0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #80 -: Февруари 25, 2012, 18:16:53 pm »
Къди, точно 5 постинга по нагоре съм писала, че и двете ми деца акаха така - след всяко хранене и не са имали никакви проблеми.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #81 -: Февруари 25, 2012, 18:34:54 pm »
При нас се случва нещо много странно от два дни. Бебока отказва да суче. Четох за "кърмаческата стачка", но би трябвало да сме малки още за това. Последните три дни ми се налага да излизам по работа и едното хранене оставях баба да го прави със шише. Но след това си сучеше добре. Възможно ли е това да е причината да отказва да засуче от гърда? През нощта нямахме проблеми, през деня е адския рев. Как ли не го слагам, развличам и т.н. от шишето яде, от мен не иска. Има ли връзка това, че слагам глобули Полижинакс от три дни? В листовката му пише да не се използва при бременност и кърмене, изписан ми е, лекарката знае, че кърмя. Какво да правя? :(

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #82 -: Февруари 25, 2012, 19:16:46 pm »
И при нас така започна и всички казваха, че е период, но вече повече от месец сме така - суче само когато е сънен, през деня суче 3/4 минути, после се извива на дъга и реве. Почнах да го меря от днес с ел.везна - изсуква по 30/40мл и повече не иска. Додавам кърма или АМ с лъжичка, с биберон, със спринцовка и успявам да додам около 20/30мл, след което той започва да реве зверски.
От миналата седмица не е наддал изобщо, даже сме 50гр надолу  8O 5750кг е сега, а миналата събота беше 5800кг.
Дадох днес мотилиум сироп, дано да има ефект.
Благодаря на Еille, че ми го прати.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #83 -: Февруари 25, 2012, 19:21:36 pm »
Д-р Бърди може ли да ви притеснявам пак?...
Уроинфекция? отит? афти?
Афти мога да кажа, че няма. За отит педиатъра ме игнорира не знам защо, мисля си че трябва да може да го диагностицира, но изобщо не погледна, само го слуша и гледа гърло. Варианта ми е друг лекар. За уроинфекция изследвания на урина ли да пуснем?
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 19:24:00 pm от м-и »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #84 -: Февруари 25, 2012, 19:31:45 pm »
Дидон, таман вчера бях на курс за първа помощ при бебета. може би си заслужава да направим една нова тема, за първа помощ и имаше такава идея за споделяне на кой какви лекарства взима като пътува някъде. аз съм от онези твърде спокойни майки, които имат само панадол в шкафа и толкова, да ми е живо и здраво детето, че не му се налага, но мисля, че би било полезно.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #85 -: Февруари 26, 2012, 00:59:01 am »
забелязах по вратлето и шийката на малкия дребни ситни пъпчици, има и по гушката

Къде точно казваш е обривът?  :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #86 -: Февруари 26, 2012, 02:08:08 am »
Дидон, таман вчера бях на курс за първа помощ при бебета. може би си заслужава да направим една нова тема, за първа помощ и имаше такава идея за споделяне на кой какви лекарства взима като пътува някъде. аз съм от онези твърде спокойни майки, които имат само панадол в шкафа и толкова, да ми е живо и здраво детето, че не му се налага, но мисля, че би било полезно.
Ами то за тази възраст няма кой знае колко лекарства, които да дадеш без да те и видял лекар. Освен за температура имам и за конюктивит, че да не се влача по лекари, ако ми потрябва.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #87 -: Февруари 26, 2012, 08:22:01 am »
забелязах по вратлето и шийката на малкия дребни ситни пъпчици, има и по гушката

Къде точно казваш е обривът?  :D

 :lol: :lol: :lol:
 Силванчето явно много се е притеснила

 Боби, тя Еленка ме разбра. Имам предвид не само лекарства. В ситуация на падане от високо примерно, задавяне,  натравяне ... Много висока температура. Ясно, че веднага ще търсим помощ от доктор, но понякога трябва да се реагира мигновено. Това имам предвид.
 Да не дава Господ да се случват, но не е лошо да сме подготвени
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #88 -: Февруари 26, 2012, 08:49:27 am »
Сварено ч цвекло- то е много сладко и се харесва.
Няма проблем от малки количества бульон- той служи за основа, в която може да слагате бебешкото оризово брашно ( оризова каша, на Бг език). Просто сварявате или цяло пиле, или парче/половин?  
Може вътре да сварите и картофа и моркова- става по вкусно.
Може в началото да давате само оризово брашно с малко бульон или същото с АМ.
Някои деца за обяд така почват по-лесно.
Но първо трябва да сте въвели плод в следобедните часове.

