0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #100 -: Декември 23, 2011, 10:21:48 am »
 Момичета, мога ли днес да дам слива, при положение,че Коко е ял до сега само по малко оризова каша и два пъти круша, която не му помогна да се изака. Днес ни е 4ти ден без акане. Ще изчакам и днес, но не искам да се стига до "клизми и лекарства, и термометри, по бабини съвети"
 
 деска, и аз започнах с оризова каша, защото нали се дава на съвсем малки бебчета, да облекчава рефлукса. Уж безобидна, но уви, убедих се, че на Коко не му действа добре. Може би всяка нова храна така ще му действа, но за сега съм решила да започна захранването отново, така да се каже.

 Хубави празници и на вас!

Опааа, редактирам се да кажа, че свършихме работата.Беше гъсто, но не твърдо. На нас за втори път ни помага един ден само на кърма, и на следващия сме ок :)
« Последна редакция: Декември 23, 2011, 10:53:48 am от didon »
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #101 -: Декември 23, 2011, 10:52:38 am »
Дидон, аз вчера за първи път дадох слива в следобедното хранене. Ефект има определено :D.


*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #102 -: Декември 23, 2011, 11:02:52 am »
Дидон, Алекс сьщо от както се е родил има проблеми с акането,и да ти кажа откакто захраних му давам почти едни и сьщи неща да яде,които разхлабват, тиква,сини сливи,круша. Като му дам тая оризова каша задьлжително я правя 50 на 50 с някой от тези трите изброени,иньче много се мьчи детето, а Димана е точно обратното,давам и всички взевьзможни запичащи храни,тя пьк с раждането си ака на всяко ядене,с нея сме предимно на чиста оризова каша,морков,картов...абе луда работа
Надеж...ние сме родени на 22.06,изпреварила сьм те с един ден:)))
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #103 -: Декември 23, 2011, 11:39:01 am »
 Сега, ще ви споделя какво ми отговори и консултантката по кърмене. Може да ви е полезно:
    "ако вече сте въвели веднъж една храна и е нямало реакция, спокойно може да се изнесе в по-късен час, а  на обед да включите нова храна
     обикновено има леко запичане при въвеждането на твърдата храна и най-добрият вариант е това което сте направили, да минете отново само на кърма за известно време или постепенно да включите и разхлабващи храни
     Важно е при захранването да започнете редовно да предлагате водичка,тъй като с внасянето на твърда храна се нарушава водно солевият баланс и кърмачето има нужда от допълниетлно течности
     обикновено, докато твърдата храна все още е малко количество, може и кърмата само да е достатъчна, но е хубаво да свикне и да започне редовно да пие водичка
     предвид че количеството е малкто, а бебето пропуска кърмене след това, а и кърмата принципно е по-малко тогава и сама по себе си не му е достатъчна в тези часове, за началото може да опитате вариант първо да давате да суче след което да дохранване реално с твърда храна
     тъй като в момента отпада приема на мляко, за сметка на много малко твърда храна, което реално е дори по-малко калории и намаляла и стимулация на гърдите от друга страна, а целта ни е да си остане кърменето и приема на малко мляко, а твърдата храна да се явява като допълнение.Както и сама сте преценили е много разумно когато бебчето изяжда по-малки количества храна просто да включите още едно или две хранения допълнително за денонощие"

 Копирам ви го направо, за да не префразирам нещо погрешно. При нас става тчно така, Коко след кашата не иска да суче, а отказва водичка,въпреки че предлагам. Ще пробвам варианта с предлагане на гърда преди това.детето със сигурност няма да преяде, защото наистина хапва много малко каша, а и аз не бързам да замествам цяло кърмене, а просто да дохраня в часовете с малко кърма / особено около цикъл/. Другият вариант, който мога да опитам, ако това не сработи е, да приготвям кашата с повечко вода
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #104 -: Декември 23, 2011, 12:08:37 pm »
Деси можеш да караш и без каша само с плодове следобед,пробвала ли си с друг плод круша или синя слива,че е разхлабваща

