0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!

Нека е здрава, пълна със слънце и радост новата седмица!
Пролетта бавно и незабележимо на моменти идва при нас. Пожелавам ви само положителни емоции през тази седмица!
Лиси, да оздравяваш бързо!

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #1 -: Април 02, 2012, 12:02:25 pm »
Прекрасна и здрава седмица и от мен!
Лисе, да оздравяваш бързо!
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #2 -: Април 02, 2012, 12:08:54 pm »
Слънчева и цветна седмица и от мен!
Всички да оздравявят бързо!
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #3 -: Април 02, 2012, 13:12:08 pm »
Здрава и слънчева седмица ви желая!Празниците, които предстоят са прекрасни!
Аз да дам отчет-Димитър здрав,майка му и баща му се тръшнаха.но по добре аз отколкото детенце :).

Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #4 -: Април 02, 2012, 13:56:12 pm »
Прекрасна, слънчева, вдъхновена и най-вече здрава празнична седмица!
И, ако може, хайде стига с тоя сняг, де!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #5 -: Април 02, 2012, 14:25:55 pm »
Слънчева и топла седмица ви пожелавам!
Всички да оздравяват и да няма повече болни!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #6 -: Април 02, 2012, 15:50:36 pm »
Много слънчеви дни, предпразнично настроение и емоции на малки и големи!!!

Лисоо, как си се скопосала. :( Дойде подкреплението и ти се срина! :( Ми и Лисиците си имат предел - не може само на педали! Гледай сега да почиваш и да се възстановяваш!

Хайде вече всички да оздравяват!!!

А в другата тема видях едни усмихнати слънца, страхотни са!!!!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #7 -: Април 02, 2012, 17:11:14 pm »
Слънчева и щастлива седмица и от мен! Всички болни бързо да оздравяват! Мамите на момичета да си подготвят малките лазарки!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #8 -: Април 02, 2012, 23:39:00 pm »
Слънчева седмица и от нас :)
Лисано, как си?
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #9 -: Април 03, 2012, 07:22:09 am »
tzvetenze, в миналата тема за памперсите каза, че си следяла за готовност. Какво имаше предвид?


  
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #10 -: Април 03, 2012, 09:13:41 am »
Боби, ами да не го преследваш като диверсант и да го дебнеш, това е да е готово, да си казва :lol: Виж сега, като пробваш ден-два и детето се опикава до ушите и не му пука, спираш с опитите, след 2-3м. пак :wink:
При моите деца всичко стана от раз, но не са били на по 9м. :lol:
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #11 -: Април 03, 2012, 09:38:55 am »
И аз чаках да е готов, за да махна памперса. Е, до 2г и 8м беше с памперс, но пък го свали за 2-3 дни. Вечерния го оставих за още месец-два и след като имах десетина вечери сух памперс, махнах и него. След това имаше единични изпускания.
Когато за пръв път ми хрумна да махна памперса, Боби беше на 2. Без изобщо да го притеснява си седеше цял ден опикан и о*кан до ушите и не ми даваше да му сменя гащите. Още на следващия ден върнах памперса  :lol:

Пете, оправяй се бързо.

В градината ще имат някакъв отворен урок /предполагам, до колкото баща му успя да ми обясни/ и трябва да занесем любимата книжка на Боби, за да почете от нея на другите деца. Той си има две любими книжки - Как се възпитават момчетата и Маккуин 2, предполагам че втората ще е по-подходяща  :lol:

И, последно  ще споделя за проблема, който имаме с Боби. Бях търпелива доста време, но няма подобрение - постоянно си бърка в гащите  :? Ама постоянно - у дома, в градината, при бабите, на тържеството...Не го боляло, не го сърбяло, не знаел защо бърка там, отлепял си бил ч**ката. Сто пъти казах, че това се прави в тоалетната. Вчера вече му казах, че ще има наказание защото ми е обещал, а обещанията трябва да се спазват. Той каза - Добре, мамо, повече няма да обещавам  :lol: :lol:
Та, идеи какво да правя ?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #12 -: Април 03, 2012, 09:45:30 am »
ох, Коки- то не е смешно, но честно да си призная си представих как ти обещава да не обещава  :oops:
аз днес у нас, че разполагам с две точещи сополи, особено едната :)
тъкмо ще разгледам доволно рецептички за Великден  8)
Лисе- бързо да се оправяш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #13 -: Април 03, 2012, 10:17:45 am »
Успешна, цветна и да се надяваме по-топла седмица!

Лисано, дай знак, да не тръгвам за Варна!

Мини, бързо да спре досадната хрема, а то се знае
че ще има козуначени шедьоври, ще гледаме и ще преглъщаме!

Коки, аз също съм забелязала това действие, обяснението на Митака е същото!
Говорихме и аз на свой ред му обясних, че така си цапа ръцете
и всеки път трябва да се мие, не че спря, но мисля намаля!
Те се изучават и опознават, телата са им интересни.
Калина също понякога има интерес и към него, и към себе си,
но там, внимавам много защото и друг път е ставало дума,
че понякога освен в носа и ушите, пъхат дребни предмети /момичетата/ във влагалището!
А моята кротушка има наклонности към първото, още ми държи влага!

Митака има друга "мания" като пишка и винаги остава една капка,
която прави миниатюрно петънце на боксерите, ами не мирясва докато не се преобуе.
Знае къде му е бельото, и поне пет минути занимания си създава!
Не спирам този хигиеничен порив, никак даже!

Калина нощес беше водна девойка, пристига в 2 да ме търси
и какво намирам, мокра от горе до долу!
Отивам и намирам шишенцето с водата което е със сламка,
отворено и леглото басейн...да са живи и здрави производителите на протектори!
Остави това, как в тъмнината се е качила на бюрото където то беше,
уж далече от нея, като преди това е минала през спящия Митак, ума не ми го побира!
« Последна редакция: Април 03, 2012, 10:19:26 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #14 -: Април 03, 2012, 11:04:47 am »
Мише, ми жадно девойчето, :) като му взе млякото катерицата вода ке пие!

Вики също пие вода вечер, явно въздуха е сух! Само за вечер има шишенце с клапа, точно за да не наводни всичко!

Лисицата се е покрила из Шуменското плато нейде да отмаря, дано не са я взели в болница! :(

Мини, малките сладурки да ги лекуваш бързо, че за цветница да са оздравяли!
 
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #15 -: Април 03, 2012, 14:10:34 pm »
Весела, слънчева  и усмихната седмица и от нас.
Мише, като те чета и се сещам, за една нощ, когато нашата девойка беше на годинка и нещо. Много често си играеше по 1-2 часа през нощта на спалнята между нас. Колкото и да бутах малката глава да легне, тя щракваше след няма и секунда. Оставях я да се наиграе и когато и доскучаеше заспиваше. Аз дремех до нея. Та имаше чашка с вода от която пиеше на таблата на спалнята. Беше я взела и развила. Разбрах това когато баща и изрева. Нали както си спиш, да ти изсипят чаша студена вода на главата... Спомням си само, че я взех и се изнесох в хола, около час в спалнята се викаше или мърмореше...май се викаше  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #16 -: Април 03, 2012, 14:35:05 pm »
Лиде :lol: за щастие у нас само тя бе "плувала"

Яна, точно за такава чаша си мислех сутринта,
ще купя тези дни, да пробвам с нея за през ноща!
Аз имам един накрайник дето се слага към шише,
но абсурд да предложа нещо дето прилича на млечния бар!

Стискайте ми палци, баща им има спешно работа
и с зет ми ще ги водим двамата на зъбар следобед.
Той ще пази Калина, аз с Митака да му до излекуват болното зъбче.
Сърце и душа на топка, дано този път седи кротко!
Такива фантастични истории измислих само и само да го впечатля,
но много силни болки е имал предишния път и хич не бях убедителна!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #17 -: Април 03, 2012, 15:56:51 pm »
Мишано, стискам палци. Щом го е боляло защо не пробват да го обезболят малко. Гелче нещо. Така няма и да се стресира повече детенце. Питай!!!
Като ми вадиха мъдреца моята докторка ми църкаше по малко нещо си! Не знам за деца дали става! :oops:
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #18 -: Април 03, 2012, 16:05:47 pm »
Лиде, от сърце ви се забавлявам на историите :lol: :lol:

Мише, има локална анестезия - гелче с вкус на ягодка, но е слабичко. Нека Раши се включи по-късно, защото нямам идея може ли да се ползва упойка при дете за зъболечение.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #19 -: Април 03, 2012, 16:23:14 pm »
Боби, ами да не го преследваш като диверсант и да го дебнеш, това е да е готово, да си казва :lol: Виж сега, като пробваш ден-два и детето се опикава до ушите и не му пука, спираш с опитите, след 2-3м. пак :wink:
При моите деца всичко стана от раз, но не са били на по 9м. :lol:
Не 9 месеца... аз говоря за Ивана, не за Андреа. На Ивана и пука, стряска се като се е напишкала, на няколко пъти позлва гърнето по предназначение, но по принцип не иска да седи на него или на тоалетната.  Аз я пробвах и спрях, но в градината вчера я пробвали без да съм им казвала и си седяла мирно на тоалетната, само дето нищо не правела :-). Напишкала се беше еидн път за 3 часа и като я взимах ме уведими, че в пликчето с мокрите гащи има „пи-пи“. Но в къщи не иска да седи, а става да си играе и не мога само да я слагам и да я стресирам, затова питам. Цветенцето каза, че не е карала да седят, а просто им казва като се напишкат, че е трябвало да кажат и така се научили. Та се чудя дали да не пробвам и аз нещо такова.

Мише стискам палци. То и аз да съм, ако трябва да ме боли не сядам на стола. Според мен е по-добре малко лекарство, от колкото да се уплаши още повече детето.
« Последна редакция: Април 03, 2012, 16:26:56 pm от Bobbie »


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #20 -: Април 03, 2012, 17:03:55 pm »
Мише, дано леко да ви е минало зъболечението днес.
Моята госпожица днес отказа да спи на обяд. Ще я видя до кога ще изкара. Тия дни я слагам в леглото и отивам да ям, като се върна е заспала. Днес първо разхвърляла всичко, оправихме и уж легна пак. Когато я погледнах през терасата - седи и плаче. На въпроса ми „защо", отговори че искала да пишка на гърнето. Сложих я и казах, че докато не пишка няма да стане. Тя обаче седя и седя и след като я оставих все пак пишнала, но обърнала гърнето и я заварих как бърше ли бърше :lol:
И в тази връзка се чудя дали е временно явление това ѝ желание да чисти. Надявам се да не е.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #21 -: Април 03, 2012, 18:00:52 pm »
Боби, то сигурно при различните дечица различни подходи работят.
Под готовност, имам предвид нещата, които Стефи е описала - на първо място подходяща възраст, за мен около 2 годинки е началото на тази възраст.  Оставям без памперс и след като се напишка гледам дали изобщо им прави впечатление - ако си щъкат напикани, прекратявам. При Симона, например, около възрастта на Ивана - година и 10 месеца пробвах и тя изобщо сякаш не забелязваше. След месец-два пробвах пак - получи се. След като се напишкаха и вече забелязваха, първата им реакция е леко объркване - казвам спокойно, че няма нищо, нищо страшно не е станало, че ще отидем да сложим едни сухи гащи и следващия път, като усети, че има пиш, веднага ще ми каже, за да се изпишаме в тоалетната, а не в гащите. С големи подробности обяснявам, понеже попита :) То някак личи - не те гледа съвсем недоумяващо, а с повече разбиране. При всяко напишкване обяснявах спокойно същото нещо и след няколко напишквания започнаха да казват. Тя на 2г, той на 1г. и 10 мес. Не е някакъв подход, гарантиращ успех - просто децата ми са били готови и това беше начинът, по който при нас се получиха нещата.
Трябва търпение и спокойствие, не бързане и на всяка цена. Все пак Ивана не е на 3-4г, че да се притесняваш, че още е с памперс.