Въвела съм, да. Само круша и ябълка за сега, но като се моткам с всяко по седмица, така става :(. Дали да не започна вече по-бързо да въвеждам?


Няма никакви "спорове" за готвенето при деца и бебета.
Питайте... .

А, няма... Четох аз в "Оценка на моториката". За малко да взема и да се изкажа, ама ме достраша :).
Разбирам какво имате предвид: няма спор, че готвенето е най-добро за деца и бебета. На някои неорганизирани хора, като мен, с научени на постоянно внимание бебета, обаче не им се получава :(. Ще готвя като започне да ми помага явно :)

С риск да ме овикат, че пак повдигам "клозетната" тема, спрях всякакви оризи, моркови и т.н., яде круша всеки божи ден и пак няма промяна :(. Изпражненията са си като при запек, напъва се и ака често по много малко. Дали да не увелича количеството круша? Сега хапва по 40 мл. Наистина вече не знам какво да предпиема :( Дадох вода вчера, като направо й я излях от чашка в устата. Повърна :(

ПП Сега като прочетох пак, вероятно червеното цвекло ми препоръчахте не само "за апетит", а и за разхлабване? Съжалявам, че не се усетих по-рано  :oops:
« Последна редакция: Февруари 26, 2012, 10:47:43 am от vanyush »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #89 -: Февруари 26, 2012, 09:50:17 am »
Боби, тя Еленка ме разбра. Имам предвид не само лекарства. В ситуация на падане от високо примерно, задавяне,  натравяне ... Много висока температура. Ясно, че веднага ще търсим помощ от доктор, но понякога трябва да се реагира мигновено. Това имам предвид.
 Да не дава Господ да се случват, но не е лошо да сме подготвени
Хе хе, трябваше да ходя назад да видя какво си писала, че въобще не бях и забелязала, че на теб ти е отговаряля.
За първа  помощ според мен вскеки човек гледащ дете би трябвало да вземе курс, така мисля аз. Всичко се случва. Друго - превързочни материяли трябва да имаш и някакъ нещо антисептично. Аз имам цяла торба с подобни неща, но това не съм го смятала за детето, защото си го имах по прицип и преди да имам деца. 
 
« Последна редакция: Февруари 26, 2012, 09:53:55 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #90 -: Февруари 26, 2012, 10:24:21 am »
Vanyush,знам, че не е много полезно и с риск някой да ми се "кара"  :wink: аз му давам и сокче от ябълки и круши(30мл. най-много) и пюре с круши - е мога да ти кажа че си оправяме положението. Че то и при нас напъни големи и като отворя памперса- какво да видя една  топчица и тва е  :(


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #91 -: Февруари 26, 2012, 10:38:27 am »
Явно същата работа, ivanita :(. Сокчето ти ли му го правиш? То проблемът е че и плодове няма като хората в този сезон :( Пък моето магаренце нищо не пие от биберон (за това започнах направо с чашата :)). Е, сокчета не съм пробвала, но ако има друг начин да оправим запека, май по-добре да не създавам още вредни навици, знам ли... А, и сок от портокал пия, както беше писала Елена В - пак нищо :(

За първата помощ, мисля, че в нашата държава, като се има предвид за колко време идва линейка, трябва да направят курсовете направо задължителни  :x. Аз преди време бях изкарала такъв курс (първа помощ при изгаряне, задавяне, сърдечен масаж и т.н.), включително при бебета, но не знам ще имам ли смелост да го приложа  :?. Дано не се налага никога!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #92 -: Февруари 26, 2012, 12:21:25 pm »
ванюш, дано не се налага, но по-добре да знаем (например, оказа се ,че аз добре правя изкуствено дишане, ама не съм обърнала внимание, че брадичката на детето се навела напред и всъщност много малко от моето дишане влиза в бебето, мисълта ми е, добре е някой да ти обърне внимание, да те научи как да отвориш дих. тръби и тн) а и както си говорехме на курса, това е необходимо докато дойде линейка, ясно е, че ако се е случило нещо, че да има нужда от изк. дишане нещата са сериозни и без лекар няма да мине.

боби, а неща като антихистамин, например, при реакция на ухапване от насекоми? щото тя моята девойка не е алергична, ама не е и хапана, така че всъщност не знаем. тук не говоря за ампули адреналин, дето едни майки си държаха в хладилника, но може пък и да е от помощ?

