0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Добро утро на всички! гледам нямаме си темичка, та реших да я пусна аз :D

Здрави дечица и мами да има и повече поводи да сме усмихнати! На работещите успешна седмица на почиващите повече разходки :D
Ние от петък сме с варицела :( и тази седмица ще сме си вкъщи!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #1 -: Януари 09, 2012, 09:59:06 am »
Привет. Нова седмичка, нов късмет. Да е здрава, весела и изпълнена с много приятни емоции   :)
Ние се стягаме за тежък ремонт. Все още не ми се започва и май ще отложим за февруари- март.  Имаме още едни задачки да отхвърлим.
 
Вчера се запознахме с Марти, Моника си тръгна ядосана, защото не е имала достатъчно време да поиграе с Марти, пък тоолкова го гледала на снимките   :lol: Ще се засрамим с майка му и другият път ще оставим децата на спокойствие  :) за по-дълго време.

Поздрави.

Писали сме с Розовелка заедно, затова си местя поста  :) Това варицелата не е човешко нещо  :x, само като се сетя и...
« Последна редакция: Януари 09, 2012, 10:12:31 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #2 -: Януари 09, 2012, 10:08:40 am »
Здрава седмица за всички, малки и големи :D

Ние след малко поемаме към Банско с момата двете. Дано пътищата са проходими и да пътуваме леко.

*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #3 -: Януари 09, 2012, 10:12:50 am »
Здрава седмица за всички, малки и големи :D

Ние след малко поемаме към Банско с момата двете. Дано пътищата са проходими и да пътуваме леко.
Ники, не може ли да го отложите? Ще има да ви мисля! Дано ако наистина се налага да пътувате леко!
Здрава и успешна седмица на всички!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #4 -: Януари 09, 2012, 10:19:13 am »
много се радвам, че се запознахме с lidia и Моника - благодаря за помощта!

ужасно съм доволна от това, че успяхме да отидем най-после на кънки тази година и от това как се справи детето. струваше си зъзненето ми, от което не можах да се оправя цял ден после. пак ще вървим :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #5 -: Януари 09, 2012, 10:21:16 am »
Здрава и успешна седмица!
Лиде,я отложи тоя ремонт да се позатопли малко!
Ники,лек път!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #6 -: Януари 09, 2012, 10:46:03 am »
много се радвам, че се запознахме с lidia и Моника - благодаря за помощта!

ужасно съм доволна от това, че успяхме да отидем най-после на кънки тази година и от това как се справи детето. струваше си зъзненето ми, от което не можах да се оправя цял ден после. пак ще вървим :)
На третия месец свикваш и пак зъзнеш, но не ти прави впечатление  :lol:
Обаждайте се когато решите да отидете пак  :) Марти беше ужасно смел. Няма студ, няма лед. По мъжки и решитекно превземаше леда  :)

Парси, ремонта е неизбежен, даже много го отлагахме. Лятото направихме изолазия отвън, да ви кажа разликата е от земята до небето. Препоръчвам с две ръце. Сега ще поизчакам да изсъхне още малко. Миналата зима беше кошмар. Климатик работи на макс, парно на 60 градуса а по стените течеше вода и вътре седяхме с якетата...  :( Все едно бяхме на палатка. Сега климатика за 30 минути прави баня само той...и се оттървахме от мухала. Остана ремонта, защото тапетите и сие на нищо не приличат..
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #7 -: Януари 09, 2012, 15:19:58 pm »
Здрава, успешна и усмихната седмица...

Ники лек път на Юг, да пишеш после да не ви мислим! 

Розовелка, дано лесно преминете ошарването.

Лиде и нас това ни чака, но вероятно март/април,
ще правим спалнята на детска и обратно, даже търпение нямам!

 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #8 -: Януари 09, 2012, 17:18:42 pm »
Топла и здрава седмица ви желаем :)

Аз съм в размишления. Онзи ден Ники много си игра с котката ни, която живее в Младост. Ясно е, че няма как да си я вземем в нас отново (свекър ми не я дава). Та обмисляме закупуване на заек. Как мислите, дали е идачно да вземем един мини-заек или само ще го стресираме?
[/url][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #9 -: Януари 09, 2012, 17:55:02 pm »
Снежна, снежна... е колко да е снежна... При нас няма и снежинка  :D.
Зайците са ми болна тема, още страдам по Белушко и Сивушко. А и по Спас и Нели /пернати/, разни знайни и незнайни фролове и кардаринки /за които брат ми ме продаде на времето, но това е друга тема  :lol:/. Също и по рибките, които майка ми беше решила да премести от грозния аквариум в красива чаша /около 15 бр./ и които ритуално се бяха самоубили, скачайки върху покривката... Речен рак, който реши да се изнесе "на части" - започна сам да си къса крайниците, преди да предаде богу дух.
Не можах да свикна с умирането на хайваните и това си е. Забранила съм на мъжа ми да ми разказва истории от клиниката, ако животното не си тръгва на четирите си крака.

Успешна и усмихната седмица!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #10 -: Януари 09, 2012, 20:44:53 pm »
Вени, ние в къщи си имаме котка, куче, папагал, баба и дете  :lol:. С прибирането кучето лае, котката ме посреща още на улицата и влиза в колата, папагала крещи ужасно силно и надвиква всички, а Моника гушка котката и започва да крещи по папагала да млъкне. Баща и за да не остане по-назад не спира да мърмори, как в тази къща е пълна лудница... Просто... така като се замисля, заека не издава звуци, няма нужда от разходки, не се чудиш всяка сутрин дали не е под колата ти и не залягаш в снега, не плюва семки из целия коридор...да аз бих си взела заек  :lol:, но мърморещия татко ще ни натовари в колата и ще ни изпрати ако го направя   :). Плюс това няма право да се оплаква, бях 16 годишна, когато се гаджосахме, сега съм на 30. Почти 10 години бяхме гаджета, преди да се оженим, така че да не ми казва как не бил наясно с моята любов към животните  :lol: и това, че ще се наложи да живурка с доста видове от тях  :)
А дали ще стресираш заека, зависи от детето и заека.

