0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #20 -: Декември 16, 2011, 15:14:40 pm »
м-и, не че искам да ти правя забележка, но съм чела, че не било препоръчително да се държат децата на толкова топло.
офф - Мъжът ми при 25 градуса вече почва да пуфти колко е горещо.  :lol:

Уфф, и аз знам, че не е хубаво толкова топло, ама ние се отопляваме с печка, има изолация, и не мога да ви кажа какъв мор става в тоя кашон. Понякога и над 26 гр. :oops: :oops: Отварям чат пат вратата към хола, който не ползваме,там сигурно е 10-15 гр., но ме е страх малкия да не настине от течението.Аз предполагам че от това отваряне затваряне стана сополив и го държа  месец.  :(  Сега като че ли му попремина хремата (да чукна на дърво, че с това дърпане на сополите се бях видяла в чудо)Аз съм си зиморничава, ама не искам и Блажко да го правя


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #21 -: Декември 16, 2011, 16:35:21 pm »
 Оффф, кажете сега последно, тази оризова каша запича или НЕ запича. Толкова пъти съм чела, мисля дори и д-р Бърди беше писал, че оризовата каша Не запича. Факт, обаче, Калоян от нея ака на през два дни. Наистина, акито си изглежда съвсем нормално. Никакви по-твърди неща. Чудесно на цвят. Обаче е факт и това, че вчера, втория ден от не акането, беше изключително нервен, както и през нощта не спа спокойно и не искаше по корем, което е обичайната ни поза. Слава Богу, че днес се "разтовари"
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #22 -: Декември 16, 2011, 17:32:58 pm »
Разбира се че запича оризовата каша,затова вьтре слагам пюре което разхлабва,аз дори я купих и в началото не смеех да давам поради тази причина,но така с плодовите намирам баланса за да се изхождат:)))
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #23 -: Декември 16, 2011, 17:56:39 pm »
 Имам и друг въпрос. Ябълките и крушите, решила съм с тях да започна, и специално ябълките ще са домашни, как да ги приготвя? Сурови ли да ги пасирам или печени?

 За месото по-натам: тези, които готвите на бебоците. Сварявате го добре и после го пасирате, така ли? Предполагам не го печете, тъй като ще стане много по-сухо.
 
 Благодаря!

 За оризовата каша. Ми тогава да вкарам круша в менюто и после да му предлагам оризовата каша с круша!

 Да ви питам за банана и глутена. При положение, че сме на почти 6месеца. В кой момент мога да ги дам?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #24 -: Декември 16, 2011, 18:33:57 pm »
Дидон, просто към оризовата каша добави пюре от круша.

Коко не е запечен щом акото му е нормално, нали си чела една статия специално за бебешките изхождания? Та там е показано какво е точно изхождането на дете със запек.
Според мен 1 ден неакане не е равно на запек. Децата стават по-големи и е нормално да акат 1 път на ден и/или да пропускат някой ден.

 

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #25 -: Декември 16, 2011, 18:34:22 pm »
Оффф, кажете сега последно, тази оризова каша запича или НЕ запича. Толкова пъти съм чела, мисля дори и д-р Бърди беше писал, че оризовата каша Не запича. Факт, обаче, Калоян от нея ака на през два дни. Наистина, акито си изглежда съвсем нормално. Никакви по-твърди неща. Чудесно на цвят. Обаче е факт и това, че вчера, втория ден от не акането, беше изключително нервен, както и през нощта не спа спокойно и не искаше по корем, което е обичайната ни поза. Слава Богу, че днес се "разтовари"
Подобно нещо получи и при Ивана и автоматично я спрях и повече оризова каша не съм и давала. Няма нужда да де мъчи детето, щом не не му комфортно с тази каша.  От зърнените, овеса също няма глутен,можеш да го даваш него, ако държиш каша да е. Пък и след 2 седмици вече ставате на 6 месеца и  ще можеш да му даваш повече видове каши, ако държиш на тях. 
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 18:37:53 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #26 -: Декември 16, 2011, 19:01:00 pm »
 Мечо, той днес се изходи. Два дни и половина. Не беше твърдо, но вчера не съм давала каша и сутринта му правих масаж с едно кремче. Определено не беше спокоен. Също имаше газове, и то доста миризливи.
 Решила съм да не давам тези няколко дни оризова каша и ще видя как стоят нещата. Това ще е най-красноречивия отговор дали е било от кашата или не.

