0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V


*бел.мод.: коментари съдържащи само емотикони или "запис" ще се сметнат за спам и ще бъдат изтривани
« Последна редакция: Февруари 18, 2012, 09:45:17 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2012, 12:07:31 pm »
Здравейте притеснявам се, защото моето момче на 14.02 навърши годинка, а още нямаме нито един зъб.Венците му са станали доста релефни и то от няколко месеца, но нищо....Днес беше с леко запушено носле, може ли да е от зъбите и какво да му давам.
Исках да попитам д-р Бърди да каже неговото мнение за клеевата тинктура и сребърната вода, защото няколко майки ми ги препоръчаха за засилване на имунитета.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2012, 18:33:17 pm »
ivan1402, не се притеснявай,че на вашия юнак още не са му избили зъбките.Има деца да им избиват зъбките чак на 1г.и 3м. Дете без зъби няма,спокойно :)
Относно клеевата тинктура и сребърната вода не мога да си дам мнението.
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2012, 02:52:04 am »
иван, защо мислиш е нужно засилване на имунната система? не писахме ли в предишната тема, или може би на друго място го четох, но средностатистическото дете имало между 8-10 настинки на година, така всъщност си изграждали имунната система.

исках да питам, някой знае ли кога се установява контрол върху сфинктерите на децата, за да се започне приучването на гърне? само да се застраховам, защото това изглежда жизнено важно тук вече, питам основно от академично любопитство.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2012, 07:59:39 am »
Здравейте притеснявам се, защото моето момче на 14.02 навърши годинка, а още нямаме нито един зъб.Венците му са станали доста релефни и то от няколко месеца, но нищо....
На дъщеря ми и излезнаха след 11 месеца. Сигурно след като са твърди и на вас скоро ше ви излезнат, не се притеснявай. Аз съм чувала, че колкото по-късно, толкова по-здрави били. Не знам дали е вярно обаче.


  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2012, 09:04:39 am »
За приучването към гърне-  д-р Бърди е писал ,че когато детето може да изкачва стълби е подходящ момент,т.к. тогава вече има контрол над мускулатурата-доколкото помня  това беше аргумента.
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 09:06:45 am от nimika »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2012, 09:55:17 am »
За приучването към гърне-  д-р Бърди е писал ,че когато детето може да изкачва стълби е подходящ момент,т.к. тогава вече има контрол над мускулатурата-доколкото помня  това беше аргумента.
:-)  Странно, но сигурно има някаква логика. Обаче една приятелка, детето й е на 8 месеца, стои само седнало,и тя иска скоро да го слага на гърне да се научи  osi_10 :balk_160: За мен е мнооого рано, но тя изтъкна като аргумент че колкото по-рано, толкова по-дообре,гледала едно дете в италия, което до 3 год. въз-т носело памперс и не искало да ака и пика без него,та нямало да се мъкне детето до голямо с памперс. Според мен това дете няма да се сети какво да прави ама айде. Аз лично бих пробвала около годинката, или докато не почне да се изкачва само до 3 етаж :lol:


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2012, 10:30:52 am »
Момичета, до колко е притеснително, ако бебето няма промяна в ръста един месец? Предходния беше само 1 см. Ръстът иначе отговаря на средния за възрастта и педиатърката не смята, че има нещо притеснително. Сега беба е на 7 месеца. Дали трябва да се консултирам с друг лекар и какъв  :??
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2012, 10:48:11 am »
Момичета, до колко е притеснително, ако бебето няма промяна в ръста един месец? Предходния беше само 1 см. Ръстът иначе отговаря на средния за възрастта и педиатърката не смята, че има нещо притеснително. Сега беба е на 7 месеца. Дали трябва да се консултирам с друг лекар и какъв  :??

vanyush Не мога да ти отговоря дали е притеснително, но сега гледам, че Никол след шестия месец е растяла с х1см на месец и си е в нормите също.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #9 -: Февруари 20, 2012, 12:26:12 pm »
vanyush и при нас е така този месец. В предходните месеци ръстът се увеличаваше с по около 3см., а в последния- никакъв растеж. Също обиколката на главата този месец се е увеличила само с 1/2см., което повече ме притеснява от ръста му и се замислих дали има нужда от допълнителна консултация със специалист или да изчакам следващия месец.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #10 -: Февруари 20, 2012, 13:52:45 pm »
Момичета, ако можете дайте съвет как да накарам малкия да спи вечер.

Преди си спеше от 23. до 5. сутринта.От една седмица яде в 00. после в 3. се буди гладен, в 6., но проблема е, че като яде в 3. и се разсънва и мрънка до 4.-4.30.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2012, 14:21:06 pm »
Момичета, ако можете дайте съвет как да накарам малкия да спи вечер.
:D :D :D

силванченце, ние ако знаехме как да ги накараме да спят вечер щяхме да сме не само много щастливи майки, но вероятно и много богати от всичките книги дето щяхме да продадем  :wink:
но сега сериозно, как се храните в 3 часа - в смисъл кърмите се във вашето легло в просъница, в неговата стая, с АМ. питам, защото когато моята девойка започна да се събужда (беше 3-4 месец) беше неприятно, но понеже спим заедно - в момента, в който се размърда й подавам гърдата и тя в просъница суче и продължава да спи. при нас това работи, защото нито аз нито тя се разсъбуждаме. не знам обаче при теб как е организацията.

