислите, ако давам една ябълка вечер, дали мога да гарантирам поне по-изчистено междузъбно пространство и неутрално ПХ. Защото знам, че като не можеш да си измиеш зъбите трябва да ядеш ябълки.

Джаме, тоя бисер на Драганов ме уби от смях :lol: Може да си го постна в нета, то си е направо крилата фраза за мъжете :lol:
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #50 -: Април 04, 2012, 20:37:16 pm »
Вени, също давай му редовно след ядене да пийне хубаво водичка - донякъде да отмие остатъците.

Мише, успех в събота, пиши какво е станало.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #51 -: Април 04, 2012, 21:35:41 pm »
здравейте, не зная дали ми е за тук въпросът, но имам спешна нужда от помощ и се надавям да имате информация. не става дума пряко за детето ми, но имам нужда от човек, който да посещава възрастен човек и да й готви срещу заплащане. пробвах гугъл, разбира се, но там излизат грижа за възрастни хора по домовете, но те отказват да готвят. има и кухни за възрастни, питам се понеже те са и за деца дали някоя от вас знае какво е качеството им - казва се Кухнята на мама Люси гр. София, http://mamalusi.hit.bg

няма да ви занимавам с това, което заварих като се прибрах, при положение че звъня през ден от връз на м-та си, само ще кажа, че съм пред разпад и се надявам някоя от вас да има информация. може би да ми пишете на лични, ако въпросът ми не е за темата. предварително благодаря и се извинявам за спама.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #52 -: Април 04, 2012, 22:14:48 pm »
Елена, мама Люси е детска кухня да, не е лоша. Не съм взимала от нея, но една позната взимаше и беше доволна.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #53 -: Април 04, 2012, 23:05:50 pm »
Вени, не мисля, че ябълка може да свърши работа за измиване на зъби. ами ябълката си има плодова захар, която остава по зъбите, все пак... по-добре изплакване на устата с вода.

какъв напредък нямате с миенето на зъби? накрайник за пръста на мама не ползвате ли? там ти си шефа...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #54 -: Април 04, 2012, 23:16:59 pm »
стефиз, мерси, затова питам тук, с надеждата да е позната на някого
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #55 -: Април 05, 2012, 09:51:27 am »
Елена, от позната знам, че Кухнята на мама Люси е създадена от момиче с нашите проблеми, което искало нещо добро за храненето на децата. Обади се да питаш за консистенцията на храната, но по спомен имаше 2 или 3 възрастови групи.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #56 -: Април 05, 2012, 11:59:06 am »
Знае ли някой къде мога да прочета нормативните изисквания към частните учебни заведения и по-конкретно към персонала им.

Да си кажа болката, че да ме разберете какво точно търся. Никола ходи в Британика, от която до преди 2 месеца бях срашно доволна, защото децата научиха много неща. Препитвала съм го в къщи и самата съм се изненадвала. От два месеца обаче нашата мис Соня е в отпуска (или поне така твърдят)и се появи  мис Кеми. Момиче на 20 години, нищо против възрастта, обаче силно се съмнявам дали е минала дори елементарен курс по педагогика. В резултат Никола вече е забравил половината от това което бяха научили с мис Соня.
Говорих с администрацията и получих такива нелепи обяснения, че посто не ми се пише ... говорих и с мис Кеми, на която акъла и е навсякъде другаде, но не и в работата (само за пример - Никола пускал език на Сандра  8O - после уточни, че се плезел, ама така се почвало  :x)

Просто не е достатъчно само да знаеш английски, за да преподаваш на деца, пък и на когото и да било. Бясна съм. Та затова искам да прочета какви са нормативно изискуемия минимум, та ако товма безхаберие пордължи, да стана гадна. Мама му стара курса струва 700 кинта с учебниците, не са малко пари за да ги хвърля в боклука
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #57 -: Април 05, 2012, 12:23:32 pm »
Фани, мисля, че търсиш Свещения Граал. според мен, няма такова нещо, за каквото питаш. Британика не е лицензирано от МОН частно училище, а фирма, предлагаща частни курсове.

поискай Никола да бъде преместен при друга учителка. платила ли си цялата сума?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #58 -: Април 05, 2012, 12:40:04 pm »
Платила съм я  :x.
Освен това защо да си местя детето, заради някаква кокошчица, която не си гледа работата. Сега се надявам като се разръмжах, да има частичен ефект - на чудеса не се надявам разбира се, но планирам следващите си стъпки, за това търся нормативни изисквания нЕкви.
В очакване ....
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #59 -: Април 05, 2012, 14:35:43 pm »
Вени, не мисля, че ябълка може да свърши работа за измиване на зъби. ами ябълката си има плодова захар, която остава по зъбите, все пак... по-добре изплакване на устата с вода.

какъв напредък нямате с миенето на зъби? накрайник за пръста на мама не ползвате ли? там ти си шефа...

Ами не дава с накрайник, хапе е. Дава само с четка. Преди четках добре - вътрешна повърност отгоре надолу, външна отгоре надолу, дъвкателна. Сега обаче не дава външната само дъвкателната и вътрешната. Моята приятелка е против ябълката, но предложи морков, защото е твърд и ще чисти плаката. и ми каза да се науча да му мия зъбите по друг маниер, щом не желае така.

Фуси, доколкото четох в нета за Британика, когато кандидатствах за работа там - читавите учители бързо се местят.

За мама Люси - бях много доволна от тях, докато не взеха някаква мърлява готвачка, която слагаше много мазнина, а накрая открих косъм.Звъннах намомичето и обясних спокойно, че готвачката ги цака с продукти за сметка на мазнината и казах за косъма. Момичето беше ного мило (мам Люси това) и се извини. Повече не поръчах от там, но и Ники стана голям и сега сме на Ози и готвено у нас. Мама Люси е подходяща за дребните до към годинка и нещо. После по-добре на по-големи парчета, за да дъвчат. На мама люси бяха по-кашести.
[/url][/url]