 Боби, нали знаеш, писала съм вече. Исках кашата  да я давам с цел да спинка по-спокойно и да има какво да му додавам, когато ми идва цикъла, че тогава кърмата малко намалява. Права си, че имаме само още две седмици и влизаме и ние в джаза, така че ще изчакам.

 Имам Био каша от просо. Може нея да пробваме
 Всъщност за вечеря оризова каша с круша не звучи зле на този етап  :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #27 -: Декември 16, 2011, 19:07:12 pm »
Боби, нали знаеш, писала съм вече. Исках кашата  да я давам с цел да спинка по-спокойно и да има какво да му додавам, когато ми идва цикъла, че тогава кърмата малко намалява. Права си, че имаме само още две седмици и влизаме и ние в джаза, така че ще изчакам.
О да, вярно забравих, че затова беше.


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #28 -: Декември 16, 2011, 21:40:04 pm »
Според мен трябва да запича оризовата каша и ние имаме газове като я ядем.
Дидон аз ги давам сурово пасирани ябълката и крушата веднъж ги пуснах в микровълновата за минутка, но станаха кисели след пасирането и имаше рев и "нееее"  :D
Боби мерси за инфото за овеса не знаех, че е без глутен, а изобщо не съм чела.

Знам че 26 градуса е висока температура, но ние сме с котел и моят мъж го е избирал сякаш ще отоплява Кремъл с него и не мога да сваля температурата освен да отворя прозорците. Стоим аз с летните дрехи дребния по боди надявам се да не стане проблем ще гледаме.

А да попитам тия които захранват с даване на цели плодове и зеленчуци не се ли притеснявате от задавяне - моят син и с пюрето се дави и ме разтреперва?
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 21:41:47 pm от м-и »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #29 -: Декември 16, 2011, 22:25:00 pm »
мангото, както и ананаса не са цитрусови, а тропически плодове- и с двата съм захаранила веднага след традиционните български, любимите на Стефи бяха /Преслава не се брои, защото тя нищо не харесваше докато беше на кърма/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #30 -: Декември 16, 2011, 22:55:46 pm »
мангото, както и ананаса не са цитрусови, а тропически плодове- и с двата съм захаранила веднага след традиционните български, любимите на Стефи бяха /Преслава не се брои, защото тя нищо не харесваше докато беше на кърма/

Именно, че не са цитруси - ясно, ама като не са "традиционни" за БГ плодове и много майки се чудят, дали, или, кога... Аз за тях специално - се водех по възрастовото обозначение на смите бурканчета, добавяйки 2 седмици "отгоре". Да си призная, пък за пащърнак и лимец - нито бях чувала, нито и до момента имам хабер как изглеждат въпросните в цял вид.  :lol: А какъв вкус има маракуята, установих точно покрай пюретата на Дани, защото не ми беше идвало наум да си купя такъв плод и да го пробвам...

За запичащите храни - то се знае кои се водят такива, но дали ще подействат така на бебето - зависи от самото бебе. Моичкият си е "право черво" /кЪт майка си/, та и на АР-мляко и сега захранен - това ориз, моркови, картофи...ака си по часовник. Виж, да се подриска от нещо е доста по-лесно. :lol: Та до организъм си е, като дадете 2-3 вида "запичащи" храни и видите как реагира детето - можете да очаквате аналогичен резултат и за всички от този тип.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #31 -: Декември 17, 2011, 08:12:18 am »
София е захранена с круша,ябълка и сини сливи. Следва мангото :D