Мише, тоолкова искам да направя на детето детска стая, но засега няма как  :(


 
« Последна редакция: Януари 09, 2012, 21:00:51 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #11 -: Януари 09, 2012, 22:36:13 pm »
Розовелка, дано да оздравявате бързо и без белези! Аз си имам един, точно в десятката.  :lol:

И сега за поздрав ви съобщавам, че в Лайпциг жена роди еднояйчни четиризнаци, заченати по естествен път. Децата са родени в 28 г.с., защото водите на едното били силно увеличени, иначе са щели да изкарат още (според автора). Мъничетата са от втора бременност на майката, която има петгодишен син.
http://www.spiegel.de/panorama/0,1518,808083,00.html
« Последна редакция: Януари 09, 2012, 22:39:57 pm от blue_sky »

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #12 -: Януари 09, 2012, 23:24:54 pm »
Как мислите, дали е идачно да вземем един мини-заек или само ще го стресираме?

Миришат доста. Аз имах, ако не искаш да мирише трябва през 20 мин. да му чистиш. Ака и пика на стърготините и ... не е много добре.
Защо не коте?
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #13 -: Януари 10, 2012, 00:21:37 am »
щото след последната котка, диванът ни остана без задна стена - цялата задна платнена стена свали и мъжа ми категорично отказва всичко, дето може да опропасти апартамента и да му свали кожата (на мъжа ми).
[/url][/url]
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #14 -: Януари 10, 2012, 08:10:03 am »
Ами той и заекът може да направи поразии, освен, че смърди яко. Нашият изяде на майка ми пердетата, направи им огромни дупки, тапетите късаше, килима. Големи гадини са. Освен това ако го пуснеш да се разхожа не е като котката, да можеш да го приучищ да пика и ака на едно място. Дарадонките ги пуска навсякъде. И което е най-неприятно - не живеят особено дълго... Ти си знаеш, разбира се, но от опит ти казвам. :)  И Кристина сега иска заек, но сме категорични - не. Може рибки, имаме котка, папагали и куче. Може да и вземем хубав малък аквариум с риби, ама заек - нет.
Знаеш ли, за котки има чесалки за нокти, продават се.
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #15 -: Януари 10, 2012, 08:49:05 am »
Вчера не можах да се включа, за което извинете :oops:
Пътувахме прекрасно, пътищата бяха изчистени и сухи. Само на магистралата беше малко мокро, но нямаше драма.
Проход Предел беше идеален, ама кой ще си позволи да отцепи Банско от туристите :wink:


п.п Мързеланка току що се обърна по корем :D
« Последна редакция: Януари 10, 2012, 09:04:38 am от Ники »

*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #16 -: Януари 10, 2012, 09:33:11 am »
Как ви завиждам, че имате малко сняг. Тони тук всяка сутрин го чака, ама нъцки.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #17 -: Януари 10, 2012, 10:15:09 am »
Добро утро! Ние от вчера сутринта вече не сме вдигали температура, снощи спахме сравнително спокойно, а обривите вече са на срупчета. Сега остава да го опазя да не махне някой, за да няма белези :? блу-скай и аз си имам белег на нослето, който не се вижда много, но го има и е точно от варицела :(
Освен болестта голяма мъка са ми тоалетните инати на младежа :? Тази сутрин седя 10 мин на гърнето и както винаги нищо не направи, но в момента, в който му сложих памперса и се изака :x Имам чувството, че нарочно го прави, а точно в момента е целия в пъпки от варицелата и едва ми дава да го забърша и измия :( Все по-често си мисля, че до първи клас ще сме с памперси :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #18 -: Януари 10, 2012, 12:15:14 pm »
Днес след сутрешното хапване Жорко поспа един час, събуди се с усмивка, но като го вдигнах от леглото така повърна, че цялата ми тениска беше мокра, мисля че повърна всичко, което беше изял. След около половин час поиска да яде и яде доста време, пуска зърното сам и като го изправя почва голям рев, връщам го - успокоява се... и така около час, не знам какво става. Нормално ли е да повърне толкова много? И досега се е случвало да повръща, но не такова голямо количество.
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #19 -: Януари 10, 2012, 12:51:16 pm »
Миси, случва се. Приспи го на гърда ако трябва и после изчакай да минат поне 2 часа до следващо ядене, не претоварвай коремче. НАй-вероятно е похапнал повечко и сега му е кофти.

Това днес не е моето дете! За първи път изгубих контрол над себе си и го наказах, след като му се равиках. Както винаги, тръгнахме за ръка да ходим на разходка. Досега не сме имали много проблеми. Обаче точно като пресичаме улицата ми се увеси на ръката и се пльосна насред улицата, а от двете страни идват коли. Взех го и пресякохме. И от там като се почна. Не мога две крачки да направя, реве да го нося и ме бие?! Криво -ляво стигнахме до магазина и почнахме драмата по връщането. Отделно не желае шапка, събче се насред квартала и пиши ви казвам, ама на истерия. Хората минават и ме виждат как опитвам да облека истерично бебе, което ме бие?! (ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ МЕ БИЕ). В един момент го пуснах и той отиде и в най-голямата и дълбока кал с л**на се пльосна по очи и се намаза едно хубавичко! След което отказа да ходи и искаше да го нося. 5 мин. седях и гледах истерии, накрая го хванах и го пренесох до някъде. Срита ме жестоко на бедрото и моите и неговите дрехи станаха в.... Опитвам да го прибера, истериите продължават с пълна сила. Накрая го взех, прибрах го и след като ме удари за пореден път, го затворих в стаята да се нареве. След 15 мин, истерия и нерви и обяснения от моя страна, че ме е заболяло и че не бива така, се успокои и яде.

Сега пази поведение, ще видим докога.
[/url][/url]
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #20 -: Януари 10, 2012, 13:03:46 pm »
Ох,Вени,позната картинка.Миналия месец имахме такава случка,но не помня дали я бях описала тука.С 2 думи и при нас всичко завърши,влачейки го докато се дере,а от инат се напика и съблече.Та и аз така-говоря,говоря докато пенясам.Да чукна на дърво от тогава не ми е правил истерии.предполагам че всичко са едни периоди в които детето се променя докаторасте-само нервички да имаме :).

Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #21 -: Януари 10, 2012, 13:24:01 pm »
Вени, съчувствам ти и те разбирам прекрасно. За съжаление и моя ги прави тези номера. Последният път в двора на детската кухня, след това и с майка ми е пробвал :( Кошмарно безпомощна се чувствам и наистина се моля да е период, защото не знам как ще се справям!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #22 -: Януари 10, 2012, 13:32:16 pm »
Честити първи истерични кризи, ще се повторят със сигурност пак на по-късен етап :)
В тези случаи аз оставям, естествено ако не е на платното, да си реве там, където е седнал и да си се тръшка докато реши да стане, като предупреждавам, че ако не спре си тръгвам. И понеже ми видяха един път гърба, вече не смеят да ме изтърват от поглед :D
Вчера Мила рева за едни хартиени чинии, тръшка се, крещя ми, удря ме, но аз не отстъпих, седях, гледах я и се смях. Прекратихме истерията в рамките на 5 минути. Трябват си нерви, при това здрави. Като видят, че не им се обръща внимание и спират.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #23 -: Януари 10, 2012, 13:37:37 pm »
Аз съм забелязала, че след като прекара малко време с баба си и дядо си е склонен на такива неща. От два дни иска само да го носим на ръце, защото два дни бабата и дядото го разнасяха, въпреки, че им се караме.
Или просто ме тества докъде ще стигна в търпението си?
[/url][/url]
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #24 -: Януари 10, 2012, 13:44:01 pm »
Честити първи истерични кризи, ще се повторят със сигурност пак на по-късен етап :)
Мхм, гаранция ще се повторят  :(
Нали ви разказвах доброто ми дете какъв звяр стана. Е, отминава периода вече, ноооо никак не е свършил. Два пъти крещях пред градината, ама не да му се карам ами ей така - имитирайки го  8O ее такива очи ококори и след това само хлипа и обяснява колко лоши родители сме и как няма да ни говори днес, утре и другата седмица  :lol:
Между другото и той е най-ужасен, когато се върне от бабите, но аз съм на половина овъзмездена, защото майка ми е изпитала с пълна сила нервата му в Мола. След като са ходили на кино Боян си е избрал от книжарницата възможно най-скъпата книжка с Маккуин, която бабата не е могла да си позволи и драмите и заплахите са били просто страшни. Жената още не го е преживяла, ама като дават и позволяват всичко така е  :?

Ние спечелихме много хубава шейна от Чио и Боян е много тъжен, че няма сняг. Баща му го взима от градината и вали дъжд, а диването ревва и казва никога няма да вали сняг, никога, никога  :( Та, чакаме го с нетърпение де
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #25 -: Януари 10, 2012, 14:10:55 pm »
Е не мога да разбера от какъв зор дете на 1,8г. се носи на ръце. Точно когато то иска да бяга, да се движи и да беснее най-много... Ама щото на никой не му се тича и се търси лесното, а ние после да му берем гайлето в къщи.

На мен Виктор подобни кризи не ми е правил (засега ;) ) Баща си и баба си обаче, ги е поизнервил по веднъж точно по описания начин - тръшкане, юмручета и рев с пълна силна. Но това преди два месеца - от тогава е нямало подобни изблици. Затова пък си имаме в изобилие отстояване на собствената позиция и не съгласяване с моята.  :D


...В тези случаи аз оставям, естествено ако не е на платното, да си реве там, където е седнал и да си се тръшка докато реши да стане, като предупреждавам, че ако не спре си тръгвам. И понеже ми видяха един път гърба, вече не смеят да ме изтърват от поглед :D

При нас това хващаше дикиш първите няколко пъти. После, в момента, в който аз обърнех гръб и симулирах тръгване, следваше обръщане и на неговия на другата страна и невъзмутимо продължаване на заниманията.  :D  Сега умувам за друг вид заплаха. ;)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #26 -: Януари 10, 2012, 14:13:42 pm »
Ами ние понеже сме пред рожден ден, в момента виси една бележка на вратата, колко дни слуша и колко не слуша. Ако се окаже, че дните с непослушание са повече, отменя се партито за рожденния му ден. Много внимава сега какво прави и как го прави, че да не му се размине купона :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #27 -: Януари 10, 2012, 14:17:45 pm »
Ех...Венииииии...Къде отиде доброто детенце с онези огромнни сини очи? :lol:Мога само да ти съчувствам и да те успокоя, че и при нас е долу-горе същото. Което съчетано и с овенския й характер е просто уникална комбинация. Как се справям ли? Еми и аз я нося :oops: Това ми спестява и време и нерви, щото не мога да я чакам един час да се нареве и да тръгне, особено когато сме на средата на улицата, или пък реши да се търкаля в някоя локва.
Гане, при нас това с гърба хич не помага....най-много да се обърне и тя и да тръгне в обратната посока :lol: Дано е период и да мине, ама кат гледам на овните май цял живот не им минава :lol: Сега е на тема да "помага". Снощи, например, помощта й се изразяваше в носене на чаша с вино :? Еми честно казано ми помогна и да изпера килима после, който явно си беше и за пране, ама все го отлагах...Абе деца с характер, кво да ги прайш :D
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #28 -: Януари 10, 2012, 14:20:31 pm »
На Ники хич не му пука, че си тръгваме и му обръщаме гръб. Хич не ни и следва, само поглежда в посоката и си се мотка сам или хваща друга посока.
Толкова ли не му пука за нас :(
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #29 -: Януари 10, 2012, 14:28:15 pm »
А, Нуну, тва е щото не си виждала козирог как се тръшка :lol:
Вени, пука му бе, ама понеже те вижда, си мисли, че няма да го оставиш. На моите така като им изчезнах и видяха, че не мисля да се връщам, много им помогна. И сега си знаят, че не се шегувам. Аз съм спирала в гората да го оставя, защото не слуша. Просто трябва да си твърд за тия неща колкото и да ти е трудно и мъчно.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #30 -: Януари 10, 2012, 14:39:52 pm »
Гане, при някой не става бе, аз съм пробвала не само да симулирам тръгване, ами и директно се криех. Веднъж даже се скрих на пазара, /имаме си един подобен на Женския/, ами хич не му дремеше. Аз се криех и го дебна от едната страна, баща му от другата. Хич не му беше еня, играеше си между хората, говореше си нещо, даже не ни и потърси с поглед. Една жена го заговори и той беше готов да тръгне с нея.
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #31 -: Януари 10, 2012, 17:19:50 pm »
О,jasmin_veni, как бих искала да мога да те успокоя, че това е инцидентен случай, ама уви, едва ли ще е така. При нас все още от време на време има такива, макар че е голяма вече и уж по-разбрана. Последната истерия на Мия е отпреди Коледа. Бяхме в мола, където тя много обича да ходи, но тръгването винаги е малко проблемно. И като се запъна на вратата -няма да тръгвам, няма да се обличам, няма та няма. Издърпах я навън, пак се запъна. Накрая я взех на ръце и като започна да ме удря и да ми крещи, че съм ужасна, кошмар направо. Загубих си лещата след един от ударите й. Едвам я завлякох до вкъщи. Бях се изпотила толкова, сякаш бях тренирала интензивно поне 2 часа. Затворих я в стаята й вкъщи, напика се от злоба и продължи истерията. Така се бях разтреперила, че не исках да я виждам след това. После една седмица ме пита дали още й се сърдя. И определено скоро в мола без чужд човек с нас няма да я заведа. Няколко пъти ми е правила ужасяващи истерии. Освен гореописаната, имаше подобна в парка като по-малка и една в автобус. Не мога да ви опиша как исках да изчезна в автобуса, никой не ми каза нищо, но ме гледаха с такова съжаление, че не искам да си спомням.
<br />[link=http:
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #32 -: Януари 10, 2012, 18:30:33 pm »
Явно когато преминават в друга фаза от развитието си, децата изпадат в истерии. Понякога са толкова чести /както бяха при нас/, че им става навик, даже ги правят и нарочно.