Пропуснах да напиша, че на възрастта, която цитирам за моите деца, те можеха да се изразят с думи - да казват "има пиш" или нещо подобно.
« Последна редакция: Април 03, 2012, 18:13:39 pm от tzvetenze »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #22 -: Април 03, 2012, 19:32:29 pm »
Цвете много благодаря. И за подробното описание също, много ми помага.  Може да казва пи-пи и пу-пу за пишкано и акано. Това което описваш като реакция го има, дори като се напишка последният път миналата седмица и сама си събула намокрените обувки и седнала на гърнето.. ама с дрехите :-). Ще видим може би пак в почивните дни ще пробвам, но без да я карам да седи, точно както си описала. Пък ако не стане, ще чакаме още. Нямам зор, но ако е готова не е лошо да стане. Каквото дойде.


  
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #23 -: Април 03, 2012, 22:22:58 pm »
Мами, да ви питам. Надвечер като къпахме малкия, обърнах го по гръб да му го намажа, и гледам на дупето една черна точка.  8O osi_10 Първо помислих, че е някаква прашинка, мръсно, да ама не. Стои си като черна точка- такива, каквито ние имаме понякога по лицето, само че малко по-голяма и е съвсем малко по-червено около нея.
Някой да си има на идея какво е? Нямам батерии, за да го снимам. Утре ще купя и ще пробвам.


*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #24 -: Април 03, 2012, 23:55:41 pm »
Желая ви слънчева седмица! На мен ще ми се вземе здравето в работата. Добре, че поне утре е последният работен ден и после почват Великденските празници.  :D

Лис, мисля те. Надявам се, че си по-добре.
« Последна редакция: Април 04, 2012, 00:53:09 am от blue_sky »

Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #25 -: Април 04, 2012, 00:32:58 am »
Иванита, Ники имаше една на нослето преди няколко месеца. След баня на напарена и изчистена кожа натиснах основата, после почистих с кислородна вода - клечка памуче самото място. Повече няма. И гнойна пъпка е имал на 4-5 месеца, баш на кръщенето. Не знам от какво, ама явно им се случва. При нужда мажа с А-Дерма екзомега и няма проблеми. Сега лятото ще видя с какво, защото а-дермата е по-тежичък крем, и изобщо се чудя дали трябва да мажа лицето лятото.
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #26 -: Април 04, 2012, 10:09:40 am »
Тежко мина, много го е боляло миналата седмица!
След 20 минути убеждаване, позволи само да му погледнат
дали лекарството е там, за да се знае дали може да изчака до събота.
Пак говорихме след това, колко е важно да се до излекува,
че няма да може да хапва сладолед лятото, ако не е здраво зъбчето!
Казах му, че може да вдигне ръка щом го заболи
и лекарката ще спре да починат и "обеща", че ще е по-смел в събота.
За обезболяване ще говоря тогава, вчера беше невъзможно.
По тяхна препоръка му бях дала нурофен предварително.
Добре, че баба му ще дойде за събота и неделя да отидем и двамата с баща му.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #27 -: Април 04, 2012, 12:12:24 pm »
Здравейте момичета :)

Мише, ще говоря с мъжо днес за упойките при деца и ще ти пиша. Те децата свикват със зъболекаря,  не се притеснявай. Всеки път отиват малко по-спокойни :)



*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #28 -: Април 04, 2012, 12:38:31 pm »
Ох, Мише дано не съм лош пророк, но веднъж изпита ли страх, много трудно става след това. И обещават и разбират, но седнат ли на стола, се получава съвсем друго. Ние два месеца и половина ходихме два,три пъти седмично и все едно нищо не сме говорили и обещавали. Мисля, си, че ако не дай си боже го заболи съвсем трудно ще стане. Иначе ние сядаме, даваме да с машинката за въздух да се работи и лекарство да се сложи, но пък трябва още малко с турбината да се работи и щом чуе звука й, или се свлича от стола или директно става, като разбира се плаче сърцераздирателно. Много ми е трудно да му помогна и говорихме и се разбирахме, но ефект няма. Сега от време на време го подканям да даде знак, че е готов да отидем при лазерният стоматолог. Но съм решила след празниците вече да отидем иска,не иска, поне да види че не шуми.
Дано се получи. Страх ме е точно от пулпита и макар, да казват стоматолозите, че млечните зъби не болят, като постоянните, щом детенце плаче от болка, това означава че е точно така.
Успех желая на Митачето, както и на теб.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #29 -: Април 04, 2012, 12:40:34 pm »
моят син снощи плака много в банята и невероятно убедително и драматично убеждаваше баща си колко много го е страх от миенето на косата.

дали го е боляло много?

от друга страна, направиха му пломба на зъба, без да каже "мяу!".

иди ги разбери тия деца...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #30 -: Април 04, 2012, 12:53:42 pm »
Здравейте и от мен!

При нас нищо ново. Ели е на коларгол заради задната хрема и сега изкашля само след сън, а не да буха по цял ден. Мен още ме наболява гърло, ще видим дали ще се класирам при личната тая вечер.

Лиско, да се оправяш бързо!

Мише, дано мине безболезнено зъбоправенето при Митачето и да няма повече развалени зъбки.

Пешек, поощрявай я да бърши, на децата им харесва да правят повтарящи се действия. Аз доживях да заплашвам Стефан, че няма да му дам да мие чинии, ако не си прибере играчките примерно ;). Голям мерак има, нали се топи във вода и излива на воля събраното в чиниите  :lol:. За момента само пластмасови мие, под мой надзор и вилици и лъжици, едвам го разкарвам като стигне до стъклените.
И с прахосмукачката чистят отскоро, там няма такова въодушевление, но пък като кажа кой първи иска да чисти с наблягане на "първи" и все се намира мераклия ;)

Джам, моите и двамата се дерат, като им мия косите и все се пазарят, да мием само дупетата. За сметка на това Стефан, все пада от някъде, все се е спънал, краката му все са сини, но обикновено идва само да докладва, че се е "поекал и е паднал". Глагола "поекам се" идва от това, че аз като се спъне примерно и все подвиквам, "полека" и той явно е решил, че това означава "спъвам се" ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #31 -: Април 04, 2012, 13:32:46 pm »
... че се е "поекал и е паднал". Глагола "поекам се" идва от това, че аз като се спъне примерно и все подвиквам, "полека" и той явно е решил, че това означава "спъвам се" ;)
:jump12:

Джам, ако не го боли кошата, докато го подстригвате значи си е ОК детето.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #32 -: Април 04, 2012, 13:39:03 pm »
А моят син, като не знае къде отиваме и си мисли, че е на лекар и започва да цифри профилактично. Така ходихме на фризьор и той наду гайдата. Изчаках го малко да се успокои и видя, че няма нищо страшно. Мъжките майки да ме извиняват, ама големи са ревльовци тези мъже. Още от малки.  :lol:
И моят не дава да му мия косата. Пращам баща му да се прави на циркаджия.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #33 -: Април 04, 2012, 14:03:27 pm »
аз съм ви разказвала за прегледа, който проведохме при ортопеда д-р Драганов на едномесечна възраст на момчето - лекарят се надвеси над него, то започна да размахва ръце пред лицето си (туй се вика рефлекс на Моро, между другото) и Драганов доволно заключи:

"Ето, госпожа - страхът от бялата престилка започва у мъжките още след раждането и приключва някъде след 75-годишната им възраст..."

та исках да кажа - това, че детето е ревало, не значи непременно, че го е боляло.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #34 -: Април 04, 2012, 14:24:16 pm »
Абе Митака познавам кога го боли и кога се инати...
Сутрин за детска вече е манипулация, макар доста по-обрано и примиренчески,
но определено го е боляло миналия път на зъболекаря.
обясни ми как машинката е боцкала силно вътре в зъба.
А вчера си го беше страх, то се виждаше в очите му...
И мен ме изумяват с реакциите си понякога, но да има няколко посещения
в такъв кабинет без ох и изведнъж таквази проМена!

Раши има време до събота, ще чакам да ми пишеш! Благодаря!

Гери, дано се класирате при личната да ти даде илачи бързо да ти мине!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #35 -: Април 04, 2012, 14:39:43 pm »
Мише, аз мисля, че Джам по-скоро искаше да ти каже, че може би плаче от уплах и страх, но не и от болка. И според мен е възможно просто много да го е страх. Което е достатъчен проблем, разбира се. Говорете пак, обяснявай спокойно, помисли за някакво хубаво подаръче за смелост, което зъболекарката да даде, а и може би присъствието на тати ще го успокои. Може и да не помогнат тези неща, но трябва да се намери начин страхът да се преодолее - не може от страх да не се ходи на зъболекар. Аз точно по тази причина не посещавах такъв повече от 10 години, няма да обяснявам какъв беше резултата...Затова много държа децата ми от малки да свикнат със зъбната профилактика като нещо нормално. Лесно е на думи, знам, и аз имам в нас едно човече, дето го е страх.
Но се чудех друго - вярно, при децата много бързо се развиват тези пулпити, но все с редовните прегледи нищо ли не се е видяло? Или пулпитът се е развил под някоя пломба ли?

И моят син миналата седмица го "боля" новата прическа и много държеше да я махна :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #36 -: Април 04, 2012, 14:40:05 pm »
аз пък си мисля, че те изобщо не са наясно в момента какво е болка
хващала съм ги много пъти и двете- те и на сърбенето викат, че ги боли
а моята Стефания е царица по болките- моля ви се, трябва ви един ден с нея, да видите колко много и навсякъде я боли
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #37 -: Април 04, 2012, 14:42:46 pm »
Мише, аз мисля, че Джам по-скоро искаше да ти каже, че може би плаче от уплах и страх, но не и от болка.

именно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #38 -: Април 04, 2012, 14:54:36 pm »
Деси, вече е съвсем сигурно...ще живея още:):):)

Имам и глас от вчера, гърлото ме боли съвсем малко а като кашлям гърдите почти не ме болят:)

Да сте здрави всички.