сега, както обикновено става, таман кажа, че много се взираме в памперсите на бебетата и едно и аз в клозетната тема  :oops:: чудя се дали аз си въобразявавм или мокрите памперси на моето бебе са значително по-малко, вчера ми направи впечатление - сменям памперс след повече от два часа, и той е почти сух. сега ще я изчакам да се събуди и да видя през нощта как е било, но ме тревожи, защото въобще не спа добре тази нощ и ако не й е гърдата в устата изплаква и си вдига дупето или рита с крачета, та това ме навежда на мисълта, че има нещо, което й е дискомфортно. няма температура, така че вероятността за уро-инфекция, май отпада. някакви идеи? ще съм благодарна и на д-р бърди да каже дали да се притеснявам или не и ако е за лекар освен изследване на урината какво друго да си искам, защото както знаем, ако не си поискаш няма да ти предложат

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #93 -: Февруари 26, 2012, 13:29:40 pm »
спомням си, че си говорехме за бебета, които не наддават намерих това и реших, че може да е от полза
http://www.kellymom.com/babyconcerns/growth/weight-gain_increase.html
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #94 -: Февруари 26, 2012, 15:03:52 pm »

Червено цвекло може ли да намерите? бебетата много го обичат.

Докторе, щом препоръчвате цвеклото,предполагам е подходящо да го въведа и при нас,въпреки че не сме въвели  много зеленчуци . Има  ли някакви  особени изисквания ?
В схемите за захранване почти не се среща,иначе по магазините има,има домашно и по пазарите -ние хапваме.
Сварено,смесено с картоф,моркоф?

 


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #95 -: Февруари 26, 2012, 16:25:04 pm »
забелязах по вратлето и шийката на малкия дребни ситни пъпчици, има и по гушката

Къде точно казваш е обривът?  :D

По вратлето и шийката  :D .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #96 -: Февруари 26, 2012, 19:05:10 pm »
Здравейте! Чета ви отдавна и в доста ситуации сте ми били много полезни, но едва сега най-накрая се регистрирах. Дъщеря ми София е на три месеца и една седмица, изключително кърмена и засега без особени трудности свикваме чудесно една с друга.
От вчера, обаче, се случва нещо ново и доста ме тревожи. Бебка започва внезапно да плаче сърцераздирателно, сякаш нещо много я боли и не успявам да я успокоя по никакъв начин. Досега така не е плакала никога-със сълзи, изпотява се чак. Дори коликите бяха леки и отминаха (май). Започнах да мисля, че има някаква ушна инфекция примерно, или нещо друго, което да и причинява внезапна болка. Все още не сме ги отхвърлили, утре сме на консултация, но междувременно вече втори ден аз нищо не успявам да направя, за да я успокоя, но в баща си кротва веднага. Затова се чудя как да си го обясня? Не сме някакви големи промени в ежедневния ритъм, нито пък някакви трусове в отНошенията помежду ни. Обаче втори ден пея, успокоявам, гушкам и се опитвам да я накърмя, а тя се дере и ми се доплаква и на мен, а в момента, в който я вземе баща и, млъква веднага.
Моля ви, дайте някаква идея къде да търся причината за тези ревове?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #97 -: Февруари 26, 2012, 21:20:26 pm »
 :lol: :lol: :lol: Проблемът, който съм описала малко по-нагоре и аз също се решава единствено в прегръдката на тати! Бебешка им работа :lol:

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #98 -: Февруари 26, 2012, 21:35:47 pm »
За първата помощ, мисля, че в нашата държава, като се има предвид за колко време идва линейка, трябва да направят курсовете направо задължителни  :x. Аз преди време бях изкарала такъв курс (първа помощ при изгаряне, задавяне, сърдечен масаж и т.н.), включително при бебета, но не знам ще имам ли смелост да го приложа  :?. Дано не се налага никога!
Дано, дано. Тук някой беше правил на детето си сърдечен масаж - ако не бъркам май Фибо беше. Представям си ужаса, който е изживяла.  Аз тези неща съм ги прилагала на възрастни, но естествено се надявам никога да не ми са налага да ги прилагам на детето си.

Елена, да и антихитамин е добре  да имаш, но на мен Ивана като ми се изрина и скочих до близкият магазин и купих. Не е да трябва да го имаш на секундата, може да почака и половин час. Но съм съгласна, че е добре да го имаш у вас.  Виж адреналина, ако наиситна има нужда от него, е животоспасяващ.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част VI
« Отговор #99 -: Февруари 26, 2012, 21:52:37 pm »
забелязах по вратлето и шийката на малкия дребни ситни пъпчици, има и по гушката

Къде точно казваш е обривът?  :D

По вратлето и шийката  :D .

Допускаш ли да е от обилно слюноотделяне или мляко? Забърсване с влажна кърпа няколко дни ще покаже.