0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #60 -: Януари 11, 2012, 23:09:18 pm »
Ние днес имахме голяма истерия - сигурно поне 15 минути продължи. Бяхме у дома и мъжът ми каза да го оставим на спокойствие. След това все едно нищо не беше станало. Понякога се случва, когато е много уморен да има някой гневен изблик. Вероятно и тази вечер е било нещо такова, нищо, че след това не му личеше изобщо.

Уайт, честита ти трета лентичка!  :)

Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #61 -: Януари 12, 2012, 00:35:26 am »
Уайт, честито! Каква хубава новина! :)

Еле, и Ади скърца ужасно много със зъби. Тя сега има 16 зъба, но го прави откакто има 4 зъбчета. Мисля да пусна секрет за паразити, наскоро се сетих, че може да има връзка.
За концерта - ти ми прати покана, пък аз ще дойда да гледам  децата  :wink:  :lol:
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 02:14:21 am от severina »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #62 -: Януари 12, 2012, 01:33:05 am »
Е как става този номер? Зъбките дори не се допират  8O.
Стискаме ръцете за поканата  :lol:.

Лиде, аз много се засягах, когато майка ми даваше за пример други деца. На брат ми му действаше стимулиращо, на мен - подтискащо.
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #63 -: Януари 12, 2012, 07:47:24 am »
На мен примера с другите деца също ми действаще подтискащо, на сестра ми обаче обратното. Е аз бях буйно и палаво дете, готово за щури подвизи. Но времената бяха други, тичахме, играехме до 23 ч. лятото, цяла банда от 20-тина деца.
Мисля, че на по палавите примера с другите деца действа подтискащо, незнам такова усещане имам.

Аз от поредният провален час при зъболекаря, не говоря с Антоан. Той първо казваше, че не му пука, но чудесно разбира защо и не мрънка, така дразнещо както всеки път. Интересно когато съм сърдита и видимо ядосана, как много добре знае как да се държи и е спокоен и е кротък и е добричък. И понеже това мое мълчание го дразни, нали не е свикнал, като ме попита нещо и не получи отговор, сам си отговаря. "Мамам ми е сърдита, защото само я разигравам. Когато съм готов и сам искам да отида на доктор, ще й кажа" Та така го повтаря, когато се ядоса, че мама не е толкова много на 100 % на негово разположение. Може и да не е правилно, но в момента аз искам, да разбере, че щом нещо е обещано трябва да се изпълни.

Уайт, честито миличка. Живо и здраво на финала.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #64 -: Януари 12, 2012, 08:26:14 am »
Еле, нищо като подобно, скърцат като стой та гледай
като им поникне срещуположно зъбче и когато /ако/ осъзнаят, че могат да издават звуци с тях се почва
това е като пищенето, след като си открият гласа
и двете ми са скъцали яката и здравата, но и майка им скърца още /на сън, преживявайки емоциите от предходните дни- не са глисти, постоянно се изследвам, предвид че работя с хранителни стоки ежедневно/ :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #65 -: Януари 12, 2012, 09:31:00 am »
White, възхищавам се на смелостта ти :) Пожелавам ти най-леката бременност и здраво бебе на термин :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #66 -: Януари 12, 2012, 09:33:40 am »
Вярвайте хваля я и казвам браво ежедневно. Но за някои неща вече става банално. Виждам, че се депресира, но не е редно да се мисли за най-най. Пуснахме Албена и Максим например. Аз казвам виж колко са красиви. Те станаха световни шампиони, което значи най-добрите в цял свят за еди коя си година... Тя ги гледа все и все по-намусено и казва, добре щом мен не ме харесваш. Какво трябва да кажа? Казвам и харесвам те и още повече обичам те. Ти си ми детенце. Тя казва да бе, затова гледаш тях... Същото се получава с всяко красиво танцуващо, пеещо и т.н. детенце.
Обяснявам, че всеки човек хваща това което му доставя удоволствие. Прави го дълго време и става добър в това, независимо какво е. Ние не можем да имаме всичко, да сме най-добри във всичко и да лъжем близките си, само и само да се почувстват по-добре...или да не се разсърдят... Засега не и изнася да разбере, предпочита да ме гледа накриво...

