0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #60 -: Април 05, 2012, 15:07:14 pm »
Много ме е яд, защото програмата им е наистина много много добра. Това момиченце хич го няма и не може да се справи, а децата като видят неуверен учител - ела да видиш. Още първия ден Никола и казал, че не е Ники, а НикО и че няма да и пее "фръцкавите песни"  :lol: :lol:
В очакване ....
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #61 -: Април 05, 2012, 21:16:05 pm »
Моля, родителите, чието дете е прекарало шарка да кажат кога се появява първият симптом?
Днес на площадката имаше шаркаво дете и след моята забележка, бабата каза, че й е 8 ден и в нета пише, че не било заразно. Но пък ни държаха едно време 30 дни под карантина.
Та Ники имаше близък контакт с нея сутринта, следобед се събуди с кашлица. Може да е вируса, който баща му донесе, но личната каза, че понякога шарката започва с някаква кашлица и възпаление на горните дихателни пътища и после да се появи температура. Кога се появяват пъпките и сега как да знам, дали е грип или шарка?
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #62 -: Април 05, 2012, 21:19:47 pm »
Вени, едва ли при контакт сунтринта симптомите ще се появат веднага следобед. Мисля че 21 дни е инкубационния период на варицелата. Елена се разбола 15 дни след сестра си.
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #63 -: Април 05, 2012, 21:22:04 pm »
Ох, ами другата седмица е Великден, трябваше да ходим на гости на бебето. Сега какво? У нас най-вероятно (не че съм против, даже ЗА).
Стефи, а когато се разболяха как процедираше с разходките и площадките? Кога ги извеждаше, къде? Не ми се мисли, ако е шарка, какво ще го правя затворен сума ти дни..
[/url][/url]
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #64 -: Април 05, 2012, 21:26:37 pm »
Вени, да това е проблем, аз Деси не я извеждах първите 4-5 дни изобщо, след това я извеждах вечер, когато няма вече много деца и се разхождахме по улиците, не на площадки. По принцип 7-8 дни са заразни, докато не за завехнали хубаво пъпките, поне така знам де.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #65 -: Април 05, 2012, 22:55:16 pm »
Днес подадох документи за градина.
Със сигурност ще ни приемат но няма да е юни а най-рано октомври, освен ако не съм се "разберяла" с директорката:) Тя беше отпуска и документите приемаше друга жена. Много приятна и добронамерена но ми каза да не се надявам на месец юни.

Това означава, че няма да мога да започна работата, която ми предложиха и ще се адаптираме всички в купим пак зимата от което уж се дърпах:)
Здрави да сме:)

Вени, дано са напразни страховете ти.
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #66 -: Април 05, 2012, 23:32:57 pm »
Вени, в общи линии варицелата спира да е заразна, когато не излизат нови пъпки, а излезлите вече имат коричка. Това се случва около 7-10-ти ден от началото на пъпките. Иначе има дълъг инкубационен период.
Фуси," Британика" трябва да е сиртифицирана от "Оптима"- задължително е за всички школи по езици. Изискай сивито на въпросната мис- най-вероятно не отговаря на изискванията, ако трябва - можеш да ги заплашиш с "Оптима" или направо там да докладваш. Не, че кой знае какво ще им се случи,но поне може да сменят девойчето с някой квалифициран преподавател. Те са си известни със зулумите си- трудно си намират учители, защото плащат малко и нередовно.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #67 -: Април 06, 2012, 00:10:17 am »
jasmin_veni,

объркването ти идва от факта, че вече разболелите се от варицела са заразни около 6-7-8 дни - до завяхване на пъпките им, докато контактните се държат под карантина 21 дни, защото след контакт със заразно болен, разболяване може да настъпи до 21 дни.

затова ти помниш, че са те държали навремето цял месец карантина - щото си била контактна с болен.

не се тревожи, щом детето е било с корички - не е заразно. и мен така ме гледаха злобно майчетата по площадката и ме питаха натъртено "Госпожо, от колко време ви е болно детето" - защото не са наясно докога е заразен болният от варицела.

п.п. обикновено никой не се разболява на 12-тия час след контакта :) средно след 10-14 дни става това....
« Последна редакция: Април 06, 2012, 00:17:20 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #68 -: Април 06, 2012, 00:15:16 am »
Днес подадох документи за градина.
Със сигурност ще ни приемат но няма да е юни а най-рано октомври, освен ако не съм се "разберяла" с директорката:) Тя беше отпуска и документите приемаше друга жена. Много приятна и добронамерена но ми каза да не се надявам на месец юни.