Утре подавам документи за градина. Така ми е свит стомаха на топка от тръгването им. Дано пък ме изненадат поне двама от тримата и да няма големи драми:):):)
От няколко сутрини си засичам колко време ми отнема приготвянето им:)

Нали децата закусват в детската градина? По мое време там си закусвахме ама сега знам ли:) Мими близначкова, и другата Мими -точкова и Яна, моля да ми кажат детските градини във Варна почиват ли лятото?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #39 -: Април 04, 2012, 14:59:06 pm »
Лисано  :heartbeat:

Разбрах Джаме, всичко разбрах и ви благодаря, последните две седмични
съм като световна оплаквачка...как ме търпите идея нямам!
Но вчера след посещението там, бях като все едно валяк бе минал през мен,
абсолютно безсилна.

Цвете този пулпит е на зъбчето което правихме януари
има два варианта, тогава още да не е бил почистен добре кариеса
и под пломбата си е работила гадинката или бързо да се е развил нов!
Аз не искам да задълбавам в това у кого е вината,
резултата е факт и последиците също!
Аз също като теб искам да нямат моя страх и от там
лош зъбен статус, искам да не се страхува, но явно не успявам
да го убедя в това колко е важно да се ходи там!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #40 -: Април 04, 2012, 15:00:01 pm »
Лисе,радвам се да видя че си по-добре!Пожелавам бързо адаптиране на малчовци!

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #41 -: Април 04, 2012, 15:00:40 pm »
Мъжките майки да ме извиняват, ама големи са ревльовци тези мъже. Още от малки.  :lol:
Извинена, си. Мисля, че моят син държи първенството по реване. Реве за всичкооо, и за най-малкото. И си му личи, че истински се разстройва, не е някаква глезотия. Много е чувствителен милия. Вчера рева, защото като си писал името буквата И станала грозна, а трябвало всичко да е много красиво.
Обикновено като ревне следва репликата - за всичко аз съм виновен  8O

А, у нас също има постоянни уговорки за къпане без коса и без очи.

Боян за чистене и прибиране хич не се впуска, обаче за готвене... При всяка възможност готвим заедно, а всяка вечер е дежурен по маса. В градината дават дежурства по храна, по спалня и по занятия, а на него му харесва да е дежурен само по храна, но понеже там трябва да се въртят всяка седмица компенсира у дома  :lol:

Лис, закусват си децата в градината.
Не съм от Миметата, но детските градини лятото работят. Ако групата е с под някакъв процент присъстващи правят сборни, но си има целогодишно. Е, без официалните празници де.
Много се радвам, че си по-добре.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #42 -: Април 04, 2012, 15:07:04 pm »
общовалидна информация:

общините са длъжни да осигурят детски градини целогодишно. през лятото може да има сборни групи или преместване временно в друга, дежурна градина, но не може да се прекъсне услугата напълно.

закуска също дават  :D (ако слушат - и обяд  :lol:)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #43 -: Април 04, 2012, 15:13:30 pm »
Ахххххххх Кокиии, точно тебе как те пропуснах:)

Рядко пишеш на последък и понеже живеем в далечни градове ще взема да ви забравя скоро:):):)

Много благодаря за информацията.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #44 -: Април 04, 2012, 15:33:26 pm »
Душички мили дръжте се,болните мами и деца да оздравяват,за тези с притесненията повече спокойствие.Моето кукле е болно,възпали и се едното "уше",както казва тя,гледат се с дедо ама не върви дип работата.Баща ми беше идеалния гледач за пеленаче,но с порасналата госпожица не мелят брашно.Всичко било капризи и глезотия за него,викам му странно като се има предвид,че викате на на майка и (т.е. на мен),зверо или церберо,как успя дъщерята да стане толкова глезена :)Утре мисля да бегам от работа и да ходим с Борето на шопинг,че нещо баланса взе много да ми избива,трябва ми промяна определено.Сега за Великден планираме да сме морски,дано и времето е с нас да презаредя батериите.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
« Последна редакция: Април 04, 2012, 15:42:26 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #46 -: Април 04, 2012, 16:21:37 pm »
Джам, аз на това чудо млекомата не бих му имала доверие, освен ако не виждам с очите си термометъра и няма разписано за всеки ден в колко часа са издоили млякото и в колко са го доставили :-). Какъв е смисълът да е сурово въобше не разбирам, вместо набързо да го пастьоризират.  Идея си няма колко може да седи непастьоризирано мляко, ама не е много.

к(Р)оки , Блу, не са само мъжете. Имам една госпожица, която плаче дори, ако не може да си обуе правилно обувката. Нямам съмнение, че и за буквата И би плакала, ама още е малка да пише. За разлика от сестра и, която плаче само с причина и първо, че много рядко си намира такава и второ като я махнеш причината, спира. Преди да се роди ни беше страх, че ще е същатга като кака си и няма да можем да се справим с две, ама пък те коренно различни се оказаха.

Лисо, твоите са поне тримката заедно, така че може и да им е по-лесно, от колкото ако е самичко детенце. Отиват си на групича и докато се отпуснат пак ще има познати лица с тях. Аз като дете не заксувах, но не знам дали е било защото нашите така са решили, за да не ходя толкова рано или не е имало закуска. Аз тук така правя с дъщеря ми - закусва в къщи, че иначе трбява да е там не по-ксъно от 8:30, а Андреа като яде  в 8:00 и ми е невъзможно.  Сега дават закуска, но мисля, че не си задължена да ги водиш за нея, ако не искаш.


  
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #47 -: Април 04, 2012, 17:37:10 pm »
Мише, говорих с мъжо за упойките. Не е препоръчително да се слага упойка на дете под 6 години. Има опасност от алергии. Освен това, боденето с игла не е най-приятното усещане за детето. Но, нека вашият стоматолог си прецени. Вероятно знае най-добре. :) Стискам ви палци и кажи после какво е станало.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #48 -: Април 04, 2012, 18:44:21 pm »
Раши, много благодаря, аз за такава не съм и мислила!
От опит знам, когато му никнеха предкътниците беше с хематоми
моя стоматолог каза същото, защото една друга искаше да му цепва венеца!

Аз исках, ако има възможност за локална такава,
Вени беше писала за гелче или подходящ за деца шпрей!

Дели, здраве и за вас с Борето!

Блу, факт и у нас доказан, Калинестата девойка
доста по-окомуш посреща несгодите, Миташкин го раздава по-чуВствителен!

Лисано искам да видя тази гледка тримката с раничките
и мама след като ги е оставила в детската!  :bighug: те
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #49 -: Април 04, 2012, 20:05:49 pm »
Лис, радвам се, че замете опашка :lol:
Мише, дано се справи детенце...Спомням си, че мен ме залисваха с красивите зелени и сини шишенца. По зъболекари съм от 3 годишна. Спомням си, че в началото не ревях, нопосле де и то по-скоро от страх, че на стола оставам сама, без баба до мен и някой ще ми бърка в устата. Залисваха ме там с някакви шишенца, говориха ми, четоха ми книжки за чук и пук, купуваха ми книжки след зъболекар...
Аз нямам страх от зъболекари, но поради добри професионалисти имам преработени 26 зъба в устата!

Аз нямам никакъв напредък с миенето на зъби, ама никакъв. Как мислите, ако давам една ябълка вечер, дали мога да гарантирам поне по-изчистено междузъбно пространство и неутрално ПХ. Защото знам, че като не можеш да си измиеш зъбите трябва да ядеш ябълки.

Джаме, тоя бисер на Драганов ме уби от смях :lol: Може да си го постна в нета, то си е направо крилата фраза за мъжете :lol:
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #50 -: Април 04, 2012, 20:37:16 pm »
Вени, също давай му редовно след ядене да пийне хубаво водичка - донякъде да отмие остатъците.

Мише, успех в събота, пиши какво е станало.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #51 -: Април 04, 2012, 21:35:41 pm »
здравейте, не зная дали ми е за тук въпросът, но имам спешна нужда от помощ и се надавям да имате информация. не става дума пряко за детето ми, но имам нужда от човек, който да посещава възрастен човек и да й готви срещу заплащане. пробвах гугъл, разбира се, но там излизат грижа за възрастни хора по домовете, но те отказват да готвят. има и кухни за възрастни, питам се понеже те са и за деца дали някоя от вас знае какво е качеството им - казва се Кухнята на мама Люси гр. София, http://mamalusi.hit.bg

няма да ви занимавам с това, което заварих като се прибрах, при положение че звъня през ден от връз на м-та си, само ще кажа, че съм пред разпад и се надявам някоя от вас да има информация. може би да ми пишете на лични, ако въпросът ми не е за темата. предварително благодаря и се извинявам за спама.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #52 -: Април 04, 2012, 22:14:48 pm »
Елена, мама Люси е детска кухня да, не е лоша. Не съм взимала от нея, но една позната взимаше и беше доволна.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #53 -: Април 04, 2012, 23:05:50 pm »
Вени, не мисля, че ябълка може да свърши работа за измиване на зъби. ами ябълката си има плодова захар, която остава по зъбите, все пак... по-добре изплакване на устата с вода.

какъв напредък нямате с миенето на зъби? накрайник за пръста на мама не ползвате ли? там ти си шефа...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #54 -: Април 04, 2012, 23:16:59 pm »
стефиз, мерси, затова питам тук, с надеждата да е позната на някого
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #55 -: Април 05, 2012, 09:51:27 am »
Елена, от позната знам, че Кухнята на мама Люси е създадена от момиче с нашите проблеми, което искало нещо добро за храненето на децата. Обади се да питаш за консистенцията на храната, но по спомен имаше 2 или 3 възрастови групи.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #56 -: Април 05, 2012, 11:59:06 am »
Знае ли някой къде мога да прочета нормативните изисквания към частните учебни заведения и по-конкретно към персонала им.

Да си кажа болката, че да ме разберете какво точно търся. Никола ходи в Британика, от която до преди 2 месеца бях срашно доволна, защото децата научиха много неща. Препитвала съм го в къщи и самата съм се изненадвала. От два месеца обаче нашата мис Соня е в отпуска (или поне така твърдят)и се появи  мис Кеми. Момиче на 20 години, нищо против възрастта, обаче силно се съмнявам дали е минала дори елементарен курс по педагогика. В резултат Никола вече е забравил половината от това което бяха научили с мис Соня.
Говорих с администрацията и получих такива нелепи обяснения, че посто не ми се пише ... говорих и с мис Кеми, на която акъла и е навсякъде другаде, но не и в работата (само за пример - Никола пускал език на Сандра  8O - после уточни, че се плезел, ама така се почвало  :x)

Просто не е достатъчно само да знаеш английски, за да преподаваш на деца, пък и на когото и да било. Бясна съм. Та затова искам да прочета какви са нормативно изискуемия минимум, та ако товма безхаберие пордължи, да стана гадна. Мама му стара курса струва 700 кинта с учебниците, не са малко пари за да ги хвърля в боклука
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #57 -: Април 05, 2012, 12:23:32 pm »
Фани, мисля, че търсиш Свещения Граал. според мен, няма такова нещо, за каквото питаш. Британика не е лицензирано от МОН частно училище, а фирма, предлагаща частни курсове.