Да питам когато имаме клатещо се зъбче. Като го разклатим отдолу скърца другото. Та по добре е да отидем да го извадят или чакаме. Притеснявам се, защото си спомням как ние чакахме и моите зъбки отдолу не са прави. Затова си мисля, дали да не я заведа баткото да го дръпне набързо. Тя е съгласна.

White здраве и късмет и за двама ви   :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #67 -: Януари 12, 2012, 09:57:37 am »
Малко късно, но да се включа по актуалните теми, скърцането със зъби при най-малките няма как да се спре. То минава от само себе си. Моят син също скърцаше яко, после спря, а сега му растат кучешките зъби и се сети пак. В изследване за глисти има логика, но при малко по-големи дечица. При малките все пак следим какво ядат и съответно отделят.
Лиде, има логика да се изчаква с ваденето на зъбите при децата, за да пазят мястото-така се изразяват зъболекарите. Иначе съседните зъбки се изместват и няма място за новото зъбче.
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #68 -: Януари 12, 2012, 10:41:28 am »
И нашата маймунка скърцаше със зъбки, вече не го прави. Не съм си мислила, че може да е проблем.
Вени, първоначално взех моливи, после сухи пастели, добре че нашата не е чак такъв творец, че като ви слушам...Засега сме отдадени само на музиката, а тя поне не цапа :wink:
Лиде, и при нас има такава ревност, сакън да не похваля или одобря постъпката на друго дете, камо ли да го гушна става страшно...Тя дори не ни дава да пеем с нея..Според мен е още малка да й обяснявам за какво иде реч, но ми се струва че занапред ще си имаме сериозен проблем с това...
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #69 -: Януари 12, 2012, 15:42:15 pm »
... но и майка им скърца още /на сън, преживявайки емоциите от предходните дни
Хахахаха, Мини и аз съм така, цял живот. Мъжът ми в началото адски се стресираше, после свикна :)

Еле, стягам багажа  :lol:
Шаноар е права, при Тереза е още малка вероятността за глисти. Аз го споменах по-скоро за дъщеря ми, защото тя вече е голяма, играе навън, пипа разни боклуци и т.н. Но имайки предвид, че из съм така все отлагам.
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #70 -: Януари 12, 2012, 16:47:28 pm »
брат ми скърцаше със зъби до 25г., сега не знам, жена му трябва да каже :lol:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #71 -: Януари 12, 2012, 17:02:39 pm »
Май баща и щерка ще ги заточвам в другата стая да правят дует  :lol:. Да не казвам голяма дума, ама май предпочитам хъркането  :lol:.
Тук продават едни гумени джаджи, които се пъхат в устата против скърцане  :P. Често заплашвам мъжа ми, че ще му купя  :D.

Северина, опразнила съм ти стаята  :D.
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #72 -: Януари 12, 2012, 17:52:16 pm »
Сега малко сериозно към Стеф - ако брат ти все още скърца със зъби е проблем. Изтрива се зъбната повърхност и се натоварват зъбите ужасно. Усеща се сутрин като станеш, все едно си стискал кокал, много боли. Правят се специални шини за сън, шини за бруксизъм.
Трябва да се обърне внимание на този проблем.
За деца не знам, не коментирам.
[/url][/url]
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #73 -: Януари 12, 2012, 19:36:15 pm »
Е не го знам, той е вече на 37г., т.е. голямо момче, да се оправя :lol: :lol:
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #74 -: Януари 12, 2012, 20:42:44 pm »
Мъжа ми скърца със зъби от както живеем заедно постоянно, да чукам на дърво проблем със зъбите няма. Сигурно си е и до ген. Щерката и тя го прави тоя номер, ама по-рядко.
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #75 -: Януари 12, 2012, 20:45:09 pm »
А Митко пък от седмица забелязах че скърца със...бузи 8O.В смисъл преди да заспи почва да си дъвче някак си бузите от вътрешната страна и се чува нещо точно като скърцане 8O.Не стига че отучвах брат му от 1000 навика ми сега и тоз ли ще почне :?