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #32 -: Декември 17, 2011, 08:14:12 am »
И аз съм се наточила на мангото  :D
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #33 -: Декември 17, 2011, 12:46:30 pm »
Аз днес купих пюре на Сьнвал - ябьлка и манго,като за начало така ще включа мангото,а по нататьк и чисто,ако има де че аз не сьм виждала. И имам един такьв вьпрос,Димана много харесва пюретата и кашите обаче неможе да яде от льжичка,всичко директно изхвьрля с езика,а като и ги дам сьс шише мнооого разредени за секунди ги омита,дори и с льжичката си отваря широко устата за още но като попадне там и врьща,направо незнам какво да правя,Александьр яде нормално с льжичка,но тази мома......
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #34 -: Декември 17, 2011, 13:05:24 pm »
Фифо ние имахме такъв проблем като му попадне на езика и го вади и се дави сякаш ще повръща започнах да ги правя по-редки с вода, но да се вземат с лъжичката и стана. А манго- аз купих прясно ако искаш може да пробваш и така.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #35 -: Декември 17, 2011, 13:48:33 pm »
Момичета днес за 1-ви път ще дам оризова каша безмлечна,колко да давам както при пюретата ли по 3-4 лъжички :oops:.Да уточня,че не започвам захранване те вече си хапват пюренце по половин бурканче,дори днес след пюрето като започна дохранване с АМ се почна рев искат си пюрето и толкова дадох по 2-3 лъжички още и пак голяма мъка докато си изядат млякото  :)
« Последна редакция: Декември 17, 2011, 15:15:15 pm от бина »
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #36 -: Декември 17, 2011, 18:26:50 pm »
Бина, и аз сьм долу горе като теб,пюренца давам по поковин бурканче,но оризовата каша още от пьрвия пьт дадох цяла доза.т.с. за едно цяло ядене без да дохранвам с АМ. на моите много ин харесва,но аз винаги слагам вьтре по малко плодово пюре,че пьрвия пьт дадох чиста и 3 дена голям запек ни мьчи,и оттогава нямам проблем,ти вече си ги захранила така че спокойно давай цяла доза:)))
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #37 -: Декември 17, 2011, 18:31:11 pm »
И аз в новата тема  :lol:

Дидонка, и моята Соф има проблем с оризовата каша (споделих в предната тема) и на мен идеята ми беше да хапне нещо по стабилно за да я държи по дълго през ноща... Ама уви само я боли корема и плаче. Сега ѝ я давам само предиобед в комбинация с круша или ябълка - може прясно пасирана може и от пюре.
Но сега проблема ми е с какво да храня обеда, вече давах тиква с плод 150мл. , така че съм заменила (но не съвсем) обедното. Вчера отказа картофа с кърма, добавих и малко пюре от морков със сладък картоф и тази комбинация отказа и накра се накърмихме и това беше  :(
Знам, че нова храна се въвежда постепенно, ама с какво да храня  :? Днес дадох тиквичка с много малко картоф към 120мл. - изяде ги. Но това беше рядка храна и не я засити и съотвено след час пак гладна  :( :(
Ненамерих около нас овесена каша, дано довечера мъжа ми намери , че иначе незнам...
Започнах да давам от вчера АМ - не пие съвсем както трябва от шишето, но поне ѝ харесва вкуса  :lol:

Мецани, хапва ли пюренца Жорето? Нали беше започнал да спи от кашата, какво става сега?
Ники, браво на адашката :D
Бина, дай 3-4 лъжички и постепенно увеличавай, че да не ги заболи коремчетата.

Още нещо щях да пиша ама .... къде е гинко билоба-таааааа  :lol: :lol:

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #38 -: Декември 17, 2011, 21:16:50 pm »
Запис

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #39 -: Декември 17, 2011, 22:17:32 pm »
При нас не е имало проблем с оризовата каша, но аз съм слагала по две мензурки в последното мляко. Започнах и аз да ги захранвам - яли са картоф, морков, тиква и ябълка. Вече почти изяждат по едно бурканче, почти съм заместила цяло ядене. Тези дни ще замествам и следобедното хранене с каша.
Фифоняк, моите деца са по същия начин - единия зее с уста, не мога да сваря с лъжицата и ако се забавя започва да плаче, а другия постоянно бута езика на вън и храненето е голяма мъка. Досега единственото, което по мои наблюдения му се е усладило е моркова. Иначе аз имам биберони за каши, но всички ме съветват да ги давам с лъжичка.
Кога започват да се дават млечните каши, а не безмлечните?