0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #40 -: Януари 26, 2012, 06:08:35 am »
Знам, че никак няма да ви "стопли", но от нашата страна на земята нещата не стоят по по - добър начин. Инке, много ми е позната вашата ситуация   :(. Не се отчайвай, ще намерите изход!

Аз съм с хронично главоболие - започна след раждането на дъщеря ми /преди почти 9 месеца/. Първо си мислех, че е нормално след спинална упойка, после го отдадох на умората покрай грижите и недоспиването. Прехвърлих го на проблемите на сина ми в училище... А днес осъзнах, че нямам "оправдание" и се притесних. Какъв доктор се търси? Главата е доста "обширно" понятие...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #41 -: Януари 26, 2012, 08:32:23 am »
Ели, личния лекар ще прецени какви изследвания да ти пусне. При мен се оказа травма на гръбнака. След като ме надупчиха едно хубаво сега съм добре, е като се преуморя пак се схващам и започва да ме боли главата, ама не е така както беше. А ти в коя държава си?

Аз си пожелах сняг преди месец, обаче колкото да има за шейната, то взе,че забрави да спре да вали :lol:.

 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #42 -: Януари 26, 2012, 10:37:12 am »
shanoar, за съжаление и аз потвърждавам за яслите  :(

lidia, ти си била, значи  :lol: приказка е при нас, като в рекламна брошура на ски курорт. Утре ще гледам да ви пусна снимка. излизането за работа е приключение, но карай
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #43 -: Януари 26, 2012, 17:06:51 pm »
Ели, личния лекар ще прецени какви изследвания да ти пусне. При мен се оказа травма на гръбнака. След като ме надупчиха едно хубаво сега съм добре, е като се преуморя пак се схващам и започва да ме боли главата, ама не е така както беше. А ти в коя държава си?

Аз си пожелах сняг преди месец, обаче колкото да има за шейната, то взе,че забрави да спре да вали :lol:.

 

Лиде, в Америка съм. Единственият доктор, на когото съм ходила тук, е гинеколог, нямаме личен. Ти на невролог ли ходи?
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #44 -: Януари 26, 2012, 21:01:56 pm »
Elle, за невролог или офталмолог мога да те посъветвам. Аз също съм с главоболие, слава Богу не е така постоянно като твоето(насполедък е, но то е от недоспиване), при мен проблемът идва от очите.  

За детските заведения - и ние не сме класирани за ясла. Аз честно казано и не виждам шанс, защото повече от 8 точки не мога да събера. Преди 1 г. като регистрирах детето беше на 10-то място в списъка на чакащи. Сега е 26-та. И като гледам колко деца с 10+ точки има преди нас - не се и надявам.След 2 седмици детето ми прави 2 годинки и аз трябва да се връщам на работа, та сега пручвам варианти за частни ясли. В тази връзка ще съм благодарна ако може да препоръчате някоя частна ясла в кварталите Борово, Бъкстон, Красно село, Бели брези, Хиподрума, Мотописта и близките.

Инке, съжалявам за лошо стеклите се обстоятелства при вас. Дано скоро излезете от трудната ситуация!
« Последна редакция: Януари 26, 2012, 21:04:09 pm от severina »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #45 -: Януари 26, 2012, 22:44:15 pm »
Не ви разбирам системите там  :).
Отидох при личния си лекар, той ме прати на ренген. След това ми назначи лечение по негова преценка. Засега нямам оплаквания. Само че те се водят клиника и си имат разни специалисти с които се консултират.
Като чета сега severina , аз съм с астегматизъм и малък деоптер. От една страница четене на текст на компютъра или 5 минути на книга получавам страхотно главоболие. Ползвам очила само за компютър и когато пиша и чета по-дълго. Иначе изкарвам максимум час. А с очила не мога да се движа и да карам, защото ми пречат.
lidia, ти си била, значи  :lol: приказка е при нас, като в рекламна брошура на ски курорт. Утре ще гледам да ви пусна снимка. излизането за работа е приключение, но карай
Аз ми  :lol:. Ти не знаеш ли, откога скимтя за един такъв хубав снежец.  :lol:
Само, че до понеделник трябва да се стопи, че съм на работа и не ми се виси 2 часа в задръствания  :lol: Тази седмица сме болнични с Мони, но другата няма измъкване.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #46 -: Януари 26, 2012, 23:01:17 pm »
Главоболието е гадна работа-моето се оказа от проблеми с очите и синузита.Лошото е,че когато ме заболи над очите-челото не знам от кое точно е.При синузита болят и носа и бузите та един-два Ибупром Синус помагат,но за малко.

Лиде,ти като си поръчва снега,вятър поръчва ли си???При нас вее като лудо,имам чувството че ще изпадат прозорците.В неделя трябва да пътувам за София и не знам как ще стане номера.Май единствения вариант е влака а пък аз съм една коза-страх ме е сама във влак и това е.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #47 -: Януари 26, 2012, 23:17:07 pm »
Благодаря, момичета!
Лиде, лошото е, че и аз не я разбирам нашта система още  :P.
С очите никога не съм имала проблем, но дъртозата започва напомня за себе си отвсякъде, така че всичко е възможно  :lol:.
Аз не помня по - мека чикагска зима да сме имали за шестте години, откакто сме тук.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #48 -: Януари 27, 2012, 00:46:40 am »
Вятър не съм си поръчвала, определено. В София вятър няма и снега спря да вали  :) Лек път ти желая :)

Jam Марти оздравя ли? И другите болни деца. Здрави ли сте вече?
« Последна редакция: Януари 27, 2012, 00:48:40 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #49 -: Януари 27, 2012, 07:12:12 am »
Така, така Лиде поръчката ти преизпълнена,
няколко броя Мишоци мноооого доволни!