Ние вече повече от 2 месеца се опитваме да оправим единият от двата развалени зъбчета на Тони. И тъй като миналата седмица обеща и на мен и на лекарката, че за последно ще се инати и ще разреши да се работи по зъбчето. Днес изобщо не пожела да влезе, като този път по пътя мрънкаше, че изобщо не му било приятно и не му се ходило. На въпроса ми "искаш ли изобщо да не ходим", отговора беше усмивка под мустак и мълчание. Е не влезе, даже се опита да се разреве, поне го помолихме да каже добър ден с доста уговорки. Като разбра, че няма да му правим нещо, седна на стола на жената, като у дома си и започна да ровичка из нещата й. Та така ...
Сега съм му сърдита и е наказан, без сладки храни изобщо, без играчки и гевезелъци и за момента не му говоря. Да ми мине малко и да започна да увещавам за другият стоматолог с лазера.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #33 -: Януари 11, 2012, 01:06:21 am »
Вени, точно на същата възраст се случи и на дъщеря ми за 1 път. Горе долу по същия начин.
Ще има още, запаси се със здрави нерви. Навлиза в бебешкия пубертет. Прочети някоя книжка по въпроса, ще ти се поизяснят нещатата и ще ти поолекне.
До към 3/4та година отминава :). Поне при дъщеря ми. Не напълно де :D Но страшните истерични изпълнения останаха назад.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #34 -: Януари 11, 2012, 11:30:50 am »
съдейки по моя случай, нищо още не е отминало. само се променя по форма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #35 -: Януари 11, 2012, 12:47:51 pm »
Мда и стават все по-изобретателни...
Вчера моя избяга от баща си. Слава богу градината е до в къщи и не е фатално, но кой знае какво можеше да се случи иначе :? Избягал, щото искал аз да го взема, не баща му...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #36 -: Януари 11, 2012, 13:33:37 pm »
Момичета, благодаря ви, че споделихте с мен.
Вчера се чувствах толкова лоша майка, толкова виновна, че едва се сдържах д не ревна какъв изрод трябва да търпи детето ми. Целия ден ми беше криво.
Днес пак имаше истерия, по-кратка, но със същия интензитет. И иска на ръце :x И накрая ми обърна гръб и хукна към Фантастико :(
Да ви кажа, чела съм книжки и всички описват какво става с детето, какво не трябва да правим и така нататък. Ама книжка за емоциите на майката и колко кофти може да се чувстваш,затова, че наказваш ревящото си дете, май няма.

Обмислям да му купя скицник и нещо за рисуване, което се чисти лесно от паркет. Че дребния прояви неочакван афинитет към рисуване. Засега само с графитен молив, но ми се иска и с цветове да борави. Моливи ли да купя, или сухи пастели, или мокро пастели? Обикновено бяло блокче ще ми свърши работа, нали? Само да измисля местенце за рисуване.
[/url][/url]
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #37 -: Януари 11, 2012, 13:47:27 pm »
Извинявам се, че се намесвам, без да са ми искани съвети, ама щом се налага да носиш детето на ръце, не е ли по-добре да излизате на разходка с количка? Аз я използвах до две години и половина някъде за придвижване до детска площадка, за пазаруване, до лекар и пр. и ни беше много спокойно.
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #38 -: Януари 11, 2012, 14:07:27 pm »
Гледам да го разхождам предимно през зимата, защото всичките площадки са кални и с локви, реално няма къде да го пусна да играе. Затова правим дълги разходки, да има поне някаква физическа активност навън. Нямам възможност всеки ден да го водя на детски клуб да играе на сухо, в нас колкото и да тича е на закрито.
Когато вали, има мъгла или трябва да се ходи надалече ползвам количка.
[/url][/url]
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #39 -: Януари 11, 2012, 14:09:22 pm »
Вени, не знам кое е по-добре, може би цветни моливи. Има и подходящи пастели, но в къщи Еленка ги гризеше до скоро, бая пастели изяде :lol: Другия вариант са водоразтворими флумастери, за да ги миеш лесно с вода, но и тях Еленка много майсторски ги изсмукваше, та не е много рентабилно :lol:
« Последна редакция: Януари 11, 2012, 14:35:27 pm от StefiZ »
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #40 -: Януари 11, 2012, 14:16:43 pm »
Хубава, здрава и спокойна седмица ви пожелавам в средата й!
Аз съм без нет...
Вени, аз на твое място сигурно щях да се разкрещя и вероятно дори да отупам памперса.Мисля, че си реагирала съвсем нормално. Свиквай!
Нашата драма вчера беше в метрото. Изскубна се от ръката ми и хукна право към релсите и на опитите ми да го хвана, се дърпаше и викаше с пълно гърло :"Нееее! Нямааа!".После ревна с всичка сила и ме удари няколко пъти. Е, бая му се накарах.
Забелязвам, че истериите се пресичат при нас по два начина. Или като го погледна много лошо и му изсъскам да престане, или като го игнорирам напълно. Когато се дърпа по средата на улицата или на други опасни места прилагам първия начин, но ако сме на безопасно място просто го оставям да се тръшка- след ок. 5 мин. без публика спира.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #41 -: Януари 11, 2012, 15:24:02 pm »
Привет на всички мами и здрава и усмихната седмица  :D

Бих искала да попитам тези, които са търсили детегледачка за почасово ползване да споделят опит- от къде, препоръки търсехте ли, дълго време ли отне и т.н. Камбозолка май имаше опит, но скоро не се е появявала май.. Моля ако някой може да ми препоръча неговата или друга (става въпрос за София), да пише на лични. Все се надявам някои от форума да се окаже полезен и този път  :wink:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #42 -: Януари 11, 2012, 15:38:57 pm »
Вени, не знам кое е по-добре, може би цветни моливи. Има и подходящи пастели, но в къщи Еленка ги гризеше до скоро, бая пастели изяде :lol: Другия вариант са водоразтворими флумастери, за да ги миеш лесно с вода, но и тях Еленка много майсторски ги изсмукваше, та не е много рентабилно :lol:

Стефи,направо онемявам- Елена/Калина 1/1 ти пишеш, аз чета себе си!
Вени, очаквай всякакви Пикасо похвати, моята творителка редовно
е с нарисувани лице и дрехи!Стените няма да коментирам...
С баща им се смеем, че след Калина ще правим основен ремонт!