поискай Никола да бъде преместен при друга учителка. платила ли си цялата сума?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #58 -: Април 05, 2012, 12:40:04 pm »
Платила съм я  :x.
Освен това защо да си местя детето, заради някаква кокошчица, която не си гледа работата. Сега се надявам като се разръмжах, да има частичен ефект - на чудеса не се надявам разбира се, но планирам следващите си стъпки, за това търся нормативни изисквания нЕкви.
В очакване ....
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #59 -: Април 05, 2012, 14:35:43 pm »
Вени, не мисля, че ябълка може да свърши работа за измиване на зъби. ами ябълката си има плодова захар, която остава по зъбите, все пак... по-добре изплакване на устата с вода.

какъв напредък нямате с миенето на зъби? накрайник за пръста на мама не ползвате ли? там ти си шефа...

Ами не дава с накрайник, хапе е. Дава само с четка. Преди четках добре - вътрешна повърност отгоре надолу, външна отгоре надолу, дъвкателна. Сега обаче не дава външната само дъвкателната и вътрешната. Моята приятелка е против ябълката, но предложи морков, защото е твърд и ще чисти плаката. и ми каза да се науча да му мия зъбите по друг маниер, щом не желае така.

Фуси, доколкото четох в нета за Британика, когато кандидатствах за работа там - читавите учители бързо се местят.

За мама Люси - бях много доволна от тях, докато не взеха някаква мърлява готвачка, която слагаше много мазнина, а накрая открих косъм.Звъннах намомичето и обясних спокойно, че готвачката ги цака с продукти за сметка на мазнината и казах за косъма. Момичето беше ного мило (мам Люси това) и се извини. Повече не поръчах от там, но и Ники стана голям и сега сме на Ози и готвено у нас. Мама Люси е подходяща за дребните до към годинка и нещо. После по-добре на по-големи парчета, за да дъвчат. На мама люси бяха по-кашести.
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #60 -: Април 05, 2012, 15:07:14 pm »
Много ме е яд, защото програмата им е наистина много много добра. Това момиченце хич го няма и не може да се справи, а децата като видят неуверен учител - ела да видиш. Още първия ден Никола и казал, че не е Ники, а НикО и че няма да и пее "фръцкавите песни"  :lol: :lol:
В очакване ....
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #61 -: Април 05, 2012, 21:16:05 pm »
Моля, родителите, чието дете е прекарало шарка да кажат кога се появява първият симптом?
Днес на площадката имаше шаркаво дете и след моята забележка, бабата каза, че й е 8 ден и в нета пише, че не било заразно. Но пък ни държаха едно време 30 дни под карантина.
Та Ники имаше близък контакт с нея сутринта, следобед се събуди с кашлица. Може да е вируса, който баща му донесе, но личната каза, че понякога шарката започва с някаква кашлица и възпаление на горните дихателни пътища и после да се появи температура. Кога се появяват пъпките и сега как да знам, дали е грип или шарка?
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #62 -: Април 05, 2012, 21:19:47 pm »
Вени, едва ли при контакт сунтринта симптомите ще се появат веднага следобед. Мисля че 21 дни е инкубационния период на варицелата. Елена се разбола 15 дни след сестра си.
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #63 -: Април 05, 2012, 21:22:04 pm »
Ох, ами другата седмица е Великден, трябваше да ходим на гости на бебето. Сега какво? У нас най-вероятно (не че съм против, даже ЗА).
Стефи, а когато се разболяха как процедираше с разходките и площадките? Кога ги извеждаше, къде? Не ми се мисли, ако е шарка, какво ще го правя затворен сума ти дни..
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #64 -: Април 05, 2012, 21:26:37 pm »
Вени, да това е проблем, аз Деси не я извеждах първите 4-5 дни изобщо, след това я извеждах вечер, когато няма вече много деца и се разхождахме по улиците, не на площадки. По принцип 7-8 дни са заразни, докато не за завехнали хубаво пъпките, поне така знам де.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #65 -: Април 05, 2012, 22:55:16 pm »
Днес подадох документи за градина.
Със сигурност ще ни приемат но няма да е юни а най-рано октомври, освен ако не съм се "разберяла" с директорката:) Тя беше отпуска и документите приемаше друга жена. Много приятна и добронамерена но ми каза да не се надявам на месец юни.

Това означава, че няма да мога да започна работата, която ми предложиха и ще се адаптираме всички в купим пак зимата от което уж се дърпах:)
Здрави да сме:)

Вени, дано са напразни страховете ти.
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #66 -: Април 05, 2012, 23:32:57 pm »
Вени, в общи линии варицелата спира да е заразна, когато не излизат нови пъпки, а излезлите вече имат коричка. Това се случва около 7-10-ти ден от началото на пъпките. Иначе има дълъг инкубационен период.
Фуси," Британика" трябва да е сиртифицирана от "Оптима"- задължително е за всички школи по езици. Изискай сивито на въпросната мис- най-вероятно не отговаря на изискванията, ако трябва - можеш да ги заплашиш с "Оптима" или направо там да докладваш. Не, че кой знае какво ще им се случи,но поне може да сменят девойчето с някой квалифициран преподавател. Те са си известни със зулумите си- трудно си намират учители, защото плащат малко и нередовно.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #67 -: Април 06, 2012, 00:10:17 am »
jasmin_veni,

объркването ти идва от факта, че вече разболелите се от варицела са заразни около 6-7-8 дни - до завяхване на пъпките им, докато контактните се държат под карантина 21 дни, защото след контакт със заразно болен, разболяване може да настъпи до 21 дни.

затова ти помниш, че са те държали навремето цял месец карантина - щото си била контактна с болен.

не се тревожи, щом детето е било с корички - не е заразно. и мен така ме гледаха злобно майчетата по площадката и ме питаха натъртено "Госпожо, от колко време ви е болно детето" - защото не са наясно докога е заразен болният от варицела.

п.п. обикновено никой не се разболява на 12-тия час след контакта :) средно след 10-14 дни става това....
« Последна редакция: Април 06, 2012, 00:17:20 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #68 -: Април 06, 2012, 00:15:16 am »
Днес подадох документи за градина.
Със сигурност ще ни приемат но няма да е юни а най-рано октомври, освен ако не съм се "разберяла" с директорката:) Тя беше отпуска и документите приемаше друга жена. Много приятна и добронамерена но ми каза да не се надявам на месец юни.

Това означава, че няма да мога да започна работата, която ми предложиха и ще се адаптираме всички в купим пак зимата от което уж се дърпах:)
Здрави да сме:)

Петина,

ако държиш да започнат от юни - "разбери се" с директорката. можеш да опиташ с "добро" (подкуп) или с "лошо" - иди в общината и поискай съдействие от кмета, от отдела по образование - не се среща всеки ден майка на тризнаци, която ги гледа сама. ще тропнеш по масата и ще изискаш - ти си социален случай. бяс ме хваща, като те гледам колко си мека и отстъпчива.

има нещо такова, че от юни почват навсякъде едни сборни групи, менят се постоянно учители, няма учебна дейност и изобщо, не е удачен момент за адаптиране към детската градина. в този аспект е по-добре да се почне от септември (не чак от октомври!).

но ако искаш да започнеш работа - писах ти какво да направиш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #69 -: Април 06, 2012, 00:20:54 am »
Аз да споделя за варицелата  :wink:
Моя милост я кара във втори курс на техникума. Ами от първата пъпка на 01.05. - болничния ми беше до 30.05. Т.е., когато и последната пъпка хвана коричка. И аз веднага - изкъпана /,защото преди години не даваха със шарка да се къпеш/, облечена, накипрена и на кафе  :wink: Само че известно време си седях самичка, защото ме гледаха като прокажена всички  :lol: Ама нали се сещате как тинейджърка си е седяла един месец в къщи без излизане  :wink:
Та искам да кажа, че дните са относителни на брой - може да са 7-8, а може и доста повече. На децата, доколкото знам до към 7-10 минава шарката.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #70 -: Април 06, 2012, 00:22:03 am »
жасмин вени, уайт, благодаря ви. на мен не ми трябва за дете, аз за възрастен човек, те имат и такова меню. просто исках да питам за мнения за кухнята.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #71 -: Април 06, 2012, 00:41:47 am »
Петина,

ако държиш да започнат от юни - "разбери се" с директорката. можеш да опиташ с "добро" (подкуп) или с "лошо" - иди в общината и поискай съдействие от кмета, от отдела по образование - не се среща всеки ден майка на тризнаци, която ги гледа сама. ще тропнеш по масата и ще изискаш - ти си социален случай. бяс ме хваща, като те гледам колко си мека и отстъпчива.

има нещо такова, че от юни почват навсякъде едни сборни групи, менят се постоянно учители, няма учебна дейност и изобщо, не е удачен момент за адаптиране към детската градина. в този аспект е по-добре да се почне от септември (не чак от октомври!).

но ако искаш да започнеш работа - писах ти какво да направиш.
Детската градина е от 3 годишна възраст. Тризнаците навършват 3г ноември. Преди това ясла.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #72 -: Април 06, 2012, 01:31:06 am »
Петина,

ако държиш да започнат от юни - "разбери се" с директорката. можеш да опиташ с "добро" (подкуп) или с "лошо" - иди в общината и поискай съдействие от кмета, от отдела по образование - не се среща всеки ден майка на тризнаци, която ги гледа сама. ще тропнеш по масата и ще изискаш - ти си социален случай. бяс ме хваща, като те гледам колко си мека и отстъпчива.

има нещо такова, че от юни почват навсякъде едни сборни групи, менят се постоянно учители, няма учебна дейност и изобщо, не е удачен момент за адаптиране към детската градина. в този аспект е по-добре да се почне от септември (не чак от октомври!).

но ако искаш да започнеш работа - писах ти какво да направиш.
Детската градина е от 3 годишна възраст. Тризнаците навършват 3г ноември. Преди това ясла.

еми хубаво - ясла. това какво променя, не разбрах?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #73 -: Април 06, 2012, 07:46:04 am »
Стефания тръгна на градина точно юни, без връзки и без подкупи и заплахи
уговорката беше такава- последната група ги изпращат май месец и след това я взеха
най-малкото дете в групата й беше точно 1 година по-малко от нея, започна градина към октомври- било е на 2,8  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #74 -: Април 06, 2012, 08:38:51 am »
Аз пък знам, че навремето тук  майките като са чуели, че дете в квартала има варицела и са си водели и техните да играят с него, за да я изкарат като деца.  Та Джам, майките би трябвало да ви викат за игра, не да те гледат злобно :-).


