0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #60 -: Декември 19, 2011, 10:53:41 am »
Breiv, аз давам едновременно плодове и зеленчуци, които съм въвела постепенно разбира се.
За пюретата от праскови и аз щях да питам кога започват да се дават? :?

Мецани, и аз като отворих едно пюре на Хип - картоф и тиквичка и "забих" лъжицата вътре можех да вдигна бурканчето с нея  :lol: и естествено Софи не го хареса и аз го изхвърлих, ама сестрата на мъжа ми ми каза да ги топля преди да ги дам :oops:

Надин, много си права за пържения картоф с биричката  :lol: :lol: :lol:
Днес пак ще се пробвам картов с тиквичка и утре вече картоф с морков  :? За да знам че съм дала 3дена тиквичка  :)

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #61 -: Декември 19, 2011, 11:13:00 am »
Подскажете ми малко до сега съм давала
картоф+ морков
ябълка+ морков
ябълка+ круша
тиква+ морков
ябълка+ морков
тиква+морков+мляко+ориз
Тиква+картоф
Днес ще ходя да се запасявам с пюрета и не знам какво да взема за да продължа с храненето,като се има в предвид,че вече се хапва по бурканче на обяд
Какво да бъде цялото бурканче и какво да бъде новото? :oops:
 А и оризова безмлечна каша давах 2 дена по 4-5 лъжички
« Последна редакция: Декември 19, 2011, 11:14:55 am от бина »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #62 -: Декември 19, 2011, 11:30:10 am »
Надеж, давам готови пюрета на Хип и Гебер. Само картофеното ще го направя, защото готовото пюре много твърдо.
Меченце разтопи хубаво пюрето в микровълновата и няма да е гъсто  :wink:

Защо в микровълнова? Не е ли по-добре в уреда за затопляне?

Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #63 -: Декември 19, 2011, 11:40:42 am »
Бина, тиквичка, спанак  :wink:

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #64 -: Декември 19, 2011, 12:06:25 pm »
Танче, аз чист картоф не съм дала. Пробвах тиква с картоф. След като беше изпюта първата хапка се светнах да затопля пюрето в микровълновата, е пак отказа. Реших да добавя 1 с.л оризова каша с 30 мл преварена вода. Такъв буламач му забърках, ама пък той си го хареса и така си изядохме тикво-картофеното пюре  :lol:

Мишле, имам такъв уред за затопляне, тъкмо 2 даже и никога не съм ги ползвала. Мое мнение е, че са абсолютно излишни.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #65 -: Декември 19, 2011, 12:32:51 pm »
Мецани и аз имам таман два уреда за затопляне на храна  :lol:, при това активно си ги ползвам, но...за да поддържат температурата на предварително приготвено АМ. Ако реша да топля бурканчета с храна в това чудо, трябва поне час по-рано да ми хрумне да сложа храната в уреда, да го включа на макс и пр. Къде по-бързо и лесно е, да сипя съдържанието в съответната купичка и да врътна в микровелето за 30-40 сек.
За майките, които тепърва ще дават картоф - пак казвам, въпреки, че и преди съм го писала - независимо дали в бурканче, или вие ще го правите - рядко някое бебе яде чист картоф. Ами един "просто сварен картоф", без грам овкусители...то и на нас няма да ни хареса. ;) Дори пресен, пържен картоф си представете, дори с биричка, ама без грам солчица...не е кууул. Лично аз дадох картоф - в пюре "морков и картоф" на ХИП и до ден днешен е супер на почит това пюре у нас, а и всякакви други съдържащи картоф не се отказват.