Вчера докато правех обяда я пази племенницата ми 21-22г,
"рипни Калинке" взела няколко черни фиби от несесера на кака си
и ги напъхала в процепа на ключалката!
Това невинно упражнение блокира вратата, за щастие имаше само финансов ресурс
за отблокирването, ключара за успокоение ми разказа няколко истории от арсенала си.
Добре че не се оключихме блокирани, нещо ала Лиса ситуация, че косата ми настръхва...
Как да и обясня с ден давност, че така не бива, следя я и ако пробва пак ще говорим...
Факт е обаче, че всичко разбират...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #44 -: Януари 11, 2012, 16:00:18 pm »
оф, и Еленка е голям Пикасо, то не са рисунки по стените, по паркета, цялата холна масичка е изрисувана от долу, пердетата са оцветени с водни бои...., а тя е вечно "начервена и нагримирана" :lol:
Деси никога не е рисувала на нищо различно от лист, но ей го на, дребния художник, надарен е :lol:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #45 -: Януари 11, 2012, 16:31:34 pm »
Аз се бях запасила с топящи се гъби и след рисуване на неподходящо място, Тони си знаеше  :lol:. Голяма работа свършиха, а и детето се научи да си почиства.

От няколко дни чувам как Тереза скърца със зъби  8O! Възможно ли е такова нещо?? Та тя има само 5 зъба в устата си!

Вчера се сдобих с билети за концерта на Van Halen и съм много щастлива  :D! Сега остава да намерим на кого да оставим децата  :lol:.
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #46 -: Януари 11, 2012, 16:50:02 pm »

Да ви кажа, чела съм книжки и всички описват какво става с детето, какво не трябва да правим и така нататък. Ама книжка за емоциите на майката и колко кофти може да се
Да Вени. На мен 2 психоложки са ме успокоявали колко хубаво било, че Мия си изразява така емоциите. От психологическа гледна точка много по-страшно било ако децата не правели истерии. Е да, ама никой не каза как да оцелеем ние покрай нейните емоции. Това родителите, кучета ги яли, както се казва :lol:. Да са живи и здрави, пък ние дано оцелеем.
<br />[link=http:
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #47 -: Януари 11, 2012, 17:15:45 pm »
Какви гъбииииииии??????? Я дайте инфо, преди да съм закупила пастелите, за какво иде реч и как се ползва и най-важното - яде ли се?
[/url][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #48 -: Януари 11, 2012, 17:25:31 pm »
Не знам в България как се наричат, но съм чувала, че ги има. http://www.amazon.com/Clean-Erase-Renew-Eraser-Original/dp/B004XZS1YU/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1326295157&sr=8-6

Няма нещо, което да не изтрият. Дори перманентен маркер сме чистили от пластмаса.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #50 -: Януари 11, 2012, 17:32:24 pm »
Аз ползвам такива гъби на SANO. Вярно са вълшебни. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #51 -: Януари 11, 2012, 17:39:12 pm »
Аз съм ползвала от тези, които Джам е пуснала, вършат идеална работа.

White, честита лентичка :wink: Лека и безпроблемна до финала :D
« Последна редакция: Януари 11, 2012, 17:47:52 pm от Ники »

Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #52 -: Януари 11, 2012, 17:40:37 pm »
ООООООООО, УАЙТИИИИИИИИИИИИИ! Много се зарадвах на подписа ти!

Момичета, мерси за предложенията. Сигурно и латекса ще ми свалят, но ще ги намеря и ще купя цветни пастели на Пикасо.
[/url][/url]
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #53 -: Януари 11, 2012, 17:53:55 pm »
Мерси, момичета. Надявам се да имаме здраво, весело бебе около термин.



"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #54 -: Януари 11, 2012, 17:59:18 pm »
ООООООООО, УАЙТИИИИИИИИИИИИИ! Много се зарадвах на подписа ти!

Момичета, мерси за предложенията. Сигурно и латекса ще ми свалят, но ще ги намеря и ще купя цветни пастели на Пикасо.

Ще ти го свалят, ако не купиш лесни за триене пастели/маркери  :D. Изпробвай ги първо ти  :lol:.

Честито и от мен, White!
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #55 -: Януари 11, 2012, 18:01:01 pm »
Леле ,Уайт,честито и от мен!!! :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #56 -: Януари 11, 2012, 18:32:14 pm »
Мерси, момичета. Надявам се да имаме здраво, весело бебе около термин.

И здраво и весело, заричам те и те  :heartbeat:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #57 -: Януари 11, 2012, 20:17:05 pm »
Уайти, честито, лека и безпроблемна!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #58 -: Януари 11, 2012, 22:54:41 pm »
Еленка ги гризеше до скоро, бая пастели изяде :lol: Другия вариант са водоразтворими флумастери, за да ги миеш лесно с вода, но и тях Еленка много майсторски ги изсмукваше, та не е много рентабилно :lol:
Така е, като не го храниш детето, яде к`вото попадне.

Уайти, честито. А като се сетя за темичката и светлината в тунела.........я колко светло било.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #59 -: Януари 11, 2012, 23:08:14 pm »
Кака моника е с голями претенции, че вече е кака и се държи адекватно. Това обаче не и попречи да ми нарисува с молив гардероба, ама то защото там нямало да се вижда...