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #75 -: Април 06, 2012, 08:48:26 am »
Моята майка и тя така. Не че е имало ефект де.
Значи все още да очаквам включване от Николета, май преди 10 дни беше контактна.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #76 -: Април 06, 2012, 09:00:11 am »
Лисо, и моето мнение е като на Джам, ние защото все сме много честни и по правилата затова всичко на наш гръб. Отиваш и се разбираш с директорката, щом ти е подхвърлено това като възможност от страничен човек, значи не е тайна че така стават нещата. Ще ги вземат в градина, не в ясла, защото така или иначе от юни остават малко деца и на 1 септември ще си тръгнат с набора. Деси също е родена края на октомври, но не я взеха в първа група октомври, а септември, така че това с октомври хич не ми стана ясно. Отивай и се разбирай. Още повече че работа не се намира под път и над път, сега като откажеш предложението след това познай кога пак ще изкочи нещо за майка на 3 деца.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #77 -: Април 06, 2012, 09:05:36 am »

Детската градина е от 3 годишна възраст. Тризнаците навършват 3г ноември. Преди това ясла.
Боян тръгна направо на градина преди да навърши 3. Бяха готови да го вземат още след като излязоха класиранията юни месец /това без подкупи, без караници/, но аз все още се справях с работата и бабите и лятото си го оставих вкъщи. Мисля, че още на първи септември беше на градина.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #78 -: Април 06, 2012, 09:08:50 am »
Петина,

ако държиш да започнат от юни - "разбери се" с директорката. можеш да опиташ с "добро" (подкуп) или с "лошо" - иди в общината и поискай съдействие от кмета, от отдела по образование - не се среща всеки ден майка на тризнаци, която ги гледа сама. ще тропнеш по масата и ще изискаш - ти си социален случай. бяс ме хваща, като те гледам колко си мека и отстъпчива.

има нещо такова, че от юни почват навсякъде едни сборни групи, менят се постоянно учители, няма учебна дейност и изобщо, не е удачен момент за адаптиране към детската градина. в този аспект е по-добре да се почне от септември (не чак от октомври!).

но ако искаш да започнеш работа - писах ти какво да направиш.
Детската градина е от 3 годишна възраст. Тризнаците навършват 3г ноември. Преди това ясла.

еми хубаво - ясла. това какво променя, не разбрах?
Ами, променя това, че първо трябва да подаде документи за ясла, да има свободни места, за да започнат там и като навършат 3год. да ги премести в градината. Това са 2 адаптации за около 4-5 месеца, което независимо колко на брой са децата си е трудно.
Мини, незнам дали има недостиг на места при вас, но тук при положение, че местата не стигат за наборчетата, няма как да се вземат деца от друг набор (по-малки). Отделно лятото всички градини от 2 групи правят по 1 сборна - въртят учителките, за да могат да си ползват отпуската, има само по 1 учителка на смяна на 30 деца и по една леличка. Взимат юни деца, които са навършили 3г, първо защото нормативно са задължени и второ защото се предполага, че са малко по-самостоятелни от по-малките. Изпълни ли се бройката желаещи за юни от 30 деца с родени през първото полугодие, няма как да вземат повече. Ако вземат такива, ще бъдат пратени най-вероятно по филиали или в групи, в които има места, което според мен пак не е желателно.
Коки, сега видях че си писала, Лиса е в район Одесос - най-малко места и най-много желаещи. Естествено, ако има начин да се оправя, да го направи!
Написах всичко това, не за да влизам в спорове, а просто да ви разкажа за варненската система на работа на градините, като прясно минала по този път.
Ако има нещо, извинете за включването...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #79 -: Април 06, 2012, 10:03:52 am »
mimi26, разбирам те. аз мислех, че детското заведение, за което се бори Лиса, е от тип ОДЗ - тоест, ясла + детска градина в едно, защото тя пише, че можело сега, а можело и от октомври да ги приемат, от което заключих, че не е само ясла.

ако яслата и градината са различни, независими едно от друго заведения - напълно си права.

във Варна положението с местата предполагам е същото, както в София. именно затова смятам, че е добре Лиса да използва по-специалния си социален статут на майка на тризнаци - при всички случаи тя има предимство пред останалите кандидати. друг е въпросът, че някои директори може да се направят на ударени и да се опитат да не "забележат" нейното предимство, ако тя не си държи на него.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #80 -: Април 06, 2012, 10:09:02 am »
Мими, няма спор бе душко, напълно те размирам и тук положението е същото, че и по-лошо. И аз се боря от септември със системата :lol:
Моето предложение беше директно да ходи да се "разбира" с директорката :wink:
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #81 -: Април 06, 2012, 10:33:12 am »
във Варна положението с местата предполагам е същото, както в София. именно затова смятам, че е добре Лиса да използва по-специалния си социален статут на майка на тризнаци - при всички случаи тя има предимство пред останалите кандидати. друг е въпросът, че някои директори може да се направят на ударени и да се опитат да не "забележат" нейното предимство, ако тя не си държи на него.
Джам, това е хубавото тук, че няма как да не забележат това предимство. Аз и в темата за градините писах. Просто системата сама го отчита и ги нарежда напред с предимство при жребия. Затова е сигурно, че ще ги приемат. Просто несигурното е, че ще могат да почнат от септември, а още повече от юни. Незнам дали съм споменавала, но при записване поне нашата директорка искаше да кажа точна дата кога ще започнат първи ден и разпределяше по 2-3 нови деца на ден да започват, за да не се струпват всички на 1во число и да стане лудница. Всички знаете какво чудо е първи ден на градина за едно детенце. Ако имаше повече деца в един ден - например 4 - двете бяха нови, а другите 2 ходили на ясла. Юни месец беше поносимо тръгването (ние започнахме в края след рд), но септември и октомври беше кошмар - от 30 деца, 15 със сълзи и сополи всяка сутрин. Дори моите ветеранчета се разстройваха като гледаха толкова ревящи деца, та ходиха да успокояват новите, че е много хубаво на градинката - само ядат и играят  :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #82 -: Април 06, 2012, 10:45:22 am »
Мими го е обяснила много добре, за разлика от мен. Точно така е.
Подала съм документи само за ДГ-няма яслени групи в тази която съм избрала.

Когато излезе класиането имам седмица да запиша децата и като ги записвам трябва да попълня декларация с точна дата кога искам да вземат децата на градина. Това ми обясниха и на мен вчера (както и мими е написала). Ще се видя и с директорката (не добри са отзивите за нея и честно казано подкуп нямам и намерение да и предлагам защото само бих се изложила, незнам как да го направя):) Но ще опитам пак с добро да се разберем. Ще помоля ако е възможно да ги вземат юни.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #83 -: Април 06, 2012, 11:04:36 am »
Лисо ма, кой ти говори за подкуп, отиваш й обясняваш на жената и я молиш за съдействие, като свърши работа й купуваш едно подаръче лично за нея и готово :)
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #84 -: Април 06, 2012, 11:14:00 am »

Фуси," Британика" трябва да е сиртифицирана от "Оптима"- задължително е за всички школи по езици. Изискай сивито на въпросната мис- най-вероятно не отговаря на изискванията, ако трябва - можеш да ги заплашиш с "Оптима" или направо там да докладваш. Не, че кой знае какво ще им се случи,но поне може да сменят девойчето с някой квалифициран преподавател. Те са си известни със зулумите си- трудно си намират учители, защото плащат малко и нередовно.

А, СУПЕР! Точно това ми трябваше. Много много благодаря
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #85 -: Април 06, 2012, 11:39:32 am »
повечето директори приемат "подкупи" не лично за себе си, а примерно - някакъв ангажимент на родителя към подобряването на условията в градината.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #86 -: Април 06, 2012, 11:45:32 am »
повечето директори приемат "подкупи" не лично за себе си, а примерно - някакъв ангажимент на родителя към подобряването на условията в градината.

Ей, безценни сте със информацията си да знаете.

Дано е нещо такова ако от това зависи да ни вземат юни. С удоволствие бих поела такъв ангажимент:) разумен:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #87 -: Април 06, 2012, 11:56:16 am »
Лисо ма, кой ти говори за подкуп, отиваш й обясняваш на жената и я молиш за съдействие, като свърши работа й купуваш едно подаръче лично за нея и готово :)

Подкрепям. Ако имаш такава възможност, аз бих добавила и въпрос с какво мога да съм полезна за групата/градината, в която децата така или иначе ще бъдат през юни и или септември. Често се оказва, че примерно еди кои си пердета са за смяна, или има нужда от килимче в къта за игра, или папки за работите на всяко дете... Това хем ще повиши "ценността" ти в очите на директорката, хем не е подкуп, а и в крайна сметка ще се ползва от децата.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #88 -: Април 06, 2012, 12:18:54 pm »
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-04-06&article=406025

Бившият министър д-р Константинов вече работи в Майчин дом - София.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #89 -: Април 06, 2012, 14:24:58 pm »
Лис при условие, че е обявено че няма да има прием едва ли ще ги вземат децата поради причина че първа група не ги събират в сборни групи с големите (така поне ми обясниха  :)). В нашата ДГ също няма да има прием юнски прием тази година (миналата имаше). И това се прави, за да могат всички да си вземат отпуските а ако има прием от юни това означава, че трябва за малките да остане една двойка учителки допълнително.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #90 -: Април 06, 2012, 15:24:32 pm »
Подкрепям. Ако имаш такава възможност, аз бих добавила и въпрос с какво мога да съм полезна за групата/градината, в която децата така или иначе ще бъдат през юни и или септември. Често се оказва, че примерно еди кои си пердета са за смяна, или има нужда от килимче в къта за игра, или папки за работите на всяко дете... Това хем ще повиши "ценността" ти в очите на директорката, хем не е подкуп, а и в крайна сметка ще се ползва от децата.

Лисо, така направихме и ние!
След като приеха Митака в средата на годината, а другите родители
вече бяха събирали средства в началото, питахме от какво имат нужда в момента!
Директорката каза да се обърнем към майката която се занимава с това
и към госпожите на групата, госпожата пожела да помисли и на следващия ден ни каза!
Всичко което пожела бе в рамките на разумното и за децата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #91 -: Април 06, 2012, 19:50:30 pm »
По повод събирането на пари в градината, исках само да ви разкажа за днешната инициатива в нашата. Досега не са ни събирали пари за нищо, само ние (родителите) на родителската среща събраме по 10лв, за да има като се наложи да се взима нещо за празници за госпожите. Та днес: Направили благотворителна изложба-пазар. Продуктите са гипсови яйца изрисувани от всички деца в групите. Целта: ако успеят да съберат парички (всеки плаща за яйцето, колкото има на сърце), ще купят мултимедия за децата. С тази цел се правят и акции по събиране на хартия и пластмаса.
За мен това е начина за събиране на средства за обогатяване на материалната база на градината. И децата са доволни и се занимават с ръчен труд, и родителите не се чувстват изнудени.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #92 -: Април 07, 2012, 07:38:22 am »
През колко време си правите форумските срещи в София? Питам, щото ми се е отворил път към България скоро, та ако има някоя да взема да се запозная поне с част от хората,с които от толкова време си пишем :-).


  
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #93 -: Април 07, 2012, 16:19:08 pm »
През колко време си правите форумските срещи в София? Питам, щото ми се е отворил път към България скоро, та ако има някоя да взема да се запозная поне с част от хората,с които от толкова време си пишем :-).