Бина, огледай в магазина за многокомпонентни зеленчукови, които съдържат каквото си въвела до момента + карфиол, броколи, грах, тиквички, сладка царевица... Има богат избор. Примерно морков с картоф вземи, или тиква с картоф, като си вкарала картоф, може да вземеш морков с картоф и грах, после морков, картоф, грах и карфиол... И така малко по-малко все "по-шарени" пюрета ще купуваш.
Аз преди да захраня - огледах кои зеленчуци се съдържат в почти всяко зеленчуково пюре и започнах с тях, за да мога по-лесно после да вкарвам останалите и да има разнообразие.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #66 -: Декември 19, 2011, 12:42:25 pm »
Надеж, давам готови пюрета на Хип и Гебер. Само картофеното ще го направя, защото готовото пюре много твърдо.
Меченце разтопи хубаво пюрето в микровълновата и няма да е гъсто  :wink:

Защо в микровълнова? Не е ли по-добре в уреда за затопляне?
Ами няма да се получи в уреда за затопляне.Jbrul е описа защо.Моето мнение, че тези уреди за затопляне стават само за мляко и течности.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #67 -: Декември 19, 2011, 13:07:11 pm »
Да давам цяло бурканче от това което са яли например картоф+морков и по няколко лъжички от новото например картоф+морков+спанак или направо да дам цяло бурканче от последното защото не съм виждала само спанак :oops:оффф дано ме разбирате
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #68 -: Декември 19, 2011, 13:26:14 pm »
Теорията е "2-4 лъжички от новото + 1 бурканче от старото" пщре, каквото и да съдържат те. При мен не се получаваше много добре, щото е лакомник и налиташе на цялото ново бурканче, особено като му хареса; съответно аз така си му давах. Имаш и друга опция - за захранване с нов зеленчук/плод взимаш от малките пюренца на ХИП, по 125г, и започваш с 1/2 такова + дохранваш със "старото" пюре; на следващия ден - другата 1/2 от "новото" и пак дохранваш със старото; от 3ия ден - цялото ново. Така и не хвърляш пюре (срока им на годност отворени е 2 дена в хладилник).
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #69 -: Декември 19, 2011, 13:45:03 pm »
Бина,моя юнак обожава спанак с ориз,спанак с картоф на ОВКО и пощърнак с ориз на СЪНВАЛ,но ХИП откакто го захраних не ще да яде.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #70 -: Декември 19, 2011, 19:14:12 pm »
За първи път чувам за уред за затопляне. Виждала съм за шишета, но са  най-вече за кърма, защото не може в микровълновата. Аз като затоплях студена кърма от хладилника, „уреда“ ми беше едно канче с топла вода от чешмата :-.  Сега сме на АМ и не го разтварям предварително, а точно преди да яде, така че няма какво да топля.

Нямам спомени Ивана да не е искала картофено пюре, дори мисля, че от началото си го прояде.
« Последна редакция: Декември 19, 2011, 19:19:04 pm от Bobbie »


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #71 -: Декември 19, 2011, 21:08:22 pm »
Момичета,
Моля за съвети как да въведа отново АМ вечер в режима на детето си, което е на 10 месеца? Преди около седмица боледува леко и на два пъти повърна по малко докато си го пиеше преди заспиване. Според доктора ни се е изплашил и ме посъветва да го изчакам малко и пак да пробвам. Опитах с КМ и него не иска да пие, иначе си го хапва с лъжичка и бисквитка. Притеснено ми е, че все още е много мъничък и трябва да си пие млякото, а той прави гримаса с отвращение. Приготвила съм ново шише с различен биберон и смятам в най-скоро време да го изненадам.
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #72 -: Декември 20, 2011, 10:31:35 am »
Здравейте, мами!
Възможно ли е Йоана да се наяжда по - бързо с кашата с глутен ? Вече два пъти ѝ давам млечна каша с глутен и изяжда наполовин количество от кашите без глутен и не иска повече. Само това ми идва на ум като причина, вие как мислите !?!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #73 -: Декември 20, 2011, 10:51:55 am »
Бина, когато започнеш да купуваш многокомпонетни пюрета гледай новия продукт колко % е.
Пример: Вчера давах броколи с ориз 60 гр. Броколите бяха 30%, дала съм 18 гр. броколи, което според мен си ок за нова храна.
С две думи, не захраних с чисто пюре броколи 2-3 л :wink:

За картофа - и София не го ще чист. Само в комбинация.