Плюс това одеве се опита да ме обеди, че 3-3=3. Като не мина номера реши, че тя не е сбъркала, а госпожата така  била казала...ама тя да сгреши нещо...Ццццц, то е рев и чудо. Как така ние знаем пък тя не.. Ако похваля друго дете, това значи, че нея не я харесвам. Изобщо как ще я караме?.. Аз вече не смея да погледна даже някой с одобрение. Веднага ме мерят и кастрят...и се сърдят и с шамари ми налитат...само че не смеят много с шамарите, щото започват да летят играчки! :twisted:
Казвам аз, хората които са добри в нещо го постигат с много труд. Тя не се ли била трудела и се започва: Ти, знаеш ли аз коолко се мъча а, знаеш ли ти. На въпроса ми с кое се мъчи, с лъжицата или с играчките отговаря: Аз се мъча ли мъча, ти мене не ме жалиш. Вместо да ми помогнеш да си събера играчките (тука разбирайте събереш, щото обикновенно когато и помагам тя казва къде, аз събирам)... Какво да направя, като съм майка терориска и споря с детето си колко е 3-3... не зема да го харесвам само него и да се съгласявам винаги! Не случи на майка тва дете и туй е  :lol:
Скоро ще летят нанукчета по високите места, такова усещане имам.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #60 -: Януари 11, 2012, 23:09:18 pm »
Ние днес имахме голяма истерия - сигурно поне 15 минути продължи. Бяхме у дома и мъжът ми каза да го оставим на спокойствие. След това все едно нищо не беше станало. Понякога се случва, когато е много уморен да има някой гневен изблик. Вероятно и тази вечер е било нещо такова, нищо, че след това не му личеше изобщо.

Уайт, честита ти трета лентичка!  :)

Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #61 -: Януари 12, 2012, 00:35:26 am »
Уайт, честито! Каква хубава новина! :)

Еле, и Ади скърца ужасно много със зъби. Тя сега има 16 зъба, но го прави откакто има 4 зъбчета. Мисля да пусна секрет за паразити, наскоро се сетих, че може да има връзка.
За концерта - ти ми прати покана, пък аз ще дойда да гледам  децата  :wink:  :lol:
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 02:14:21 am от severina »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #62 -: Януари 12, 2012, 01:33:05 am »
Е как става този номер? Зъбките дори не се допират  8O.
Стискаме ръцете за поканата  :lol:.

Лиде, аз много се засягах, когато майка ми даваше за пример други деца. На брат ми му действаше стимулиращо, на мен - подтискащо.
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #63 -: Януари 12, 2012, 07:47:24 am »
На мен примера с другите деца също ми действаще подтискащо, на сестра ми обаче обратното. Е аз бях буйно и палаво дете, готово за щури подвизи. Но времената бяха други, тичахме, играехме до 23 ч. лятото, цяла банда от 20-тина деца.
Мисля, че на по палавите примера с другите деца действа подтискащо, незнам такова усещане имам.

Аз от поредният провален час при зъболекаря, не говоря с Антоан. Той първо казваше, че не му пука, но чудесно разбира защо и не мрънка, така дразнещо както всеки път. Интересно когато съм сърдита и видимо ядосана, как много добре знае как да се държи и е спокоен и е кротък и е добричък. И понеже това мое мълчание го дразни, нали не е свикнал, като ме попита нещо и не получи отговор, сам си отговаря. "Мамам ми е сърдита, защото само я разигравам. Когато съм готов и сам искам да отида на доктор, ще й кажа" Та така го повтаря, когато се ядоса, че мама не е толкова много на 100 % на негово разположение. Може и да не е правилно, но в момента аз искам, да разбере, че щом нещо е обещано трябва да се изпълни.

Уайт, честито миличка. Живо и здраво на финала.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #64 -: Януари 12, 2012, 08:26:14 am »
Еле, нищо като подобно, скърцат като стой та гледай
като им поникне срещуположно зъбче и когато /ако/ осъзнаят, че могат да издават звуци с тях се почва
това е като пищенето, след като си открият гласа
и двете ми са скъцали яката и здравата, но и майка им скърца още /на сън, преживявайки емоциите от предходните дни- не са глисти, постоянно се изследвам, предвид че работя с хранителни стоки ежедневно/ :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #65 -: Януари 12, 2012, 09:31:00 am »
White, възхищавам се на смелостта ти :) Пожелавам ти най-леката бременност и здраво бебе на термин :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #66 -: Януари 12, 2012, 09:33:40 am »
Вярвайте хваля я и казвам браво ежедневно. Но за някои неща вече става банално. Виждам, че се депресира, но не е редно да се мисли за най-най. Пуснахме Албена и Максим например. Аз казвам виж колко са красиви. Те станаха световни шампиони, което значи най-добрите в цял свят за еди коя си година... Тя ги гледа все и все по-намусено и казва, добре щом мен не ме харесваш. Какво трябва да кажа? Казвам и харесвам те и още повече обичам те. Ти си ми детенце. Тя казва да бе, затова гледаш тях... Същото се получава с всяко красиво танцуващо, пеещо и т.н. детенце.
Обяснявам, че всеки човек хваща това което му доставя удоволствие. Прави го дълго време и става добър в това, независимо какво е. Ние не можем да имаме всичко, да сме най-добри във всичко и да лъжем близките си, само и само да се почувстват по-добре...или да не се разсърдят... Засега не и изнася да разбере, предпочита да ме гледа накриво...

Да питам когато имаме клатещо се зъбче. Като го разклатим отдолу скърца другото. Та по добре е да отидем да го извадят или чакаме. Притеснявам се, защото си спомням как ние чакахме и моите зъбки отдолу не са прави. Затова си мисля, дали да не я заведа баткото да го дръпне набързо. Тя е съгласна.

White здраве и късмет и за двама ви   :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #67 -: Януари 12, 2012, 09:57:37 am »
Малко късно, но да се включа по актуалните теми, скърцането със зъби при най-малките няма как да се спре. То минава от само себе си. Моят син също скърцаше яко, после спря, а сега му растат кучешките зъби и се сети пак. В изследване за глисти има логика, но при малко по-големи дечица. При малките все пак следим какво ядат и съответно отделят.
Лиде, има логика да се изчаква с ваденето на зъбите при децата, за да пазят мястото-така се изразяват зъболекарите. Иначе съседните зъбки се изместват и няма място за новото зъбче.
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #68 -: Януари 12, 2012, 10:41:28 am »
И нашата маймунка скърцаше със зъбки, вече не го прави. Не съм си мислила, че може да е проблем.
Вени, първоначално взех моливи, после сухи пастели, добре че нашата не е чак такъв творец, че като ви слушам...Засега сме отдадени само на музиката, а тя поне не цапа :wink:
Лиде, и при нас има такава ревност, сакън да не похваля или одобря постъпката на друго дете, камо ли да го гушна става страшно...Тя дори не ни дава да пеем с нея..Според мен е още малка да й обяснявам за какво иде реч, но ми се струва че занапред ще си имаме сериозен проблем с това...
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #69 -: Януари 12, 2012, 15:42:15 pm »
... но и майка им скърца още /на сън, преживявайки емоциите от предходните дни
Хахахаха, Мини и аз съм така, цял живот. Мъжът ми в началото адски се стресираше, после свикна :)