Това означава, че няма да мога да започна работата, която ми предложиха и ще се адаптираме всички в купим пак зимата от което уж се дърпах:)
Здрави да сме:)

Петина,

ако държиш да започнат от юни - "разбери се" с директорката. можеш да опиташ с "добро" (подкуп) или с "лошо" - иди в общината и поискай съдействие от кмета, от отдела по образование - не се среща всеки ден майка на тризнаци, която ги гледа сама. ще тропнеш по масата и ще изискаш - ти си социален случай. бяс ме хваща, като те гледам колко си мека и отстъпчива.

има нещо такова, че от юни почват навсякъде едни сборни групи, менят се постоянно учители, няма учебна дейност и изобщо, не е удачен момент за адаптиране към детската градина. в този аспект е по-добре да се почне от септември (не чак от октомври!).

но ако искаш да започнеш работа - писах ти какво да направиш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #69 -: Април 06, 2012, 00:20:54 am »
Аз да споделя за варицелата  :wink:
Моя милост я кара във втори курс на техникума. Ами от първата пъпка на 01.05. - болничния ми беше до 30.05. Т.е., когато и последната пъпка хвана коричка. И аз веднага - изкъпана /,защото преди години не даваха със шарка да се къпеш/, облечена, накипрена и на кафе  :wink: Само че известно време си седях самичка, защото ме гледаха като прокажена всички  :lol: Ама нали се сещате как тинейджърка си е седяла един месец в къщи без излизане  :wink:
Та искам да кажа, че дните са относителни на брой - може да са 7-8, а може и доста повече. На децата, доколкото знам до към 7-10 минава шарката.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #70 -: Април 06, 2012, 00:22:03 am »
жасмин вени, уайт, благодаря ви. на мен не ми трябва за дете, аз за възрастен човек, те имат и такова меню. просто исках да питам за мнения за кухнята.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #71 -: Април 06, 2012, 00:41:47 am »
Петина,

ако държиш да започнат от юни - "разбери се" с директорката. можеш да опиташ с "добро" (подкуп) или с "лошо" - иди в общината и поискай съдействие от кмета, от отдела по образование - не се среща всеки ден майка на тризнаци, която ги гледа сама. ще тропнеш по масата и ще изискаш - ти си социален случай. бяс ме хваща, като те гледам колко си мека и отстъпчива.

има нещо такова, че от юни почват навсякъде едни сборни групи, менят се постоянно учители, няма учебна дейност и изобщо, не е удачен момент за адаптиране към детската градина. в този аспект е по-добре да се почне от септември (не чак от октомври!).

но ако искаш да започнеш работа - писах ти какво да направиш.
Детската градина е от 3 годишна възраст. Тризнаците навършват 3г ноември. Преди това ясла.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #72 -: Април 06, 2012, 01:31:06 am »
Петина,

ако държиш да започнат от юни - "разбери се" с директорката. можеш да опиташ с "добро" (подкуп) или с "лошо" - иди в общината и поискай съдействие от кмета, от отдела по образование - не се среща всеки ден майка на тризнаци, която ги гледа сама. ще тропнеш по масата и ще изискаш - ти си социален случай. бяс ме хваща, като те гледам колко си мека и отстъпчива.

има нещо такова, че от юни почват навсякъде едни сборни групи, менят се постоянно учители, няма учебна дейност и изобщо, не е удачен момент за адаптиране към детската градина. в този аспект е по-добре да се почне от септември (не чак от октомври!).

но ако искаш да започнеш работа - писах ти какво да направиш.
Детската градина е от 3 годишна възраст. Тризнаците навършват 3г ноември. Преди това ясла.

еми хубаво - ясла. това какво променя, не разбрах?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #73 -: Април 06, 2012, 07:46:04 am »
Стефания тръгна на градина точно юни, без връзки и без подкупи и заплахи
уговорката беше такава- последната група ги изпращат май месец и след това я взеха
най-малкото дете в групата й беше точно 1 година по-малко от нея, започна градина към октомври- било е на 2,8  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #74 -: Април 06, 2012, 08:38:51 am »
Аз пък знам, че навремето тук  майките като са чуели, че дете в квартала има варицела и са си водели и техните да играят с него, за да я изкарат като деца.  Та Джам, майките би трябвало да ви викат за игра, не да те гледат злобно :-).


