0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #60 -: Февруари 24, 2012, 19:03:47 pm »
Благодаря,Докторе.
Аз питах не за през уста , понеже в услугите на редица лаборатории има в подраздел Алергология-ампицилим,амоксициклин,пеницилин ...но не знаех как се тества -с кръвна проба или кожна -с надраскване. И дали е нужно превантивно.



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #61 -: Февруари 24, 2012, 19:19:41 pm »
Не се тестуват вече антибиотици. Освен в много редки случаи.
Нито орални, нито венозни.
Тези проби с надрасквания ( кожни тестове за чувствителност към перорални антибиотици) са непознати за западния свят.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #62 -: Февруари 24, 2012, 20:42:35 pm »
  Грейс, ето за акото http://slavip.moetodete.bg/blogpost_4318_0.html
Ние сме имали зелено, в периода на само кърмене, без да е имало проблем със здравето...
  Ванюш, възможен е запек и от малко течности, + всичко друго казано. Калоян не се запича точно, но определено има промяна в акото откакто се захранваме, което е съвсем нормално, но аз задължително предлагам кърма и изобщо не бързам да заместя цяло кърмене, тъй като не пие изобщо вода. Когато се усъмних за първи път, че се е запекъл, в началото на захранването, просто минахме на кърма за един цял ден и веднага се оправи.

 Ние сме от редките случаи явно, в които оризовата каша/брашно не ни се отразява добре.
 
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #63 -: Февруари 24, 2012, 23:15:05 pm »
Еее, Дидонче, златна си,ако знаеш колко търсихв нета да видя снимки с акита  :lol: :lol: :lol:
Ноо, май имаме запек от време на време  :? :( трябва да наблегнем на крушите и сливите


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #64 -: Февруари 25, 2012, 01:31:57 am »
Дидон, полезна статия наистина... Не съм предполагала, че може да има такава, че и със снимков материал  :lol:
Ние също сме имали доста често зелени на цвят, особено докато се кърмехме. Не съм сигурна дали има връзка наистина, но май в повечето случаи бях яла зелена салата преди това ;)


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #65 -: Февруари 25, 2012, 10:12:38 am »
Дидон, благодаря. Много хубава статия  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #66 -: Февруари 25, 2012, 10:15:39 am »
Дидон, благодаря. Много хубава статия  :D
"...Има ли пелена на вашето бебе, която да има слуз? Зеленикаво ако с блестящи ивици или лъскави струни означава, че има слуз в него. Това понякога се случва, когато бебето се лигави прекалено, тъй като слузта в слюнката често остава неусвоена.
Но слуз в акото е и издайнически знак за инфекция или алергия. Ако то е придружено от други симптоми или се появява в пелените на бебето в продължение на два или повече дена, обадете се на лекаря, за да се изключат проблеми. "


Това не отговаря на истината... .
Иначе останалото е доста добро.
Но вероятно е превод ? от Англо-саксонски източници?... тези неща в Бг Педиатрия не се пишат така... .
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 10:18:43 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #67 -: Февруари 25, 2012, 15:43:01 pm »
Иначе останалото е доста добро.
Но вероятно е превод ? от Англо-саксонски източници?... тези неща в Бг Педиатрия не се пишат така... .

http://www.babycentre.co.uk/photo_galleries/baby-poo/

http://drjaygordon.com/pediatricks/general/poop.html
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #68 -: Февруари 25, 2012, 15:47:29 pm »
Хм... ок. Добре тогава.
Нещо не ми заприлича на Бг текст това, и като терминология, и като изразяване, и като съдържание.... .
Ох... както и да е.