сега виждам,че с теб сме родили в един ден :P
не, не съм пробвала с друг плод още - защото нали трябва да минат 5-6 дена от новата храна и тогава да дам друга, а ябълката е първия плод който й давам от 3 дена - просто защото имам ябълки, еко-чисти и затова започнах с тях в кашата - защото само каша не иска да яде. Ще пробвам само ябълка да давам и след време пак ще пробвам с каша. Аз преди съм й давала по малко каша в последното мляко заради рефлукса, но само тогава и през другото време съм я кърмила, а сега вече е на АМ-АР, освен това преди обяд яде моркови с малко картоф и явно и кашата и идва прекалено.
Ох и аз съм се видяла в чудо с тая вода - неще и неще- слагах вътре малко захар, малко АМ - тц! ще продължавам да опитвам
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #105 -: Декември 23, 2011, 13:26:46 pm »
Благодаря ви за съветите, момичета  :flower:
Петенце  :bighug: Ама Никол дъвче и водата, защото може да има и нещо за дъвкане вътре пък да не си ѝ казала  :lol: :lol: :lol:
Знам, че трябва търпение, ама недоспиването ме поизнервя  :oops:, но винаги ѝ давам повечко време като хапваме - почивка за разсейване и не я насилвам като видя че не ѝ харесва.
Вчера следобед пак ѝ давах от същото зеленуково пюре и почти го изяде, със зор ама хапна...
Снощи прояде от лявата гърда (Слава Богу) и дори на вечерното кърмене ѝ пробутах и шише с АМ и изяде 50мл.  :D :D :D Това стана в 20.30, после се събуди в 23.20 и да се похваля  :D :D :D после чак в 4.00  :D е, поигра си до 5, но после спа до 9.30.
Незнам дали е от АМ-то, но запърви път спа толкова.

Деси, ти ли питаше дали може да не даваш оризовата? Аз не давам оризова, а овесена каша с ябълки - много е вкусна и сладичка. Чак ми иде аз да я хапна. Давам я между 10 и 11, после между 12 и 13.30 хапваме зеленчуци (когато искаме  :oops:) и между 16 и 15 плод. След кашата и плода дохранвам с кърма, а и отвреме на време следобед преди плода давам АМ 30-40мл. И водичка давам, ама нещо не се нрави много... 
Дидонка, много ми беше полезно това което постна, мерси  :flower:
За акането - и Соф ака такова като пластелин ама не го ака със зор, разбирам че е акнала само като замирише  :oops: :lol:

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #106 -: Декември 23, 2011, 13:27:41 pm »
Дидон, дай му за следваща храна слива тогава. Опреелено сливата върши чудеса :-). Аз винаги гледам да имам варията банан или слива - в случай, че трябва да запичам или разхлабвам. Обаче понеже ми е толкво акаъла и Андреа я захраних с банан и като се запече нямаше какво да и дам, ама чак тогава зацепих  osi_13. Трябваше да спра за 2 дена, доакто захраня с друго, че да не запека съвсем детето.

Аз каши оше не давам, защото нали и без това слагам оризова в АМто. Като стане на 5 месеца направо ще започна с друг вид, веорятно с овесена и после с ечемик.
« Последна редакция: Декември 23, 2011, 13:43:03 pm от Bobbie »


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #107 -: Декември 23, 2011, 17:50:13 pm »
И аз слагам в оризовата каша пюре от сливи и действа добре на акането :wink:

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #108 -: Декември 23, 2011, 19:16:59 pm »
 аз опитах с круша, но нещо не се получи. Той, както ви казах, се оправи след един ден на кърма, но следващото нововъведение ще е слива;). Да си имам аз пълно бойно снаряжение за тежки моменти

 Надеж, радвам се, че съм полезна :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #109 -: Декември 24, 2011, 00:02:33 am »
запис...след дъжд качулка ;)


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #110 -: Декември 24, 2011, 06:15:58 am »
мангото, както и ананаса не са цитрусови, а тропически плодове- и с двата съм захаранила веднага след традиционните български, любимите на Стефи бяха /Преслава не се брои, защото тя нищо не харесваше докато беше на кърма/

Именно, че не са цитруси - ясно, ама като не са "традиционни" за БГ плодове и много майки се чудят, дали, или, кога... Аз за тях специално - се водех по възрастовото обозначение на смите бурканчета, добавяйки 2 седмици "отгоре". Да си призная, пък за пащърнак и лимец - нито бях чувала, нито и до момента имам хабер как изглеждат въпросните в цял вид.  :lol: А какъв вкус има маракуята, установих точно покрай пюретата на Дани, защото не ми беше идвало наум да си купя такъв плод и да го пробвам...