Боби, през Варна не ви ли е по-пряко:)
И ние имаме силна група тук:)))))

Днес моят куку мъж пак изгуби Бари. Звъняха ми трима комщии да ми кажат, че Бари бяга с глутница кучета по улиците и целия е в кал:( Добре, че съседите си бяха в тях. Оставих децата и хукнах да търся кучето. Намерих го, не приличаше на Бари. Като заспаха го изкъпах и сега съхне на терасата:) Много съм бясна и сърдита. Всяка ваканция (на мъжа ми) едно и също докато изчезне някой ден. Вече сили не ми останаха да моля, да се карам, да се сърдя. Понякога се чудя дали ако го подаря на приятели няма да е по-добре:( Ама не мога да си помисля дори как ще се разделя с него.
Светлозар си живее в неговия корабен свят и понятие няма (и не иска да добие) за реалността в БГ.
И ако аз не бях изкъпала Бари, дори нямаше да го направи но нямаше да му направи впечатление когато децата отидат да го прегръщат и целуват по главата, че може да се разболеят.

Оплаках се, не че ми олекна.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #94 -: Април 07, 2012, 16:40:27 pm »
Лисано, аз ще те прегърна, не че ще ти мине!

Обещах да напиша как мина нашия стоматологичен час,
нека ми отлежи, имам и въпроси много, ама ми е каша в главата и в душата!
Да можех да влезна в малката му главица и да разбера какво става...
Бих го оставила да мине малко време, да се пооталожат нещата,
но за съжаление това зъбче не може да седи с лекарството дълго!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #95 -: Април 07, 2012, 16:57:01 pm »
Лисо, съчувствам ти най-искрено. Губила съм куче, ужасно е.
Може Бари да погажда някакви номера на мъжа ти, защото доколкото разбирам при теб не бяга.
Мише, чакам разказа.

Ние болни, седим си у дома, навън пролет, Ники мрънка за навън, но след 5 мин. ходене е дроб. На мен ми иде да обезкостя баща му, защото се оказа, че цяла седмица нищо не е пил, от лекарствата, които му връчих, дори парацетамол не е пил, само два аспирина. С греяна ракия и чесън се бил лекувал. Те сега на бебето какво да му обясня? Да не говорим, че снощи се скарахме, защото го пратих до аптеката за специфичен сироп за суха кашлица, обади ми да ми каже, че аптекарката не му го давала, че не бил за нашето състояние и му пробутала ЕнТитус. Хем му обяснявах, че Ен ти Тус не ни е нужен. И се сдърпахме. Дадох една доза на детето, защото той настояваше, че бил за нашето състояние, и познайте как се разкашля това дете. Сега му го оставих да си го пие той, вместо греяна ракия.
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #96 -: Април 07, 2012, 17:20:54 pm »
Жаси, съчувствам ти. Знам какво е да си стоите болни вкъщи, особено когато навън е такава пролет. Оздравявайте бързо. :)
А сдърпванията с мъжа ти относно какво да се дава на детето ми са до болка познати. :lol: Не сме се карали за лекарства още, ама пък какво да яде мъника - ела го виж. Ако зависеше от него от четвъртия месец щяхме да ядем луканки  :D :D :x


Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #97 -: Април 07, 2012, 17:29:12 pm »
Не сме се карали за лекарства още, ама пък какво да яде мъника - ела го виж. Ако зависеше от него от четвъртия месец щяхме да ядем луканки  :D :D :x

А когато моя с най-спокоен тон ми каза, че Ники си пийнал малко греяна ракия докато бил до него и не бил видял, аз с най-спокоен тон му казах или да ми спестява тези новини или да наблюдава детето, че имам точилка и не се боя да я използвам :lol: :lol:
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #98 -: Април 07, 2012, 18:03:47 pm »
Оф и ние сме болни, а мина само една седмица от новата работа. Предполагам дребния е с гнойна ангина, но все ак трябва да го види лекар.Ама как не вярвам на дежурните. Преди малко започна да вдига и температура, просто приказка. Много го боли милото гърлото, а то е огнено кармазъ, особено мъждеца.  От февруари насам всеки месец сме на АБ, а мислех че вече успяваме да удържаме фронта, но...
 
« Последна редакция: Април 07, 2012, 18:05:48 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #99 -: Април 07, 2012, 18:28:16 pm »
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-04-06&article=406025

Бившият министър д-р Константинов вече работи в Майчин дом - София.

Много бивши министри има в тоз Майчин дом - д-р Ана-Мария Борисова и тя там - на 13тия етаж в Тиреоидната клиника.
Аз да питам някой ако има отзиви за клиниката по диабет в МД (пак на 13тия етаж), че ми предстои в началото на май прием там.

Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #100 -: Април 07, 2012, 19:01:01 pm »
Perdeto има ли гнойни налепи?
А как успяваш да видиш мъждеца, моя не дава да бръкна в устата и не ога да видя гърлото :(
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #101 -: Април 07, 2012, 20:03:00 pm »
Тони е трениран от бебе и отваря уста, плюс това имам шпатоли за тази цел. Има налепи и по двете сливици, но температурата опвече от 37.3 не е вдигал, интересна работа. Уж носа не е запушен, а не може да спи и хърка. Не мога да разбера дали е херпангина или гнойна. Понеже си ги знам тук лекарите, като нищо ще му дадат АБ за херпангина и ще стане още по зле, а в понеделник не върви да го водя по лекари, току що започнала работа. Ще видим де ... В градината е имало няколко случаи на деца с повръщане и на деца с разстройство, та ме навежда на мисълта, че може би е вирусна ангината, ама не съм лекар да му се невиди. Не смея да пръскам Тантум Верде, давам само Ангин Хил, ама няма ефект.
« Последна редакция: Април 07, 2012, 20:05:14 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #102 -: Април 07, 2012, 21:07:12 pm »
Ех, Наде, не свършиха и вашите болести:(

Дано бързо се оправя Тони.

Лисо, съчувствам ти най-искрено. Губила съм куче, ужасно е.
Може Бари да погажда някакви номера на мъжа ти, защото доколкото разбирам при теб не бяга.


Вени, хич не е номер за съжаление. Бари не бяга. Мъжа ми е достатъчно безотговорен да го забравя къде ли не, да го пуска сам да се разходел...наблизо (точно по модел и на свекърва ми). Наблизо ама сам. Умни били лабрадорите, вярно е, ама стопаните им са под въпрос. Всяка ваканция се караме за едно и също. С добро не стана, с лошо не стана, този път ще опитам с много лошо.

Бари живее 8 месеца в годината с мен и децата. Правя какви ли не схеми само и само да успявам да го разхождам и още първия ден в който мъжа ми си дойде, Бари се оставя на майка му и за 2 месеца ваканция аз и децата го виждаме 5 пъти. Този път наистина ми писна тотално и утре ще му поставя ултиматум, ще бъде изнуден, заплашен и всичко друго гадно което се сетя. Добре, че замина на вилата днес да не ми е пред очите, че когато съм "в криза" говоря по много и лошо. Не се гордея с това но на моменти ми избиват всички лоши навици.

Вени, дано и вие се оправяте по-скоро.

Мише прегръщаме ви.
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #103 -: Април 07, 2012, 21:17:13 pm »
Ех, Наде, не свършиха и вашите болести:(

Дано бързо се оправя Тони.

Лисо, съчувствам ти най-искрено. Губила съм куче, ужасно е.
Може Бари да погажда някакви номера на мъжа ти, защото доколкото разбирам при теб не бяга.


Вени, хич не е номер за съжаление. Бари не бяга. Мъжа ми е достатъчно безотговорен да го забравя къде ли не, да го пуска сам да се разходел...наблизо (точно по модел и на свекърва ми). Наблизо ама сам. Умни били лабрадорите, вярно е, ама стопаните им са под въпрос. Всяка ваканция се караме за едно и също. С добро не стана, с лошо не стана, този път ще опитам с много лошо.

Бари живее 8 месеца в годината с мен и децата. Правя какви ли не схеми само и само да успявам да го разхождам и още първия ден в който мъжа ми си дойде, Бари се оставя на майка му и за 2 месеца ваканция аз и децата го виждаме 5 пъти. Този път наистина ми писна тотално и утре ще му поставя ултиматум, ще бъде изнуден, заплашен и всичко друго гадно което се сетя. Добре, че замина на вилата днес да не ми е пред очите, че когато съм "в криза" говоря по много и лошо. Не се гордея с това но на моменти ми избиват всички лоши навици.

Вени, дано и вие се оправяте по-скоро.

Мише прегръщаме ви.

Прощавай Лис, ама отдавна да съм показала тоягата! Как така сам щял да се разхожда? Мъжо ти не знае ли за бизнеса с кучета и как се ознудват после стопаните?
По-добре покривай Барката, че да не стане по-лошо следващият път и да те срещна по кучешките форуми като поредна изнудвана жертва. Сори за черногледството, ама навремето намерих и върнах лабрадор, година по-късно ПАК го бяха откраднали, само дето за да им го върнат им измъкнаха на хорицата 300 лв.
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #104 -: Април 07, 2012, 21:30:28 pm »
Лисе, а защо като се прибере мъжът ти Бари отива при свекървата?
То не е смешно, но си го представих Бари как си тича свободно с уличните кучета и ми се оправи настроението, а пък и кален като тях!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #105 -: Април 07, 2012, 22:06:46 pm »
Моето куче пък прескачаше миналата година оградата като се разгони.Не се прибра 3 дни един път и много се бяхме притеснили.А като си дойде с резнато уше разбрахме че са го хванали и са го кастрирали.Давах му АБ и ветеринаря идваше да му прави някакви промивки на раната.Оттогава съм строила всички да не го пускат,а сутрин и вечер се разхожда.Слава богу че тази година ще правим нова ограда и ще може пак да тича на воля. :)
Перденце,бързо оздравяване на Тони!
Вени-и на Ники :)!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #106 -: Април 07, 2012, 22:52:50 pm »
Лисе, а защо като се прибере мъжът ти Бари отива при свекървата?

Защото тя има двор (силно казано) и така Бари бил по цял ден на въздух. Ние сме в апартамент и го разхождам сутрин и вечер. Когато излизам с децата сега като е топло вече, също е с нас.

Ааа и бил пускал косми навсякъде. Питах мъжа ми при положение, че моята коса пада повече от на Бари козината и мен ли ще ме прати някъде на двора? Да не говорим за децата, които по цял ден трошат и цапат. Неможел да им разбере "игрите".
Снощи 2 часа повтаря каква била тази игра да късат вестника на малки парченца и да си събират боклуците в кутийки, после да си ги изхвърлят. И беше наистина ПОТРЕСЕН от играта им. Казах му да вземе да седне да чете малко как растат децата вместо да виси по цял ден в скайп и фейсбук и изобщо пред компютъра.
Много съм бясна:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #107 -: Април 07, 2012, 23:20:36 pm »
Лис, не се ядосвай на мъжа! Те са просто "мъже"  :lol:  :lol:  :lol:

Чакай да не ме линчува някой  :oops:, амааа .......

Така е - не разбират много от работите около децата. Твоя има /донякъде само/ извинение, че го няма през повечето време! А на нашия тати, дето си е в къщи постоянно - още не е видял и не е разбрал как се занимава дете на неговата възраст  :wink:
Тъй че - ти си "му свий перките", ама да знаеш, че е временно  :wink:

Здраве на всички ви желая!
Честит празник на именниците днес и утре - всички Цветенца да цъфтят от здраве и щастие!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #108 -: Април 08, 2012, 00:28:55 am »
Да можех да влезна в малката му главица и да разбера какво става...