Снимчица на Крали Марко няма ли?
Надявам се сте добре, щом не пишете... там,където сте, има добра Педиатрия, така или иначе.
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 15:49:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #69 -: Февруари 25, 2012, 15:58:58 pm »
Д-р Бърди може ли да ви притеснявам пак? Ние вече 2 седмици сме с някакъв проблем. След като не мога да разбера защо не спира да реве това дете, вече започнах да си мисля, че проблема е у мен. Преди 2 седмици вдигна температура и много мрънкаше. Понижихме я с Панадол еднократно(според педиатъра не беше необходимо, но мрънкането беше започнало и реших че има дискомфорт ), беше неделя и затова на другия ден го заведох за преглед междувременно и нослето хърка и сълзи от тогава-било от зъби всичко и ще мине, ама още няма излязъл или надут зъб.И така уж всичко е наред, а 2 седмици аз откачам. Идва ми да седна, да ревна с него и незнам...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #70 -: Февруари 25, 2012, 16:04:51 pm »
didon, наистина и малкото течности допринасят, но нищо не мога да направя. Не пие вода и това си е. Предлагам всеки ден. Давам й да си суче след всяко хранене, но колко й стига това като течност... :? Оризовата каша съм я спряла отпреди повече от седмица и следобед е само на круши и кърма, но резултат няма. До сега не съм давала дуфалаци и тем подобни и дано не се стига до там, но вече ми се изчерпат идеите. Явно тези моркови я запичат, ама какво да правя като само с тях се прилъгва да хапне и друго. Опитах различни пропорции както д-р Бърди съветва, обаче маймуната усеща, когато другият зеленчук е повече и се дърпа. Не знам какъв й е проблемът с тези картофи  :? Ей, голям зор това захранване, пък уж очаквах да ми стане по-лесно като спра да кърмя  :?

И аз да благодаря за статията :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #71 -: Февруари 25, 2012, 16:07:50 pm »
vanyush картофът е гъст и лепкав, аз съм слагала вода когато давах само картоф с АМ не се прие добре. И ние ядем всеки след обяд круша и акото е гъсто, но пено го има  :), а от тия снимки чак ми замириса  :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #72 -: Февруари 25, 2012, 16:17:26 pm »
Д-р Бърди може ли да ви притеснявам пак? Ние вече 2 седмици сме с някакъв проблем. След като не мога да разбера защо не спира да реве това дете, вече започнах да си мисля, че проблема е у мен. Преди 2 седмици вдигна температура и много мрънкаше. Понижихме я с Панадол еднократно(според педиатъра не беше необходимо, но мрънкането беше започнало и реших че има дискомфорт ), беше неделя и затова на другия ден го заведох за преглед междувременно и нослето хърка и сълзи от тогава-било от зъби всичко и ще мине, ама още няма излязъл или надут зъб.И така уж всичко е наред, а 2 седмици аз откачам. Идва ми да седна, да ревна с него и незнам...
Уроинфекция? отит? афти?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #73 -: Февруари 25, 2012, 16:18:19 pm »
didon, наистина и малкото течности допринасят, но нищо не мога да направя. Не пие вода и това си е. Предлагам всеки ден. Давам й да си суче след всяко хранене, но колко й стига това като течност... :? Оризовата каша съм я спряла отпреди повече от седмица и следобед е само на круши и кърма, но резултат няма. До сега не съм давала дуфалаци и тем подобни и дано не се стига до там, но вече ми се изчерпат идеите. Явно тези моркови я запичат, ама какво да правя като само с тях се прилъгва да хапне и друго. Опитах различни пропорции както д-р Бърди съветва, обаче маймуната усеща, когато другият зеленчук е повече и се дърпа. Не знам какъв й е проблемът с тези картофи  :? Ей, голям зор това захранване, пък уж очаквах да ми стане по-лесно като спра да кърмя  :?

И аз да благодаря за статията :)
Червено цвекло може ли да намерите? бебетата много го обичат.