Еле, стягам багажа  :lol:
Шаноар е права, при Тереза е още малка вероятността за глисти. Аз го споменах по-скоро за дъщеря ми, защото тя вече е голяма, играе навън, пипа разни боклуци и т.н. Но имайки предвид, че из съм така все отлагам.
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #70 -: Януари 12, 2012, 16:47:28 pm »
брат ми скърцаше със зъби до 25г., сега не знам, жена му трябва да каже :lol:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #71 -: Януари 12, 2012, 17:02:39 pm »
Май баща и щерка ще ги заточвам в другата стая да правят дует  :lol:. Да не казвам голяма дума, ама май предпочитам хъркането  :lol:.
Тук продават едни гумени джаджи, които се пъхат в устата против скърцане  :P. Често заплашвам мъжа ми, че ще му купя  :D.

Северина, опразнила съм ти стаята  :D.
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #72 -: Януари 12, 2012, 17:52:16 pm »
Сега малко сериозно към Стеф - ако брат ти все още скърца със зъби е проблем. Изтрива се зъбната повърхност и се натоварват зъбите ужасно. Усеща се сутрин като станеш, все едно си стискал кокал, много боли. Правят се специални шини за сън, шини за бруксизъм.
Трябва да се обърне внимание на този проблем.
За деца не знам, не коментирам.
[/url][/url]
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #73 -: Януари 12, 2012, 19:36:15 pm »
Е не го знам, той е вече на 37г., т.е. голямо момче, да се оправя :lol: :lol:
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #74 -: Януари 12, 2012, 20:42:44 pm »
Мъжа ми скърца със зъби от както живеем заедно постоянно, да чукам на дърво проблем със зъбите няма. Сигурно си е и до ген. Щерката и тя го прави тоя номер, ама по-рядко.
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #75 -: Януари 12, 2012, 20:45:09 pm »
А Митко пък от седмица забелязах че скърца със...бузи 8O.В смисъл преди да заспи почва да си дъвче някак си бузите от вътрешната страна и се чува нещо точно като скърцане 8O.Не стига че отучвах брат му от 1000 навика ми сега и тоз ли ще почне :?

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #76 -: Януари 13, 2012, 07:18:31 am »
Перденце, може и да упорства Тони, но за мен много голям процент
при децата и зъболекарите е подхода, знам как аз бях като дете
и последиците от това върху зъбите ми! За щастие и двете стоматоложки
при които водих Митака до сега имаха такъв!

Нашите стоматологични неволи вчера придобиха яснота...

Така се бях панирала, че нямах и капка кръв в лице и ръце,
само да кажа и да благодаря на  :flower:Цвети за препоръките и за д-р Дулчева!
Митака след 100 уговорки и много говорене у дома влезе в кабинета
и направо започва да си отстъпва назад да си излиза,
омайница е тази жена, просто го хипнотизира!
След прегледа се оказа с два кариеса за единия имах подозрение, но втория беше
на съседния зъб в самия венец, а той от седмица се оплакваше при пиене на течности от болка!
След като му почисти двата зъба с машинката без гъг да каже човека,
д-р Дулчева му сложи лекарство и съвсем спокойно се разбраха след
седмица за вълшебна пломба!
После направиха дракон от някакъв стоматологичен материал,
нарисуваха му очи с маркер, е по-щастлив и доволен съм го виждала само на Коледа!

После цяла вечер ми говореше колко сладичка била неговата лекарка!

Мием зъбите всеки ден без пропуск, шоколади и сладки неща ядат, но с мярка,
позволявам им малко блокче/квадратченце и оп два кариеса!
Стоматоложката ми каза, че има деца с лесно развалящи се временни зъбки
и здрави постоянни, дано при него е така, надявам се!

Аз съм носила силиконово "чейне" за сън, не скърцам,
но преди време така ги стисках, че се събуждах от болка!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #77 -: Януари 13, 2012, 11:09:25 am »
Мише радвам се, за успеха с детските зъбки на Митаче.
Тази беше го хипнотизирала и беше готов, но поради раната в устата и босле заболяването не предприе действия и това разбира се според мен е причината Тони после да започне да се дърпа. Дето се казва изпуснахме мига. Ще посетим новия лазерен дентален център, но след като оздравеем, че сега сме и двамцата грипозни.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #78 -: Януари 13, 2012, 14:31:23 pm »
За хъркането баща ми посети уши, нос ,гърло в исул. След лечение с капки и други нещица сега вече не хърка от близо година насам. А преди чесно не знам майка ми как е спала с него толкова години. Аз няма да мога. Та мисълта ми е, че за всяко нещо може би има причина. Така мразя сух студ. Или да е слънчево или да вали сняг. Сух студ с леден вятър ... :x най-неприятното време за разходка. Е има и по-лошо де  :lol:.