За запичащите храни - то се знае кои се водят такива, но дали ще подействат така на бебето - зависи от самото бебе. Моичкият си е "право черво" /кЪт майка си/, та и на АР-мляко и сега захранен - това ориз, моркови, картофи...ака си по часовник. Виж, да се подриска от нещо е доста по-лесно. :lol: Та до организъм си е, като дадете 2-3 вида "запичащи" храни и видите как реагира детето - можете да очаквате аналогичен резултат и за всички от този тип.

Престраших се с мангото и докладвам - обрив по корема 20-ина минути след ядене. Отказвам се от всякакви експерименти до годинката и се самолинчувам. Иначе знам какво е цитрус де  :D.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #111 -: Декември 24, 2011, 12:25:19 pm »
Ел22, тъкмо и аз днес купих манго  :? Ама май няма да го дам....

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #112 -: Декември 24, 2011, 13:29:17 pm »
elle, вярно вие сте особен случай. По - полека и така  :?.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #113 -: Декември 24, 2011, 13:41:13 pm »

Престраших се с мангото и докладвам - обрив по корема 20-ина минути след ядене. Отказвам се от всякакви експерименти до годинката и се самолинчувам. Иначе знам какво е цитрус де  :D.
Защо да са екперименти, ти от къде да знаеш, че ще се обрине? Има списък с най-честите алергени и мангото не е в него, така че не мисля, че ти си виновна.
За цитрусите - как биологията определя ананаса е просто семантика и без всякакво значение за контекста на това, за което се говори. Ананаса и цитрусовите плодове имат еднакво действие при захранването заради високата си киселиннист и двете причиняват обриви по дупета при по-чувствителните деца.А дали е цитрус или нещо си там друго спроред ботанциите не виждам какво е значението. Повечето от нещата, които давате за зеленчуци според ботаниците са плодове ( домата например), ама това не е променило препоръките как да се захранва :-).


  
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #114 -: Декември 24, 2011, 20:32:48 pm »
Аз сьщо дадох манго преди няколко дни и на двамата и нямаше проблем,а и им хареса дори. Уфффф...вече незнам какво да правя почти всеки ден давам едно и сьщо,все тиква,сливи,круша,от всичко друго се запичаме,накупила сьм какви ли не пюрета и не смея да ги давам,ето вчера дадох тиквички с картофи и пак сложих вьтре тиква,много ме е страх да не го мьча Алекс пак с дни да не се изходи. Имам и едно друго вьпросче,захранвам от средата на четвьртия месец,кога мога да вкарам и месните пюрета,дала сьм почти всичко от зеленчуците и плодовете,позволени за месеците им:)))
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #115 -: Декември 24, 2011, 20:46:03 pm »
Фифонка, моя близка ми каза, когато и се оплаквах за Коко, че техния  син е реагирал всеки път със запек, при всяка нова храна. Явно не е само до това дали храната е запичаща или разхлабваща. Организмът трябва да привикне, пък и явно и бебоците трябва да се научат как да помагат на изпражненията да излиза, сиреч, да се напъват  :wink:

  Аз май ще практикувам, при всяко нововъведение, да го давам не чисто, ами с малко от разхлабващите, които вече съм въвела
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #116 -: Декември 25, 2011, 11:15:14 am »
Честито Рождество Христово момичета!!!
Фифоняказ захраних моя син на 4 месеца и към 6 месец започнах да давам месни пюрета като почнах с пуйка и заек.По-късно дадох и пиле и телешко , не сме имали проблеми с месото , даже когато го въведох много го хареса моя бебо и го предпочиташе пред зеленчука.В началото почнах с малки бурканчета от по 120гр. и после увеличих на бурканче и половина , а като видях че го изяжда му добавих направо бурканче от 190гр. и го оставях да си изяжда колкото иска , не винаги изяждаше цяло ,дори и сега понякога не изяжда , зависи от настроението!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #117 -: Декември 25, 2011, 17:34:30 pm »
Аз също въведох мангото преди три дни.
Хареса и много, проблеми няма

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #118 -: Декември 25, 2011, 17:47:19 pm »
Аз смятам след годинката пак да пробвам  :lol:.
За протокола: нито аз, нито таткото, нито баткото имаме алергии, захранвани сме по старите правила. Обриви съм получавала като дете след огромно преяждане с яйца или пък ягоди  :lol.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #119 -: Декември 27, 2011, 09:47:02 am »
Явно всички сме на вълна манго тези дни  :D - и аз го въведох преди дни, без проблеми (само че не сурово, а в каша на Слънчо)

Сега ми предстои да дам сирене/извара. С кое да започна, че прочетох противоречива информация? Да препоръчате марка и евентуално къде се намира?