Опитайте- 20 гр домашен пилешки бульон ( чист, не солен, прецеден фино) + 3-4-5 мезурки оризово брашно+ морков.
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 16:21:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #74 -: Февруари 25, 2012, 16:59:05 pm »
Отново благодаря! Вероятно не е проблем да се намери червено цвекло, въпреки че кореноплодните съвсем нямам кураж да купувам за беба от нашите магазини :(. Но ще опитам. Сварено, нали?
Бульон, предполагам мога да дам и без да е въведено пилешкото?
Оризовото брашно няма ли да подейства като кашата? (Те скоро май момичетата коментираха, че е едно и също нещо. Извинявам се за невежеството  :oops:)
Да не отварям темата за готвенето, че и там споровете са твърде ожесточени за моята миролюбива натура  :D, но на готовите пюрета най ме притеснява точно това, че слагат все ориз под някаква форма. За жалост нямам много възможност да готвя и предимно такива хапваме  :(. Домашното би означавало да търча из кухнята като луда, докато беба се дере, което никак не ме устройва  :(  Да не говорим, че накрая целият зор се оказва за нищо, като пак откаже да го яде  :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #75 -: Февруари 25, 2012, 17:03:19 pm »
Аз също искам да попитам за тези бульони. От кога и как се дават? предполагам се вари съответното месо, прецежда се, и после - пие ли се ...?  :oops: И като цяло каква им е функцията?


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #76 -: Февруари 25, 2012, 17:26:48 pm »
Искам да попитам, от сутринта забелязах по вратлето и шийката на малкия дребни ситни пъпчици, леко червени, има и по гушката, никъде на друго място няма.

Това признак на претопляне ли е?Ако е претопляне не би ли трябвало да има и под мишниците, по слабините, зад ушичките?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #77 -: Февруари 25, 2012, 17:29:48 pm »
 За нищо, момичета. Статията я открих, когато се чудех дали Коко се е запекъл или не :)))).

 Аз искам да повдигна една друга тема и не знам дали да не я пусна като нова.
 Вълнува ме оказване на първа помощ в различни ситуации при бебоците.

 Силванче, може да е от претопляне. На Калоян също се появиха точно тези дни
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #78 -: Февруари 25, 2012, 17:39:23 pm »
Отново благодаря! Вероятно не е проблем да се намери червено цвекло, въпреки че кореноплодните съвсем нямам кураж да купувам за беба от нашите магазини :(. Но ще опитам. Сварено, нали?
Бульон, предполагам мога да дам и без да е въведено пилешкото?
Оризовото брашно няма ли да подейства като кашата? (Те скоро май момичетата коментираха, че е едно и също нещо. Извинявам се за невежеството  :oops:)
Да не отварям темата за готвенето, че и там споровете са твърде ожесточени за моята миролюбива натура  :D, но на готовите пюрета най ме притеснява точно това, че слагат все ориз под някаква форма. За жалост нямам много възможност да готвя и предимно такива хапваме  :(. Домашното би означавало да търча из кухнята като луда, докато беба се дере, което никак не ме устройва  :(  Да не говорим, че накрая целият зор се оказва за нищо, като пак откаже да го яде  :(
Сварено ч цвекло- то е много сладко и се харесва.
Няма проблем от малки количества бульон- той служи за основа, в която може да слагате бебешкото оризово брашно ( оризова каша, на Бг език). Просто сварявате или цяло пиле, или парче/половин? 
Може вътре да сварите и картофа и моркова- става по вкусно.
Може в началото да давате само оризово брашно с малко бульон или същото с АМ.
Някои деца за обяд така почват по-лесно.
Но първо трябва да сте въвели плод в следобедните часове.

Минават протеини на пилешкото в бульона, но аз лично никога не съм има проблем, ако децата са над 6 м.
Е, все пак не давате 200 грама с хляб вътре... . Или "попари" на 6-6.5 м дете.  :wink:

Няма никакви "спорове" за готвенето при деца и бебета.
Питайте... .
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 17:42:10 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #79 -: Февруари 25, 2012, 18:10:47 pm »
По-често се задават въпроси свързани неакането, аз пък искам да попитам нормално ли е след всяко хранене да ака!? Изпражненията са с нормална консистенция, нямат кисел мирис и не са голямо количество, но все пак? Освен това след хранене напоследък почна да плаче все едно е още гладна, а имаме 6 хранения по 120мл и не смея да увелича дозата.