това ми е и на мен най-силното желание
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #109 -: Април 08, 2012, 00:29:47 am »

Снощи 2 часа повтаря каква била тази игра да късат вестника на малки парченца и да си събират боклуците в кутийки, после да си ги изхвърлят. И беше наистина ПОТРЕСЕН от играта им. Казах му да вземе да седне да чете малко как растат децата вместо да виси по цял ден в скайп и фейсбук и изобщо пред компютъра.
Много съм бясна:)
Ох, класика в жанра :)
Как съм позволявала да разсипят цяла кутия клечки за уши и да я пръснат из хола и да редят по килима фигурки от тях. Аз къде съм била и това било разхищение (цели 2 лева) и после кой ще ги събира след тях. Не можеш да го обясниш, Лис :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #110 -: Април 08, 2012, 00:31:40 am »
Аз да питам някой ако има отзиви за клиниката по диабет в МД (пак на 13тия етаж), че ми предстои в началото на май прием там.

това си е клиниката по ендокринология към Медицинска академия. едно време се намираше до Министерството на земеделието, сега са в МД. свекърва ми беше там, д-р Начев май е ръководител на отделението за диабет. не знам какви отзиви търсиш, за условия или за лечение. за условия не мога да кажа нищо, не съм ходила, за лечение - това е мястото, друго по-специализирано няма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #111 -: Април 08, 2012, 00:33:40 am »
много ми е тъжно и доголяма степен непонятно да чета такива неща - за неразбирането и неумението за общуване между бащи и деца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #112 -: Април 08, 2012, 00:37:00 am »
Абе, да ви кажа, не всички мъже са така по отношение на децата. Моят например не е така, много се занимава и играе с Габи. Явно е и до човек, защото има и жени като повечето мъже - изобщо не им идва отвътре.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #113 -: Април 08, 2012, 07:40:18 am »
Сията  :bighug: с теб съм!

Момичета, Пеше, ти беше писала за пинцети с остри върхове!
От къде да се сдобия с такива, помагайте!
Определено се е изплашила Калина от манипулацята преди време,
защото се страяска на сън, показва ми носа и плаче "Стах, Стах"
но това не я спира да се крие и да си слага неща в носа!
Вчера пак ми спретна фиаско, този път ме уведоми за стореното.
Успях да запазя самообладание и със запушване да другата наздра
някак да измъкна поредния фитил...
Искам да имам у дома такава вещ, защото оказа се ще ми трябва...
ако положението позволява и джаджата е достатъчно навън!

Малко се поуспокой Миташки, вчера щом влезе в коридора и каза,
- Не искам подарък за храброст, не искам нищо,
няма да си отворя устата, ще плача, защото ще боцка!
Намазаха го с обезболяващ гел с 300 зора и махнати всички машинки...
Но за съжаление, това не е достатъчно, трябва да се махне лекарството
да се почисти с машинката, и след още 24 часа да се затвори с пломба!
Едно не ми е ясно...това се налага защото е пулпит и трябва да се излекува,
защото д-р Маркова миналата година му направи едно кариесче само с инструменти
без да ползва машинка? Знам, че трябва да се свикне с това
защото са огромно мое съжаление, той има още два кариеса,
които са се развили за краткия период от два месеца!
Всичките ми надежди да имат хубавите зъби на баща им се оказаха напразни,
поне при него, Калина ще видим дано поне тя не е взела моите!

:flower: Честит Имен ДЕн, на всички Цветя!
Бъдете здрави и носете имената си с радост и гордост!
« Последна редакция: Април 08, 2012, 07:45:16 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #114 -: Април 08, 2012, 08:32:50 am »
Аз да питам някой ако има отзиви за клиниката по диабет в МД (пак на 13тия етаж), че ми предстои в началото на май прием там.
това си е клиниката по ендокринология към Медицинска академия. едно време се намираше до Министерството на земеделието, сега са в МД. свекърва ми беше там, д-р Начев май е ръководител на отделението за диабет. не знам какви отзиви търсиш, за условия или за лечение. за условия не мога да кажа нищо, не съм ходила, за лечение - това е мястото, друго по-специализирано няма.
Благодаря. Условията не са ми толкова важни, каквото и да е, ще го преживея. Два пъти съм лежала там - на 5тия и на 7мия етаж и знам каква мизерия беше, та най-много да се изненадам приятно 6 години по-късно. Но се надявам да съм на правилното място от към лекари, защото има и още една ендокринология, в Александровска болница. Д-р Начев май е там.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #115 -: Април 08, 2012, 09:12:03 am »
Абе, да ви кажа, не всички мъже са така по отношение на децата. Моят например не е така, много се занимава и играе с Габи. Явно е и до човек, защото има и жени като повечето мъже - изобщо не им идва отвътре.
Това е много хубаво. Моят започна да се занимава от както попорастна Ивана и чак сега започва повече да се заиграва и с Андреа. Иначе се грижеше за тях физически, но ги разнасяше като предмети и дори почти не им говореше, което неимоверно ме вбесяваше. Седнал да ми води Ивана на няколко месеца отвън с него да си гледали дъжда и да си мълчали. Това беше измислил за занимание на бебе :-). Въобще хич го няма по това да измисли каквото и да е, което да е интересно за малко дете.  Ивана измисля играта и той само се води.



  
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #116 -: Април 08, 2012, 09:31:45 am »
До човек си е абсолютно.Моя мъж никога не е могъл да си играе нито с единия,нито с другия.Те затова обичат повече баща ми-как ги занимава не знам но при него е абсолютна тишина като отидат :).

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #117 -: Април 08, 2012, 10:32:10 am »
Честит имен ден на всички именници.

Нашият татко и той попадава в графата като на повечето от вас. Винаги се възмущава, когато оставям детето да развива въображението си в игрите /макар и понякога да са опасни, но аз съм плътно до него и наблюдавам/ Когато обаче макар и рядко да го оставя той да се занимава с него, положението винаги завършва драматично.Изобщо не му идва на акъла кое може и кое не, да не говорим че изобщо не го наблюдава. Тук ме набеждават, че съм като майка орлица, но когато завърши опасната занимавка в повечето случаи, се оказва детето виновно. И съответно веднага бие отбой за дълго време. Аз не знам как това се отразява на вашите взаимоотношения семейни и лични имам в пред вид, но аз не мога да се примиря, за невежеството и безотговорността му, съответно това до огромна степен влияе наличният ни живот с него.

Снощи дадох доза Ефералган, пръснах два пъти Биопарокс и има видимо подобрение, гърлото не го боли при преглъщане, но езика е обложен а гърлото е червено. Сливиците са по прибрани, но мъждеца и небцето са оттекли и червени, но не така като вчера. Снощи успя да поспи макар и неспокойно, тоест носа си беше отпушен. Аз този Биопарокс за първи път го ползвах, защото миналият път личната ни го изписа и баща му го беше купил, но аз не дадох. Нямам идея това лекарство за какво изхвърлила съм опаковката. Температура също няма. Мисля да го заведа все пак на лекар, мисля си за гъбички или стоматит. 
« Последна редакция: Април 08, 2012, 10:33:55 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #118 -: Април 08, 2012, 11:39:19 am »
Наде, Стилияна ми е имала подобно състояние, без никаква температура или по-точно първия ден като каза, че я боли гърлото имаше 37,1-37,2 после нищо. Това се случи точно 2 седмици след прекарана ангина с 40 градуса и изпит АБ. Единият доктор заключи, че е отново ангина и трябва 2 АБ един орално и един венозно. Отказах и изчаках "нашия" си УНГ. След дълго умуване изписа хапчета за гъбички и всичко приключи след 3-4 дни.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #119 -: Април 08, 2012, 12:05:44 pm »
Аз не знам как това се отразява на вашите взаимоотношения семейни и лични имам в пред вид, но аз не мога да се примиря, за невежеството и безотговорността му, съответно това до огромна степен влияе наличният ни живот с него.

 

Точно по същия начин е и при нас.

Барбаронче, по принцип си права, и ако имахме едно дете вероятно донякъде бих продължавала да го оправдавам с моряшката му професия. Ние обаче за мое щастие имаме три на веднъж. И изобщо не ме интересува вече, на него (бащата) какво му е и как му е. Преуморена съм безкрайно и очаквам адекватни реакции (поне в малкото, което прави с децата) а не всекидневни глупости излагащи на опасност децата.
Оня ден отидоха да играят в детската докато аз приготвя обяд. Чух, че са на терасата но съм спокойна, нали той е там. И все пак недоверието ми в него ме накара да отида. Раздал им по един леген, те се качили на него и Никол до гърдите се повдигнала да гледа балоните, които хвърлят в двора държейки се за парапета. Прилоша ми. А баща им къде е ли..., седнал в стаята им и гледа телевизия. Защо съм се била намесила, той нали бил там в стаята и ги гледал. Досега никога не са посягали да се качват на легените защото знаят, че не е позволено. Е днес Алекс първото към което посегна като излязах да събирам прането беше легена. Сега и на тях им търся ново место. Ама като не е легена, ще ме издебнат, ще е някой столче. Нали тати е показал как. днес сложих още 2 райбера на високо и непрекъснато си повтарям "сложи ли райберите, провери вратата"
Ами , лудвам, честно ви казвам. Вместо да усетя малко помощ като си дойде, се усещам смазана от напрежение и да са ми очите на 20.

А как ме е страх да излезе сам с децата. Знам, че трябва и, че така може би ще свикне да е по-отговорен но немога да преодолея страха си. Излязохме заедно, той върви пред детето и не поглежда назад какво става. Спира се да говори гордия баща на тризнаци с кой ли не, но не се сеща, че има дете прикрепено към него. А алекс на 5 см. от дерето (в морската градина). Пуснах Никол и Дани и хукнах да хващам Алекс. Не издържам, честно ви казвам. Не искам нито да се разхождаме заедно, нито да ми помага с децата. Мерси от такава помощ. Две години и половина минаха, хайде пък малко да свикне вече.

Така де, мога до утре да пиша за всичките ни дивотии ама...да съм си опичала акъла:)
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #120 -: Април 08, 2012, 12:06:37 pm »
Моят също отвътре да се заиграе не му идва, просто идея за игра не му идва, освен ако не му е интересна на него (чудно на кого ли приличат децата :) :) :) ) обаче пък прави неща, които на мен не ми идват отвътре - примерно като започне да прави нещо и обяснява това се прави така, това се монтира тука и служи за това, примерно ако е нещо по компютъра или ако ремонтира нещо дори не внимава с какви думи е и често си използва някой термин дето нищо не им говори. И нa децата им е супер интересно това. Тоест започне ли той с нещо да се занимава каквото и да е и е наобиколен веднага. А аз хич няма да ми дойде отвътре примерно ако започна да готвя нещо да разказвам защо се слага магданоз, домат или еди какво си, както и каквото друго да правя и много се радвам на жени, които всичко правят с децата си и те им помагат.