Надеж, в пюрето на Хип тиквички с картофи има и ориз. Е няма такав гадост,  София го отказа категорично. Затоплено, с АМ, не го ще и това е.
Моята мома много обича моркови и каквото и да предложа с моркови се яде.

Уреда за затопляне не съм ползвала досега, ама като ви прочетох няма и да се случи :D

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #74 -: Декември 20, 2011, 11:27:20 am »
 Аз вчера дадох4 лъжички круша. Можеше и повече да изяде.
 Голям смях падна. Такова втрисане го удари, обаче отваряше устата
 Съжалявам, че не бях подготвена с фотото за клипче :)

 Вчера и онзи ден отново давах каша. Е, пак пропусна ходене. Явно твърдата храна по-трудно излиза от млякото.

 Имаме едни много ситни пъпчици по телцето, но май е по-скоро претопляне :?
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #75 -: Декември 20, 2011, 11:45:14 am »
Благодаря за съветите ,че в повечето пюрета се съдържа слънчогледово олио и масло,не им ли е рано за това :oops:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #76 -: Декември 20, 2011, 15:50:37 pm »
Не му е рано на олиото. Нали е мазнина, чрез нея растът бебетата. Изключително важно е да има мазнина в пюретата, даже и в кашите се слага.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #77 -: Декември 20, 2011, 15:57:13 pm »
Здравейте, мами!
Възможно ли е Йоана да се наяжда по - бързо с кашата с глутен ? Вече два пъти ѝ давам млечна каша с глутен и изяжда наполовин количество от кашите без глутен и не иска повече. Само това ми идва на ум като причина, вие как мислите !?!
Не е възможно. Глутена е един от много хилядите протеини съдържащи се в тези храни. За него се говори повече, понеже има болест, при която има непоносимост към, глутен,но иначе не е като да ти прави повече ядене. Другите безглутеновите каши пък имат други протеини на негово място. По-скоро провери калоричността на кашите, макар че и това се съмнявам да е.  Понякога децата просто ядат по-малко. Ивана вече два дена си ляга вечер след като е яла по едно прченце сирене и си е пила млякото и не мога да я накарам да хапне повече.Сутрин също не си яде цялата закуска - явно нещо няма апетит тези дни.

Какви са тези безглутенови каши, които си давала - оризови ли?

Дидон и нас ни втрисаше - много смешно беше. Ако можеш, обезателно си го запиши докато още го прави. Ивана не се тресеше, но Андреа беше много смешна и съм си я записала. Вече не го прави.

« Последна редакция: Декември 20, 2011, 15:59:07 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #78 -: Декември 20, 2011, 18:07:21 pm »
 Бобо, наистина е много смешно. Дано да хвана момента :)
 Искам да ви питам още нещо, Аз за сега не искам да замествам кърмене, ще си оставаме на малките количества, докато станем твърдо на 6м, да не разсърдим много педиатърката / това в кръга на шегата / , но да ви питам, фатално ли е, ако Коко не иска да пие вода? Кърмя го, когато поиска
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #79 -: Декември 20, 2011, 18:49:30 pm »
Бобо, наистина е много смешно. Дано да хвана момента :)
 Искам да ви питам още нещо, Аз за сега не искам да замествам кърмене, ще си оставаме на малките количества, докато станем твърдо на 6м, да не разсърдим много педиатърката / това в кръга на шегата / , но да ви питам, фатално ли е, ако Коко не иска да пие вода? Кърмя го, когато поиска
Те нямат нужда от допълнителна вода - в кърмата си има достатъчно. Аз започнах да давам по мъничко, но не за друго, а защото на Ивана не давах много време ( сигурно към 9-10 месеца) и после беше проблем да я науча и до сега не иска да пие много вода. Та ми се иска Андреа да я привикна към вкуса ( или липсата на такъв :-) ) на водата. Но иначе, от физиологична гледна точка, не е необходимо да пие вода никога, ако пие други течности ( във вашият случай кърма).
Това с 8те чаши на ден за възрастни, дето трябвало да са чиста вода, не е вярно. Трябва да пие вода, ама не е задължително под формата на чиста водичка.Всичко, което съдържа предимно вода, се брои.