Пими и аз съм от тази порода, и аз съм скарана с влаковете!
Веднъж се качих 1997 и вече 15 години сме заедно с голямото момче  :lol:
Тя съдбата си няма друга работа, все така за добро да се включва!

elle22, щом имаш сериозни оплаквания не чакай, тръгни от някъде,
невролог или друг при когото ходите!

Тези дни вложих всичките си актьорски умения за да не усетят децата
притеснението ми.Ходих на мамолог профилактично, откри в дясно 9мм
фибром доброкачествен, ще го изчакаме 6 месеца да видим расте ли
и ще го махнем! Прочетох доста и лекаря ми обясни също,
но ще съм благодарна да споделите опит, ако имате такъв!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #50 -: Януари 27, 2012, 09:36:19 am »
Мише и аз отдавна се каня да ходя на мамолог, но пусто все отлагам. Аз имам натрапчиви болки в едната гърда, обаче го отдавам на предовариален и предменструален синдром. Сега като те прочетох, си мисля че съм доста безотговорна към здравето си и ще трябва да отида вече. При теб имаше ли болки око овулацията или цикъла?
Аз получих на два пъти мастит и пих АБ, защото дребния така и не се научи да суче, а естествено нямаше как да се изцедя до край, та се наложи да си спра кърмата, колкото и малко да беше.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #51 -: Януари 27, 2012, 09:49:29 am »
Мише, миналата седмица ходих и аз. Фиброаденом 6мм е резултата  :( И ние ще го следим.
Перде, и аз имам болки и затова отидох, но аденома е на съвсем друго място. Не се притеснявай, но и не отлагай.

Така е при нас:

« Последна редакция: Януари 27, 2012, 09:56:01 am от midge »
*
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #52 -: Януари 27, 2012, 09:58:15 am »
Мише, Мидж, дано ви се размине без махане.
Мен много ме е срам като си помисля от кога не съм ходила на гинеколог, а за мамолог и дума не може да става. Но моят проблем е в главата - изпитвам панически страх, че някои неща случили се на мои близки ще се повторят. И сега докато пиша за лекар гърлото ме стяга и въздухът не ми стига  :? Май ще трябва първо на психолог да отида  :( , защото сега като се замисля си минаха 4 годинки, а в комбинация с това, че от 13 месеца постоянно боледувам...

Във Варна времето е просто "чудно". 24 часа вече вали сняг. Центърът казват че бива, но в кварталите положението е сериозно - не е чистено, снегонавяванията са сериозни. Аз съм на работа, а мъжът ми днес е самоотлъчка, за да гледа Боян. Много детски градини не работят. За нашата не знам, но пък тя е през 3 квартала, а няма кой да изрине колата  :?
С две думи зимата дойде и тук  :lol:
*
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #53 -: Януари 27, 2012, 10:04:08 am »
Като падне сняг по морето настава истинско бедствие, това се случва веднъж дваж в годината, но не мисля че е опрадвание за управниците де. И ние си имам сняг, обаче по гаден е леденият вятър... бррррррр
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #54 -: Януари 27, 2012, 10:32:34 am »
Мише ,не знам дали си спомняш,но и аз бях на твоето дередже с гърдата преди близо година.При мен се оказа същото,но слава богу не расте.Сега април пак съм на профилактика да видим...Иначе аз ходя задължително на гинеколог и мамолог един път годишно.

*
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #55 -: Януари 27, 2012, 11:12:05 am »
Мише, аз съм с фиброаденом около 6 мм вече 10 г. Не расте и според лекарката не е нужно да се маха, ако е под 20 мм. Направи още една консултация преди да решиш да режете.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #56 -: Януари 27, 2012, 11:30:01 am »
Мише, дано не се наложи да се реже. Наистина, потърси още едно мнение. И аз като Кроки от сума ти време се каня на гинеколог да отида, за мамолог да не говорим! Направо съм за бой! osi_6
Аз отново съм си вкъщи. Май ще премина на работно време "на повикване" :( Нещата хич не са добре при нас....
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #57 -: Януари 27, 2012, 11:33:34 am »
Мише, споко!!!
От 2003 или 2004 г. даже не помня вече имам такова чудо. Ми забременях, родих, не е мръднало и до днес! Проверявам го от време на време!!

Варна е ураган голям кога зафучи. Цяла нощ слушах как вилнее вятъра навън и сърцето ми се свиваше.
При нас улиците сутринта бяха изчистени до асвалт. Автобусите вървят от 5,30 сутринта, но са разредени, защото са пуснати само малките. Сутринта тичах да го хвана, защото ни едно такси нямаше свободно. Стигнах до работа, дано да мога да се прибера.
Кроки аз придвидливо изнудих таткото да вземе 2 дни отпуска, не че на мен не ми се искаше, но... важното е че са в къщи и са на топло!!!
Бързо да оздравяват всички!

*
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #58 -: Януари 27, 2012, 11:41:48 am »
Яна, ти не беше ли в Младост? Къде го този асфалт? Аз едва прекосих квартала, за да стигна до работа  :lol: :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова снежна седмица с нова тема - 23.01-29.01.2012 г
« Отговор #59 -: Януари 27, 2012, 12:13:18 pm »
Кроки, да в Младост съм, ама горе преди КАТ! Цяла вечер вървяха снегорините! Забелязах наистина че към дом "Младост" е по-зле с почистванетоили снегорините са го натрупали в страни! Около МОЛ-Варна също беше по-лошо, отколкото горе при нас!
Важното е, че децата са си в къщи!!!