Парси, моите също най-много обичат с баща ми. Дядо им е водач на топ листа за игра.
« Последна редакция: Април 08, 2012, 12:14:39 pm от cygnus »
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #121 -: Април 08, 2012, 12:27:32 pm »
Честит празник на всички именници! Да сте много здрави и щастливи!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #122 -: Април 08, 2012, 12:28:35 pm »
Честит празник на всички с имена на цветя!
Лисе, по-големичка точилка нямаш ли? Моят мъж продължава да ме изненадва приятно. Навремето като го гледах, как грам не отразява моя племеник и се заяжда с неговата племеница, си мислех, че няма да се справя с дете. Но те двамата са си комбина отдавна. Когато времето го позволява (като сега) си имаме „часът на татко“. Той се прибира и тръгват двамата навън. Играят си, разхожда я, „пият бира“ - тати само де, но са заедно а аз съм свободна. Поне успявам да свърша някои неща, които с нея е трудно. Сега изчистиха двамата с прахосмукачката и тръгнаха на разходка. Да мога аз да поседя на компютъра и да свърша още 3-4 неща.Единственото, което не прави като мен навън е, че прекалено много я защитава, дори когато и сама може да се справи. Ама ... женски татко, какво да го правиш. :lol:
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #123 -: Април 08, 2012, 12:46:47 pm »
Честно, не очаквах да прочета за такива реакции от татковците към децата :(
В това отношение, не мога да се оплача. Като цяло се занимава с него, ако седне на компа да играе тъпите Енгри Бърдс въвеждам ред с малко скърцане на зъби и две-три казани тихо изречения, зарязва играта и сяда да играе с Ники. Даваме му достатъчно свобода да рисува, драска, носи животните и каквото иска. Само за балкона и кухнята сме безкомпромисни и си докарваме истерии. Иначе го храни, къпе, когато аз не мога. Вечер храната е задължение на таткото. Докато не му писне и не ме викне да нахраня аз детето, защото нямал нерви.

Айде да ви разхиля малко. Онзи ден, Ники в кошарата в хола. Наакал се, ама не си казва. Свалил памперса и го лепнал на задника на едно плюшено куче. Един вид топи кучето, че то се е наакало. И седи и ме гледа с най-невинната физиономия. Толкова смешно ми стана, но тепърва предстоеше. Слагам кучето в пералнята и като писна това бебе и не дава да пусна пералнята. Явно мисли, че ще давя кучето. Замотах го аз и си викам "Мина"..да, да...не мога да простра кучето после. Как го закачих за ушите като се разрева тоя малкия, сочи кучето и пищи. Така целият квартал разбра, че кучето е изпрано :lol:
Сега се чудя как да изпера играчките от леглото му. Те са два заека, няма как, пак за ушите ще ги простирам :?
[/url][/url]
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #124 -: Април 08, 2012, 12:49:57 pm »
Лисо, прекрасно те разбирам!
Аз на моменти си задавам въпроса: Ами ако бяха 2?!?!?!? Дали пак щеше да е същия?!?!?!?! Ами да ви кажа - все повече се убеждавам, че и 2 и 3 да бяха - той щеше да си е същия!
А честно казано, преди да родя - все си мислех, че ще е супер съпричастен и няма да се отделя от детето! Но уви - пак се оказа, че не го познавам  :wink:
Нашия тати за година и половина никога не е излизал сам с малкия на разходка. А тримата сме излизали всичко на всичко - 3-4 пъти  :oops: Не мога да го разбера и толкоз!

Та така е - хич и не мислят мъжете / повечето де/! Знам за изключенията, но моя не е от тях  :wink: И съм се нервила и съм викала и с добро...... Ами не става бе! Е, не съм се примирила - продължавам с борбата!

Оня ден му викам: Ти искаше да поотрасне, после да проходи, сега искаш да проговори, после ще искаш и ракия да пие с тебе  :wink: - тогава ли ще го гледаш ?!?!?!?!?!?!

А Лис, понякога се опитвам да си представя Злато на квадрат, а на куб - въобще не успявам  :lol:
Шапка ти свалям, но ..... съхрани се, все повече нервни постчета чета твои, а това не е присъщо за теб! Май наистина си имаш нужда от почивка!
Пожелавам ти лятото да си изкарате супер гот, където и да сте!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #125 -: Април 08, 2012, 13:07:49 pm »
Вени, Ники как се отнася към пералнята? Вече няколко пъти перем заедно плюшките с моята Ники. Ще си потроши краката да ги носи и слага в пералнята. Гледа ги как се въртят, после ми ги носи една по една, да ги подреждам по сушилника. Нищо не защипвам за ушите аз. Но на нея ѝ харесва тази игра. Пробвай и ти така.
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #126 -: Април 08, 2012, 13:31:52 pm »
Вени, Ники как се отнася към пералнята? Вече няколко пъти перем заедно плюшките с моята Ники. Ще си потроши краката да ги носи и слага в пералнята. Гледа ги как се въртят, после ми ги носи една по една, да ги подреждам по сушилника. Нищо не защипвам за ушите аз. Но на нея ѝ харесва тази игра. Пробвай и ти така.

ааа, ами с удоволствие носи всякакви дрехи, чорапи, вади бельото от шкафовете и пъха. Един път и клечки за уши бях изпрала. Обаче играчките...пази боже да ги изпера. Нашите неща може, най-вече пари и бижута ако може :lol:
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #127 -: Април 08, 2012, 15:18:14 pm »
Лис, ако можете/финансово/ вземи си жена да ти помага. Ако не по цял ден, поне в определени часове. На мъжете им е лесно, все се оправдават, че трябва пари да носят, ми хубаво, но живота не е само и единствено пари. Майката на мъжа ми, ми каза преди години, че майка ми трябвало да ми помага с бебето/детето, защото ми била майка, пък тя видиш ли, родила мъжко и е опрадвана /един вид, няма да ти помагам/. Не, че са го правили и правят някога де. Тони дори изобщо не иска да ходи при тях, а след още малко време няма да иска да ги види и чуе с години, така като гледам натам се е тръгнало. Освен това като виждам как се отнасят с него, нищо чудно, че баща му е такъв "отговорен инвалид" и все пак не го оправдавам.
Знам, че майка ти, много ти помага, но е друго. Хубаво е да имаш и една жена на разположение. С едно, две е трудно, но с три си е верно извънземно изпитание. Тропни на мъжа си и му кажи, че и ти си човек и ти имаш нужда от време за себе си.
Много интересно и любопитно е, че дори изминали трудните репродуктивни проблеми, те сякаш забравят за тях. Поне при моят е така.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #128 -: Април 08, 2012, 15:49:45 pm »
Мисля, че има една програма Отново на Работа, която е за детегледачки. Наемат ги през бюрото по труда и когато сключиш договр с тях, бюрото им плаща социалните и здравните, а ти плащаш сумата за гледане на час.
Говоря наизуст, помня, че имаше такава програма, но не и как точно е уредена.

Лис, защо не провериш?
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #129 -: Април 08, 2012, 17:19:36 pm »
Аз да питам някой ако има отзиви за клиниката по диабет в МД (пак на 13тия етаж), че ми предстои в началото на май прием там.
това си е клиниката по ендокринология към Медицинска академия. едно време се намираше до Министерството на земеделието, сега са в МД. свекърва ми беше там, д-р Начев май е ръководител на отделението за диабет. не знам какви отзиви търсиш, за условия или за лечение. за условия не мога да кажа нищо, не съм ходила, за лечение - това е мястото, друго по-специализирано няма.
Благодаря. Условията не са ми толкова важни, каквото и да е, ще го преживея. Два пъти съм лежала там - на 5тия и на 7мия етаж и знам каква мизерия беше, та най-много да се изненадам приятно 6 години по-късно. Но се надявам да съм на правилното място от към лекари, защото има и още една ендокринология, в Александровска болница. Д-р Начев май е там.

sia, не - д-р Емил Начев е точно в ендокринологията, дето е в Майчин дом. сигурна съм, защото свекърва ми точно той я лекуваше. това беше преди 1 година. освен да се е преместил след това, но не вярвам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #130 -: Април 08, 2012, 22:41:12 pm »
Пердето, две страници по-назад споменаваш, че не смееш да ползваш Тантум верде. Би ли споделила поради какви причини?
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #131 -: Април 08, 2012, 23:13:24 pm »
Като сме тръгнали да се оплакваме от мъжете  osi_8
Когато реша да изляза на кафе, гледането на детето от моя възлюбен се ограничава до: той на леглото с лаптопа- :balk_121: , а детето до него и му дрънка с играчка, като не изпуска от око екрана :x osi_7  То добре че детето си е кротко та си се занимава само и си заспи по някое време и като се събуди пак отначало. Е, вчера го разходи сам с количката, но това  е по-скоро изключение. Днес пък сутринта към 9:30 смених памперса, нахраних го и излязох. Прибрах се към 13:30, бебчо яде към 14:30. Решавам аз към 16ч, да му проверя дали е акал, и като го пипна по дупето, какво да видя- МОКЪР-памперса пропил през 2-те бодита, чорапогащника и панталона. Ееее, побеснях направо. Ако ми беше пред очите направо щях да го  :bonk: :bonk: :bonk:  То вярно ,че памперсите бяха от най-простите, ама това не го извинява. Излишно е да казвам, че както ги оставих, така и ги заварих(с разликата че детето спеше)
Да не говоря, че трябва да вървя и по( или по-скоро СЛЕД) него. То детето не разхвърля толкова колкото баща му. Кога ли ще ми падне пердето и ще му тегля майните
Ох, още много имам да се оплаквам, ама да не ви затормозявам  :lol:
« Последна редакция: Април 08, 2012, 23:20:07 pm от ivanita »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #132 -: Април 09, 2012, 01:22:08 am »
Днес да похваля Ивана, сама си седна на гърнето. Баща и я намерил наакана и по незнайни за мен причини я избърсал и пуснал по голо дупе без да я измие и тя нашата си дойде при гърнето, вдигна капака и си седна. Седя така около минута и стана да погледне има ли нещо :-) и пак седна и след малко се чува музичката на гърнето ( то свири като се изпишка). ЕЙ каква радост беше, пляскаме си ръцете пък ходихме да го изсипем в тоалетната и да пуснем водата... После като измих дупето и тръгнах да слагам памперса не го искаше. Оставих я по гащи и сега съм я пратила навън с баща и ( който не беше хич щастлив от този факт, че е без памперс) да видим как ще се върне. Мисля, че вече мога да се хвана сериозно да я тренирам с гърнето, дано да не е пак моментно и да откаже след ден-два.


  
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #133 -: Април 09, 2012, 01:59:00 am »
боби, айде успех, дано стане без големи драми  :)
лиско, аз си мисля, че твърде много търпиш - с или без жена, той се предполага да ти е партньор, а не да ти прави живота по-труден, пък има неща, които и 14 годишните знаят - дете не се оставя само на балкон, легени или не. исакш ли да се съберем да му се скараме (да го набием)? само кажи