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #75 -: Април 06, 2012, 08:48:26 am »
Моята майка и тя така. Не че е имало ефект де.
Значи все още да очаквам включване от Николета, май преди 10 дни беше контактна.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #76 -: Април 06, 2012, 09:00:11 am »
Лисо, и моето мнение е като на Джам, ние защото все сме много честни и по правилата затова всичко на наш гръб. Отиваш и се разбираш с директорката, щом ти е подхвърлено това като възможност от страничен човек, значи не е тайна че така стават нещата. Ще ги вземат в градина, не в ясла, защото така или иначе от юни остават малко деца и на 1 септември ще си тръгнат с набора. Деси също е родена края на октомври, но не я взеха в първа група октомври, а септември, така че това с октомври хич не ми стана ясно. Отивай и се разбирай. Още повече че работа не се намира под път и над път, сега като откажеш предложението след това познай кога пак ще изкочи нещо за майка на 3 деца.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #77 -: Април 06, 2012, 09:05:36 am »

Детската градина е от 3 годишна възраст. Тризнаците навършват 3г ноември. Преди това ясла.
Боян тръгна направо на градина преди да навърши 3. Бяха готови да го вземат още след като излязоха класиранията юни месец /това без подкупи, без караници/, но аз все още се справях с работата и бабите и лятото си го оставих вкъщи. Мисля, че още на първи септември беше на градина.
*
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #78 -: Април 06, 2012, 09:08:50 am »
Петина,

ако държиш да започнат от юни - "разбери се" с директорката. можеш да опиташ с "добро" (подкуп) или с "лошо" - иди в общината и поискай съдействие от кмета, от отдела по образование - не се среща всеки ден майка на тризнаци, която ги гледа сама. ще тропнеш по масата и ще изискаш - ти си социален случай. бяс ме хваща, като те гледам колко си мека и отстъпчива.

има нещо такова, че от юни почват навсякъде едни сборни групи, менят се постоянно учители, няма учебна дейност и изобщо, не е удачен момент за адаптиране към детската градина. в този аспект е по-добре да се почне от септември (не чак от октомври!).

но ако искаш да започнеш работа - писах ти какво да направиш.
Детската градина е от 3 годишна възраст. Тризнаците навършват 3г ноември. Преди това ясла.

еми хубаво - ясла. това какво променя, не разбрах?
Ами, променя това, че първо трябва да подаде документи за ясла, да има свободни места, за да започнат там и като навършат 3год. да ги премести в градината. Това са 2 адаптации за около 4-5 месеца, което независимо колко на брой са децата си е трудно.
Мини, незнам дали има недостиг на места при вас, но тук при положение, че местата не стигат за наборчетата, няма как да се вземат деца от друг набор (по-малки). Отделно лятото всички градини от 2 групи правят по 1 сборна - въртят учителките, за да могат да си ползват отпуската, има само по 1 учителка на смяна на 30 деца и по една леличка. Взимат юни деца, които са навършили 3г, първо защото нормативно са задължени и второ защото се предполага, че са малко по-самостоятелни от по-малките. Изпълни ли се бройката желаещи за юни от 30 деца с родени през първото полугодие, няма как да вземат повече. Ако вземат такива, ще бъдат пратени най-вероятно по филиали или в групи, в които има места, което според мен пак не е желателно.
Коки, сега видях че си писала, Лиса е в район Одесос - най-малко места и най-много желаещи. Естествено, ако има начин да се оправя, да го направи!
Написах всичко това, не за да влизам в спорове, а просто да ви разкажа за варненската система на работа на градините, като прясно минала по този път.
Ако има нещо, извинете за включването...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата на Лазаров ден и Цветница - 02.04 - 08.04.2012
« Отговор #79 -: Април 06, 2012, 10:03:52 am »
mimi26, разбирам те. аз мислех, че детското заведение, за което се бори Лиса, е от тип ОДЗ - тоест, ясла + детска градина в едно, защото тя пише, че можело сега, а можело и от октомври да ги приемат, от което заключих, че не е само ясла.

ако яслата и градината са различни, независими едно от друго заведения - напълно си права.

във Варна положението с местата предполагам е същото, както в София. именно затова смятам, че е добре Лиса да използва по-специалния си социален статут на майка на тризнаци - при всички случаи тя има предимство пред останалите кандидати. друг е въпросът, че някои директори може да се направят на ударени и да се опитат да не "забележат" нейното предимство, ако тя не си държи на него.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!