а за гърнете - вчера попрочетох малко - след 18 месеца можело да се мисли за започване или ако бебето има 3-4 часа "сух" период (това значело, че мускулите му могат да задържат урината, напр), но имало бебета, които до 4 тата година не се научавали и това, че започваш по-отрано хич не значело, че ще се научи по-рано бебето, само по-дълго време ще се разправяте с тези неща. и най-лесния  начин бил да ги оставите по без памперси, колкото по-дълго, толкова по-бързо ще се научат. така че ще трябва да е някое лято, на плажа  :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #12 -: Февруари 20, 2012, 15:45:03 pm »
silvanchence, от наблюденията върху моето дете, стигнах до извода, че такова променливо поведение е свързано с моментите на активен растеж. Забелязах, че няколко дни преди това е неспокоен, буди се лесно, по-често се храни   ( или просто търси присъствието ми, иска да е гушнат). После следват дни, в които спи дълбоко и много по-продължително, след което отчитам колко се е променил и пораснал.
Не твърдя, че при всички деца е така, това са личните ми наблюдения :).

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #13 -: Февруари 20, 2012, 16:00:46 pm »
При нас също се върна нощното хранене - даже правиме понякога по две (в 2.00 и в 4.00 или в 3.00 и в 5.00), но аз го взимам при мен на леглото, кърмя го, той е сънен, аз също. Понякога заспивам и като се събудя го местя в креватчето му. Не го вдигам да се уригва. Веднъж само се поразбуди и то, защото памперса беше изпуснал и трябваше да го смениме, но после бързо си заспа. Ако се събуди и иска да си играе аз му давам ръката си и той почва да ми дърпа пръстите в различни посоки и така заспива, даже вечер така се приспиваме. А и му пускам "бял шум" от GSM-а засега има ефект.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #14 -: Февруари 20, 2012, 18:58:55 pm »
а за гърнете - вчера попрочетох малко - след 18 месеца можело да се мисли за започване или ако бебето има 3-4 часа "сух" период (това значело, че мускулите му могат да задържат урината, напр), но имало бебета, които до 4 тата година не се научавали и това, че започваш по-отрано хич не значело, че ще се научи по-рано бебето, само по-дълго време ще се разправяте с тези неща. и най-лесния  начин бил да ги оставите по без памперси, колкото по-дълго, толкова по-бързо ще се научат. така че ще трябва да е някое лято, на плажа  :wink:
И аз четох почти същото. Днес накупих гащи ( с голям кеф , да си призная), и смятам първо да я карам да си събува вечер сама панталоните, а после ще пробваме да махнем памперса.

Обаче тази тема сега се сетих, че е за деца до 12 месеца, та май този разговор трябва да го пренесем в другата :-).



  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #15 -: Февруари 20, 2012, 21:53:35 pm »
Момичета, ако можете дайте съвет как да накарам малкия да спи вечер.
:D :D :D

но сега сериозно, как се храните в 3 часа - в смисъл кърмите се във вашето легло в просъница, в неговата стая, с АМ.

В нашата спалня е до мен на леглото, така ми е по-лесно да не ставам  :) .
Понякога яде и заспива веднага, но понякога така се разбужда и после реве, като се опитам да го гушна и да го люшкам, но почва още по-силно да реве.Вземам го и го нося изправен докато заспи, и тогава го оставям на леглото.Но често, ако не е заспал хубаво, като го сложа на леглото все едно го боцка нещо  :D , и се събужда.И почва едно разхождане пак, но да е изправен и го чакам хубаво да заспи.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #16 -: Февруари 20, 2012, 22:51:40 pm »
Момичета, ако можете дайте съвет как да накарам малкия да спи вечер.
:D :D :D
а с рефлукса как сте? През деня как се държи като го слагате да легне след храна? Плаче ли и тогава и ако да,  успокоява ли се като го изправите?


За гърнето -всъщност точно това бях влязла да питам, от кога е най- удачно да пробвам, че майка ми постоянно ме припира с това гърне, а на мен не ми се струва, че славея е готова за него.  сега вече ми е спокойно че имаме още време.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #17 -: Февруари 21, 2012, 02:17:18 am »
силванче, звучите като ние през деня - само да се усети да я оставя да легне и подскача. но ако е върху мен си спи. да пробваш да го кърмиш легнала и той върху теб? макар, че може би става дума за рефлукс (щом като се успокоява като е изправен?)

ох, деси, това с мрънкането е много неприятно, аз твърдо вярвам, че няма никакъв смисъл да се натискат децата да правят неща, за които не са готови.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #18 -: Февруари 21, 2012, 12:28:29 pm »
Ами ние сме на АМ, но с храненето не е така, слагам го на една голяма възглавница и яде така.С приспиването само е трудно.
Аз по принцип съм си поспалива, бях всъщност  :) , и това неспане вечер ми е тежко.

Тук бяхте коментирали, че слагате по една мензурка оризова каша ли в млякото, да не се будят, но на бебе в ненавършен четвърти месец може ли да се дава, и в какво съотношение трябва да е с водата?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #19 -: Февруари 21, 2012, 15:05:03 pm »
Силванченце, слагаш 1 мезурка чиста оризова каша в последното мляко просто.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.