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #76 -: Януари 13, 2012, 07:18:31 am »
Перденце, може и да упорства Тони, но за мен много голям процент
при децата и зъболекарите е подхода, знам как аз бях като дете
и последиците от това върху зъбите ми! За щастие и двете стоматоложки
при които водих Митака до сега имаха такъв!

Нашите стоматологични неволи вчера придобиха яснота...

Така се бях панирала, че нямах и капка кръв в лице и ръце,
само да кажа и да благодаря на  :flower:Цвети за препоръките и за д-р Дулчева!
Митака след 100 уговорки и много говорене у дома влезе в кабинета
и направо започва да си отстъпва назад да си излиза,
омайница е тази жена, просто го хипнотизира!
След прегледа се оказа с два кариеса за единия имах подозрение, но втория беше
на съседния зъб в самия венец, а той от седмица се оплакваше при пиене на течности от болка!
След като му почисти двата зъба с машинката без гъг да каже човека,
д-р Дулчева му сложи лекарство и съвсем спокойно се разбраха след
седмица за вълшебна пломба!
После направиха дракон от някакъв стоматологичен материал,
нарисуваха му очи с маркер, е по-щастлив и доволен съм го виждала само на Коледа!

После цяла вечер ми говореше колко сладичка била неговата лекарка!

Мием зъбите всеки ден без пропуск, шоколади и сладки неща ядат, но с мярка,
позволявам им малко блокче/квадратченце и оп два кариеса!
Стоматоложката ми каза, че има деца с лесно развалящи се временни зъбки
и здрави постоянни, дано при него е така, надявам се!

Аз съм носила силиконово "чейне" за сън, не скърцам,
но преди време така ги стисках, че се събуждах от болка!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #77 -: Януари 13, 2012, 11:09:25 am »
Мише радвам се, за успеха с детските зъбки на Митаче.
Тази беше го хипнотизирала и беше готов, но поради раната в устата и босле заболяването не предприе действия и това разбира се според мен е причината Тони после да започне да се дърпа. Дето се казва изпуснахме мига. Ще посетим новия лазерен дентален център, но след като оздравеем, че сега сме и двамцата грипозни.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #78 -: Януари 13, 2012, 14:31:23 pm »
За хъркането баща ми посети уши, нос ,гърло в исул. След лечение с капки и други нещица сега вече не хърка от близо година насам. А преди чесно не знам майка ми как е спала с него толкова години. Аз няма да мога. Та мисълта ми е, че за всяко нещо може би има причина. Така мразя сух студ. Или да е слънчево или да вали сняг. Сух студ с леден вятър ... :x най-неприятното време за разходка. Е има и по-лошо де  :lol:.

Да това с пазенето на място за другото зъбче също е логично. Ще я заведа тук до 1-2 седмици да я погледне и да прецени. Лошото е, че в градината са били така добри да и разкажат че е страшно и болящо... и започна да се замисля. Снощи се ядосах и и казах, че впечатленията си ги изграждаме сами, не слушаме останалите какво ни говорят. Попита ме как ще и извадят зъбчето, казах че я мажат с едно бебешко кремче за зъбките да не боли и дърпат. Последва: Той Веско каза, че тече мнооого кръв  :lol:
Викам досега да съм останала без кръв  :lol:
Докато не отидеш, няма да разбереш...останалите могат да те плашат колкото си желаят. :) Слънце и усмивки от мен.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #79 -: Януари 13, 2012, 14:58:03 pm »
При нас цяло денонощие валя сняг и навън е като в приказка. Говоря така, само защото ни е за сефте този сезон  :lol:. Даже от училището ни се обадиха в полунощ да ни кажат, че днес няма да работят. Така да обичах дървените ваканции...