Да това с пазенето на място за другото зъбче също е логично. Ще я заведа тук до 1-2 седмици да я погледне и да прецени. Лошото е, че в градината са били така добри да и разкажат че е страшно и болящо... и започна да се замисля. Снощи се ядосах и и казах, че впечатленията си ги изграждаме сами, не слушаме останалите какво ни говорят. Попита ме как ще и извадят зъбчето, казах че я мажат с едно бебешко кремче за зъбките да не боли и дърпат. Последва: Той Веско каза, че тече мнооого кръв  :lol:
Викам досега да съм останала без кръв  :lol:
Докато не отидеш, няма да разбереш...останалите могат да те плашат колкото си желаят. :) Слънце и усмивки от мен.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #79 -: Януари 13, 2012, 14:58:03 pm »
При нас цяло денонощие валя сняг и навън е като в приказка. Говоря така, само защото ни е за сефте този сезон  :lol:. Даже от училището ни се обадиха в полунощ да ни кажат, че днес няма да работят. Така да обичах дървените ваканции...
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #80 -: Януари 13, 2012, 16:27:53 pm »
При нас цяло денонощие валя сняг и навън е като в приказка. Говоря така, само защото ни е за сефте този сезон  :lol:. Даже от училището ни се обадиха в полунощ да ни кажат, че днес няма да работят. Така да обичах дървените ваканции...
Честит сняг!
Значи да взема и шейната :)))
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #81 -: Януари 14, 2012, 11:28:25 am »
Ние сме другата седмица на стоматолог, да видим как ще мине. Мисля си, че много работа ще има по нас, ама предварително да не проракувам.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #82 -: Януари 14, 2012, 12:11:53 pm »
При нас цяло денонощие валя сняг и навън е като в приказка. Говоря така, само защото ни е за сефте този сезон  :lol:. Даже от училището ни се обадиха в полунощ да ни кажат, че днес няма да работят. Така да обичах дървените ваканции...
Ооооо как искам сняг, тука никакъв шанс няма да го видим  :?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #83 -: Януари 14, 2012, 15:58:33 pm »
Поправям се - второ денонощие вали сняг  :lol:, вече не може да се излезе на терасата /добре че отказахме цигарите  :wink:/.
Северина, за тая шейна да не ме караш да ти хващам и елени  :lol:... Кьорав баир няма в чикагско.

Mary, успех другата седмица!
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #84 -: Януари 14, 2012, 18:42:25 pm »
И аз да се добера до тук в края на седмицата...

Уайт, честита лентичка и безпроблемни месеци до финала! :)

Мише, радвам се че сте намерили правилния зъболекар за Митачето. Кога ли ще ги замъкна и моите, то Стефан ме притеснява повече...

Иначе са здрави. На вълна редене на пъзели са, та на моменти е по-спокойно в къщи. Мен ме тресе треска по наближаващия рожден ден на Стефуняка, най-вече за правенето на тортата, както се казва, нямам търпение вече  :lol:

Здрава предстояща седмица (щяла да е най-студената за тази зима) на всички, ако не успея да пиша и приятни доизкарване на уикенда!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #85 -: Януари 14, 2012, 23:56:44 pm »
Оооооо, Гери, ти си майсторка, сигурна съм, че ще се получи много хубава и вкусна :D
Аз също се каня да заведа Дара да се повози малко на столчето на какичката /една моя приятелка стоматоложка/. Дано не се налагат по-сериозни интервенции де. Иначе видимо нищо обезпокоително няма. В този ред на мисли я да ви питам - вие колко често миете зъбите на децата си? Аз да си призная ги мием само вечер, защото сутрин след цялата одисея на събуждането, гърнето, тоалет и т.н...вече съм останала без сили и нерви и зъбите най-често ги пропускаме :oops:
Уайт, браво на теб. Пожелавам ти всичко да е наред до финала!
Аз от днес започнах курса по френски. Засега ми харесват и преподавателката и останалите в групата. Имат желание, струва ми се че няма да е проформа ходенето...дано се окаже така и занапред. Относно моето обучение - учудих се колко много неща си спомням :P И така..доволна съм - от доста време насам не съм правила нищо, което ми харесва лично за себе си.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #86 -: Януари 15, 2012, 06:46:10 am »
Гери, леко тортоправене !

Нинко, успешен курс!

Мари, успех другата седмица!

Моята миша група е болна, Митака се обзаведе с хрема
два дни след него и Калина, за сега сме само на инхалации,
дано ни се размине по-сериозно разболяване!

 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #87 -: Януари 15, 2012, 15:54:07 pm »
Мише, да се оправят мишетата!
Гери, сигурна съм, че тортата ще стане супер, златни ръчички имаш!
Нинко - като ти писне от френския, звънкай да те утеша, че ще дойдат и по-добри дни!
[/url][/url]
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #88 -: Януари 15, 2012, 18:23:25 pm »
Мише,бързо оздравяване на мишоците!И аз от вчера съм в борба с висока температура.Мишето ми вдигна 39,5 вечерта и в общи линии държи пущината все в тая стойност.Утре ще се водим на лекар и само се моля Митко да го подмине.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #89 -: Януари 15, 2012, 18:33:09 pm »
Привет, ние след 2 часа тренировки и 2-3 часа рожден ден в Патиланци или вече Палавници се прибрахме премръзнали и уморени. Град Мързелград се хареса на децата, бяха много доволни от рождения ден  :)След това Моника се вози на гонГолата на капитан Кук... (разбирайте Гондола на капитан Хук  :) ), след това ме застреля няколко пъти на пушките и се прибрахме за релакс с обещание пак да отидем  :).
Много неприятно с вирусите, особено сега в този голям студ. Дават го цяла седмица с ледения вятър...

Тази година така и не ми даде прекрасна мека седмица с един хубав скърцащ сняг. Ужасно ме разочарова. Плюс това ми е ужасно неприятно, че живеем на 20 км от една прекрасна планина, а там нищо не работи. Събота и неделя трябва да бия поне 150 км път, за да се разходя в планината и да се кача на лифт, също така да покарам ски. Това същото го имам и на 20 км от дома си, но не работи !...  :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #90 -: Януари 15, 2012, 23:25:35 pm »
Мише, да се оправяте!

Парси
, и голямото ти момче също!

Лидия, не може ли да се скарат ски на Витоша тази година? Аз не че съм скиорка, но знам, че приятели карат там по принцип.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Снежна януарска седмица 09.01.2012г. - 15.01.2012г.
« Отговор #91 -: Януари 15, 2012, 23:34:45 pm »
Виждам, че пишете за стоматолози. Кристина доста пъти вече ходи, слава Богу за сега няма никакви проблеми, но винаги когато аз или баща й ходим, я взимаме с нас и тогава хем нея я преглежда докторът, който и стана любимец веднага, хем на нас ни прави зъбите или ни почиства и винаги казва Кристина да седи в кабинета, да чува шума на машинката и по възможност да се усмихваме повече когато машинката не ние в устите, за да види детето, че не е страшно :) Да свиква и със звука. Е, не съм убедена, че когато се наложи /защото за съжаление все някога ще се наложи/ да и работят по зъбите ше си умре от кеф, но поне за сега нямаме проблеми никакви. А е важно да се прави профилактика. Сега като беше с подути лимфни възли, едно от нещата, които ни посъветва педиатъра бе и преглед от стоматолог.
Но между другото и лекаря си е важен... първият път я водихме при една дама... леле, а при д-р Влади само кеф и усмивки раздава. За сега.  :D